О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение XLIX сессии Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2015 года № 49/335. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 января 2016 года № 3600. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе:
утвердить бюджет района на 2016 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 3 369 001 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 028 153 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 463 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 10 862 тысяч тенге;
поступления трансфертов 2 323 523 тысяч тенге;
2) затраты 3 406 977 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 47 813 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 63 576 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 15 763 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 85 789 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 85 789 тысяч тенге:
поступление займов 63 576 тысяч тенге;
погашение займов 21 195 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 43 408 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2016 № 7/59 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2016 год согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района на 2016 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 1 059 952 тысяч тенге согласно приложению 6.
4. Учесть бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 63 630 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 20 909 тысяч тенге.
6. Установить на 2016 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы XLIX сессиясының № 49/335 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 қаңтарда № 3600 болып тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде:
2016 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 369 001 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 028 153 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 463 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 10 862 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 2 323 523 мың теңге;
2) шығындар 3 406 977 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 47 813 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 63 576 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 15 763 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 85 789 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 85 789 мың теңге:
қарыздар түсімдері 63 576 мың теңге;
қарыздарды өтеу 21 195 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 43 408 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 02.12.2016 № 7/59 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2016 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 1 059 952 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.
4. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 63 630 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 20 909 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2015 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год согласно приложению 5.
8. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2015 год согласно приложениям 7-11.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель очередной XLIX
сессии районного маслихата
Г. Куанышбеков
Секретарь районного маслихата М. Абдишев
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного
маслихата от 21 декабря
2015 года № 49/335
Бюджет района на 2016 год

7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдық округтер мен кенттері бойынша шығыстары 7-11 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
XLIX сессиясының төрағасы
Ғ. Қуанышбеков
Аудандық мәслихат хатшысы М. Абдишев
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
2015 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 49/335 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет