Об утверждении регламента государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Постановление акимата Карагандинской области от 12 августа 2015 года № 45/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 сентября 2015 года № 3407. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 21 июня 2018 года № 31/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 21.06.2018 № 31/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 01 марта 2011 года "О государственном имуществе", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11154) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан".
Сноска. Пункт 1 изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением акимата Карагандинской области от 12.01.2017 № 02/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области.
Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Абдибеков
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 12 августа 2015 года
№ 45/10
Регламент государственной услуги
"Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке,
определяемом Правительством Республики Казахстан
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Карагандинской области от 12.01.2017 № 02/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги в части принятия коммунального имущества осуществляется через государственное учреждение "Управление государственных активов и закупок Карагандинской области".

"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 12 тамыздағы № 45/10 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қыркүйекте № 3407 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2018 жылғы 21 маусымдағы № 31/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 21.06.2018 № 31/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11154 болып тіркелген) Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" қоса берілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы әкімдігінің 12.01.2017 № 02/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 45/10 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Қарағанды облысы әкімдігінің 12.01.2017 № 02/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органымен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру коммуналдық мүлікті қабылдау бөлігінде "Қарағанды облысының мемлекеттік активтер және сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесі арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги договор дарения и акт приема-передачи имущества (передаточный акт), согласно приложению к стандарту государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11154), (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предложение услугополучателя, с приложением копий документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы, выдает копию обращения услугополучателя со штампом регистрации (входящий номер, дата) – 15 (пятнадцать) минут;
2) услугодатель рассматривает и направляет руководителю структурного подразделения – 1 (один) календарный день;
3) руководитель структурного подразделения рассматривает и направляет ответственному сотруднику для исполнения – 1 (один) календарный день;
4) ответственный сотрудник в течение 7 (семи) календарных дней со дня получения обращения услугополучателя проверяет документы и уведомляет об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета, уполномоченные местными исполнительными органами на осуществление отдельных функций местного государственного управления (далее - государственные органы) для представления заключения о необходимости или об отсутствии в необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения.
В случаях предусмотренных пунктом 9-1 Стандарта, ответственный сотрудник готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю – 1 рабочий день;
5) государственные органы в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения соответствующего предложения готовят заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют услугодателю;
основными критериями при рассмотрении являются:
экономическая целесообразность приема имущества в государственную собственность;
назначение и использование имущества после приема в государственную собственность;
финансовая обеспеченность передаваемого имущества;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11154 болып тіркелген), "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес сыйға тарту шарты және мүлікті қабылдау-беру актісі (табыстау актісі).
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қағаз жүзінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс әрекетті) бастау үшін негіз ретінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың көшірмелерін қоса беріп, көрсетілетін қызметті алушының ұсынысы болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына енетін, әрбір рәсімнің (іс әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, тіркеу мөртабанымен (кіріс нөмірі, күні) көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесін береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызмет беруші қарастырады және құрылымдық бөлімше басшылығының қарауына жолдайды – күнтізбелік 1 (бір) күн;
3) құрылымдық бөлімше басшысы қарастырады және жауапты қызметкеріне орындау үшін жолдайды – күнтізбелік 1 (бір) күн;
4) жауапты қызметкер көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алған күннен күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде құжаттарды тексереді және жергілікті мемлекеттік басқарудың жекелеген функцияларын жүзеге асыруға жергілікті атқарушы органдармен уәкілеттік берген, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарды (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі немесе қажеттіліктің болмауы туралы қорытындыны ұсыну үшін сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқығын беру жөніндегі ұсыныс туралы хабарлайды.
Стандарттың 9-1 тармағында көрсетілген жағдайда, жауапты қызметкер көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды – 1 жұмыс күн;
5) мемлекеттік органдар тиісті ұсынысты алған күннен күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі (қажеттіліктің болмауы) туралы қорытындыны әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
қарастырған кездегі негізгі өлшемдер:
мүлікті мемлекеттік меншікке қабылдаудың экономикалық тұрғыдан орындылығы;
мүлікті мемлекеттік меншік құрамына қабылданғаннан кейінгі мақсаты мен пайдаланылуы;
тапсырылатын мүліктің қаржылық қамтамасыз етілуі;

6) в случае представления государственными органами заключений о необходимости принятия имущества в государственную собственность ответственный специалист подготавливает и представляет в акимат области проект постановления акимата области – 14 (четырнадцать) календарных дней;
7) после принятия постановления акимата области, между услугополучателем и государственными органами, в срок не более 20 (двадцати) календарных дней заключается договор дарения в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан;
Договор дарения составляется в четырех экземплярах на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по два экземпляра для каждой из сторон договора дарения;
8) при принятии в государственную собственность имущества в сроки, установленные договором дарения, оформляется акт приема-передачи имущества (передаточный акт).
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
копия обращения услугополучателя со штампом регистрации (входящий номер, дата);
рассмотрение и направление на рассмотрение руководителю структурного подразделения;
принятие к исполнению обращения услугополучателя ответственным сотрудником;
письменный запрос в государственные органы или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю;
заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения государственного органа;
соответствующий проект постановления акимата области;
постановление акимата области и подписание договора дарения;
подписание акта прием-передачи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный сотрудник структурного подразделения;
4) государственные органы.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием, регистрация обращения и документов, сверка копий и подлинников документов услугополучателя (работник канцелярии) – 15 (пятнадцать) минут;
2) направление заявления и документов услугополучателя на рассмотрение руководителю структурного подразделения – 1 (один) календарный день;
3) руководитель структурного подразделения направляет ответственному сотруднику предложения и документы услугополучателя для рассмотрения и исполнения – 1 (один) календарный день;

6) мемлекеттік органдар мүлікті мемлекеттік меншікке қабылдау қажеттілігі туралы қорытындыларды ұсынған жағдайда, жауапты маман облыс әкімдігі қаулысының жобасын дайындайды және облыс әкімдігіне ұсынады – күнтізбелік 14 (он төрт) күн;
7) облыс әкімдігінің қаулысы қабылданған соң, көрсетілетін қызметті алушы және мемлекеттік орган арасында Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексіне сәйкес күнтізбелік 20 (жиырма) күннен аспайтын мерзімде сыйға тарту шарты жасалады;
Сыйға тарту шарты төрт данада, қазақ және орыс тілдерінде, сыйға тарту шартының әрбір тарабы үшін екі данадан жасалады, екеуінің де бірдей заң күші бар;
8) сыйға тарту шартымен белгіленген мерзімдерде мүлік мемлекеттік меншікке қабылданған кезде, мүлікті қабылдау-беру актісі (табыстау актісі) ресімделеді.
6. Келесі рәсімді (іс әрекетті) орындауға бастау үшін негіз болып табылатын, мемлекеттік қызметі көрсету бойынша рәсім (іс әрекет) нәтижесі:
тіркеу мөртабанымен (кіріс нөмірі, күні) көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі болып табылады;
қарастыру және құрылымдық бөлімше басшысының қарауына жолдау болып табылады;
көрсетілетін қызметті алушының өтінішін жауапты қызметкерімен орындауға қабылдауы болып табылады;
мемлекеттік органдарға жазбаша сұрау хаты немесе көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады;
мемлекеттік органның сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі (қажеттіліктің болмауы) туралы қорытынды;
облыс әкімдігі қаулысының тиісті жобасы болып табылады;
облыс әкімдігінің қаулысы және сыйға тарту шартына қол қою болып табылады;
қабылдау-беру актісіне қол қою болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметі көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процессіне қатысатын қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) құрылымдық бөлімше басшысы;
3) құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері;
4) мемлекеттік органдар.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында әрбір рәсімнің (іс әрекеттің) реттілігін, әрбір рәсімнің (іс әрекеттің) ұзақтығын көрсетіп, сипаттау:
1) өтініш пен құжаттарды қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушының құжаттар түпнұсқасын көшірмемен салыстыру (кеңсе қызметкері) – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттарын құрылымдық бөлімше басшысының қарауына жолдау – күнтізбелік 1 (бір) күн;
3) құрылымдық бөлімше басшысы көрсетілетін қызметті алушының ұсынысы мен құжаттарын жауапты қызметкерге қарастыру және орындау үшін жолдайды – күнтізбелік 1 (бір) күн;

4) ответственный сотрудник в течение 7 (семи) календарных дней со дня получения обращения услугополучателя проверяет документы и уведомляет об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета, уполномоченные местными исполнительными органами на осуществление отдельных функций местного государственного управления для представления заключения о необходимости или об отсутствии в необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения.
В случаях предусмотренных пунктом 9-1 Стандарта, ответственный сотрудник готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги услугополучателю – 1 рабочий день;
5) государственные органы в течение тридцати календарных дней со дня получения соответствующего предложения готовят заключения о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют услугодателю;
6) в случае представления государственными органами заключений о необходимости принятия имущества в государственную собственность услугодатель подготавливает и представляет в акимат области проект постановления акимата области – 14 (четырнадцать) календарных дней;
7) после принятия постановления акимата области, между услугополучателем и государственными органами, в срок не более 20 (двадцати) календарных дней заключается договор дарения в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан;
8) при принятии в государственную собственность имущества в сроки, установленные договором дарения, оформляется акт приема-передачи имущества (передаточный акт).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложению к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Принятие Республикой Казахстан прав на имущество
негосударственных юридических лиц и физических лиц
по договору дарения в порядке, определяемом
Правительством Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Принятие Республикой Казахстан прав на имущество
негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"

4) жауапты қызметкер көрсетілетін қызметті алушының өтінішін алған күннен күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде құжаттарды тексереді және жергілікті мемлекеттік басқарудың жекелеген функцияларын жүзеге асыруға жергілікті атқарушы органдармен уәкілеттік берген, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарды (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі немесе қажеттіліктің болмауы туралы қорытындыны ұсыну үшін сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқығын беру жөніндегі ұсыныс туралы хабарлайды.
Стандарттың 9-1 тармағында көрсетілген жағдайда, жауапты қызметкер көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды – 1 жұмыс күн;
5) мемлекеттік органдар тиісті ұсынысты алған күннен күнтізбелік отыз күн ішінде сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі (қажеттіліктің болмауы) туралы қорытындыны әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
6) мемлекеттік органдар мүлікті мелмекеттік меншікке қабылдау қажеттілігі туралы қорытындыларды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші облыс әкімдігі қаулысының жобасын дайындайды және облыс әкімдігіне ұсынады – күнтізбелік 14 (он төрт) күн;
7) облыс әкімдігінің қаулысы қабылданған соң, көрсетілетін қызметті алушы және мемлекеттік орган арасында Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексіне сәйкес күнтізбелік 20 (жиырма) күннен аспайтын мерзімде сыйға тарту шарты жасалады;
8) сыйға тарту шартымен белгіленген мерзімдерде мүлік мемлекеттік меншікке қабылданған кезде, мүлікті қабылдау-беру актісі (табыстау актісі) ресімделеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметі бизнес-процесстерінің анықтамалығы осы регламентің қосымшасында берілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара байланыс, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процессінде ақпараттық жүйелерді пайдалану қарастырылмаған.
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың
және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын
сыйға беру шарты бойынша
Қазақстан Республикасының Үкіметі
белгілеген тәртіппен
Қазақстан Республикасының қабылдауы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметі бизнес-процесстерінің
Анықтамалығы