Об областном бюджете Алматинской области на 2016-2018 годы
Решение Алматинского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 51-287. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 22 декабря 2015 года № 3631
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1) доходы 340 499 214 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 32 832 922 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 2 733 261 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 12 430 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 304 920 601 тысяча тенге;
2) затраты 336 851 903 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 12 345 814 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 14 476 071 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 130 257 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 6 104 321 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 6 104 321 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 14 802 824 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 14 802 824 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Алматинской области от 20.10.2016 № 9-49 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог, удерживаемый у источника выплаты" зачисляются в районные бюджеты по Илийскому району в размере 100%, Карасайскому району в размере 100%, по другим районам и городам в размере 100% зачисляются в областной бюджет.
3. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются в районные бюджеты по Илийскому району в размере 100%, Карасайскому району в размере 45%, по другим районам и городам в размере 100% зачисляются в областной бюджет.
4. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссии в окружающую среду" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.

Алматы облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 51-287 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2015 жылы 22 желтоқсанда № 3631 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8–бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына және "2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 340 499 214 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 32 832 922 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 2 733 261 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 12 430 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 304 920 601 мың теңге;
2) шығындар 336 851 903 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 12 345 814 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 14 476 071 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2 130 257 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 6 104 321 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 6 104 321 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 14 802 824 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 14 802 824 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 20.10.2016 № 9-49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша түсімдер Іле ауданында 100% мөлшерінде, Қарасай ауданында 100% мөлшерінде аудандық бюджеттерге түсетіні, басқа аудандар мен қалалар бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер Іле ауданында 100% мөлшерінде, Қарасай ауданында 45% мөлшерінде аудандық бюджеттерге түсетіні, басқа аудандар мен қалалар бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
4. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.

5. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в сумме 66 567 260 тысяч тенге, в том числе:
Илийского района 62 242 506 тысяч тенге;
Карасайского района 4 324 754 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 45 883 855 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району
2 470 187 тысяч тенге;
Алакольскому району
2 270 854 тысячи тенге;
Балхашскому району
1 985 099 тысяч тенге;
Енбекшиказахскому району
4 226 318 тысяч тенге;
Ескельдинскому району
2 456 920 тысяч тенге;
Жамбылскому району
3 086 825 тысяч тенге;
Каратальскому району
2 032 846 тысяч тенге;
Кербулакскому району
2 832 760 тысяч тенге;
Коксускому району
2 088 038 тысяч тенге;
Панфиловскому району
3 381 128 тысяч тенге;
Райымбекскому району
3 780 145 тысяч тенге;
Сарканскому району
2 169 789 тысяч тенге;
Талгарскому району
2 006 349 тысяч тенге;
Уйгурскому району
2 663 281 тысяча тенге;
городу Капшагай
1 671 491 тысяча тенге;
городу Талдыкорган
5 844 835 тысяч тенге;
городу Текели
916 990 тысяч тенге.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 104 443 489 тысяч тенге, в том числе на:
образование 9 133 595 тысяч тенге;
здравоохранение 44 392 475 тысяч тенге;
социальную помощь 439 848 тысяч тенге;
проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации 8 291 тысяч тенге;
содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса 182 007 тысяч тенге;
субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки 984 446 тысячи тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях 2 853 173 тысяч тенге;
субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства 3 977 350 тысяч тенге;";
строки "субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса 31 860 тысяч тенге;
субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса 31 860 тысяч тенге;
повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих 1 692 602 тысяч тенге;
содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния 31 395 тысяч тенге;

5. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 66 567 260 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Іле ауданынан 62 242 506 мың теңге;
Қарасай ауданынан 4 324 754 мың теңге.
6. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 45 883 855 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына
2 470 187 мың теңге;
Алакөл ауданына
2 270 854 мың теңге;
Балқаш ауданына
1 985 099 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына
4 226 318 мың теңге;
Ескелді ауданына
2 456 920 мың теңге;
Жамбыл ауданына
3 086 825 мың теңге;
Қаратал ауданына
2 032 846 мың теңге;
Кербұлақ ауданына
2 832 760 мың теңге;
Көксу ауданына
2 088 038 мың теңге;
Панфилов ауданына
3 381 128 мың теңге;
Райымбек ауданына
3 780 145 мың теңге;
Сарқан ауданына
2 169 789 мың теңге;
Талғар ауданына
2 006 349 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
2 663 281 мың теңге;
Қапшағай қаласына
1 671 491 мың теңге;
Талдықорған қаласына
5 844 835 мың теңге;
Текелі қаласына
916 990 мың теңге.
7. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 104 443 489 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 9 133 595 мың теңге;
денсаулық сақтауға 44 392 475 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 439 848 мың теңге;
дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізуге 8 291 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 182 007 мың теңге;
қайта өңдеушi кәсiпорындардың ауылшаруашылық өнiмiн тереңдете қайта өңдеп өнiмдер өндіруі үшiн оны сатып алу шығындарын субсидиялауға 984 446 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге 2 853 173 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға 3 977 350 мың теңге;";
агроөнеркәсiптiк кешен субъектiлерiнiң қарыздарын кепiлдендiру және сақтандыру шеңберiнде субсидиялауға 31 860 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 1 692 602 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 31 395 мың теңге;

переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам 27 652 342 тысячи тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения 11 118 тысяч тенге;
субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса 23 874 тысяч тенге;
субсидирование ставок вознаграждения по кредитам, а также лизингу технологического оборудования и сельскохозяйственной техники 393 894 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 6 061 тысяча тенге;
обеспечение экономической стабильности 6 872 378 тысяч тенге;
обеспечение компенсации потерь местных бюджетов 2 296 876 тысяч тенге;
содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства 1 712 тысяч тенге
организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов 630 489 тысяч тенге;
содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель 46 588 тысяч тенге;
содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля 49 136 тысяч тенге;
поддержку частного предпринимательства в регионах 2 679 352 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 16.03.2016 N 57-305; 20.10.2016 № 9-49 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 42 685 339 тысячи тенге, в том числе на:
строительство объектов образования 23 582 555 тысячи тенге;
строительство объектов здравоохранения 1 446 717 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 4 274 281 тысяча тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры 2 794 605 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда 268 299 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 6 298 788 тысяч тенге;
развитие систем водоснабжения и водоотведения 354 127 тысяч тенге;

жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге 27 652 342 мың теңге;
ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға 11 118 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға 23 874 мың теңге;
кредиттер, сондай-ақ технологиялық жабдықтың және ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға 393 834 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға 6 061 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге 6 872 378 мың теңге;
жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге 2 296 876 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға 1 712 мың теңге;
елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге 630 489 мың теңге;
жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға 46 588 мың теңге;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға 49 136 мың теңге;
өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға 2 679 352 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының15.07.2016 № 7-39; 20.10.2016 № 9-49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 42 685 339 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға 23 582 555 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға 1 446 717 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 4 274 281 мың теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 2 794 605 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 268 299 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 6 298 788 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 354 127 мың теңге;

развитие систем водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 2 234 023 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 866 264 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года 565 680 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 16.03.2016 N 57-305; 20.10.2016 № 9-49 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год поступления субвенции из республиканского бюджета в сумме 91 087 781 тысяча тенге.
9-1. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по Алматинской области в сумме 3 632 545 тысяч тенге, в том числе в 2016 году – 1 637 278 тысяч тенге, в 2017 году – 1 995 267 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 решением маслихата Алматинской области от 15.07.2016 N 7-39 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
капитальный ремонт детских садов;
капитальный ремонт школ;
внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Орлеу";
введение стандартов специальных социальных услуг;
реализацию Плана меропрятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы;
оказание жилищной помощи населению;
выплату грантов акима области;
единовременную помощь к памятным датам;
выдачу социального пакета больным активной формой туберкулеза;
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
проведение противоэпизоотических мероприятий;
возмещение стоимости (до 50 %) сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
землеустроительные работы;
изъятие земельных участков для государственных нужд;
обеспечение экономической стабильности;
обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развитие регионов";
переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) определяются на основании постановления акимата Алматинской области.

ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 2 234 023 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 866 264 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 565 680 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының15.07.2016 № 7-39; 20.10.2016 № 9-49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 91 087 781 мың теңге сомасында субвенция түсімдері көзделсін.
9-1. Алматы облысы бойынша 3 632 545 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын, оның ішінде 2016 жылы – 1637 278 мың теңге, 2017 жылы – 1 995 267 мың теңге.
Ескерту. 9-1-тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 15.07.2016 № 7-39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
бала бақшаларды күрделі жөндеуге;
мектептерді күрделі жөндеуге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге;
облыс әкімі гранттарын төлеуге;
атаулы күндерге біржолғы көмекке;
туберкулездің белсенді түрімен ауыратын науқастарға әлеуметтік пакет беруге;
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
бруцеллезбен ауыратын санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50 % дейін) өтеуге;
жерге орналастыру жұмыстарына;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге;
жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға;
жергілікті атқарушы органдарың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 16.03.2016 N 57-305 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе на:
строительство и реконструкцию объектов дошкольного воспитания и обучения;
строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие коммунального хозяйства;
развитие систем водоснабжения и водоотведения;
развитие систем водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) определяются на основании постановления акимата Алматинской области.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены кредиты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов;
проектирование и (или) строительство жилья за счет внутренних займов;
реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Распределение указанных кредитов бюджетам районов (городов областного значения) определяются на основании постановления акимата Алматинской области.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Алматинской области от 15.07.2016 N 7-39 (вводится в действие с 01.01.2016).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 311 904 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 15.07.2016 N 7-39;20.10.2016 № 9-49 (вводится в действие с 01.01.2016).
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 14 218 306 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 27.01.2016 N 54-298; 16.03.2016 N 57-305; 12.05.2016 N 2-15; 15.07.2016 N 7-39;20.10.2016 № 9-49 (вводится в действие с 01.01.2016).
15. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2016 год в сумме 688 839 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 15.07.2016 N 7-39 (вводится в действие с 01.01.2016).

Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 16.03.2016 N 57-305 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салуға және реконструкциялауға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
12. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
ішкі қарыздар есебінен тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін.
Көрсетілген кредиттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 15.07.2016 № 7-39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі шараларды өткізуге 311 904 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 15.07.2016 № 7-39; 20.10.2016 № 9-49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 15 127 990 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 27.01.2016 N 54-298; 16.03.2016 N 57-305; 12.05.2016 № 2-15; 15.07.2016 № 7-39; 20.10.2016 № 9-49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылға арналған резервi 688 839 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 15.07.2016 № 7-39 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

16. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
17. Акимам районов и городов обеспечить полное и качественное исполнение прогнозных показателей бюджета области по налогам и платежам, снижение недоимки хозяйствующих субъектов перед бюджетами всех уровней и изыскание дополнительных доходных источников.

16. 2016 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2016 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін атқару процесінде 5-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын деп белгіленсін.
17. Аудан мен қала әкімдері облыс бюджетінің салықтар мен төлемдер бойынша болжамды көрсеткіштерінің толық және сапалы орындалуын, шаруашылық жүргізуші субъектілердің барлық деңгейдегі бюджетке берешегін азайтуды және қосымша кіріс көздерін табуды қамтамасыз етсін.

18. Возложить на руководителя государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Алматинской области" (по согласованию Сатыбалдина Н.Т.) опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе областного маслихата.
19. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, тарифной политики и обеспечения соблюдения законности".

18. "Алматы облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына (келісім бойынша Сатыбалдина Н.Т.) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және облыстық мәслихатының интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
19. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, тарифтік саясат және заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Алматинского
областного маслихата Т. Жапаркул
Секретарь Алматинского
областного маслихата Е. Келемсеит
Приложение 1 утвержденное решением маслихата Алматинской области от 14 декабря 2015 года № 51-287 "Об областном бюджете Алматинской области на 2016-2018 годы"
Областной бюджет Алматинской области на 2016 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Алматинской области от 20.10.2016 № 9-49 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
I. Доходы

20. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Т. Жапарқұл
Алматы облыстық
мәслихаттың хатшысы Е. Келемсеиіт
Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы "Алматы облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 51-287 шешімімен бекітілген 1- қосымша
Алматы облысының 2016 жылға арналған облыстық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 20.10.2016 № 9-49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып Атауы
I. Кірістер

921 863
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
996 185
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 840 404
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
153 580
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2 683 748
4
Поликлиники
41 674 570
253
Управление здравоохранения области
41 674 570
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
2 283 780
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
285 914
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
38 348 682
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
756 194
5
Другие виды медицинской помощи
779 697
253
Управление здравоохранения области
779 697
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
740 236
029
Областные базы спецмедснабжения
39 461
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 013 497
253
Управление здравоохранения области
4 781 835
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
87 075
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
594 213
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
9 000
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
220 324
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 871 223
271
Управление строительства области
231 662
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
231 662
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 207 974
1
Социальное обеспечение
3 363 508
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 708 466
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

921 863
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
996 185
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 840 404
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
153 580
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
2 683 748
4
Емханалар
41 674 570
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
41 674 570
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
2 283 780
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
285 914
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
38 348 682
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
756 194
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
779 697
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
779 697
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
740 236
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
39 461
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 013 497
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 781 835
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 075
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
594 213
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
9 000
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
220 324
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 871 223
271
Облыстың құрылыс басқармасы
231 662
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік-акушерлік пункттерді салу
231 662
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 207 974
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 363 508
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 708 466
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

608 337
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 367 229
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
215 378
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
436 176
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
81 346
261
Управление образования области
655 042
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
582 700
037
Социальная реабилитация
72 342
2
Социальная помощь
347 074
256
Управление координации занятости и социальных программ области
347 074
003
Социальная поддержка инвалидов
347 074
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 497 392
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 389 810
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
106 758
007
Капитальные расходы государственного органа
304
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
20 168
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
27 223
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 619
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
285 572
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
43 200
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
61 835
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
840 131
263
Управление внутренней политики области
35 792
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

608 337
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 367 229
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
215 378
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
436 176
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
81 346
261
Облыстың білім басқармасы
655 042
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
582 700
037
Әлеуметтік сауықтандыру
72 342
2
Әлеуметтiк көмек
347 074
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
347 074
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
347 074
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 497 392
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 389 810
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 758
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
304
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 168
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
27 223
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 619
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
285 572
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
43 200
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
61 835
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
840 131
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
35 792
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

35 792
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 221
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
7 221
270
Управление по инспекции труда области
64 569
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
64 569
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
21 376 054
1
Жилищное хозяйство
10 571 442
253
Управление здравоохранения области
17 391
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
17 391
261
Управление образования области
293 746
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
265 029
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
28 717
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
573 862
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
573 862
271
Управление строительства области
9 496 457
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 710 308
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 786 149
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
183 058
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 125
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
169 933
285
Управление физической культуры и спорта области
6 928
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
6 928
2
Коммунальное хозяйство
10 804 612
271
Управление строительства области
3 039 046
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства

35 792
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 221
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 221
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
64 569
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 569
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
21 376 054
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 571 442
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
17 391
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
17 391
261
Облыстың білім басқармасы
293 746
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
265 029
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
28 717
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
573 862
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
573 862
271
Облыстың құрылыс басқармасы
9 496 457
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 710 308
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 786 149
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
183 058
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 125
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 933
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 928
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 928
2
Коммуналдық шаруашылық
10 804 612
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 039 046
013
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері

393 830
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
3 598 771
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
11 272
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
79 438
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
305 351
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
53 359
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 076
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
806 706
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
228 035
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
1 366 687
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 853 173
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
14 734 028
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
23 874
056
Субсидирование ставок вознаграждения по кредитам, а также лизингу технологического оборудования и сельскохозяйственной техники
393 894
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
293 418
271
Управление строительства области
762 609
020
Развитие объектов сельского хозяйства
762 609
719
Управление ветеринарии области
2 138 586
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
48 898
003
Капитальные расходы государственного органа
247
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

393 830
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
3 598 771
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
11 272
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
79 438
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
305 351
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
53 359
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 076
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
806 706
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
228 035
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
1 366 687
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 853 173
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
14 734 028
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
23 874
056
Кредиттер, сондай-ақ технологиялық жабдықтың және ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
393 894
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
293 418
271
Облыстың құрылыс басқармасы
762 609
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
762 609
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 138 586
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 898
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
247
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

72 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
1 501
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
2 403 352
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
204 000
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
3 614 823
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
34 752
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020
34 752
9
Прочие
31 865 065
120
Аппарат акима области
270 374
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
270 374
257
Управление финансов области
30 120 857
012
Резерв местного исполнительного органа области
688 839
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
1 300 789
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
23 792 664
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение экономической стабильности
4 338 565
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
283 921
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
283 921
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
244 534
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
185 392
003
Капитальные расходы государственного органа
2 900
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
15 658
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

72 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
1 501
010
Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 403 352
011
Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
204 000
051
Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 614 823
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
34 752
024
Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
34 752
9
Басқалар
31 865 065
120
Облыс әкімінің аппараты
270 374
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
270 374
257
Облыстың қаржы басқармасы
30 120 857
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
688 839
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 300 789
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
23 792 664
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 338 565
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
283 921
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
283 921
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
244 534
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 392
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 900
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
15 658
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

2 653 013
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
13 335
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
98 039
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
203 282
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 185
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
357
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
679 086
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
917 797
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
11 959 220
719
Управление ветеринарии области
2 069 379
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
52 126
003
Капитальные расходы государственного органа
282
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
77 028
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 939 943
2
Водное хозяйство
41 450
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
41 450
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
41 450
3
Лесное хозяйство
1 372 499
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 372 499
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 372 499
5
Охрана окружающей среды
133 321
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
133 321
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
86 488
008
Мероприятия по охране окружающей среды
46 833
6
Земельные отношения
119 221
251
Управление земельных отношений области
65 018
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
65 018
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области

2 653 013
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылы?ы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
13 335
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
98 039
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
203 282
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 185
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
357
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
679 086
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
917 797
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
11 959 220
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 069 379
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 126
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
282
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
77 028
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 939 943
2
Су шаруашылығы
41 450
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
41 450
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
41 450
3
Орман шаруашылығы
1 372 499
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 372 499
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 372 499
5
Қоршаған ортаны қорғау
133 321
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
133 321
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 488
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
46 833
6
Жер қатынастары
119 221
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
65 018
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 018
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы

257
Управление финансов области
306 854
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
306 854
Приложение 4 утвержденное решением маслихата Алматинской области от 14 декабря 2015 года № 51-287 "Об областном бюджете Алматинской области на 2016-2018 годы"
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

257
Облыстың қаржы басқармасы
306 854
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
306 854
Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы "Алматы облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 51-287 шешімімен бекітілген 4- қосымша
2016 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медциналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету

Приложение 5 утвержденное решением маслихата Алматинской области от 14 декабря 2015 года № 51-287 "Об областном бюджете Алматинской области на 2016-2018 годы"
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы "Алматы облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 51-287 шешімімен бекітілген 5- қосымша
2016 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру