О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 24 декабря 2015 года № 364. Зарегистрировано департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2015 года № 5274. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 11418642,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1666726 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12289 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26424 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9713203,6 тысяч тенге;
2) затраты – 11491207,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 267115 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 314969 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47854 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 55802 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 55802 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -395482,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 395482,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 12.12.2016 № 67 (вводится в действие с 01.01.2016 и подлежит официальному опубликованию).
2. С 1 июля 2016 года установить нормативы распределения доходов с районного бюджета в областной бюджет в нижеследующих размерах:
индивидуальный подоходный налог в областной бюджет – 28 процентов, в районный бюджет – 72 процентов;
социальный налог в областной бюджет – 30 процентов, в районный бюджет – 70 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 26.07.2016 № 35 (вводится в действие с 01.01.2016 и подлежит официальному опубликованию).
3. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год за счет республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния 2635 тысяч тенге;
2) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 259534 тысяч тенге;
3) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих 115007 тысяч тенге;

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 364 шешiмi. Қызылорда облысының Әдiлет департаментiнде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 5274 болып тiркелдi. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11418642,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1666726 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12289 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26424 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9713203,6 мың теңге;
2) шығындар – 11491207,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 267115 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 314969 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47854 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 55802 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 55802 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -395482,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 395482,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 12.12.2016 № 67 шешiмiмен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
2. 2016 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативі 2016 жылдың 1 шілдесінен бастап төмендегідей көлемінде белгіленсін:
жеке табыс салығы облыстық бюджетке – 28 пайыз, аудандық бюджетке –72 пайыз;
әлеуметтік салық облыстық бюджетке – 30 пайыз, аудандық бюджетке – 70 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 26.07.2016 № 35 шешiмiмен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
3. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет есебінен төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 2635 мың теңге;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 259534 мың теңге;
3) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға 115007 мың теңге;

4) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы 22037 тысяч тенге;
5) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса 15729 тысяч тенге;
6) кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов 314969 тысяч тенге;
7) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам 1910462 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2016 № 385; от 19.04.2016 № 12; от 26.07.2016 № 35 (вводится в действие с 01.01.2016 и подлежит официальному опубликованию).
4. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на увеличение тарифов на коммунальные услуги в связи с реализацией проектов модернизации субъектов квазигосударственного сектора в рамках сотрудничества с Европейским Банком Реконструкции и Развития 28806 тысяч тенге;
2) на образование 100714 тысяч тенге;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы 3358,7 тысяч тенге;
4) на выплату материальной помощи отдельным категориям граждан 55359 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям 27682 тысяч тенге;
6) на социальную помощь для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающем этапе лечения 12726 тысяч тенге;
7) на социальную помощь для детей больным лейкозом и анемией 193 тысяч тенге;
8) исключен решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 16.06.2016 № 19 (вводится в действие с 01.01.2016 и подлежит официальному опубликованию).
9) на содержание вновь вводимых объектов культуры 1416 тысяч тенге;
10) на благоустройство 309999,2 тысяч тенге;
11) на развитие транспортной инфраструктуры 255911,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2016 № 385; от 19.04.2016 № 12; от 16.06.2016 № 19; 26.07.2016 № 35; от 12.12.2016 № 67 (вводится в действие с 01.01.2016 и подлежит официальному опубликованию).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год за счет республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:

4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 22037 мың теңге;
5) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға 15729 мың теңге;
6) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несие 314969 мың теңге;
7) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 1910462 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 19.02.2016 № 385 ; 19.04.2016 № 12; 26.07.2016 № 35 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады) шешімдерімен.
4. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) Жаңғырту және Дамыту Европалық Банкімен ықпалдастық аясында квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жобаларын жаңғыртуын іске асыруға байланысты коммуналдық қызметтер тарифтерін өсіруге 28806 мың теңге;
2) білім беруге 100714 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-жоспарын іске асыруға 3358,7 мың теңге;
4) мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек төлеуге 55359 мың теңге;
5) өңірге қажет мамаңдықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге 27682 мың теңге;
6) туберкулезбен тұрақты емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмекке 12726 мың теңге;
7) лейкоз және анемия ауруларымен ауыратын балаларға әлеуметтік көмекке 193 мың теңге;
8) алынып тасталды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 16.06.2016 № 19 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
9) жаңадан іске қосылатын мәдениет нысандарын ұстауға 1416 мың теңге;
10) абаттандыруға 309999,2 мың теңге;
11) көлік инфрақұрылымын дамытуға 255911,4 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 19.02.2016 № 385; 19.04.2016 № 12 ; 16.06.2016 № 19; 26.07.2016 № 35; 12.12.2016 № 67 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады) шешімдерімен.
5. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет есебінен төмендегідей нысаналы даму трансфертінің қаралғаны ескерілсін:

1) "Реконструкция автомобильной дороги Бозколь – Тасарык" 191930 тысяч тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) Завершение реконструкции автомобильной дороги районного значения "Кожабахы-Аранды 0-12 километр" 103963 тысяч тенге;
2) Завершение софинансирования проекта "Реконструкция автомобильной дороги Бозколь-Тасарык" 18539 тысяч тенге;
3) разработка проектно-сметной документации и проведение экспертизы проекта "Обеспечение инфраструктуры 180 гектаров земельного участка под строительство индивидуального жилья в кенте Айтеке би" 16310,2 тысяч тенге;
4) Разработка проектно-сметной документации и проведение экспертизы проекта "Обеспечение инфраструктуры 180 гектаров земельного участка под строительство индивидуального жилья в городе Казалинск" 17532,8 тысяч тенге;
5) на строительство купочных ванн животных 22771,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 26.07.2016 № 35; от 12.12.2016 № 67 (вводится в действие с 01.01.2016 и подлежит официальному опубликованию).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 33394 тысяч тенге.
8. Определить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год согласно приложения 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ развития и формирования уставного капитала или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2016 год согласно приложению 5.
10. Утвердить индивидуальные планы финансирования администраторов бюджетных программ города, паселка, сельских округов на 2016-2018 годы согласно приложениям 6, 7, 8.

1) "Бозкөл-Тасарық автомобиль жолын қайта жаңғырту" жобасына 191930 мың теңге.
6. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) "Қожабақы-Аранды 0-12 шақырым" аудандық маңыздағы автомобиль жолын қайта жаңғыртуды аяқтауға 103963 мың теңге;
2) "Бозкөл-Тасарық автомобиль жолын қайта жаңғырту" жобасын қоса қаржыландыруды аяқтауға 18539 мың теңге;
3) Әйтеке би кенті көлемі 180 гектар жер учаскесінде салынатын тұрғын үйлерді инфрақұрылыммен қамтамасыз ету жобасының жоба-сметалық құжатын әзірлеуге және мемлекеттік сараптамадан өткізуге 16310,2 мың теңге;
4) Қазалы қаласынан көлемі 180 гектар жер учаскесінде салынатын тұрғын үйлерді инфрақұрылыммен қамтамасыз ету жобасының жоба-сметалық құжатын әзірлеуге және мемлекеттік сараптамадан өткізуге 17532,8 мың теңге;
5) мал тоғыту ваннасының құрылысына 22771,7 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 26.07.2016 № 35 ; 12.12.2016 № 67 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 33394 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Қала, кент, ауылдық округ әкімінің аппараттары бюджеттік бағдарлама әкімшілері бойынша 2016-2018 жылдарға арналған жеке жоспарларының қаржылар көлемі 6, 7, 8 - қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

11. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2016 года.
Председатель Секретарь
LІ сессии районного маслихата районного маслихата
Б. Бекбауылов Т. Борикулаков
Приложение 1
к решению LІ сессии
Казалинского районного маслихата
от 24 декабря 2015 года № 364
Районный бюджет на 2016 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 12.12.2016 № 67 (вводится в действие с 01.01.2016 и подлежит официальному опубликованию).
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс

11. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың Аудандық мәслихат
LІ сессиясының төрағасы: хатшысы:
Б. Бекбауылов Т. Бөріқұлақов
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы " 24 " желтоқсандағы
LІ сессиясының №364 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 12.12.2016 № 67 шешiмiмен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы

006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30262
007
Оказание жилищной помощи
11084
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
458
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4004
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99126
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50296
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
44275
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
935
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15881
026
Обеспечение занятости населения на местном уровне
15881
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1712
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
1712
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
5800,5
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1326
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4474,5
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
759411,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14870
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
14870
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2442
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1042
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1000
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
400
464
Отдел образования района (города областного значения)
18084
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30262
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
11084
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
458
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4004
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99126
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50296
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
44275
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
935
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15881
026
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
15881
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1712
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
1712
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
5800,5
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1326
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
4474,5
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
759411,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14870
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
14870
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2442
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақтаулуын үйымдастыру
1042
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1000
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
400
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18084
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
452
Отдел финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту