О внесении изменений и дополнений в решение XХXIII сессии Шахтинского городского маслихата от 9 апреля 2015 года № 1115/33 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение XLI сессии V созыва Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2015 года № 1225/41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 января 2016 года № 3609. Утратило силу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 19 сентября 2023 года № 276/5
Сноска. Утратило cилу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 19.09.2023 № 276/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XХXIII сессии Шахтинского городского маслихата от 9 апреля 2015 года № 1115/33 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3182, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 15 мая 2015 года, в газете "Шахтинский вестник" № 19 от 15 мая 2015 года), следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 3) пункта 10 Правил изложить в следующей редакции:
"3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего 0,6 кратного размера прожиточного минимума.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. При обращении заявителя за социальной помощью на основе социального контракта проводится собеседование с гражданином.";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. Социальная помощь на основе социального контракта предоставляется на условиях участия трудоспособных членов семьи (лица) в мерах содействия занятости и случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных на срок действия социального контракта активизации семьи, и выплачивается ежемесячно или единовременно за три месяца по заявлению претендента.";

Шахтинск қалалық маслихатының 2015 жылғы 9 сәуірдегі XХXIII сессиясының № 1115/33 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы V шақырылған XLI сессиясының № 1225/41 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 қаңтарда № 3609 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2023 жылғы 19 қыркүйектегі № 276/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 19.09.2023 № 276/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес қалалық маслихат ШЕШТІ:
1. Шахтинск қалалық маслихатының 2015 жылғы 9 сәуірдегі XХXIII сессиясының № 1115/33 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3182 тіркелген, 2015 жылғы 15 мамырдағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2015 жылғы 15 мамырдағы № 19 "Шахтинский вестник" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
Қағидалардың 10 тармағының 3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"3) ең төмен күнкөрiс деңгейiнен 0,6 еселiк мөлшерден аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы.";
келесі мазмұндағы 16-1 тармағымен толықтырылсын:
"16-1. Әлеуметтік контракт негізінде әлеуметтік көмек үшін келген кезде азаматпен әңгімелесу жүргізіледі.";
келесі мазмұндағы 25-1 тармағымен толықтырылсын:
"25-1. Әлеуметтік келісімшарт негізінде әлеуметтік көмек отбасының еңбекке қабілетті мүшелері (тұлғасы) жұмыспен қамту жәрдемінің шараларына қатысу шартында және отбасыны активтендіру әлеуметтік контракттың әрекет ету мерзіміне отбасы мүшедерінің (тұлғаның), еңбекке қабілеттілерін қоса әлеуметтік бейімдеу қажеттілігі жағдайында ұсынылады, және ай сайын төленеді немесе үш ай үшін біржола претендеттің өтініші бойынша.";

дополнить пунктом 25-2 следующего содержания:
"25-2. Социальный контракт активизации семьи заключается согласно формам, утверждаемым приказом Министра здравоохранения и социального развития от 23 февраля 2015 года № 88 "Об утверждении формы социального контракта активизации семьи и индивидуального плана помощи семье" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10474).";
дополнить пунктом 25-3 следующего содержания:
"25-3. Социальный контракт активизации семьи заключается на шесть месяцев с возможностью пролонгации еще на шесть месяцев, но не более одного года при условии необходимости продления социальной адаптации членов семьи, и (или) не завершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.";
дополнить пунктом 25-4 следующего содержания:
"25-4. Социальный контракт активизации семьи заключается в двух экземплярах, один из которых выдается заявителю под роспись в журнале регистрации, второй – хранится в уполномоченном органе, заключившем социальный контракт активизации семьи.";
пункт 30 изложить в новой редакции:
"30. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием баз данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес" и "Социальная помощь".".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Степанович
Секретарь маслихата А. Сатова
23 декабря 2015 года

келесі мазмұндағы 25-2 тармағымен толықтырылсын:
"25-2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 88 "Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты мен отбасыға көмектің жеке жоспары нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген нысандарға сәйкес жасалады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 10474 тіркелді).";
келесі мазмұндағы 25-3 тармағымен толықтырылсын:
"25-3. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты тағы алты айға мерзімін ұзарту мүмкіндігімен алты айға жасалады, бірақ бір жылдан артық емес, отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажеттілігі және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіби оқытуды және (немесе) жастар тәжірибесінен өтуді және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылуы аяқталмаған жағдайларында.";
келесі мазмұндағы 25-4 тармағымен толықтырылсын:
"25-4. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты екі данада жасалады, соның біреуі өтініш берушіге тіркеу журналына қол қойылғасын беріледі, екіншісі – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасаған уәкілетті органда сақталады.";
30-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"30. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-Собес" және "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалоана отырып жүргізеді.".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Степанович
Маслихат хатшысы Ә. Сатова
2015 жылғы 23 желтоқсан