О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2015 года № 308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2015 года № 5279. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 137 389,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 084 680 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 393 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 703,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 979 612,8 тысяч тенге;
2) затраты – 9 260 125,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 205 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 98 626 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 421 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 825 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 9 825 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 184 765,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 184 765, 7 тысяч тенге;
поступление займов – 98 626 тысяч тенге;
погашение займов – 46 421 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 132 560,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2016 № 329; 12.04.2016 № 9; 22.06.2016 № 19; 13.09.2016 № 28; 08.11.2016 № 46 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
2. Учесть, что с 1 января 2016 года нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2016 год установлены в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" 86,6%, в областной бюджет 13,4%;
2) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" 100%, в областной бюджет 0%;
3) по коду 103.101 "Социальный налог" 76,4%, в областной бюджет 23,6%.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 308 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 5279 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 137 389,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 084 680 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 393 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 703,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 979 612,8 мың теңге;
2) шығындар – 9 260 125,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 205 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 98 626 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 421 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 9 825 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 9 825 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -184 765,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 184 765,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 98 626 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 421 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 132 560,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 19.02.2016 № 329; 12.04.2016 № 9; 22.06.2016 № 19; 13.09.2016 № 28; 08.11.2016 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады) шешімдерімен.
2. 2016 жылғы аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативі 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап төмендегідей көлемінде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша 86,6%, облыстық бюджетке 13,4%;
2) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша 100%, облыстық бюджетке 0%;
3) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша 76,4%, облыстық бюджетке 23,6%.

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 13.09.2016 № 28 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
3. Установить в 2016 году объемы субвенций в районный бюджет - 4 007 637 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год за счет средств областного бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:
1) на образование – 44 781 тысяч тенге, в том числе на содержание вновь вводимых объектов образования – 8 816 тысяч тенге, на содержание кабинетов психолого-медико-педагогических консультации – 7 015 тысяч тенге, расходы на патронатное воспитание – 1 607 тысяч тенге, на увеличение класс-коплектов в связи с повышением количества учащихся в общеобразовательных школах – 8 481 тысяч тенге, на обеспечение учебниками и учебно-методическими комплексами – 11 902 тысяч тенге, на обеспечение учащихся 1-х классов учебниками и учебно-методическими комплексами – 6 960 тысяч тенге;
2) на единовременную материальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам воинов погибшим в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей в период Второй Мировой войны, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречное выполнение воинских обязанностей в тылу в годы Великой Отечественной войны – 891 тысяч тенге;
3) на социальную помощь по оплате коммунальных услуг гражданам, проработавшим в годы Великой Отечественной войны в тылу не менее 6 месяцев – 33 406 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи обучающихся студентов из числа социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям – 25 325 тысяч тенге;
5) на социальную помощь для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающем этапе лечения – 14 211 тысяч тенге;
6) на социальную помощь для детей, больных лейкозом и анемией – 968 тысяч тенге;
7) на софинансирование реализации Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы – 3 952 тысяч тенге, в том числе на софинансирование размещения государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 3 197 тысяч тенге, на софинансирование установки дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 54 тысяч тенге, на софинансирование обустройства пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 701 тысяч тенге;

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 13.09.2016 № 28 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
3. 2016 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 4 007 637 мың теңге болып белгілені ескерілсін.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегі көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін:
1) білім беруге – 44 781 мың теңге, оның ішінде жаңадан іске қосылған білім нысандарын ұстауға – 8 816 мың теңге, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялар кабинеттерін ұстауға – 7 015 мың теңге, патронаттық тәрбиелеу шығындарына – 1 607 мың теңге, жалпы білім беру мектептерінде оқушылардың саны көбеюіне байланысты класс-комплектерін ұлғайтуға – 8 481 мың теңге, оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз етуге – 11 902 мың теңге, 1 сынып оқушыларын оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз етуге – 6 960 мың теңге;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне, Екінші дүниежүзілік соғысы кезінде концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен әскери міндеттерді мінсіз орындағаны үшін бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға сауықтыруға біржолғы материалдық көмекке – 891 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген адамдарға коммуналдық қызметтердің ақысын төлеу бойынша әлеуметтік көмекке – 33 406 мың теңге;
4) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтық осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге – 25 325 мың теңге;
5) туберкулез ауруынан емделіп сүйемелдеу сатысында жүрген науқастарға әлеуметтік көмекке – 14 211 мың теңге;
6) лейкоз және анемия ауруларымен ауыратын балаларға әлеуметтік көмекке – 968 мың теңге;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруды қоса қаржыландыруға – 3 952 мың теңге, оның ішінде "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін қоса қаржыландыруға – 3 197 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату үшін қоса қаржыландыруға – 54 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғыларымен жарақтау үшін қоса қаржыландыруға – 701 мың теңге;

8) на содержание вновь вводимых объектов культуры – 6 599 тысяч тенге;
9) на содержание спортивных школ в связи с их передачей на районный уровень – 52 806 тысяч тенге;
10) на развитие спорта – 12 543 тысяч тенге;
11) исключен решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 12.04.2016 № 9 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
12) на увеличение штатной численности государственных служащих – 2 407 тысяч тенге;
13) на капитальный ремонт улицы Е.Кушербаева в поселке Жосалы Кармакшинского района – 77 651 тысяч тенге;
14) на средний ремонт 12 улиц в поселке Жосалы Кармакшинского района – 44 569 тысяч тенге;
15) на перевод газового отопления 6-ти школ и 1 детского сада в городе Байконыр – 20 573 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 12.04.2016 № 9; 22.06.2016 № 19; 13.09.2016 № 28; 08.11.2016 № 46 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год за счет средств областного бюджета предусмотрены целевые трансферты развития в следующих размерах:
1) на софинансирование проекта "Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в поселке Жосалы Кармакшинского района" – 66 989,1 тысяч тенге;
2) на подпорное сооружение из габионов на протоке Караузяк участка "Кожатай" Кармакшинского района – 5 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 13.09.2016 № 28; с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области 08.11.2016 № 46 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 450 933 тысяч тенге;
2) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы – 20 746 тысяч тенге, в том числе на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 1 621 тысяч тенге, на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 17 993 тысяч тенге, на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 81 тысяч тенге, на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 1 051 тысяч тенге;

8) жаңадан іске қосылған мәдениет нысандарын ұстауға – 6 599 мың теңге;
9) спорт мектептерінің ұстау шығындарын аудан деңгейіне берілуіне байланысты – 52 806 мың теңге;
10) спортты дамытуға – 12 543 мың теңге;
11) алынып тасталды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 12.04.2016 № 9 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
12) мемлекеттік қызметшілер штаты санының ұлғаюына байланысты – 2 407 мың теңге;
13) Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Е.Көшербаев көшесін күрделі жөндеуге – 77 651 мың теңге;
14) Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі 12 көшені орташа жөндеуге – 44 569 мың теңге;
15) Байқоңыр қаласындағы 6 мектеп және 1 балабақшаның жылу жүйесін газға ауыстыру үшін – 20 573 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 12.04.2016 № 9; 22.06.2016 № 19; 13.09.2016 № 28; 08.11.2016 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады) шешімдерімен.
4-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегі көлемде нысаналы даму трансферттер қаралғаны ескерілсін:
1) "Қармақшы ауданы Жосалы кентінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыру" жобасын қоса қаржыландыруға – 66 989,1 мың теңге;
2) Қармақшы ауданындағы Қараөзек арнасының "Қожатай" учаскесінде габионнан жасалған су тоспасына – 5 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 13.09.2016 № 28; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.11.2016 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады) шешімдерімен
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 450 933 мың теңге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 20 746 мың теңге, оның ішінде "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 1 621 мың теңге, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 17 993 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 81 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғыларымен жарақтауға – 1 051 мың теңге;

3) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 8 167 тысяч тенге;
4) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 3 797 тысяч тенге;
5) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 90 413 тысяч тенге;
6) на переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 1 337 770 тысяч тенге;
7) на обеспечение деятельности организаций образования города Байконур с казахским языком обучения – 1 588 104 тысяч тенге;
8) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов – 68 195 тысяч тенге;
9) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу – 3 092 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2016 № 329; от 12.04.2016 № 9; 08.11.2016 № 46 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
6. Учесть на выплату вознаграждения по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов сельских населенных пунктов в сумме 57 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 08.11.2016 № 46 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 98 626 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2016 № 329 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
6-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2015 году в областной бюджет в сумме 48 361,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2016 № 329 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
6-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2015 году в областной бюджет в сумме 3 179,2 тысяч тенге.

3) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 8 167 мың теңге;
4) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 3 797 мың теңге;
5) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 90 413 мың теңге;
6) жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 1 337 770 мың теңге;
7) Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге – 1 588 104 мың теңге;
8) жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге – 68 195 мың теңге;
9) Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 3 092 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 19.02.2016 № 329; 12.04.2016 № 9; 08.11.2016 № 46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады) шешімдерімен.
6. Ауылдық елді мекендердегі мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлеуге 57 мың теңге сомасында қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.11.2016 № 46 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
6-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттерге – 98 626 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 19.02.2016 № 329 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
6-2. 2015 жылы республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 48 361,3 мың теңгені облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 19.02.2016 № 329 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
6-3. 2015 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 3 179,2 мың теңгені облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2016 № 329 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
6-4. В связи с централизованной единой системой электронного документооборота в районном бюджете на 2016 год учесть возврат в областной бюджет в сумме 7 223 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-4 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19.02.2016 № 329 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
6-5. В связи с изменением структуры местного государственного управления в районном бюджете на 2016 год учесть возврат в областной бюджет в сумме 918 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-5 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 12.04.2016 № 9 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
6-6. В связи с централизацией расходов связи видео конференц совещаний в районном бюджете на 2016 год учесть возврат в областной бюджет 525,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-6 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.06.2016 № 19 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
7. Установить погашение бюджетных кредитов на 2016 год, выданных физическим лицам для реализации мер социальной поддержки специалистов сельских населенных пунктов в размере 46 421 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 4 934 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 08.11.2016 № 46 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2016).
9. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиции на 2016 год согласно приложения 4.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год, согласно приложения 5.
11. Утвердить распределение между поселками, сельскими округами трансфертов, передаваемые органам местного самоуправления из районного бюджета на 2016 год согласно приложению 6.

Ескерту. Шешім 6-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 19.02.2016 № 329 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
6-4. Электронды құжатайналымы бірыңғай жүйесінің орталықтандырылуына байланысты 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 7 223 мың теңгені қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-4-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 19.02.2016 № 329 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
6-5. Жергілікті мемлекеттік басқарудың құрылымына өзгерістер енгізілуіне байланысты 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 918 мың теңгені қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-5-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 12.04.2016 № 9 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
6-6. Бейне конференциялық мәжілістерінің байланыс шығындарының орталықтандыруға байланысты 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 525,6 мың теңгені қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-6-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.06.2016 № 19 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
7. 2016 жылға жеке тұлғаларға ауылдық елді мекендердегі мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 46 421 мың теңге көлемінде белгіленсін.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 4 934 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.11.2016 № 46 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2016 бастап туындаған қатынастарға таралады).
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің кенттер, ауылдық округтер арасындағы бөлінісі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Утвердить список бюджетных программ на 2016-2018 годы аппаратов акимов поселков, сельских округов согласно приложениям 7, 8, 9.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной Секретарь Кармакшинского
45-сессии Кармакшинского районного маслихата
районного маслихата
___________О. Бодыбаев ___________М. Наятулы
Приложение 1
Кармакшинского районного маслихата
от "23" декабря 2015 года № 308
Районный бюджет на 2016 год

12. Кент, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қармақшы аудандық Қармақшы аудандық
мәслихатының кезекті мәслихатының хатшысы
45-сессиясының төрағасы
__________ О. Бодыбаев __________ М. Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының
2015 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 308 шешіміне 1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет

685153,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
25126
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
25126
122
Аппарат акима района (города областного значения)
130820,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
130600,4
003
Капитальные расходы государственного органа
220
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
310813,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
306351,7
022
Капитальные расходы государственного органа
262
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4200
452
Отдел финансов района (города областного значения)
24121
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22741
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1258
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
122
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23812
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
23812
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22379
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
22379
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
59009
040
Развитие объектов государственных органов
59009
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
19153
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
19153
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
69919
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
69919
02
Оборона
18348
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18348
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18348
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

685153,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
25126
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25126
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
130820,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
130600,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
220
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
310813,7
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
306351,7
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
262
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4200
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
24121
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22741
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1258
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
122
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23812
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23812
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22379
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22379
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
59009
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
59009
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
19153
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19153
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
69919
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69919
02
Қорғаныс
18348
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18348
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18348
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

15735
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18612
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
18612
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15374
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
15374
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
13806
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
13806
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
48189
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
48189
02
Оборона
2746
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2746
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2286
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
460
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2123
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2123
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2123
04
Образование
3303443
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
534985
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
526505
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
8480
464
Отдел образования района (города областного значения)
2768458
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20460
003
Общеобразовательное обучение
2607950
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21655
006
Дополнительное образование для детей
101239
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1837
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

15735
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18612
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18612
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15374
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15374
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
13806
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13806
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
48189
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48189
02
Қорғаныс
2746
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2746
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2286
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
460
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2123
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2123
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2123
04
Бiлiм беру
3303443
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
534985
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
526505
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
8480
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2768458
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20460
003
Жалпы білім беру
2607950
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21655
006
Балаларға қосымша білім беру
101239
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1837
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі