Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере недропользования
Постановление акимата Алматинской области от 29 октября 2015 года № 479. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 03 декабря 2015 года № 3594. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 31 июля 2019 года № 322
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 31.07.2019 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" и приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 521 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья, а также угля и урана", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки";
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений";
3) регламент государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
4) регламент государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
5) регламент государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
6) регламент государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
7) регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Алматинской области от 13 мая 2014 года № 163 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 8 июня 2014 года № 2753, опубликованного в газетах "Жетысу" и "Огни Алатау" от 24 мая 2014 года № 46).

Жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 479 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 03 желтоқсанда № 3594 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2019 жылғы 31 шілдедегі № 322 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы әкімдігінің 31.07.2019 № 322 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 және "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 521 бұйрықтарына сәйкес Алматы облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса ұсынылған:
1) "Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 13 мамырдағы № 163 "Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылы 8 маусымдағы № 2753 тіркелген, "Жетісу" және "Огни Алатау" газеттерінде 2014 жылдың 24 мамырдағы № 46 жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

3. Возложить на руководителя государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в офицальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет–ресурсе областного акимата.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Турдалиева С.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А. Баталов
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "29" октября 2015 года № 479
Регламент государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки" (далее – Государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области" (далее – Услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – заключение об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки" утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее - Услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставления документов услугополучателя услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, производит регистрацию и направляет документы руководству для наложения резолюции.
Максимально допустимое время для приема документов и регистрации –30 (тридцать) минут;

3. "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулы әділет органдарында тіркеуден өткеннен кейін ресми және жариялымды басылымдарға шығаруды, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және облыс әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жауапкершілігі жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С. Тұрдалиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облысының әкiмi А. Баталов
Алматы облысы әкiмдiгiнiң 2015 жылғы "29" қазан № 479 қаулысымен бекітілген
"Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны –қағаз түрiнде.
3. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен бекітілген "Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесiнiң қызметкерi құжаттарды қабылдайды, тiркеуге алады және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қолын қою үшін жiбереді.
Құжаттарды қабылдау және тiркеуге рұқсат етілетін шекті уақыт – 30 (отыз) минут;

2) руководство услугодателя рассматривает представленные документы и определяет структурное подразделения для исполнения;
3) руководство услугодателя ставит резолюцию и отправляет документы руководителю структурного подразделения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
4) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает представленные документы и определяет ответственного исполнителя для исполнения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя осуществляет проверку полноты документов, в результате подготавливает мотивированный отказ или направляет письмо в уполномоченный орган по изучению и использованию недр на согласование. После получения согласования передает документы руководителю структурного подразделения.
Максимально допустимое время – 10 (десять) рабочих дней;
6) Уполномоченный орган по изучению и использованию недр рассматривает документы и дает подтверждение о мотивированном отказе или выдаче согласования.
Максимально допустимое время – 4 (четыре) рабочих дней;
7) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает документы и дает подтверждение о мотивированном отказе или выдаче заключения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
8) руководство услугодателя рассматривает представленные документы. По итогам рассмотрения дает мотивированный отказ или выдает заключение.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
9) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя вносит записи в журнал регистрации о получении заключения либо о мотивированном отказе и заполняет карточку к методике оценки по оказанию государственной услуге.
8. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является направление документов руководству, направление документов руководителю структурного подразделения, направление документов для исполнения ответственному исполнителю структурного подразделения. Осуществление проверки полноты документов ответственным исполнителем структурного подразделения и направление на согласование в уполномоченный орган по изучению и использованию недр. Получение согласования. Подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя и выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама қолын қояды және құрылымдық бөлiмшенiң басшысына жiбереді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеріп, нәтижесінде дәлелдi бас тартуды дайындайды немесе жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органына келісуге хат жолдайды. Келісімді алғаннан кейін құрылымдық бөлiмшенiң басшысына құжаттарды береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 10 (он) жұмыс күні;
6) Жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органы құжаттардың толықтығын тексеріп, нәтижесінде дәлелдi бас тартуды дайындайды немесе келісімін береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 4 (төрт) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы құжаттарды қарастырып дәлелдi бас тартуды немесе келісімшартты беруді растайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады. Қарастыру нәтижесінде дәлелдi бас тарту немесе қол қойылған келісімшартты береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
9) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы келісімшартты немесе дәлелдi бас тартуды алу туралы тiркеу журналына жазады және мемлекеттік көрсетілетін қызметті бағалау әдістемесі бойынша карточканы толтырады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі құжаттарды басшылыққа жіберу, құжаттарды құрылымдық бөлімшенің басшысына жіберу, құжаттарды орындау үшін құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына жіберу. Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысының құжаттардың толықтығын тексеру және жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органына келісуге жолдау. Келісімді алу. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя;
5) уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием документов, регистрация и направление руководителю для наложения резолюции. Не более 30 (тридцати) минут;
2) рассмотрение представленных документов руководителем, определение структурного подразделения для исполнения и передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 1 (одного) часа;
3) рассмотрение представленных документов руководителем структурного подразделения и определение ответственного исполнителя для исполнения. Не более 1 (одного) часа;
4) осуществление проверки полноты документов, в результате подготовка мотивированного отказа или направляет письмо в уполномоченный орган по изучению и использованию недр на согласование. После получения согласования передает документы руководителю структурного подразделения. Не более 10 (десять) рабочих дней;
Уполномоченный орган по изучению и использованию недр рассматривает документы и дает подтверждение о мотивированном отказе или выдаче согласования. Не более 4 (четыре) рабочих дней;
5) рассмотрение документов руководителем структурного подразделения и предоставление подтверждения о мотивированном отказе или выдаче контракта. Не более 1 (одного) часа;
6) рассмотрение представленных документов руководителем. По итогам рассмотрения предоставление мотивированного отказа или выдача подписанного контракта услугополучателю. Не более 1 (одного) часа.
11. Справочный бизнес-процесс при оказании государственной услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуг " Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки "
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "29" октября 2015 года № 479
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений" (далее – Государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области" (далее – Услугодатель).

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында өзара рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және бұрыштама қолын қою үшін басшылыққа жіберу. 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы, орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтауы және құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беруі. 1 (бір) сағаттан аспайды;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысының ұсынылған құжаттарды қарауы және орындау үшін жауапты орындаушыны анықтауы. 1 (бір) сағаттан аспайды;
4) құжаттардың толықтығын тексеру, нәтижесінде дәлелді бас тартуды дайындау немесе жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органына келісуге жолдау, келісімді алғаннан кейін құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беру. 10 (он) жұмыс күнінен аспайды;
Жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті орган құжаттардың толықтығын тексеру, нәтижесінде дәлелді бас тартуды дайындау немесе келісім беру. 4 (төрт) жұмыс күнінен аспайды;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысының құжаттарды қарауы және келісімшартты немесе дәлелді бас тартуды беру туралы растауды ұсыну. 1 (бір) сағаттан аспайды;
6) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы. Қарау нәтижесінде дәлелді бас тартуды ұсыну немесе қол қойылған келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға беру. 1 (бір) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшада келтірілген.
"Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне 1-қосымша
Алматы облысы әкiмдiгiнiң 2015 жылғы "29" қазан № 479 қаулысымен бекітілген
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.

5) рассмотрение документов руководителем структурного подразделения и предоставление подтверждения о мотивированном отказе или выдаче контракта. Не более 1 (одного) часа;
6) рассмотрение представленных документов руководителем. По итогам рассмотрения предоставление мотивированного отказа или выдача подписанного контракта услугополучателю. Не более 1 (одного) часа.
11. Справочный бизнес-процесс при оказании государственной услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуг "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений"
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "29" октября 2015 года № 479
Регламент государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – Государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства индустриально-инновационного развития Алматинской области" (далее – Услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей (далее – Контракт).
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее - Услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставления документов услугополучателя услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, производит регистрацию и направляет документы руководству для наложения резолюции.
Максимально допустимое время для приема документов и регистрации – 15 (пятнадцать) минут;

5) құрылымдық бөлімшенің басшысының құжаттарды қарауы және келісімшартты немесе дәлелді бас тартуды беру туралы растауды ұсыну. 1 (бір) сағаттан аспайды;
6) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы. Қарау нәтижесінде дәлелді бас тартуды ұсыну немесе қол қойылған келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға беру. 1 (бір) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшада келтірілген.
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне 1-қосымша
Алматы облысы әкiмдiгiнiң 2015 жылғы "29" қазан № 479 қаулысымен бекітілген
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны –қағаз түрiнде.
3. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарт.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен бекітілген "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесiнiң қызметкерi құжаттарды қабылдайды, тiркеуге алады және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қолын қою үшін жiбереді.
Құжаттарды қабылдау және тiркеуге рұқсат етілетін шекті уақыт – 15 (он бес) минут;

2) руководство услугодателя рассматривает представленные документы и определяет структурное подразделения для исполнения;
3) руководство услугодателя ставит резолюцию и отправляет документы руководителю структурного подразделения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
4) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает представленные документы и определяет ответственного исполнителя для исполнения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя осуществляет проверку полноты документов, в результате подготавливает мотивированный отказ или оформляет контракт. Передает документы руководителю структурного подразделения.
Максимально допустимое время – 15 (пятнадцать) календарных дней;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает документы и дает подтверждение о мотивированном отказе или выдаче контракта.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
7) руководство услугодателя рассматривает представленные документы. По итогам рассмотрения дает мотивированный отказ или выдает подписанный контракт.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
8) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя вносит записи в журнал регистрации о получении контракта либо о мотивированном отказе и заполняет карточку к методике оценки по оказанию государственной услуге.
8. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является направление документов руководству, направление документов руководителю структурного подразделения, направление документов для исполнения ответственному исполнителю структурного подразделения. Осуществление проверки полноты документов ответственным исполнителем структурного подразделения и оформление контракта. Подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя и выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама қолын қояды және құрылымдық бөлiмшенiң басшысына жiбереді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеріп, нәтижесінде дәлелдi бас тартуды дайындайды немесе келісімшартты рәсiмдейді. Құрылымдық бөлiмшенiң басшысына құжаттарды береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 15 (он бес) күнтізбелік күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы құжаттарды қарастырып дәлелдi бас тартуды немесе келісімшартты беруді растайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады. Қарастыру нәтижесінде дәлелдi бас тарту немесе қол қойылған келісімшартты береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
8) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы келісімшартты немесе дәлелдi бас тартуды алу туралы тiркеу журналына жазады және мемлекеттік көрсетілетін қызметті бағалау әдістемесі бойынша карточканы толтырады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі құжаттарды басшылыққа жіберу, құжаттарды құрылымдық бөлімшенің басшысына жіберу, құжаттарды орындау үшін құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына жіберу. Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысының құжаттардың толықтығын тексеру және келісімшартты рәсімдеу. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.

10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием документов, регистрация и направление руководителю для наложения резолюции. Не более 15 (пятнадцати) минут;
2) рассмотрение представленных документов руководителем, определение структурного подразделения для исполнения и передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 1 (одного) часа;
3) рассмотрение представленных документов руководителем структурного подразделения и определение ответственного исполнителя для исполнения. Не более 1 (одного) часа;
4) осуществление проверки полноты документов, в результате подготовка мотивированного отказа или оформление контракта, передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 15 (пятнадцати) календарных дней;
5) рассмотрение документов руководителем структурного подразделения и предоставление подтверждения о мотивированном отказе или выдаче контракта. Не более 1 (одного) часа;
6) рассмотрение представленных документов руководителем. По итогам рассмотрения предоставление мотивированного отказа или выдача подписанного контракта услугополучателю. Не более 1 (одного) часа.
11. Справочный бизнес-процесс при оказании государственной услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Заключение на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "29" октября 2015 года № 479
Регламент государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – Государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области" (далее – Услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых (далее – Контракт).
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (далее – Стандарт).

10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында өзара рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және бұрыштама қолын қою үшін басшылыққа жіберу. 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы, орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтауы және құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беруі. 1 (бір) сағаттан аспайды;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысының ұсынылған құжаттарды қарауы және орындау үшін жауапты орындаушыны анықтауы. 1 (бір) сағаттан аспайды;
4) құжаттардың толықтығын тексеру, нәтижесінде дәлелді бас тартуды дайындау немесе келісімшартты рәсімдеу, құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беру. 15 (он бес) күнтізбелік күнінен аспайды;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысының құжаттарды қарауы және келісімшартты немесе дәлелді бас тартуды беру туралы растауды ұсыну. 1 (бір) сағаттан аспайды;
6) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы. Қарау нәтижесінде дәлелді бас тартуды ұсыну немесе қол қойылған келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға беру. 1 (бір) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшада келтірілген.
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне 1-қосымша
Алматы облысы әкiмдiгiнiң 2015 жылғы "29" қазан № 479 қаулысымен бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – қағаз түрiнде.
3. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарт.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием документов, регистрация и направление руководителю для наложения резолюции. Не более 30 (тридцати) минут;
2) рассмотрение представленных документов руководителем, определение структурного подразделения для исполнения и передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 1 (одного) часа;
3) рассмотрение представленных документов руководителем структурного подразделения и определение ответственного исполнителя для исполнения поручения. Не более 1 (одного) часа;
4) осуществление проверки полноты документов, в результате подготовка мотивированного отказа или оформление контракта, передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 15 (пятнадцати) рабочих дней;
5) рассмотрение документов руководителем структурного подразделения и предоставление подтверждения о мотивированном отказе или выдаче контракта. Не более 1 (одного) часа;
6) рассмотрение представленных документов руководителем. По итогам рассмотрения предоставление мотивированного отказа или выдача подписанного контракта услугополучателю. Не более 1 (одного) часа.
11. Справочный бизнес-процесс при оказании государственной услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуг "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "29" октября 2015 года № 479
Регламент государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – Государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области" (далее – Услугодатель).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында өзара рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және бұрыштама қолын қою үшін басшылыққа жіберу. 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы, орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтауы және құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беруі. 1 (бір) сағаттан аспайды;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысының ұсынылған құжаттарды қарауы және орындау үшін жауапты орындаушыны анықтауы. 1 (бір) сағаттан аспайды;
4) құжаттардың толықтығын тексеру, нәтижесінде дәлелді бас тартуды дайындау немесе келісімшартты рәсімдеу, құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беру. 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысының құжаттарды қарауы және келісімшартты немесе дәлелді бас тартуды беру туралы растауды ұсыну. 1 (бір) сағаттан аспайды;
6) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы. Қарау нәтижесінде дәлелді бас тартуды ұсыну немесе қол қойылған келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға беру. 1 (бір) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшада келтірілген.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне 1-қосымша
Алматы облысы әкiмдiгiнiң 2015 жылғы "29" қазан № 479 қаулысымен бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру,барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Письмо-уведомление).
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (далее – Стандарт).
5. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - Услугополучатель) предусмотренным пунктом 7 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставления документов услугополучателя услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, производит регистрацию и направляет документы руководству для наложения резолюции.
Максимально допустимое время для приема документов и регистрации –30 (тридцать) минут;
2) руководство услугодателя рассматривает представленные документы и определяет структурное подразделения для исполнения;
3) руководство услугодателя ставит резолюцию и отправляет документы руководителю структурного подразделения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
4) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает представленные документы и определяет ответственного исполнителя для исполнения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя осуществляет проверку полноты документов, в результате подготавливает мотивированный отказ или оформляет письмо-уведомление. Передает документы руководителю структурного подразделения.
Максимально допустимое время – 15 (пятнадцать) календарных дней;

2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – қағаз түрiнде.
3. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – "Жер қойнауын және жер қойнауын пайдалануд туралы" Қазақстан Республикасының заңында көзделген жағдайларда Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру,барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде Стандарттың 7 - тармағына сәйкес көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесiнiң қызметкерi құжаттарды қабылдайды, тiркеуге алады және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қолын қою үшін жiбереді.
Құжаттарды қабылдау және тiркеуге рұқсат етілетін шекті уақыт – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама қолын қояды және құрылымдық бөлiмшенiң басшысына жiбереді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеріп, нәтижесінде дәлелдi бас тартуды дайындайды немесе хабарлама-хатты рәсiмдейді. Құрылымдық бөлiмшенiң басшысына құжаттарды береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 15 (он бес) күнтізбелік күні;

6) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает документы и дает подтверждение о мотивированном отказе или выдаче письма-уведомления.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
7) руководство услугодателя рассматривает представленные документы. По итогам рассмотрения дает мотивированный отказ или выдает подписанное письмо-уведомление.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
8) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя вносит записи в журнал регистрации о получении письма-уведомления либо о мотивированном отказе и заполняет карточку к методике оценки по оказанию государственной услуге.
8. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является направление документов руководству, направление документов руководителю структурного подразделения, направление документов для исполнения ответственному исполнителю структурного подразделения. Осуществление проверки полноты документов ответственным исполнителем структурного подразделения и оформление письма-уведомления. Подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя и выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием документов, регистрация и направление руководителю для наложения резолюции. Не более 30 (тридцати) минут;
2) рассмотрение представленных документов руководителем, определение структурного подразделения для исполнения и передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 1 (одного) часа;
3) рассмотрение представленных документов руководителем структурного подразделения и определение ответственного исполнителя для исполнения. Не более 1 (одного) часа;
4) осуществление проверки полноты документов, в результате подготовка мотивированного отказа или оформление письма-уведомления, передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 15 (пятнадцати) календарных дней;

6) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы құжаттарды қарастырып дәлелдi бас тартуды немесе хабарлама-хатты беруді растайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады. Қарастыру нәтижесінде дәлелдi бас тарту немесе қол қойылған хабарлама-хатты береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
8) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы хабарлама-хатты немесе дәлелдi бас тартуды алу туралы тiркеу журналына жазады және мемлекеттік көрсетілетін қызметті бағалау әдістемесі бойынша карточканы толтырады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі құжаттарды басшылыққа жіберу, құжаттарды құрылымдық бөлімшенің басшысына жіберу, құжаттарды орындау үшін құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына жіберу. Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысының құжаттардың толықтығын тексеру және хабарлама-хатты рәсімдеу. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында өзара рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және бұрыштама қолын қою үшін басшылыққа жіберу. 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы, орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтауы және құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беруі. 1 (бір) сағаттан аспайды;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысының ұсынылған құжаттарды қарауы және орындау үшін жауапты орындаушыны анықтауы. 1 (бір) сағаттан аспайды;
4) құжаттардың толықтығын тексеру, нәтижесінде дәлелді бас тартуды дайындау немесе хабарлама-хатты рәсімдеу, құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беру. 15 (он бес) күнтізбелік күнінен аспайды;

5) рассмотрение документов руководителем структурного подразделения и предоставление подтверждения о мотивированном отказе или выдаче письма-уведомления. Не более 1 (одного) часа;
6) рассмотрение представленных документов руководителем. По итогам рассмотрения предоставление мотивированного отказа или выдача подписанного письма-уведомления услугополучателю. Не более 1 (одного) часа.
11. Справочный бизнес-процесс при оказании государственной услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "29" октября 2015 года № 479
Регламент государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – Государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области" (далее – Услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей; акт государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 (далее – Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее - Услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

5) құрылымдық бөлімшенің басшысының құжаттарды қарауы және хабарлама-хатты немесе дәлелді бас тартуды беру туралы растауды ұсыну. 1 (бір) сағаттан аспайды;
6) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы. Қарау нәтижесінде дәлелді бас тартуды ұсыну немесе қол қойылған хабарлама-хатты көрсетілетін қызметті алушыға беру. 1 (бір) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшада келтірілген.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне 1-қосымша
Алматы облысы әкiмдiгiнiң 2015 жылғы "29" қазан № 479 қаулысымен бекітілген
"Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – қағаз түрiнде.
3. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – барлау мен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға қосымшаға сәйкес белгіленген келісімшарт; мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен бекітілген "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасау, тіркеу және сақтау" (бұдан әрі – Стандарт) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуғажәне (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды мемлекеттік тіркеу актісі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз негізде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставления документов услугополучателя услугодателю, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, производит регистрацию и направляет документы руководству для наложения резолюции.
Максимально допустимое время для приема документов и регистрации –30 (тридцать) минут;
2) руководство услугодателя рассматривает представленные документы и определяет структурное подразделения для исполнения;
3) руководство услугодателя ставит резолюцию и отправляет документы руководителю структурного подразделения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
4) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает представленные документы и определяет ответственного исполнителя для исполнения.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя осуществляет проверку полноты документов, в результате подготавливает мотивированный отказ или оформляет акт. Передает документы руководителю структурного подразделения.
Максимально допустимое время – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
6) руководитель структурного подразделения услугодателя рассматривает документы и дает подтверждение о мотивированном отказе или выдаче акта.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
7) руководство услугодателя рассматривает представленные документы. По итогам рассмотрения дает мотивированный отказ или выдает подписанный акт.
Максимально допустимое время – 1 (один) час;
8) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя вносит записи в журнал регистрации о получении акта либо о мотивированном отказе и заполняет карточку к методике оценки по оказанию государственной услуге.
8. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является направление документов руководству, направление документов руководителю структурного подразделения, направление документов для исполнения ответственному исполнителю структурного подразделения. Осуществление проверки полноты документов ответственным исполнителем структурного подразделения и оформление акта. Подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя и выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну негіздеме болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесiнiң қызметкерi құжаттарды қабылдайды, тiркеуге алады және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қолын қою үшін жiбереді.
Құжаттарды қабылдау және тiркеуге рұқсат етілетін шекті уақыт – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама қолын қояды және құрылымдық бөлiмшенiң басшысына жiбереді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеріп, нәтижесінде дәлелдi бас тартуды дайындайды немесе актіні рәсiмдейді. Құрылымдық бөлiмшенiң басшысына құжаттарды береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы құжаттарды қарастырып дәлелдi бас тартуды немесе актіні беруді растайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады. Қарастыру нәтижесінде дәлелдi бас тарту немесе қол қойылған актіні береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
8) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы актіні немесе дәлелдi бас тартуды алу туралы тiркеу журналына жазады және мемлекеттік көрсетілетін қызметті бағалау әдістемесі бойынша карточканы толтырады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі құжаттарды басшылыққа жіберу, құжаттарды құрылымдық бөлімшенің басшысына жіберу, құжаттарды орындау үшін құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына жіберу. Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысының құжаттардың толықтығын тексеру және актіні рәсімдеу. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием документов, регистрация и направление руководителю для наложения резолюции. Не более 30 (тридцати) минут;
2) рассмотрение представленных документов руководителем, определение структурного подразделения для исполнения и передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 1 (одного) часа;
3) рассмотрение представленных документов руководителем структурного подразделения и определение ответственного исполнителя для исполнения. Не более 1 (одного) часа;
4) осуществление проверки полноты документов, в результате подготовка мотивированного отказа или оформление акта, передача документов руководителю структурного подразделения. Не более 15 (пятнадцати) рабочих дней;
5) рассмотрение документов руководителем структурного подразделения и предоставление подтверждения о мотивированном отказе или выдаче акта. Не более 1 (одного) часа;
6) рассмотрение представленных документов руководителем. По итогам рассмотрения предоставление мотивированного отказа или выдача подписанного акта услугополучателю. Не более 1 (одного) часа.
11. Справочный бизнес-процесс при оказании государственной услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "29" октября 2015 года № 479
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата Алматинской области от 21.07.2016 № 406 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - государственная услуга) оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель) государственным учреждением "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Алматинской области" (далее - услугодатель).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 521 (далее - Стандарт).

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында өзара рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және бұрыштама қолын қою үшін басшылыққа жіберу. 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы, орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтауы және құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беруі. 1 (бір) сағаттан аспайды;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысының ұсынылған құжаттарды қарауы және орындау үшін жауапты орындаушыны анықтауы. 1 (бір) сағаттан аспайды;
4) құжаттардың толықтығын тексеру, нәтижесінде дәлелді бас тартуды дайындау немесе актіні рәсімдеу, құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беру. 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысының құжаттарды қарауы және актіні немесе дәлелді бас тартуды беру туралы растауды ұсыну. 1 (бір) сағаттан аспайды;
6) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы. Қарау нәтижесінде дәлелді бас тартуды ұсыну немесе қол қойылған актіні көрсетілетін қызметті алушыға беру. 1 (бір) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшада келтірілген.
"Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне 1-қосымша
Алматы облысы әкiмдiгiнiң 2015 жылғы "29" қазан № 479 қаулысымен бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметтті беруші) көрсетіледі.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, по форме, согласно приложению 1 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя с пакетом документов, согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием, регистрация документов и направление руководителю услугодателя. Результат - направление руководителю услугодателя;
2) рассмотрение документов и определение ответственного исполнителя услугодателя. Результат - определение ответственного исполнителя услугодателя;
3) оформление ответственным исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги и направление на подпись руководителю услугодателя. Результат - направление результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя;
4) подписание результата оказания государственной услуги и направление ответственному исполнителю услугодателя. Результат - направление результата оказания государственной услуги ответственному исполнителю услугодателя;
5) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю. Результат - выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Длительность выполнения каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, согласно пункту 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) приведены в приложении настоящего регламента "Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги". Длительность каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, согласно пункту 4 Стандарта.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) пакет документов, согласно пункту 9 Стандарта.

2. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – қағаз түрiнде.
3. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 521 бұйрығымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" (бұдан әрі – Стандарт) мемлекеттік қызмет стандартының 1 - қосымшасының нысанына сәйкес.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы негіздеме болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесiнiң қызметкерi құжаттарды қабылдайды, тiркеуге алады және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қолын қою үшін жiбереді.
Құжаттарды қабылдау және тiркеуге рұқсат етілетін шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама қолын қояды және құрылымдық бөлiмшенiң басшысына жiбереді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ұсынылған құжаттарды қарастырады және орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеріп, нәтижесінде дәлелдi бас тартуды дайындайды немесе куәлікті рәсiмдейді. Құрылымдық бөлiмшенiң басшысына құжаттарды береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 5 (бес) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы құжаттарды қарастырып дәлелдi бас тартуды немесе куәлікті беруді растайды.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ұсынылған құжаттарды қарастырады. Қарастыру нәтижесінде дәлелдi бас тарту немесе қол қойылған куәлікті береді.
Барынша рұқсат етілетін шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
8) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы куәлікті немесе дәлелдi бас тартуды алу туралы тiркеу журналына жазады және мемлекеттік көрсетілетін қызметті бағалау әдістемесі бойынша карточканы толтырады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі құжаттарды басшылыққа жіберу, құжаттарды құрылымдық бөлімшенің басшысына жіберу, құжаттарды орындау үшін құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысына жіберу. Құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысының құжаттардың толықтығын тексеру және куәлікті рәсімдеу. Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қоюы және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию:
1) работник Государственной корпорации принимает документы и выдает расписку о приеме соответствующих документов;
2) работник Государственной корпорации направляет принятые документы услугодателю;
3) порядок действий структурных подразделений услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с пунктом 5 настоящего регламента.
Длительность каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, согласно пункту 4 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства" (далее - портал):
1) услугополучатель регистрируется на портале, направляет запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП);
2) в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги;
3) после принятия запроса, порядок действий структурных подразделений услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с пунктом 5 настоящего регламента.
Приложение к Регламенту государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында өзара рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және бұрыштама қолын қою үшін басшылыққа жіберу. 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы, орындау үшін құрылымдық бөлімшені анықтауы және құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беруі. 1 (бір) сағаттан аспайды;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысының ұсынылған құжаттарды қарауы және орындау үшін жауапты орындаушыны анықтауы. 1 (бір) сағаттан аспайды;
4) құжаттардың толықтығын тексеру, нәтижесінде дәлелді бас тартуды дайындау немесе куәлікті рәсімдеу, құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды беру. 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысының құжаттарды қарауы және куәлікті немесе дәлелді бас тартуды беру туралы растауды ұсыну. 1 (бір) сағаттан аспайды;
6) басшының ұсынылған құжаттарды қарауы. Қарау нәтижесінде дәлелді бас тартуды ұсыну немесе қол қойылған куәлікті көрсетілетін қызметті алушыға беру. 1 (бір) сағаттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшада келтірілген.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiне 1-қосымша