О внесении изменений в решение XLI сессии Карагандинского городского маслихата от 27 ноября 2014 года № 363 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Караганды"
Решение XLVI сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 20 мая 2015 года № 452. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 июня 2015 года № 3236. Утратило силу решением Карагандинского городского маслихата от 27 сентября 2023 года № 96
Сноска. Утратило cилу решением Карагандинского городского маслихата от 27.09.2023 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", в целях социальной поддержки отдельных категорий нуждающихся граждан Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. В решение Карагандинского городского маслихата от 27 ноября 2014 года № 363 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Караганды" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2898, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 29 декабря 2014 года № 162 (1396), в информационно-правовой системе "Әділет" от 8 января 2015 года) внести следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Караганды, утвержденных указанным решением:
в подпункте 1) пункта 9 четвертый абзац исключить;
в пункте 9 подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) День аварии на Чернобыльской АЭС:
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах;
лицам, ставшими инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и их детям, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей, семьям лиц, погибшим при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС;

Қарағанды қалалық мәслихатының XLI сессиясының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 363 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Қарағанды қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2015 жылғы 20 мамырдағы V шақырылған XLVI сессиясының № 452 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 4 маусымда № 3236 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 96 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 27.09.2023 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 Қаулысына сәйкес әзірленген және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау мақсатында Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихатының 2014 жылғы 27 қарашадағы № 363 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің Қарағанды қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2898 болып тіркелген, 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 162 (1396) "Взгляд на события" газетінде, 2015 жылғы 8 қаңтардағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің Қарағанды қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасында:
9 тармақтың 1) тармақшасының төртінші абзацы алынып тасталсын;
9 тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2) Чернобыль АЭС-дағы апат күні:
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға;
Чернобыль АЭС-дағы апат салдарынан мүгедек болған адамдарға, сондай-ақ ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған балаларына, Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасыларына;
сәуле ауруының немесе мүгедек болудың салдарынан қаза болған, немесе өлiмi белгiленген тәртiппен Чернобыль АЭС-дағы апаттың ықпалына байланысты болған адамдардың отбасыларына;

лицам из числа участников ликвидации последствий на катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;";
в подпункте 3) пункта 9 третий абзац исключить;
подпункт 3) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего 0,6 кратного прожиточного минимума.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам труда, развития социальной сферы и социальной защиты населения (председатель Мухтаров Жандил Ахуанович).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Б. Кенжин
Секретарь городского маслихата
К. Оспанов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ города Караганды"
Ж. Искаков
20 мая 2015 года

1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркiмен көшкен), қоныс аудартқан күнi анасының құрсағындағы балаларды қоса алғандағы тұлғаларға ұсынылады;";
9 тармақтың 3) тармақшасының үшінші абзацы алынып тасталсын;
10 тармақтың 3) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3) жан басына шаққандағы орташа табыс ең төмен күнкөріс деңгейінің 0,6 еседен аспауы негіздеме болып табылады.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау еңбек, әлеуметтік саланы дамыту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Жанділ Ахуанұлы Мұқтаров) жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Б. Кенжин
Қалалық мәслихат хатшысы
Қ. Оспанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарағанды қаласының
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ж. Ысқақов
2015 жылғы 20 мамыр