Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере ветеринарии
Постановление акимата Жамбылской области от 17 августа 2015 года № 208. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 сентября 2015 года № 2779. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области 20 февраля 2017 года № 19
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 20.02.2017 № 19 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора";
2) регламент государственной услуги "Выдача ветеринарной справки";
3) регламент государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок";
4) регламент государственной услуги "Проведение идентификации сельскохозяйственных животных, с выдачей ветеринарного паспорта";
5) регламент государственной услуги "Аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии".
6) регламент государственной услуги"Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановленияв органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановленияего направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Признать утратившими силу подпункты1), 2), 5) пункта 1 постановления акимата Жамбылской области от 26 декабря 2014 года №362 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области сельского хозяйства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №2522, опубликовано 26 февраля 2015 года в газете "Знамя труда").

Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 тамыздағыі № 208 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 қыркүйекте № 2779 болып тіркелді. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 2017 жылғы 20 ақпандағы № 19 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 20.02.2017 № 19 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Жануарларды өсіруді, жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және сатуды жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жем және жемазық қоспаларын өндіру, сақтау және сату бойынша өндіріс объектілеріне тіркеу нөмірлерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық паспорт бере отырып бірдейлендіруді жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 362 қаулысының 1 тармағы 1), 2), 5) тармақшаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №2522 болып тіркелген, 2015 жылдың 26 ақпанында "Ақ жол" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области А. Нуралиева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "17" августа 2015 года № 208
Регламент государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" (далее – государственная услуга) оказывается государственным ветеринарным врачом на основании списка, утвержденного отделами ветеринарии акиматов районов и города Тараза (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора", утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 7-1/418 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11959) (далее – cтандарт).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Жамбылской области от 27.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) отделы ветеринарии акиматов районов и города Тараза;
2) веб - портал "электронного правительства" www.egov.kz, www. elicense.kz (далее – портал).
Форма оказания государственной услуги–электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления акимата Жамбылской области от 27.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Результат оказания государственной услуги:
ветеринарно-санитарное заключение о соответствии объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам и требованиям;
несоответствии объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам и требованиям с рекомендацией об устранении выявленных нарушений (далее – ветеринарно-санитарное заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Ветеринарно-санитарное заключение оформляется в электронной форме, распечатывается на бланке, подписывается услугодателем и заверяется печатью.
При обращении услугополучателя через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о месте, дате и времени получения ветеринарно-санитарного заключения в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. Нұралиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" тамызындағы
№ 208 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 7-1/418 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11959 болып тіркелген) бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес, Жамбыл облысының Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдері бекіткен тізім негізінде мемлекеттік ветеринариялық дәрігер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 1 –тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.01.2016 № 21 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдері;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Ескерту. 2 –тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.01.2016 № 21 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға және талаптарға және нормаларға сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды;
анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұсынымдар бере отырып, объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға және талаптарға сәйкес еместігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды (бұдан әрі – ветеринариялық-санитариялық қорытынды).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды электронды нысанда ресімделеді, бланкке басып шығарылады, қызметті берушінің қолы қойылады және мөрмен расталады.
Қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде қызметті алушының "жеке кабинетіне" ветеринариялық-санитариялық қорытындыны алу орны, күні мен уақыты туралы хабарлама қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем заявки по установленной форме и документов, предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1)канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, выдает услугополучателю копию заявления о регистрации с указанием даты и времени приема документов – не более 30 (тридцати) минут.
Результат – ответственный исполнитель направляет документы руководителю или уполномоченному лицу услугодателя;
2) руководство услугодателя рассматривает входящую документацию, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию - не более 1 (одного) рабочего дня.
Результат – руководитель или уполномоченное лицо услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов на соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – в день поступления заявления.
Результат – ответственный исполнитель проверяет полноту документов. В случае мотивированного отказа направляет на подпись руководителю;
4) при полном пакете документов ответственный исполнитель не более 3 (трех) рабочих дней:
уведомляет органы правовой статистики за 1 (один) рабочий день до обследования объекта;
проводит обследование объекта;
проверяет соответствие объекта представленным документам;
проверяет соответствие объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам;
составляет акт и вносит на рассмотрение руководителю услугодателя и государственному ветеринарному врачу для принятия решения.
Результат – направляются документы руководителю услугодателя и государственному ветеринарному врачу для принятия решения;
5) услугодатель не более 1 (одного) рабочего дня принимает решение о выдачи ветеринарно-санитарного заключения;
6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
Результат – услугодатель выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, выдает услугополучателю копию заявления о регистрации с указанием даты и времени приема документов;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс – қимылдарды) бастауға негіздеме стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды және белгіленген нысан бойынша қызметті алушымен өтініш беру болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) қызметті берушінің кеңсесі қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап, қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы өтініштің көшірмесін қізметті алушыға береді - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтиже–мемлекеттік қызмет берушінің жауапты орындаушы құжаттарды басшыға немесе құзырлы тұлғасына жібереді;
2) қызметті берушінің басшысы кіріс құжаттаманы қарайды, жауапты орындаушыны айқындайды және бұрыштама қояды – 1 (бір) жұмыс күнінен аспайды.
Нәтиже – мемлекеттік қызмет берушінің басшысы немесе құзырлы тұлғасы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – өтініштің түскен күні.
Нәтиже – жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексереді. Қараудан жазбаша дәлелді бас тартқан жағдайда басшыға қол қоюға жолдайды;
4) құжаттың толық топтамасын жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күнінен асырмай:
объектіні тексеруге дейін 1 (бір) күн бұрын құқықтық статистика органдарына хабарлайды;
объектіге тексеру жүргізеді;
объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді;
объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге сәйкестігін тексереді;
акті жасайды және қызметті берушінің басшысына және мемлекеттік ветеринариялық дәрігердің қарауына шешім қабылдау үшін енгізеді.
Нәтиже – мемлекеттік қызмет берушінің басшысы мен ветеринарлық дәрігерге шешім қабылдау үшін құжаттар жібереді;
5) қызметті беруші мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық қорытынды жайлы 1(бір) жұмыс күнінен артық емес;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтиже – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қызмет алушыға табысталады.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша ресімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) қызметті берушінің кеңсесі қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап, қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы өтініштің көшірмесін қізметті алушыға береді;

2) руководство услугодателя рассматривает входящую документацию, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов на соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
4) при полном пакете документов ответственный исполнитель:
уведомляет органы правовой статистики до обследования объекта;
проводит обследование объекта;
проверяет соответствие объекта представленным документам;
проверяет соответствие объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам;
составляет акт и вносит на рассмотрение руководителю услугодателя и государственному ветеринарному врачу для принятия решения;
5) услугодатель принимает решение о выдачи ветеринарно-санитарного заключения;
6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – услугодатель выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8.Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, выдает услугополучателю копию заявления о регистрации с указанием даты и времени приема документов – не более 30 (тридцати) минут;
2) руководство услугодателя рассматривает входящую документацию, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию - не более 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов на соответствие перечню, указанному в пункте
9 Стандарта – в день поступления заявления;
4) при полном пакете документов ответственный исполнитель не более 3 (трех) рабочих дней:
уведомляет органы правовой статистики за 1 (один) рабочий день до обследования объекта;
проводит обследование объекта;
проверяет соответствие объекта представленным документам;
проверяет соответствие объекта ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам;
составляет акт и вносит на рассмотрение руководителю услугодателя и государственному ветеринарному врачу для принятия решения;

2) қызметті берушінің басшысы кіріс құжаттаманы қарайды, жауапты орындаушыны айқындайды және бұрыштама қояды;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – өтініштің түскен күні.
Қараудан жазбаша дәлелді бас тартқан жағдайда басшыға қол қоюға жолдайды;
4) құжаттың толық топтамасын жауапты орындаушы:
объектіні тексеруге дейін құқықтық статистика органдарына хабарлайды;
объектіге тексеру жүргізеді;
объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді;
объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге сәйкестігін тексереді;
акті жасайды және қызметті берушінің басшысына және мемлекеттік ветеринариялық дәрігердің қарауына шешім қабылдау үшін енгізеді;
5) қызметті беруші мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық қорытынды;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қызмет алушыға табысталады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілер) тізбесі:
1) қызметті берушінің кеңсесі;
2) қызметті берушінің басшысы;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) қызметті берушінің кеңсесі қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап, қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы өтініштің көшірмесін қізметті алушыға береді - 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) қызметті берушінің басшысы кіріс құжаттаманы қарайды, жауапты орындаушыны айқындайды және бұрыштама қояды – 1 (бір) жұмыс күнінен аспайды;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – өтініштің түскен күні;
4) құжаттың толық топтамасын жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күнінен асырмай:
объектіні тексеруге дейін 1 (бір) күн бұрын құқықтық статистика органдарына хабарлайды;
объектіге тексеру жүргізеді;
объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді;
объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге сәйкестігін тексереді;
акті жасайды және қызметті берушінің басшысына және мемлекеттік ветеринариялық дәрігердің қарауына шешім қабылдау үшін енгізеді;

5) услугодатель не более 1 (одного) рабочего дня принимает решение о выдачи ветеринарно-санитарного заключения;
6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с порталом и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства электронно - цифровой подписи, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для не зарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства электронно - цифровой подписи, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка порталом подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно - цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка порталом срока действия регистрационного свидетельства электронно- цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер указанным в запросе и индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер указанным в регистрационном свидетельстве электронно - цифровой подписи;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно - цифровой подписи услугополучателя;

5) қызметті беруші мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық қорытынды жайлы 1(бір) жұмыс күнінен артық емес;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – 30 (отыз) минуттан аспайды.
4. Портал арқылы және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл ету тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде қызметті берушінің және қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) қызметті алушы өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi мен пароль порталмен тексеру;
4) 2-процесс – қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-процесс – қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталмен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi және электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбаның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством электронно - цифровой подписи услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – обработка услугодателем заявления услугополучателя полученного из портала в единой автоматизированной системе управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" информационных системединой автоматизированной системе управления;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых документов услугополучателя и оснований для выдачи ветеринарно-санитарного заключения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационных системахединой автоматизированной системе управления;
13) процесс 9 – получение услугополучателем уведомление о принятии документов в работу, дате и времени получения ветеринарно-санитарного заключения в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения при оказании государственной услуги через услугодателя приведены в 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1– ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в информационных системахединой автоматизированной системе управления для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в информационных системахединой автоматизированной системе управления подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2– формирование в информационных системахединой автоматизированной системе управления сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;
4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" или "Юридические лица" о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных "Физические лица" или "Юридические лица";
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных "Физические лица" или "Юридические лица";
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;

9) 6-процесс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгiзiлген деректердi) қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы растауы (қол қою);
10) 7-процесс – қызметті беруші қызметті алушыдан агроөнеркәсіптік кешеннің салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі "e-Agriculture" порталына түскен өтінішті қайта өңдейді;
11) 3-шарт – рұқсат беру үшін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
12) 8-процесс – басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйесі қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс – қызметті алушының ветеринариялық-санитариялық қорытындыны алу күні мен уақыты туралы хабарлама қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы қолдану арқылы жасалады.
Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-процесс – қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйесі логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйесін тексеру;
3) 2-процесс – қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйесінавторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызметті берушінің орындаушысы осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және қызметті берушінің орындаушысымен қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – қызметті алушының деректері туралы "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына "электрондық үкімет" шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – қызметті алушы деректерінің "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында болуын тексеру;
7) 5-процесс – қызметті алушы деректерінің "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және қызметті берушінің орындаушысы қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;

9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в информационных системахединой автоматизированной системе управления;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
12) процесс 9 – оформление ветеринарно-санитарного заключения в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсах акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного
заключения на объекты государственного
ветеринарно-санитарного контроля и надзора"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" через портал
Условные обозначения
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного
заключения на объекты государственного
ветеринарно-санитарного контроля и надзора"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного
заключения на объекты государственного
ветеринарно-санитарного контроля и надзора"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора"
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "17" августа 2015 года №208
Регламент государственной услуги "Выдача ветеринарной справки"

9) 7-процесс – сұратуды басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйесінтіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-процесс – басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйесінде қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – ветеринариялық-санитариялық қорытындыны рәсімдеу электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) ретінің, қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурстарында орналастырылады.
"Мемлекеттік ветеринариялық-
санитариялық бақылау және қадағалау
объектілеріне ветеринариялық-
санитариялық қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламетіне
1-қосымша
"Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мемлекеттік ветеринариялық-
санитариялық бақылау және қадағалау
объектілеріне ветеринариялық-
санитариялық қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламетіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық
бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-
санитариялық қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламетіне
3-қосымша
"Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" тамызындағы
№ 208 қаулысымен бекітілген
"Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача ветеринарной справки" (далее - государственная услуга) оказывается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами районов и города Тараза Жамбылской области (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача ветеринарной справки", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 мая 2015 года № 7-1/418 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11959) (далее - стандарт).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Жамбылской области от 27.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - ветеринарная справка (далее – справка) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Сведения о выданных ветеринарных справках вносятся в информационную систему.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления акимата Жамбылской области от 27.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация ответственным исполнителем услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
2) ответственный исполнитель услугодателя в течение дня обращения рассматривает поступившие документы, на основании представленных документов проводит ветеринарный осмотр животного, продукции и сырья животного происхождения, исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного и сведений о животных, имеющихся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или выписки из нее, при этом на момент обращения услугополучателя учитывается эпизоотическая ситуация на территории соответствующей административно-территориальной единицы;

1. Жалпы ережелер
1. "Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 7-1/418 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11959 болып тіркелген) бекітілген "Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес Жамбыл облысы аудандардың және Тараз қаласының жергілікті атқарушы органдарымен құрылған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 1 –тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.01.2016 № 21 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру қызметті берушінің кеңселері жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ветеринариялық анықтама, не стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Берілген ветеринариялық анықтамалар туралы мәліметтер ақпараттық жүйеге енгізіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3 –тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.01.2016 № 21 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) бастауға негіздеме Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті алушымен (не сенімхат бойынша оның өкілімен) ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) қызметті берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
2) қызметті берушінің жауапты орындаушысы жүгінген күні ішінде, ұсынылған құжаттардың негізінде жануардың ветеринариялық паспорты мен жеке нөмірінің және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында немесе олардан үзінді-көшірмелерде бар жануарлар туралы мәліметтердің болуын негізге ала отырып, жануарды, жануарлардан алынған өнім мен шикізатты ветеринариялық байқап қарауды жүргізеді, бұл ретте қызметті алушы жүгінген сәттегі тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық ахуал ескеріледі;

3) ответственный исполнитель услугодателя готовит, подписывает и закрепляет печатью ветеринарную справку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренными пунктом 10 Стандарта и выдает услугодателю в течении 15 (пятнадцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных документов услугополучателя ответственным исполнителем услугодателя;
2) оформление ответственным исполнителем услугодателя справки;
3) выдача услугополучателю результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников), длительность каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация ответственным исполнителемуслугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
2) ответственный исполнитель услугодателя в течение дня обращения рассматривает поступившие документы, на основании представленных документов проводит ветеринарный осмотр животного, продукции и сырья животного происхождения, исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного и сведений о животных, имеющихся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или выписки из нее, при этом на момент обращения услугополучателя учитывается эпизоотическая ситуация на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
3) готовит, подписывает и закрепляет печатью ветеринарную справку либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренными пунктом 10 Стандарта и выдает услугодателю в течении 15 (пятнадцати) минут.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсах акимата Жамбылской области (http:zhambyl.gov.kz).
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача ветеринарной справки"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "17" августа 2015 года № 208
Регламент государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"

3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минуттың ішінде мөрімен және қолымен расталған ветеринариялық анықтаманы дайындайды, не мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қызметті берушінің жауапты орындаушысымен қабылдау және тіркеу;
2) қызметті берушінің жауапты орындаушысымен анықтаманы рәсімдеу;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысымен қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын қызметті берушілердің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) қызметті берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдайды, тіркейді;
2) қызметті берушінің жауапты орындаушысы жүгінген күні ішінде, ұсынылған құжаттардың негізінде жануардың ветеринариялық паспорты мен жеке нөмірінің және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында немесе олардан үзінді-көшірмелерде бар жануарлар туралы мәліметтердің болуын негізге ала отырып, жануарды, жануарлардан алынған өнім мен шикізатты ветеринариялық байқап қарауды жүргізеді, бұл ретте қызметті алушы жүгінген сәттегі тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық ахуал ескеріледі;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минуттың ішінде мөрімен және қолымен расталған ветеринариялық аманықтаманы дайындайды, не мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметі көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламентіне қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурстарында орналастырылады.
"Ветеринариялық анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" тамыздағы
№ 208 қаулысымен бекітілген
"Жануарларды өсіруді, жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және сатуды жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жем және жемазық қоспаларын өндіру, сақтау және сату бойынша өндіріс объектілеріне тіркеу нөмірлерін беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства акимата Жамбылской области" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 мая 2015 года № 7-1/418 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №11959) (далее – cтандарт).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Жамбылской области от 27.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) отделы ветеринарии акиматов районов и города Тараза;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www. elicense.kz (далее – портал).
Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления акимата Жамбылской области от 27.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Результат оказания государственной услуги– подтверждение о присвоении учетного номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок или переоформление присвоенного учетного номера (далее – подтверждение), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Подтверждение оформляется в электронной форме, распечатывается, подписывается и заверяется печатью.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

1. Жалпы ережелер
1. "Жануарларды өсіруді, жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және сатуды жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жем және жемазық қоспаларын өндіру, сақтау және сату бойынша өндіріс объектілеріне тіркеу нөмірлерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 7-1/418 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11959 болып тіркелген) бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес, "Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 1 –тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.01.2016 № 21 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Тараз қаласы және аудандар әкімдіктерінің ветеринария бөлімдері;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Ескерту. 2 –тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.01.2016 № 21 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жануарларды өсіруді, жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және сатуды жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жем және жемазық қоспаларын өндіру, сақтау және сату бойынша өндіріс объектілеріне тіркеу нөмірлері берілгені туралы растама (бұдан әрі – растама) беру немесе берілген тіркеу нөмірді қайта ресімдеу не стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Растама электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, қол қойылады және мөрмен расталады.
Қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет нәтижесі қызметті алушының "жеке кабинетіне" қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем заявки по установленной форме и документов, предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, выдает услугополучателю копию заявления о регистрации с указанием даты и времени приема документов – не более 30 (тридцати) минут.
Результат – ответственный исполнитель направляет документы руководителю или уполномоченному лицу услугодателя;
2) руководство рассматривает входящую документацию, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию – не более 1 (одного) рабочего дня.
Результат – руководитель или уполномоченное лицо услугодателя или отделы ветеринарии районов и города Тараз рассматривают документы и определяют ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – не более 3 (трех) рабочих дней. В случае представления заявителем неполного пакета документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – не более 1 (одного) рабочего дня.
Результат - ответственный исполнитель услугодателя направляет на подпись руководителю или уполномоченному лицу услугодателя решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера;
4) отдел инспекции государственного ветеринарного контроля управления сельского хозяйства акимата Жамбылской области через портал:
регистрирует запрос о присвоении учетного номера объекту производства;
присваивает объекту производства учетный номер;
оформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства и направляет его в отделы ветеринарии районов и города Тараз;
5) ответственный исполнитель отдела ветеринарии районов и города Тараз в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления подтверждения направляет подтверждение в "личный кабинет" услугополучателю в форме электронного документа или распечатывает, подписывает руководителем отдела ветеринарии районов и города Тараз, заверяет печатью, и выдает нарочно.
В случае изменения наименования и/или организационно-правовой формы и не повлекшее изменение вида осуществляемой деятельности объекта производства, услугодатель переоформляет учетный номер и выдает подтверждение – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае изменения вида деятельности объект производства проходит повторную процедуру присвоения учетного номера в сроки, установленные в пункте 4 стандарта;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс – қимылдарды) бастауға негіздеме стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды және белгіленген нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушымен өтініш беру болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) қызметті берушінің кеңсесі қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап, қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы өтініштің көшірмесін көрсетілетін қізметті алушыға береді - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтиже – мемлекеттік қызмет берушінің жауапты орындаушысы басшыға немесе құзырлы тұлғаға құжатты жібереді;
2) қызметті берушінің немесе Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдерінің басшылығы кіріс құжаттаманы қарайды, жауапты орындаушыны айқындайды және бұрыштама қояды – 1 (бір) жұмыс күнінен аспайды.
Нәтиже – мемлекеттік қызмет берушінің басшысы немесе құзырлы тұлға жауапты орындаушыны анықтайды;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы – 3 (үш) жұмыс күнінен асырмай стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Өтініш беруші құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші – 1 (бір) жұмыс күнінен асырмай көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тартады.
Нәтиже – қызмет берушінің жауапты орындаушысы басшыға немесе құзырлы тұлғаға шешімге қол қою үшін жібереді;
4) Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасының мемлекеттік ветеринариялық бақылау инспекция бөлімі партал арқылы:
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы сұрауды тіркейді;
өндіріс объектісіне есептік нөмірді рәсімдейді;
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды ресімдейді және оны Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдеріне жолдайды;
5) Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдерінің жауапты орындаушы растау түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны өтінуші - өндіріс объектісінің "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді немесе шығарады, Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдері оны мөрмен растайды, басшысының қолы қойылады және қолына береді.
Жүзеге асыратын қызмет түрінің өзгеруіне әкеп соқтырмайтын өндіріс объектісі атауы және/немесе ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аумақтық бөлімше 5 (бес) жұмыс күні ішінде есептік нөмірді қайта ресімдейді және растама береді.
Өндіріс объектісі қызметінің түрі өзгерген жағдайда стандарттың 4 тармағында белгіленген мерзімдерде есептік нөмір берудің қайталама рәсімінен өтеді;

6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
Результат - специалист канцелярии отдела ветеринарии районов и города Тараз выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, выдает услугополучателю копию заявления о регистрации с указанием даты и времени приема документов;
2) руководство услугодателя либо отдела ветеринарии районов и города Тараз рассматривает входящую документацию, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта. В случае представления заявителем неполного пакета документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) отдел инспекции государственного ветеринарного контроля управления сельского хозяйства акимата Жамбылской области через портал:
регистрирует запрос о присвоении учетного номера объекту производства;
присваивает объекту производства учетный номер;
оформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства и направляет его в отделы ветеринарии районов и города Тараз.
5) ответственный исполнитель отдела ветеринарии районов и города Тараз с момента поступления подтверждения направляет подтверждение в "личный кабинет" услугополучателю в форме электронного документа или распечатывает, подписывает руководителем отдела ветеринарии районов и города Тараз, заверяет печатью, и выдает нарочно.
В случае изменения наименования и/или организационно-правовой формы и не повлекшее изменение вида осуществляемой деятельности объекта производства, услугодатель переоформляет учетный номер и выдает подтверждение.
В случае изменения вида деятельности объект производства проходит повторную процедуру присвоения учетного номера в сроки, установленные в пункте 4стандарта;
6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – специалист канцелярии отдела ветеринарии районов и города Тараз выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтиже – Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдерінің кеңсе маманы қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін табыс етеді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша ресімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) қызметті берушінің кеңсесі қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап, қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы өтініштің көшірмесін қізметті алушыға береді;
2) қызметті берушінің немесе Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдерінің басшылығы кіріс құжаттаманы қарайды, жауапты орындаушыны айқындайды және бұрыштама қояды;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Өтініш беруші құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тартады;
4) Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасының мемлекеттік ветеринариялық бақылау инспекция бөлімі партал арқылы:
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы сұрауды тіркейді;
өндіріс объектісіне есептік нөмірді рәсімдейді;
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды ресімдейді және оны Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдеріне жолдайды;
5) Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдерінің жауапты орындаушы растау түскен сәттен бастап оны өтінуші - өндіріс объектісінің "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді немесе шығарады, Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдері оны мөрмен растайды, басшысының қолы қойылады және қолына береді.
Жүзеге асыратын қызмет түрінің өзгеруіне әкеп соқтырмайтын өндіріс объектісі атауы және/немесе ұйымдастырушылық - құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аумақтық бөлімше есептік нөмірді қайта ресімдейді және растама береді.
Өндіріс объектісі қызметінің түрі өзгерген жағдайда стандарттың 4 тармағында белгіленген мерзімдерде есептік нөмір берудің қайталама рәсімінен өтеді;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдерінің кеңсе маманы қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін табыс етеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, выдает услугополучателю копию заявления о регистрации с указанием даты и времени приема документов – не более 30 (тридцати) минут;
2) руководство рассматривает входящую документацию, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию – не более 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта – не более 3 (трех) рабочих дней. В случае представления заявителем неполного пакета документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – не более 1 (одного) рабочего дня;
4) отдел инспекции государственного ветеринарного контроля управления сельского хозяйства акимата Жамбылской области через портал:
регистрирует запрос о присвоении учетного номера объекту производства;
присваивает объекту производства учетный номер;
оформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства и направляет его в отделы ветеринарии районов и города Тараз.
5) ответственный исполнитель отдела ветеринарии районов и города Тараз в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления подтверждения направляет подтверждение в "личный кабинет" услугополучателю в форме электронного документа или распечатывает, подписывает руководителем отдела ветеринарии районов и города Тараз, заверяет печатью, и выдает нарочно;
6) выдача результатов оказания государственной услуги услугополучателю – не более 30 (тридцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через порталприведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельстваудостоверенного электронной цифровой подписью, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);

7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілер) тізбесі:
1) қызметті берушінің кеңсесі;
2) қызметті берушінің басшысы;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) қызметті берушінің кеңсесі қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап, қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы өтініштің көшірмесін қізметті алушыға береді - 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) қызметті берушінің басшылығы кіріс құжаттаманы қарайды, жауапты орындаушыны айқындайды және бұрыштама қояды – 1 (бір) жұмыс күнінен аспайды;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы – 3 (үш) жұмыс күнінен асырмай стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Өтініш беруші құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда қызметті беруші – 1 (бір) жұмыс күнінен асырмай көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тартады;
4) Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасының мемлекеттік ветеринариялық бақылау инспекция бөлімі партал арқылы:
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы сұрауды тіркейді;
өндіріс объектісіне есептік нөмірді рәсімдейді;
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды ресімдейді және оны Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдеріне жолдайды;
5) Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдерінің жауапты орындаушы растау түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны өтінуші - өндіріс объектісінің "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді немесе шығарады, Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдері оны мөрмен растайды, басшысының қолы қойылады және қолына береді;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері – 30 (отыз) минуттан аспайды.
4. Портал арқылы және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл ету тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде қызметті берушінің және қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген:
1) қызметті алушы өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства удостоверенного электронной цифровой подписью, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка порталом подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписью для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка порталом срока действия регистрационного свидетельства удостоверенного электронной цифровой подписью и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером или бизнес-идентификационным номер указанным в запросе и индивидуальный идентификационный номером или бизнес-идентификационным номером указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – обработка услугодателем заявления услугополучателя полученного из портала в единой автоматизированной системе управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture";
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых документов услугополучателя и оснований для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационных системах единой автоматизированной системе управления;
13) процесс 9 – получение услугополучателем уведомление о принятии документов в работу, дате и времени получения подтверждения или дубликата в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения при оказании государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:

2) 1-процесс–қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталға қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi мен пароль порталмен тексеру;
4) 2-процесс – қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – қызметті алушының осы регламентте қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-процесс – қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталмен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi және электрондық цифрлық қолтаңбасының тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасының дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгiзiлген деректердi) қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы растауы (қол қою);
10) 7-процесс – қызметті беруші қызметті алушыдан агроөнеркәсіптік кешеннің салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі "e-Agriculture" порталына түскен өтінішті қайта өңдейді;
11) 3-шарт – рұқсат беру үшін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
12) 8-процесс – басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелерде қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс – қызметті алушының ветеринариялық-санитариялық қорытындыны алу күні мен уақыты туралы хабарлама қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын қолдану арқылы жасалады.
Қызмет көрсетушінің қызмет көрсету қадамдары мен шешімдері осы регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:

1) процесс 1 – ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в информационных системах единой автоматизированной системе управления для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в информационных системах единой автоматизированной системе управления подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в информационных системах единой автоматизированной системе управления сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;
4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" или "Юридические лица" о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственную базу данных "Физические лица" или "Юридические лица";
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственную базу данных "Физические лица" или "Юридические лица";
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;
9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в информационных системах единой автоматизированной системе управления;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – прекращение оказания государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя и направление услугополучателю соответствующее уведомление;
12) процесс 9 – оформление подтверждения или дубликата в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсах акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги"Присвоение учетных номеров объектам
производства, осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья
животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации
ветеринарных препаратов, кормов
и кормовых добавок"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" через портал
Условные обозначения
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам
производства, осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой), хранение, переработку
и реализацию животных, продукции и сырья
животного происхождения, а также организациям
по производству, хранению и реализации
ветеринарных препаратов, кормов
и кормовых добавок"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Присвоение учетных номеров объектам
производства, осуществляющим выращивание животных,
заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных,
продукции и сырья животного происхождения,
а также организациям по производству, хранению и реализации
ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
Условные обозначения
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "17" августа 2015 года №208
Регламент государственной услуги "Проведение идентификации сельскохозяйственных животных, с выдачей ветеринарного паспорта"

1) 1-процесс – қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйенің логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелерді тексеру;
3) 2-процесс – қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелерін авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызметті берушінің орындаушысы осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және қызметті берушінің орындаушысымен қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – қызметті алушының деректері туралы "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына "электрондық үкімет" шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – қызметті алушы деректерінің "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында болуын тексеру;
7) 5-процесс – қызметті алушы деректерінің "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және қызметті берушінің орындаушысы қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;
9) 7-процесс – сұратуды басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелерін тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-процесс – басқарудың бірынғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйенің қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратқан қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – ветеринариялық-санитариялық қорытындыны рәсімдеу электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) ретінің, қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурстарында орналастырылады.
"Жануарларды өсіруді,
жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді
және сатуды жүзеге асыратын
өндіріс объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық
препараттарды, жем және
жемазық қоспаларын өндіру,
сақтау және сату бойынша
өндіріс объектілеріне тіркеу
нөмірлерін беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламетіне
1-қосымша
"Жануарларды өсіруді, жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және сатуды жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жем және жемазық қоспаларын өндіру, сақтау және сату бойынша өндіріс объектілеріне тіркеу нөмірлерін беру" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жануарларды өсіруді,
жануарларды союға дайындауды
(союды), сақтауды, өңдеуді және
сатуды жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық
препараттарды, жем және
жемазық қоспаларын өндіру,
сақтау және сату
бойынша өндіріс объектілеріне
тіркеу нөмірлерін беру"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламетіне
2-қосымша
"Жануарларды өсіруді, жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және сатуды жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жем және жемазық қоспаларын өндіру, сақтау және сату бойынша өндіріс объектілеріне тіркеу нөмірлерін беру" көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жануарларды өсіруді,
жануарларды союға дайындауды
(союды), сақтауды,
өңдеуді және сатуды жүзеге
асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
жем және жемазық қоспаларын
өндіру,
сақтау және сату бойынша
өндіріс объектілеріне тіркеу
нөмірлерін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламетіне
3-қосымша
"Жануарларды өсіруді, жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және сатуды жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жем және жемазық қоспаларын өндіру, сақтау және сату бойынша өндіріс объектілеріне тіркеу нөмірлерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" тамыздағы
№ 208 қаулысымен бекітілген
"Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық паспорт бере отырып бірдейлендіруді жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение идентификации сельскохозяйственных животных, с выдачей ветеринарного паспорта" (далее - государственная услуга) оказывается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами районов и города Тараза Жамбылской области (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Проведение идентификации сельскохозяйственных животных, с выдачей ветеринарного паспорта", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 мая 2015 года № 7-1/418 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11959) (далее -стандарт).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Жамбылской области от 27.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцеляриюуслугодателя.
В случае необходимости получения выписки из ветеринарного паспорта прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz,www.elicense.kz (далее портал).
Форма оказания государственной услуги – электронная/бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - присвоение индивидуального номера животным одним из способов идентификации сельскохозяйственных животных с выдачей ветеринарного паспорта, выдача дубликата, выдача выписки из ветеринарного паспорта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4.Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация ответственным исполнителемуслугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
2) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, проводит идентификацию животных в сроки, указанные в плане мероприятий по проведению идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденным местным исполнительным органом области, вносит индивидуальный номер животного в базу данных идентификации сельскохозяйственных животных,оформляет ветеринарный паспорт.
Ответственный исполнитель услугодателя при повторной государственной услуги при утере, повреждении (невозможно определить индивидуальный номер) бирок (бирки) оказывает течении 2 (двух) рабочих дней со дня поступления бирок услугодателю, с присвоением животному нового индивидуального номера;

1. Жалпы ережелер
1. "Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық паспорт бере отырып бірдейлендіруді жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 7-1/418 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11959 болып тіркелген) бекітілген "Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық паспорт бере отырып бірдейлендіруді жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес, Жамбыл облысы аудандары және Тараз қаласының жергілікті атқарушы органдарымен құрылған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 1 –тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.01.2016 № 21 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме алу қажет болған жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) қызмет берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіру тәсілдерінің бірімен жануарларға ветеринариялық паспорт бере отырып жеке нөмір беру, телнұсқа беру, ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірме беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) бастауға негіздеме Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті алушымен (не сенімхат бойынша оның өкілімен) ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды 15 (он бес) минут ішінде қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы, түскен құжаттарды қарайды, бірдейлендіруді облыстың жергілікті атқарушы органдары бекіткен ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспарында көрсетілген мерзімдерге сәйкес жүзеге асырады.
Сырға (сырғалар) жоғалған, бүлінген кезде (жеке нөмірін айқындау мүмкін емес) қайталама мемлекеттік көрсетілетін қызмет жануарларға жаңа жеке нөмір бере отырып, қызмет берушіге сырғалар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;

3) ответственный исполнитель услугодателя в течении 15 (пятнадцати) минут выдает ветеринарный паспорт, дубликат, выписки из ветеринарного паспорта.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начало выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация представленных документов услугополучателя в течении 15 (пятнадцати) минутответственным исполнителем услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, проводит идентификацию животных в сроки, указанные в плане мероприятий по проведению идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденным местным исполнительным органом области, вносит индивидуальный номер животного в базу данных идентификации сельскохозяйственных животных,оформляет ветеринарный паспорт;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут выдает ветеринарный паспорт, дубликат, выписки из ветеринарного паспорта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и регистрация ответственным исполнителемуслугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги;
2) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы, проводит идентификацию животных в сроки, указанные в плане мероприятий по проведению идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденным местным исполнительным органом области, вносит индивидуальный номер животного в базу данных идентификации сельскохозяйственных животных,оформляет ветеринарный паспорт.
Ответственный исполнитель услугодателяпри повторной государственной услуги при утере, повреждении (невозможно определить индивидуальный номер) бирок (бирки) оказывает течении 2 (двух) рабочих дней со дня поступления бирок услугодателю, с присвоением животному нового индивидуального номера;
3) ответственный исполнитель услугодателяв течение 15 (пятнадцати) минут выдает ветеринарный паспорт, дубликат, выписки из ветеринарного паспорта.
4. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет – ресурсах акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Проведение идентификации
сельскохозяйственных животных,
с выдачей ветеринарного паспорта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Проведение идентификации сельскохозяйственных животных, с выдачей ветеринарного паспорта"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
от "17" августа 2015 года №208
Регламент государственной услуги "Аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии"

3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған ветеринариялық паспортты, телнұсқаны, ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірмесін береді.
6. Келесі рәсімді (іс - қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс - қимылдар) нәтижесі:
1) қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды 15 (он бес) минут ішінде қабылдайды және оларды тіркейді;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы, түскен құжаттарды қарайды, бірдейлендіруді облыстың жергілікті атқарушы органдары бекіткен ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспарында көрсетілген мерзімдерге сәйкес жүзеге асырады, паспортты толтырады;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған ветеринариялық паспортты, телнұсқаны, ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірмесін береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушілердің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі: 1) қызмет берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды 15 (он бес) минут ішінде қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады;
2) қызмет берушінің жауапты орындаушысы, түскен құжаттарды қарайды, бірдейлендіруді облыстың жергілікті атқарушы органдары бекіткен ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспарында көрсетілген мерзімдерге сәйкес жүзеге асырады.
Сырға (сырғалар) жоғалған, бүлінген кезде (жеке нөмірін айқындау мүмкін емес) қайталама мемлекеттік көрсетілетін қызмет жануарларға жаңа жеке нөмір бере отырып, қызмет берушіге сырғалар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған ветеринариялық паспортты, телнұсқаны, ветеринариялық паспорттан үзінді-көшірмесін береді.
4. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурстарында орналастырылады.
"Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіруді жүргізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық паспорт бере отырып бірдейлендіруді жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" тамызындағы
№ 208 қаулысымен
бекітілген
"Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства акимата Жамбылской области" и отделами ветеринарии акиматов районов и города Тараза (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии", утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 мая 2015 года № 7-1/418 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №11959) (далее – cтандарт).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Жамбылской области от 27.01.2016 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www. elicense.kz (далее – портал).
Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – аттестационный лист с указанием одного из решений:
1) аттестован;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не аттестован.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Аттестационный лист оформляется в электронной форме, распечатывается, подписывается председателем, членами и секретарем комиссии.
При обращении услугополучателя через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о месте, дате и времени прохождения аттестации физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии и результат государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем заявки по установленной форме и документов, предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1. Жалпы ережелер
1. "Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 7-1/418 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11959 болып тіркелген) бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес, "Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі және Тараз қаласы, аудан әкімдіктерінің ветеринария бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 1 –тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы әкімдігінің 27.01.2016 № 21 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
қызметті берушінің кеңсесі;
"электрондық үкіметтің"веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мынадай шешімдердің бірі көрсетілген аттестаттау парағы:
1) аттестатталды;
2) қайта аттестаттауға жатады;
3) аттестатталған жоқ.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Аттестаттау парағы электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, оған комиссия төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды.
Портал арқылы қызметті алушының "жеке кабинетіне" ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттаудың өткізілетін күні, уақыты, орыны туралы және қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін электрондық құжат нысанында хабарлама жолданады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс – қимылдарды) бастауға негіздеме стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды және белгіленген нысан бойынша қызметті алушымен өтініш беру болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, выдает услугополучателю копию заявления о регистрации с указанием даты и времени приема документов – не более 30 (тридцати) минут.
Результат - ответственный исполнитель направляет документы руководителю или уполномоченному лицу услугодателя;
2) руководство услугодателя рассматривает входящую документацию, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию - не более 30 (тридцати) минут.
Результат - руководитель или уполномоченное лицо услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта – в день поступления заявления.
Результат - ответственный исполнитель услугодателя передает комиссии;
4) комиссия проводит аттестацию - в течении 1 (одного) рабочего дня согласно графику аттестации.
Результат – проводит аттестацию и направляет исполнителю для выдачи результатов;
5) специалист канцелярии услугодателя выдает результаты оказания государственной услуги услугополучателю в течении 30 (тридцати) минут. Результат – выдает аттестационный лист услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры –аттестационный лист с указанием одного из решений:
1) аттестован;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не аттестован.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, выдает услугополучателю копию заявления о регистрации с указанием даты и времени приема документов – не более 30 (тридцати) минут;
2) руководство услугодателя рассматривает входящую документацию, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию - не более 30 (тридцати) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов в соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта – в день поступления заявления;

1) қызметті берушінің кеңсесі қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап, қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы өтініштің көшірмесін қызметті алушыға береді - 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтиже – мемлекеттік қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды басшыға немесе құзырлы тұлғасына жібереді;
2) қызметті берушінің басшысы кіріс құжаттаманы қарайды, жауапты орындаушыны айқындайды және бұрыштама қояды – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтиже - басшы немесе құзырлы тұлғаға құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – өтініштің түскен күні.
Нәтиже - мемлекеттік қызмет берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды комиссияға жібереді;
4) комиссия аттестаттауды жүргізеді – аттестаттау тізбесіне сәйкес 1 (бір) жұмыс күннен аспайды.
Нәтиже – аттестация жүргізіледі және орындаушыға нәтижені табыстау үшін жібереді;
5) кеңсе орындаушысы қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Нәтиже – қызметалушыға аттестациялық парақ беріледі.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі – келесі шешімдерді көрсете отыра аттестаттау парағы:
1) аттестатталды;
2) қайтта аттестаттауға жатады;
3) аттестатталған жоқ.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілер) тізбесі:
1) қызметті берушінің кеңсесі;
2) қызметті берушінің басшысы;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) қызметті берушінің кеңсесі қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап, қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады, құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу туралы өтініштің көшірмесін қызметті алушыға береді - 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) қызметті берушінің басшысы кіріс құжаттаманы қарайды, жауапты орындаушыны айқындайды және бұрыштама қояды – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – өтініштің түскен күні;

4) комиссия проводит аттестацию - в течении 1 (одного) рабочего дня согласно графику аттестации;
5) специалист канцелярии услугодателя выдает результаты оказания государственной услуги услугополучателю в течении 30 (тридцати) минут. Результат – выдает аттестационный лист услугополучателю.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию через портал с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей через портал);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства электронно – цифровой подписи, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) через портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка порталом подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2– формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3– выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно – цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка порталом срока действия регистрационного свидетельства электронно – цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером или бизнес-идентификационным номером указанным в запросе и индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер указанным в регистрационном свидетельстве электронно – цифровой подписи;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронно – цифровой подписи услугополучателя;

4) комиссия аттестаттауды жүргізеді – аттестаттау тізбесіне сәйкес 1 (бір) жұмыс күннен аспайды;
5) кеңсе орындаушысы қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру – 30 (отыз) минуттан аспайды.
4. Портал арқылы және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл ету тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткенде қызметті берушінің және қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімі (іс-қимыл) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:
1) қызметті алушы өзінің электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – тіркелген қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi мен пароль порталмен тексеру;
4) 2-процесс – қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс –қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-процесс – қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталмен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi және электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбаның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством электронно – цифровой подписи услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание государственной услуги;
10) процесс 7 – обработка услугодателем заявления услугополучателя полученного из портала в единой автоматизированной системе управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" информационных систем единой автоматизированной системе управления;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия предоставляемых документов услугополучателя и оснований для прохождения аттестации;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационных системах единой автоматизированной системе управления;
13) процесс 9 - получение услугополучателем результата услуги уведомление сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием электронно-цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения при оказании государственной услуги через услугодателя приведены в 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1– ввод исполнителем услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в информационных системах единой автоматизированной системе управления для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в информационных системах единой автоматизированной системе управления подлинности данных о зарегистрированном исполнителе услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в информационных системах единой автоматизированной системе управления сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных исполнителя услугодателя;
4) процесс 3 – выбор исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" или "Юридические лица" о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных "Физические лица" или "Юридические лица";
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных "Физические лица" или "Юридические лица";
8) процесс 6 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование исполнителем услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме заявления;

9) 6-процесс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгiзiлген деректердi) қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңба арқылы растауы (қол қою);
10) 7-процесс – қызметті беруші қызметті алушыдан агроөнеркәсіптік кешеннің салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі "e-Agriculture" порталына түскен өтінішті қайта өңдейді;
11) 3-шарт – рұқсат беру үшін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
12) 8-процесс – басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелерінде қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс – қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу (ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау). Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі порталда қызметте брушінің уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжат түрінде "жеке кабинетке" жібереді.
Қызмет көрсетушінің қызмет қадамдары мен шешімдері осы регламенттiң 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-процесс – қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелер логині мен паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – қызметті берушінің тіркелген орындаушысы туралы деректердің дұрыстығын логин мен пароль арқылы басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелерінде тексеру;
3) 2-процесс – қызметті берушінің орындаушысы деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелерінде авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс – қызметті берушінің орындаушысы осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету үшiн сұрату нысанын экранға шығаруы және қызметті берушінің орындаушысымен қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-процесс – қызметті алушының деректері туралы "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына "электрондық үкімет" шлюзі арқылы сұратуды жолдау;
6) 2-шарт – қызметті алушы деректерінің "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында болуын тексеру;
7) 5-процесс – қызметті алушы деректерінің "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс – өтініш нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгі қою бөлігінде толтыру және қызметті берушінің орындаушысы қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды өтініш нысанына тіркеуі;

9) процесс 7 – регистрация и обработка заявления в информационных системах единой автоматизированной системе управления;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствие предоставляемых документов услугополучателем и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 - результат оказания государственной услуги – аттестационный лист с указанием одного из решении:
1) аттестован;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не аттестован.
12) процесс 9 – получение аттестационного листа в электронном формате, распечатывание на специальном бланке, заверение печатью и подписывание руководителем услугодателя.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсах акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Аттестация физических и юридических
лиц, осуществляющих предпринимательскую
деятельность в области ветеринарии"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги "Аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии"
через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Аттестация физических и юридических
лиц, осуществляющих предпринимательскую
деятельность в области ветеринарии"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги "Аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Аттестация физических и юридических
лиц, осуществляющих предпринимательскую
деятельность в области ветеринарии"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии"
Условные обозначения
Утвержден постановлением акимата
Жамбылской области
от"17" августа 2015 года №208
Регламент государственной услуги "Выдача лицензиидля занятия деятельностью в сфере ветеринарии"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии" в части выдачи лицензии на занятие деятельностью по проведению ветеринарно-санитарной экспертизы продукции и сырья животного происхождения (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление сельского хозяйства акимата Жамбылской области" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии" (далее–стандарт) утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года №7-1/418 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №11959)

9) 7-процесс – сұратуды басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі ақпараттық жүйелерінде тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – рұқсат беру үшін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін және негіздерге сай екенін қызмет көрсетушінің тексеруі;
11) 8-процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мынадай шешімдердің бірі көрсетілген аттестаттау парағы:
1) аттестатталды;
2) қайта аттестаттауға жатады;
3) аттестатталған жоқ;
12) 9-процесс – аттестаттау парағы электрондық нысанда ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, оған қызметті беруші басшысының қолы қойылады және мөрмен расталады.
"Ветеринария саласында
кәсіпкерлік қызметті жүзеге
асыратын жеке және
заңды тұлғаларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламетіне
1-қосымша
Портал арқылы "Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диаграммасы
Шартты белгілер:
"Ветеринария саласында
кәсіпкерлік қызметті жүзеге
асыратын жеке және заңды
тұлғаларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламетіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы "Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау" мемлекттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің диограммасы
Шартты белгілер:
"Ветеринария саласында
кәсіпкерлік қызметті
жүзеге асыратын жеке және
заңды тұлғаларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламетіне
3-қосымша
"Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "17" тамызындағы
№ 208 қаулысымен бекітілген
"Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті оның ішінде жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатқа ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беруді (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы №7-1/418 "Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11959 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес "Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі –қызметті беруші) көрсетеді.

2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www. elicense.kz. (далее – портал)
Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, подписывается руководителем услугодателя и заверяется печатью.
В случае обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры(действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю является заявление;
посредством портала является запрос в форме электронного документа удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) при выдаче лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут с момента подачи услугополучателем необходимых документов указанных в пункте 9 стандарта (далее – документы) осуществляет прием и регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на рассмотрение руководителю услугодателя;
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы для оказания государственной услуги ответственному исполнителю услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, ответственный исполнитель услугодателя готовит мотивированный ответ об отказе. В случае полноты представленных документов в течение 10 (десяти) рабочих дней ознакамливается с поступившими документами, готовит лицензию.
Результат – передает руководителю услугодателя для подписания лицензию или мотивированный ответ об отказе;
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет в канцелярию подписанную лицензию или мотивированный ответ об отказе;
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут выдает лицензию или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
Результат – выдача лицензии или мотивированного ответа об отказе услугополучателю;

2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, оны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы не стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Қызметті алушы қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, қызметті беруші басшысының қолы қойылады және мөрмен куәландырылады.
Қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қызметті алушының "жеке кабинетіне" қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимылы тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме:
қызметті берушіге жүгінген кезінде өтініш беру;
портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбасы куәландырылған электрондық құжат нысанына сұрау салу.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) лицензия беру кезінде:
қызметті берушінің кеңсе маманы қызметті алушымен стандарттың 9 – тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды берген сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – қызметті беруші басшылығының қарауына жолдайды;
қызметті беруші басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттармен танысады және қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – құжаттарды мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде түскен құжаттарды қарайды. Тапсырылған құжаттар толық болмағаны анықталған жағдайда қызметті берушінің жауапты орындаушысы бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды. Тапсырылған құжаттар толық болған жағдайда 10 (он) жұмыс күн ішінде түскен құжаттарды қарайды, лицензия дайындайды.
Нәтижесі – ресімделген лицензияға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою үшін басшылыққа жібереді;
қызметті беруші басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған лицензияны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;
қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде қызметті алушыға лицензия немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Нәтижесі – қызметті алушыға лицензияны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді;

2) при переоформлении лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут с момента подачи услугополучателем документов осуществляет прием и регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на расмотрение руководителю услугодателя;
руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает поступившие документы и переоформляет лицензию или готовит мотивированый ответ об отказе.
Результат – передает руководителю услугодателя для подписания переоформленную лицензию или мотивированный ответ об отказе;
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает переоформленную лицензию или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет в канцелярию переоформленную лицензию или мотивированный ответ об отказе;
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут выдает переоформленную лицензию или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
Результат – выдача переоформленной лицензии или мотивированный ответ об отказе услугополучателю;
3) при выдаче дубликата лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут с момента подачи услугополучателем документов осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на рассмотрение руководителю услугодателя;
руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы для оказания государственной услуги ответственному исполнителю услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает поступившие документы и готовит дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе.
Результат – передает руководителю услугодателя для подписания дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе;
руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов подписывает дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе.
Результат направляет в канцелярию подписанный дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе;
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут выдает дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
Результат – выдает дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
қызметті берушінің кеңсе маманы қызметті алушымен құжаттарды берген сәттен бастап 30 (отыз) минуттың ішінде қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – қызметті беруші басшылығының қарауына жолдайды;
қызметті берушінің басшылығы 2 (екі) сағат ішінде келіп түскен құжаттарды қарайды және қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – құжаттарды қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттарды қарайды, лицензияны қайта ресімдейді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды.
Нәтижесі – қайта ресімделген лицензияны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты басшылыққа қол қоюға жібереді;
қызметті берушінің басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қайта ресімделген лицензияға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қайта рәсімделген лицензияны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;
қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде қызметті алушыға қайта ресімделген лицензияны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Нәтижесі – қызметті алушыға қайта ресімделген лицензияны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді;
3) лицензияның телнұсқасын беру кезінде:
қызметті берушінің кеңсе маманы қызметті алушымен құжаттарды берген сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттар қызметті беруші басшылығының қарауына жолдайды;
қызметті беруші басшылығы 4 (төрт) сағат ішінде түскен құжаттармен танысады және қызметті беруші жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – құжаттарды мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттарды қарайды, қызметті алушыға лицензияның телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды.
Нәтижесі – лицензияның телнұсқасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою үшін басшылыққа жібереді;
қызметті беруші басшылығы 2 (екі) сағат ішінде лицензияның телнұсқасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған лицензияның телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;
қызметті беруші кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде қызметті алушыға лицензияның телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
Нәтижесі – қызметті алушыға лицензияның телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау

6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) при выдаче лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут с момента подачи услугополучателем документов осуществляет прием и регистрацию в журнале регистрации;
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, ответственный исполнитель услугодателя готовит мотивированный ответ об отказе. В случае полноты представленных документов в течение 10 (десяти) рабочих дней ознакамливается с поступившими документами, готовит лицензию;
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию или мотивированный ответ об отказе;
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут выдает лицензию или мотивированный ответ об отказе услугополучателю;
2) при переоформлении лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут с момента подачи услугополучателем документов осуществляет прием и регистрацию в журнале регистрации;
руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает поступившие документы и переоформляет лицензию или готовит мотивированый ответ об отказе;
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает переоформленную лицензию или мотивированный ответ об отказе;
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут выдает переоформленную лицензию или мотивированный ответ об отказе услугополучателю;
3) при выдаче дубликата лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут с момента подачи услугополучателем документов осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации;
руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя;
ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает поступившие документы и готовит дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе;
руководитель услугодателя в течение 2 (двух) часов подписывает дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе;
специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут выдает дубликат лицензии или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.

6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіне қатысатын қызметті берушiнiң, құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесі:
1) қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) қызметті берушінің басшысы;
3) қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігінің сипаттамасы:
1) лицензия беру кезінде:
қызметті берушінің кеңсе маманы қызметті алушымен құжаттарды берген сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады;
қызметті беруші басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттармен танысады және қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілейді;
қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде түскен құжаттарды қарайды. Тапсырылған құжаттар толық болмағаны анықталған жағдайда қызметті берушінің жауапты орындаушысы бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды. Тапсырылған құжаттар толық болған жағдайда 10 (он) жұмыс күн ішінде түскен құжаттарды қарайды, лицензия дайындайды;
қызметті беруші басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды; қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде қызметті алушыға лицензия немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
қызметті берушінің кеңсе маманы қызметті алушымен құжаттарды берген сәттен бастап 30 (отыз) минуттың ішінде қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады;
қызметті берушінің басшылығы 2 (екі) сағат ішінде келіп түскен құжаттарды қарайды және қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді;
қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттарды қарайды, лицензияны қайта ресімдейді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
қызметті беруші басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қайта ресімделген лицензияға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде қызметті алушыға қайта ресімделген лицензияны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді;
3) лицензияның телнұсқасын беру кезінде:
қызметті берушінің кеңсе маманы қызметті алушымен құжаттарды берген сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады;
қызметті беруші басшылығы 4 (төрт) сағат ішінде түскен құжаттармен танысады және қызметті беруші жауапты орындаушысын белгілейді;
қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1(бір) жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттарды қарайды, қызметті алушыға лицензияның телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
қызметті беруші басшылығы 2 (екі) сағат ішінде лицензияның телнұсқасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
қызметті беруші кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде қызметті алушыға лицензияның телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.

4. Описание порядка взаимодействия порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале электронного правительства с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписью, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале электронного правительства);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства электронной цифровой подписью, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале электронного правительства для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале электронного правительства подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе с помощью индивидуального идентификационного номера и бизнес-идентификационного номера, а также пароля;
4) процесс 2 – формирование портала электронного правительства сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на на платежном шлюзе "электронного правительства", а затем эта информация поступает в веб–портал "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в информационная система государственных база данных "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в информационной системе государственных база данных "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале электронного правительства срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуального идентификационного номера и бизнес-идентификационного номера указанным в запросе, и индивидуального идентификационного номера и бизнес-идентификационного номера указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи;

4. Көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Электрондық үкімет порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қызметті алушының жолығу тәртібін және рәсімнің (iс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1) қызметті алушы компьютердегі интернет-браузерінде сақталып жатқан өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігінің көмегімен электрондық үкімет порталында тіркеуді жүзеге асырады (электрондық үкімет порталында тіркелмеген қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – мемлекеттік қызметті алу үшін қызметті алушы компьютердегі интернет-браузеріне электрондық цифлық қолтаңбасын тіркеу куәлігін бекіту, қызметті алушының паролді электрондық үкімет порталына енгізу үдерісі (авторлау үдерісі);
3) 1 – шарт – тіркелген қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес сәйкестендiру нөмiрi, сонымен қатар пароль арқылы электрондық үкімет порталында тексеру;
4) 2-үдеріс – қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны электрондық үкімет порталында қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды қоса беруі;
6 ) 4 – үдеріс – "электрондық үкiметтiң" төлем шлюзiнде қызметке ақы төлеу, бұдан кейін осы ақпарат "Е-лицензиялау" веб-порталына) келіп түседі;
7) 2- шарт – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректеме базасы ақпараттық жүйесінде қызметті көрсету үшін төлем дерегін тексеру;
8) 5-үдеріс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректеме базасы ақпараттық жүйесінде қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – сұранысты куәландыру (қол қою) үшін қызметті алушының тіркелген электрондық цифрлы қолтаңба куәлігін таңдау;
10) 3-шарт – электрондық цифрлы қолтаңбада тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде оның болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі және электрондық цифрлы қолтаңбаны тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін электрондық үкімет порталында тексеру;

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредствомэлектронной цифровой подписи услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационной системе государственных база данных "Е-лицензирование" и обработка запроса в информационной системе государственных база данных "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в информационной системе государственных база данных "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированный в портале электронного правительства. Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи услугодателя.
9. Подробное описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги через портал электронного правительства в приложении 1 к настоящему регламенту.
5. Заключительные положения
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес- процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2 (при выдаче лицензии), 3 (при переоформлении лицензии и при выдаче дубликата лицензии) и 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет - ресурсах акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
Утвержден постановлением акимата Жамбылской области
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере
ветеринарии"
Порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги через портал электронного правительства
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
Утвержден постановлением акимата
Жамбылской области
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги (при выдаче лицензии)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги (при переоформление и при выдаче дубликата лицензии)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
Утвержден постановлением акимата
Жамбылской области
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью в сфере ветеринарии"
Через веб-портал "е-правительство"
Условные обозначения:

11) 7-үдеріс – қызметті алушының электрондық үкімет порталында түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) алушының электрондық үкімет порталы арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9 - үдеріс – "Е-лицензиялау мемлекеттік деректеме базасының ақпараттық жүйесінде электрондық құжатты тіркеу (қызмет алушының сұранысы) және "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректеме базасы ақпараттық жүйесінде сұранысты өңдеу;
14) 4-шарт – лицензияны беру үшін қызмет беруші қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелеріне сәйкестігін тексеру;
15) 10-үдеріс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректеме базасы ақпараттық жүйесінде қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдеріс – қызметті алушының электрондық үкімет порталында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызметті берушінің электрондық цифрлы қолтаңбаны пайдалана отырып қалыптастырылады.
9. Электрондық үкімет порталында және қызметті беруші арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелердi қолдану тәртiбi осы регламенттiң 1- қосымшасында ұсынылады.
5. Қорытынды ережелер
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 2 (лицензия беру кезінде), 3 (лицензияны қайта рәсімдеу кезінде және лицензияның телнұсқасын беру кезінде) және 4 - қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурстарында орналастырылады.
Жамбыл облысы әкімдігінің
қаулысымен бекiтiлген
"Ветеринария саласындағы
қызметпен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Электрондық үкімет порталы арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбi
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
қаулысымен бекiтiлген
"Ветеринария саласындағы
қызметпен
айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
(лицензия беру кезінде)
Жамбыл облысы әкімдігінің
қаулысымен бекiтiлген
"Ветеринария саласындағы
қызметпен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы (лицензияны қайта ресімдеу кезінде және лицензияның телнұсқасын беру кезінде )
Жамбыл облысы әкімдігініңқаулысымен бекiтiлген
"Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне 4-қосымша
"е-үкімет" веб-порталы арқылы
Шартты белгілер: