О внесении изменений в решение 37 сессии Абайского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 37/387 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение 43 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 10 августа 2015 года № 43/480. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 21 августа 2015 года № 3387. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 37 сессии Абайского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 37/387 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2909, опубликовано в районной газете "Абай-Ақикат" от 17 января 2015 года № 2 (4057)), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложения 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 033 639 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 419 798 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 437 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 585 404 тысяч тенге;
2) затраты – 4 043 391 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36 942 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 43 959 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 017 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 19 500 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 19 500 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 66 194 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66 194 тысяч тенге:
поступление займов – 43 959 тысяч тенге;
погашение займов – 7 017 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 252 тысяч тенге.";
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2015 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета в сумме 1 тысячи тенге.";
приложение 1, 4, 6, к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
М. Лозинский
Секретарь Абайского
районного маслихата
Б. Цай
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
Б. Муталяпова
учреждения "Отдел экономики и
финансов Абайского района"
10 августа 2015 года
Приложение 1
к решению 43 сессии
Абайского районного маслихата
от 10 августа 2015 года № 43/480
Приложение 1 к решению 37 сессии
Абайского районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 37/387
Районный бюджет на 2015 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
подкласс
1
2
3
4
5
І. Доходы

Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы 37 сессиясының № 37/387 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 10 тамыздағы 43 сессиясының № 43/480 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 тамызда № 3387 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты өз әрекетін тоқтатты
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы 37 сессиясының № 37/387 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2909 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 қаңтардағы № 2 (4057) "Абай-Ақиқат" аудандық газетінде жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1 – тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 033 639 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 419 798 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 437 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 585 404 мың теңге;
2) шығындар – 4 043 391 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 36 942;
бюджеттік кредиттер – 43 959 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 017 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 19 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 19 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 66 194 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66 194 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 43 959 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 017 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 29 252 мың теңге.";
2-1 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2-1. 2015 жылға арналған бюджеттің шығындар құрамында жергілікті бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару көзделген 1 мың теңге сомада ескерілсін.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 6 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
М. Лозинский
Абай аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б. Цай
КЕЛІСІЛДІ:
"Абай ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Б. Муталяпова
2015 жылғы 10 тамыз
Абай аудандық мәслихатының
43 сессиясының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 43/480 шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
37 сессиясының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 37/387 шешіміне
1 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

6 902
003
Капитальные расходы государственного органа
291
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
750
005
Приватизация, управления коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 505
9
Прочие государственные услуги общего характера
71 219
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 085
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22 085
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17 633
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношении, архитектуры и градостроительства на местном уровне
17 633
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
21 827
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
21827
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
9 674
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9 674
02
Оборона
6 645
1
Военные нужды
6 020
122
Аппарат акима района (города областногог значения)
6 020
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 020
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
625
122
Аппарат акима района (города областногог значения)
625
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областногог значения)
460
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной проивопожарной службы
165
03
Общественный порядок, безопастность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 930
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 930
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 390
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 390
04
Образование
2 313 103
1
Дошкольное воспитание и обучение
342 965
464
Отдел образования района (города областного значения)
342 965
009
Обеспечение деятельности организации дошкольного воспитания и обучения

6 902
003
Мемлекеттік органның күрлелі шығыстары
291
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
750
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 505
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
71 219
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 085
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 085
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
17 633
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 633
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
21 827
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 827
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
9 674
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 674
02
Қорғаныс
6 645
1
Әскери мұқтаждар
6 020
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 020
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 020
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
625
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
625
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
460
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
165
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 930
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
3 930
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 930
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3 930
04
Білім беру
2 313 103
1
Мектепке дейінгі тәрбие беру және оқыту
342 965
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
342 965
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

7 017
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
7 017
Приложение 2
к решению 43 сессии
Абайского районного маслихата
от 10 августа 2015 года № 43/480
Приложение 4 к решению 37 сессии
Абайского районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 37/387
Целевые трансферты и бюджетные кредиты на 2015 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
706 272
Текущие целевые трансферты
640 349
Из республиканского бюджета
607 261
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
39 501
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
70 051
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
13 026
На проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в ВОВ
17 493
На содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния
1 226
На проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний)
2 875
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
153 730
На субсидирование процентной ставки по кредитам для реализации проектов в моногородах
29 539
На предоставление грантов на развитие новых производств в моногородах
6 000
На текущее обустройство моногородов
269 920
На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
3 900
Из областного бюджета
33 088
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
4 918
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 071
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
27 099
Целевые текущие трансферты на развитие

7 017
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
7 017
Абай аудандық мәслихатының
43 сессиясының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 43/480 шешіміне
2 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
37 сессиясының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 37/387 шешіміне
4 қосымша
2015 жылға арналған нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
Барлығы
706 272
Ағымдағы нысаналы трансферттер
640 349
республикалық бюджеттен
607 261
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
39 501
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
70 051
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту бойынша Іс-шаралар жоспарын асыруға
13 026
ҰОС Жеңісінің жетпіс жылдығына арналған іс шараларды өткізуге
17 493
Азаматтық актілер халін тіркеу бөлімінің штаттық санын ұстауға
1 226
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
2 875
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
153 730
Моноқалаларда жобаларды іске асыру үшін несиелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға
29 539
Моноқалаларда жаңа өндірістерді дамытуға гранттарды ұсынуға
6000
Моноқалаларда ағымдағы жайластыруға
269 920
Көп пәтерлі тұрғын үйлердің энергетикалық аудитін өткізуге
3 900
облыстық бюджеттен
33 088
Көп пәтерлі тұрғын үйлердің энергетикалық аудитін өткізуге
4 918
Қолданыстан шығарылатын және жойылатын ауру малдардың, азық-түліктердің және жануар тектес шикізаттардың құнын иелеріне өтеуге
1 071
Әлеуметтік маңыз бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
27 099
Дамуға нысаналы ағымдағы трансферттер