Об утверждении Правил подтверждения органами государственных доходов факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам и акциза по импортированным подакцизным товарам с территории государств-членов Таможенного союза либо мотивированного отказа в подтверждении
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2015 года № 10311. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 134.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 06.02.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 276-20, 276-22, и 292 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила подтверждения органами государственных доходов факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам и акциза по импортированным подакцизным товарам с территории государств-членов Таможенного союза либо мотивированного отказа в подтверждении.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 января 2015 года № 27
Правила
подтверждения органами государственных доходов факта уплаты
налога на добавленную стоимость по импортированным товарам и
акциза по импортированным подакцизным товарам с территории
государств-членов Таможенного союза либо мотивированного
отказа в подтверждении
1. Общие положения
1. Настоящие Правила подтверждения органами государственных доходов факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам и акциза по импортированным подакцизным товарам с территории государств-членов Таможенного союза либо мотивированного отказа в подтверждении (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьями 276-20, 276-22 и 292 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок подтверждения органами государственных доходов факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам и акциза по импортированным подакцизным товарам с территории государств-членов Таможенного союза (далее – косвенные налоги) по заявлениям о ввозе товаров и уплате косвенных налогов налогоплательщика (далее – Заявление), утвержденной уполномоченным органом.

Мемлекеттік кірістер органдарының Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығын және импортталған акцизделетін тауарлар бойынша акцизді төлеу фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 27 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 ақпанда № 10311 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 ақпандағы № 134 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 06.02.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-20, 276-22 және 292-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік кірістер органдарының Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығын және импортталған акцизделетін тауарлар бойынша акцизді төлеу фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпарататтық-құқықтық жүйесінде жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 қаңтар
№ 27 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік кірістер органдарының Кеден одағына мүше
мемлекеттердің аумағынан импортталған тауарлар бойынша қосылған
құн салығын және импортталған акцизделетін тауарлар бойынша
акцизді төлеу фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік кірістер органдарының Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығын және импортталған акцизделетін тауарлар бойынша акцизді төлеу фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-20, 276-22 және 292-баптарына сәйкес әзірленді және уәкілетті органмен бекітілген тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы салық төлеушінің өтініші бойынша (бұдан әрі – Өтініш) Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығын және импортталған акцизделетін тауарлар бойынша акцизді төлеу фактісін (бұдан әрі – жанама салықтар) мемлекеттік кірістер органдарының растау тәртібін айқындайды.

2. Подача Заявления производится в соответствии с пунктом 3-1 статьи 276-20 Налогового кодекса на бумажном носителе (в четырех экземплярах) и в электронном виде, заверенном электронной цифровой подписью, либо в соответствии с пунктом 3-2 статьи 276-20 Налогового кодекса в электронном виде, заверенном электронной цифровой подписью.
2. Порядок подтверждения факта уплаты косвенных налогов
по Заявлениям, представленным на бумажном носителе
(в четырех экземплярах) и в электронном виде
либо мотивированного отказа в таком подтверждении
3. Подтверждение органами государственных доходов факта уплаты косвенных налогов по Заявлениям, представленным на бумажном носителе (в четырех экземплярах) и в электронном виде, заверенном электронной цифровой подписью, производится в течение десяти рабочих дней со дня их поступления и документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса, путем проставления соответствующей отметки на четырех экземплярах Заявления, за исключением случаев, указанных в пункте 7 настоящих Правил.
В случае отзыва Заявления в соответствии с пунктом 2 статьи 276-22 Налогового кодекса налогоплательщик обязан представить новое Заявление на бумажном носителе (в четырех экземплярах) и в электронном виде, заверенное электронной цифровой подписью, с приложением документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса, в сроки, указанные в пункте 9 статьи 276-20 Налогового кодекса.
4. Отметка о подтверждении факта уплаты косвенных налогов проставляется во втором разделе Заявления и заверяется:
подписью должностного лица, проставившего отметку, с указанием его фамилии, имени, отчества (при его наличии), даты проставления отметки;
подписью руководителя (заместителя руководителя) органа государственных доходов, с указанием его фамилии, имени, отчества (при его наличии), даты подписи;
печатью органа государственных доходов с указанием его наименования.
5. Один экземпляр Заявления остается в органе государственных доходов, три экземпляра с отметкой возвращаются налогоплательщику либо его представителю.
При этом налогоплательщик либо его представитель получают соответствующие три экземпляра Заявления под роспись в Журнале регистрации органами государственных доходов заявлений о ввозе товаров и об уплате косвенных налогов, форма которого утверждена уполномоченным органом.
6. Отказ в подтверждении факта уплаты косвенных налогов производится органом государственных доходов в течение десяти рабочих дней со дня поступления Заявления на бумажном носителе (в четырех экземплярах) и документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса, путем направления налогоплательщику мотивированного отказа на бумажном носителе по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам. В мотивированном отказе указываются выявленные несоответствия (нарушения), а также необходимость отзыва представленного Заявления и представления нового Заявления.
Мотивированный отказ распечатывается в двух экземплярах, один экземпляр которого остается в органе государственных доходов, второй экземпляр мотивированного отказа с тремя экземплярами Заявления вручается налогоплательщику либо его представителю.

2. Өтініш беру "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндеттер төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-20-бабы 3-1-тармақтарына сәйкес қағаз тасығышта (төрт данада) және электронды цифрлық қолымен расталған электронды түрде немесе Салық кодексінің 276-20-бабы 3-2-тармақтарына сәйкес электронды цифрлық қолымен расталған электронды түрде жүргізіледі.
2. Қағаз тасығышта (төрт данада) және электрондық түрде
ұсынылған Өтініштер бойынша жанама салықтардың төленген
фактісін растау немесе осындай растаудан дәлелді бас тарту
тәртібі
3. Жанама салықтардың төленген фактісін қағаз тасығышта (төрт данада) және электронды түрде электронды цифрлық қолымен расталып ұсынылған Өтініштер бойынша Мемлекеттік кірістер органдарының растауы Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағымен көзделген құжаттар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағиданың 7-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, Өтініштің төрт данасында тиісті белгілерді қою жолымен жүргізіледі.
Салық төлеуші Салық кодексінің 276-22-бабы 2-тармағына сәйкес Өтінішті кері қайтарып алған жағдайда, жаңа Өтінішті қағаз тасығышта (төрт данада) және электронды цифрлық қолымен расталған электрондық түрде, Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағында көзделген құжаттардың қосымшаларымен Салық кодексінің 276-20-бабы 9-тармағында көрсетілген мерзімде ұсынуға міндетті.
4. Жанама салықтардың төленген фактісі туралы белгі Өтініштің екінші бөліміне қойылады және расталады:
белгі қойған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), белгі қойылған күн көрсетіле отырып, оның қолымен;
мемлекеттік кірістер органы басшысының (басшы орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қол қойылған күні көрсетіле отырып, оның қолымен;
мемлекеттік кірістер органының атауы көрсетіле отырып, мөрімен куәландырылады.
5. Өтініштің бір данасы мемлекеттік кірістер органында қалады, белгі қойылған үш данасы салық төлеушіге не оның өкіліне қайтарылады.
Бұл ретте салық төлеуші не оның өкілі тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы мемлекеттік кірістер органдарының өтініштерді тіркеу Журналына қол қойып уәкілетті органмен бекітілген нысандағы Өтініштің тиісті үш данасын алады.
6. Жанама салықтардың төленген фактісі туралы белгі қоюдан бас тарту Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағымен көзделген құжаттар қағаз тасығышта (төрт данада) және Өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық төлеушіге мемлекеттік кірістер органының растаудан дәлелді бас тартуы жіберіледі. Дәлелді бас тартуда анықталған сәйкессіздіктер (бұзушылықтар), сондай-ақ табыс етілген Өтінішті кері қайтарып алу және жаңа Өтініш ұсыну қажеттілігі көрсетіледі.
Дәлелді бас тарту нысаны екі данада басып шығарылады, бір данасы мемлекеттер кірістер органында қалады, екінші данасы Өтініштің үш данасымен бірге салық төлеушіге немесе оның өкіліне табыс етіледі.

7. Мотивированный отказ в подтверждении факта уплаты косвенных налогов осуществляется в случаях:
1) установления несоответствия сведений, указанных в Заявлении, сведениям, содержащимся в представленной декларации по косвенным налогам по импортированным товарам, в том числе несоответствия суммы косвенных налогов, исчисленной к уплате по декларации по косвенным налогам по импортированным товарам, сумме косвенных налогов, исчисленной в Заявлении;
2) установления несоответствия сведений, указанных в Заявлении, сведениям, содержащимся в представленных налогоплательщиком документах, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса;
3) несоответствия данных, указанных в Заявлении, представленном на бумажном носителе, данным Заявления, представленному в электронном виде, заверенному электронной цифровой подписью налогоплательщика;
4) неуплаты, а также уплаты не в полном объеме исчисленных сумм косвенных налогов, указанных в Заявлении, представленном одновременно с декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам;
5) занижения размера облагаемого импорта и (или) сумм НДС по импортированным товарам, в связи с которым осуществляется корректировка размера облагаемого импорта в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
6) несоответствия количества Заявлений, представленных на бумажном носителе, количеству Заявлений, отраженных в реестре заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, являющемся приложением к декларации по косвенным налогам по импортированным товарам;
7) заполнения Заявления не в соответствии с Правилами заполнения и представления заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, утвержденными уполномоченным органом Республики Казахстан;
8) непредставления документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса.
В случае выявления вышеуказанных нарушений в одном из Заявлений, представленных одновременно с декларацией по косвенным налогам, мотивированный отказ в подтверждении факта уплаты косвенных налогов производится только по тем Заявлениям, по которым выявлены нарушения.
При этом Заявления, представленные в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 276-22 Налогового кодекса, отражаются в дополнительной декларации по косвенным налогам по импортированным товарам.
3. Порядок подтверждения факта уплаты косвенных налогов по
Заявлениям, представленным в электронном виде,
либо мотивированного отказа в таком подтверждении

7. Жанама салықтардың төленген фактісін растаудан дәлелді бас тарту мынадай жағдайларда:
1) Өтініштерде көрсетілген мәліметтердің табыс етілген импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациядағы мәліметтерге сәйкессіздігі, оның ішінде импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларация бойынша төлеуге есептелген жанама салықтар сомасының Өтініште есептелген жанама салықтардың сомасына сәйкессіздігі анықталғанда;
2) Өтініште көрсетілген мәліметтердің салық төлеуші табыс еткен Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағында көзделген құжаттардағы мәліметтерге сәйкессіздігі анықталғанда;
3) қағаз тасығышта табыс етілген Өтініште көрсетілген деректер салық төлеушінің электронды цифрлық қолымен расталған электронды түрде табыс етілген Өтініш деректеріне сәйкес келмегенде;
4) импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір мезгілде табыс етілген Өтініште көрсетілген жанама салықтардың есептелген сомалары төленбеген, сондай-ақ толық көлемде төленбегенде;
5) оған байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Кеден одағы шеңберінде салық салынатын импорт мөлшеріне түзету жүзеге асырылатын салық салынатын импорт мөлшері және (немесе) импортталған тауарлар бойынша ҚҚС сомалары төмендетілгенде;
6) қағаз тасығышта табыс етілген Өтініштер саны импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияға қосымша болып табылатын тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштер тізілімінде көрсетілген Өтініштердің санына сәйкес келмегенде;
7) Өтініш Қазақстан Республикасының уәкілетті органымен бекіткен Тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті толтыру және табыс ету қағидаларына сәйкес толтырылмағанда;
8) Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағында көзделген құжаттар табыс етілмеген жағдайларда жүзеге асырылады.
Жоғарыда көрсетілген импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір мезгілде табыс етілген Өтініштердің бірінде растаудан дәлелді бас тартылған жағдайда, растаудан дәлелді бас тарту осындай импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір мезгілде табыс етілген растаудан дәлелді бас тартылған Өтініш бойынша ғана жүзеге асырылады.
Бұл ретте, Салық кодексінің 276-22-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес табыс етілген Өтініш импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі қосымша декларацияда көрсетіледі.
3. Электрондық түрде ұсынылған Өтініштер бойынша
жанама салықтардың төленген фактісін растау немесе
осындай растаудан дәлелді бас тарту тәртібі

8. Подтверждение органами государственных доходов факта уплаты косвенных налогов по Заявлениям, представленным в электронном виде, заверенном электронной цифровой подписью, в соответствии с пунктом 3-2 статьи 276-20 Налогового кодекса, производится в течение десяти рабочих дней со дня его поступления путем направления налогоплательщику Уведомления о подтверждении в электронном виде, заверенном электронной цифровой подписью должностного лица, за исключением случаев, указанных в пункте 10 настоящих Правил, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае отзыва Заявления в соответствии с пунктом 2 статьи 276-22 Налогового кодекса, налогоплательщик обязан представить новое Заявление в электронном виде, заверенное электронной цифровой подписью, в сроки, указанные в пункте 9 статьи 276-20 Налогового кодекса.
9. Отказ в подтверждении факта уплаты косвенных налогов производится органом государственных доходов в течение десяти рабочих дней со дня поступления Заявления в электронном виде, заверенном электронной цифровой подписью, путем направления налогоплательщику мотивированного отказа, заверенного электронной цифровой подписью должностного лица, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам. В мотивированном отказе указываются выявленные несоответствия (нарушения), а также необходимость отзыва представленного Заявления и представления нового Заявления.
10. Мотивированный отказ в подтверждении факта уплаты косвенных налогов осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 1), 4) и 7) пункта 7 настоящих Правил.
В случае их выявления в одном из Заявлений, представленных одновременно с декларацией по косвенным налогам, мотивированный отказ в подтверждении факта уплаты косвенных налогов производится только по тем Заявлениям, по которым выявлены нарушения.
При этом Заявления, представленные в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 276-22 Налогового кодекса, отражаются в дополнительной декларации по косвенным налогам по импортированным товарам.
Приложение 1
к Правилам подтверждения органами
государственных доходов факта
уплаты налога на добавленную
стоимость по импортированным
товарам и акциза по импортированным
подакцизным товарам с территории
государств-членов Таможенного союза
либо мотивированного отказа
в подтверждении
от 15 января 2015 года № 27
форма
Мотивированный отказ
в подтверждении факта уплаты налога на добавленную стоимость
по импортированным товарам и акциза по импортированным
подакцизным товарам с территории государств-членов
Таможенного союза
На основании пункта 7 статьи 276-20 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________
наименование государственного органа
уведомляет Вас ________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование
налогоплательщика (налогового агента)
БИН (ИИН) _____________________________________________________
об отказе в подтверждении факта уплаты косвенных налогов по

8. Электрондық цифрлық қолмен расталған электрондық түрдегі Өтініштер бойынша жанама салықтардың төленген фактісін растау мемлекеттік кірістер органдарымен Салық кодексінің 276-20-бабы 3-2-тармағына сәйкес оның келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде салық төлеушіге дәлелденгені туралы Хабарлама, осы Қағиданың 10-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолымен расталып электронды түрде жүргізіледі.
Салық төлеуші Салық кодексінің 276-22-бабы 2-тармағына сәйкес Өтінішті кері қайтарып алған жағдайда, жаңа Өтінішті электрондық цифрлық қолымен расталған электрондық түрде Салық кодексінің 276-20-бабы 9-тармағында көрсетілген мерзімде ұсынуға міндетті.
9. Жанама салықтардың төленген фактісін растаудан бас тарту электрондық цифрлық қолмен расталған электрондық түрдегі Өтініш келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органымен дәлелді бас тарту салық төлеушіге осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолымен расталып электронды түрде жүргізіледі. Дәлелді бас тартуда анықталған сәйкессіздіктер (бұзушылықтар), сондай-ақ табыс етілген Өтінішті кері қайтарып алу және жаңа Өтініш ұсыну қажеттілігі көрсетіледі.
10. Жанама салықтардың төленген фактісін растаудан дәлелді бас тарту, осы Қағиданың 7-тармағының 1), 4) және 7) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда жүзеге асырылады.
Жанама салықтар бойынша декларациямен бір мезгілде табыс етілген Өтініштердің бірінде оларды растаудан дәлелді бас тарту анықталған жағдайда, жанама салықтардың төленген фактісін растау тек осындай анықталған бұзушылықтар жөніндегі Өтініштер бойынша жүргізіледі.
Бұл ретте, Салық кодексінің 276-22-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес ұсынылған Өтініш импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі қосымша декларацияда көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер органдарының
Кеден одағына мүше мемлекеттердің
аумағынан импортталған тауарлар
бойынша қосылған құн салығын және
импортталған акцизделетін тауарлар
бойынша акцизді төлеу фактісін растау
не растаудан дәлелді бас тарту қағидаларына
1-қосымша
2015 жылғы "15" қаңтар № 27
нысан
Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан импортталған
тауарлар бойынша қосылған құн салықтарын және импортталған
акцизделетін тауарлар бойынша акцизді төлеу фактісін растаудан
дәлелді бас тарту
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-20-бабы 7-тармағының негізінде
_____________________________________________________________________
мемлекеттік органының атауы
Сізге хабарлайды ______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
немесе салық төлеушінің (салық агентінің) атауы
ЖСН (БСН) _____________________________________________________

Заявлению о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00)
Номер и дата Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Номер _____________________ Дата __________
Регистрационный номер Заявления о ввозе товаров и уплате
косвенных налогов ___________________________________________________
Регистрационный номер Декларации по косвенным налогам по
импортированным товарам _____________________________________________
Вид Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам
_____________________________________________________________________
Налоговый период: месяц __________ год _____
По следующим причинам (укажите Х в соответствующей ячейке):
1) установления несоответствия сведений, указанных в Заявлении, сведениям, содержащимся в представленной декларации по косвенным налогам по импортированным товарам, в том числе несоответствия суммы косвенных налогов, исчисленной к уплате по декларации по косвенным налогам по импортированным товарам, сумме косвенных налогов, исчисленной в Заявлении
2) установления несоответствия сведений, указанных в Заявлении, сведениям, содержащимся в представленных налогоплательщиком документах, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса
3) несоответствия данных, указанных в Заявлении, представленном на бумажном носителе, данным Заявления, представленному в электронном виде, заверенному электронной цифровой подписью
4) неуплаты, а также уплаты не в полном объеме исчисленных сумм косвенных налогов, указанных в Заявлении, представленном одновременно с декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам
5) занижения размера облагаемого импорта и (или) сумм НДС по импортированным товарам, в связи с которым осуществляется корректировка размера облагаемого импорта в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан
6) несоответствия количества Заявлений, представленных на бумажном носителе, количеству Заявлений, отраженных в реестре заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, являющемся приложением к декларации по косвенным налогам по импортированным товарам
7) заполнения Заявления не в соответствии с Правилами заполнения и представления заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, утвержденными уполномоченным органом Республики Казахстан
8) непредставления документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса.
Суть выявленных нарушений
_______________________________________________________________
На основании вышеизложенного необходимо отозвать представленное
Заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов и представить
новое Заявление с устранением нарушений в течение пятнадцати
календарных дней с даты получения мотивированного отказа.
Руководитель (заместитель Руководителя) государственного органа:
_____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место для печати.
Отметка о вручении (отправлении) налогоплательщику (налоговому агенту)
_____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица
государственного органа, подпись, дата)
Отметка о получении
_____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) налогоплательщика
(налогового агента),
подпись, дата
Приложение 2
к Правилам подтверждения органами
государственных доходов факта
уплаты налога на добавленную
стоимость по импортированным
товарам и акциза по импортированным
подакцизным товарам с территории
государств-членов Таможенного союза
либо мотивированного отказа в
подтверждении

тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініш (328.00-нысан) бойынша импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығын төленген фактісін растаудан бас тарту туралы хабарлайды:
Тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің нөмірі және күні
Нөмірі _________________________ Күні _________________________
Тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті тіркеу нөмірі ______________________________________________
Импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі декларацияны тіркеу нөмірі _________________________________________
Импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияның түрі: ________________________________________________
Салық кезеңі: жылы ________________ айы ______________________
Мынадай:
1) Өтініштерде көрсетілген мәліметтердің табыс етілген импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациядағы мәліметтерге сәйкессіздігі, оның ішінде импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларация бойынша төлеуге есептелген жанама салықтар сомасының Өтініште есептелген жанама салықтардың сомасына сәйкес еместігі
2) Өтініште көрсетілген мәліметтердің салық төлеуші табыс еткен Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағында көзделген құжаттардағы мәліметтерге сәйкес еместігі
3) қағаз жеткізгіште табыс етілген Өтініште көрсетілген деректер салық органына электронды түрде табыс етілген Өтініш деректеріне сәйкес келмеуі
4) импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларациямен бір мезгілде табыс етілген Өтініште көрсетілген жанама салықтардың есептелген сомалары төленбеген, сондай-ақ толық мөлшерде төленбеуі
5) оған байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен салық салынатын импорт мөлшеріне түзету жүзеге асырылатын салық салынатын импорт мөлшері және (немесе) импортталған тауарлар бойынша ҚҚС сомалары төмендетілген
6) қағаз тасығышта табыс етілген Өтініштер саны импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияға қосымша болып табылатын тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштер тізілімінде көрсетілген Өтініштердің санына сәйкес келмейді
7) Өтініш Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті толтыру және табыс ету қағидаларына сәйкес толтырылмаған
8) Салық кодексінің 276-20-бабының 3-тармағында көзделген құжаттар табыс етілмеген себептер бойынша (тиісті торкөзде Х көрсетіңіз).
Анықталған бұзушылықтың мәні
_____________________________________________________________________
Жоғарыда айтылғандардың негізінде Сізге табыс етілген Тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті кері қайтарып алу және дәлелді бас тарту алынған күннен бастап он бес күнтізбелік күн ішінде бұзушылықтарды жоя отырып, жаңа Өтінішті табыс ету қажет.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (Басшының орынбасары)
_____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы
М.О.
Салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырылғаны (жіберілгені) туралы белгі:
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол
болса), қолы, күні
Алғаны туралы белгі
_____________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болса) салық төлеушінің (салық
агентінің), қолы, күні
Мемлекеттік кірістер органдарының
Кеден одағына мүше мемлекеттердің
аумағынан импортталған тауарлар
бойынша қосылған құн салығын және
импортталған акцизделетін тауарлар
бойынша акцизді төлеу фактісін растау
не растаудан дәлелді бас тарту қағидаларына
2-қосымша

от 15 января 2015 года № 27
форма
Уведомление
о подтверждении факта уплаты косвенных налогов
(освобождения либо иного порядка уплаты)
Идентификационный номер покупателя ХХХХХХХХХХХХ
Наименование покупателя __________________
Реквизиты заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
№ ХХХХХХХХ от ХХ.ХХ.ХХХХ
Налоговый период: _________
Входящий (регистрационный) номер заявления о ввозе товаров и уплате
косвенных налогов _____________________________
Входящий (регистрационный) номер отзываемого заявления о ввозе
товаров и уплате косвенных налогов __________________________________
Входящий (регистрационный) номер корректируемого заявления о ввозе
товаров и уплате косвенных налогов __________________________________
Код органа государственных доходов ХХХХ
Фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица
государственного органа, подтвердившего факт уплаты косвенных налогов
____________________________________________________________________
Дата подтверждения факт уплаты косвенных налогов ___________________
Регистрационный номер декларации по косвенным налогам по
импортированным товарам ____________________________________________
Наименование
Сумма
Код валюты
Подпись прикладного сервера
Идентификационный номер налогоплательщика\Регистрационный номер Заявления\Лист из

2015 жылғы "15" қаңтар № 27
нысан
Жанама салықтардың төленген фактісін растау Хабарламасы
(босатылған немесе басқадай төлеу тәртібі)
Сатып алушының сәйкестендіру нөмірі ХХХХХХХХХХХХ
Сатып алушының атауы __________________________________________
Тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің деректемелері № ХХХХХХХХ от ХХ.ХХ.ХХХХ
Салықтық кезең ________________________________________________
Жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің кіріс (тіркеу) нөмірі ______________________________________________________________
Жанама салықтардың төленгені туралы кері қайтару өтініштің кіріс (тіркеу) нөмірі _______________________________________________
Жанама салықтардың төленгені туралы түзетілген өтініштің кіріс (тіркеу) нөмірі _____________________________________________________
Мемлекеттік кірістер органының коды ХХХХ
Жанама салықтардың төленген фактісін растаған мемлекеттік органның лаузымды тұлғасының аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
_______________________________________________________________
Жанама салықтардың төленген фактісін растау күні ______________
Импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияны тіркеу нөмірі __________________________________________
Атауы
Сомасы
Валюта коды
Қолданбалы сервердің қолы
Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі\Өтініштің тіркеу нөмірі\ __ парақта __