Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Сырдарьинский районный отдел земельных отношений"
Постановление Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 09 июля 2015 года № 231. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 августа 2015 года № 5095. Утратило силу постановлением Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 27 мая 2016 года № 168
Сноска. Утратило силу постановлением Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 27.05.2016 № 168 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Сырдарьинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Сырдарьинский районный отдел земельных отношений".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Сырдарьинского района Лекерова Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким района Казантаев Г.
Утверждено постановлением
акимата Сырдарьинского района
от "09" июля 2015 года № 231
Положение коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений”
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере земельных отношений.
2. Учредителем коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” является акимат Сырдарьинского района.
Права субъекта права коммунальной собственности в отношении коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” осуществляет коммунальное государственное учреждение “Отдел финансов Сырдарьинского района”.
3. Коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” является юридическими лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 09 шілдедегі № 231 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 11 тамызда № 5095 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 27 мамырдағы № 168 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 27.05.2016 № 168 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы Заңына және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына сәйкес Сырдария ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау аудан әкімінің орынбасары Б. Лекеровке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ғ. Қазантаев
Сырдария ауданы әкімдігінің
2015 жылғы "09" шілде
№ 231 қаулысымен бекітілген
“Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі жер қатынастары саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Сырдария ауданының әкімдігі болып табылады.
“Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қатысты коммуналдық меншік құқығы субъектісінің құқықтарын “Сырдария аудандық қаржы бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі жүзеге асырады.
3. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі-мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственнго учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 120600, Республика Казахстан, Кызылординская область, Сырдарьинский район, поселок Теренозек, улица Д.Конаева, №9Б.
График работы коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений”: ежедневно, с понедельника по пятницу, с 09.00 до 19.00 часов (перерыв с 13.00 до 15.00 часов), кроме субботы и воскресенья, других выходных и праздничных дней, установленных законодательными актами.
10. Полное наименование государственного органа: коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений”.
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений”.
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” осуществляется из бюджета района.
13. Коммунальному государственному учреждению “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения “ Сырдарьинский районный отдел земельных отношений”.
Если коммунальному государственному учреждению “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа

5. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 120600, Қазақстан Республикасы, Қызылорда облысы, Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Д.Қонаев көшесі, №9 Б.
“Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмыс кестесі: сенбі, жексенбі және заңнама актілерімен белгіленген басқа демалыс және мереке күндерінен бөлек, күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін (сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін үзіліс).
10. Мемлекеттік органның толық атауы: “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру аудан бюджетінен жүзеге асырылады.
13. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

14. Миссия коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений”:
является организация и ведение эффективного использования земель, направленных на экономическое развитие района, сохранение и повышение плодородия почвы, сохранение других комплексов мероприятий и земельных ресурсов по охране окружающей среды.
15. Задачи:
1) осуществление иных задач, возложенных на отдел, в пределах своей компетенции.
16. Функции:
1) реализация государственной политики в области регулирования земельных отношений;
2) выявление бесхозяйных земельных участков и организация работы по постановке их на учет;
3) подготовка предложений и проектов решений местного исполнительного органа района по предоставлению земельных участков и изменению их целевого назначения;
4) подготовка предложений и проектов решений районного исполнительного органа по предоставлению земельных участков для целей недропользования, связанных с государственным геологическим изучением недр и разведкой;
5) подготовка предложений по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд;
6) определение делимости и неделимости земельных участков;
7) утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством;
8) организация проведения землеустройства и утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
9) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель района;
10) организация разработки проектов земельно-хозяйственного устройства территорий населенных пунктов;
11) организация проведения земельных торгов (конкурсов, аукционов);
12) проведение экспертизы проектов и схем районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;
13) составление баланса земель района;
14) ведение учета собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений;
15) выдача паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения;
16) заключение договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров;
17) подготовка предложений по выдаче разрешений местным исполнительным органом района на использование земельных участков для проведения изыскательских работ в соответствии со статьей 71 Земельного Кодекса Республики Казахстан;
18) подготовка предложений по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;

14. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
ауданның экономикалық дамуына бағытталған жерлерді ұтымды пайдалануды, топырақ құнарлығын сақтауды және арттыруды, қоршаған ортаны қорғау жөніндегі басқа да іс-шаралар кешендерімен жер ресурстарын қорғауды ұйымдастыру және жүргізу болып табылады.
15. Міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде бөлімге жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
16. Функциялары:
1) жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) иесi жоқ жер учаскелерiн анықтау және оларды есепке алу жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
3) ауданның жергiлiктi атқарушы органының жер учаскелерiн беру және олардың нысаналы мақсатын өзгерту жөнiндегi ұсыныстары мен шешiмдерiнiң жобаларын дайындау;
4) жер қойнауын пайдаланудың мемлекеттiк геологиялық зерттеуге және барлауға байланысты мақсаттары үшiн жер учаскелерiн беру жөнiндегi аудандық атқарушы органның ұсыныстары мен шешiмдерiнiң жобаларын дайындау;
5) мемлекет мұқтажы үшiн жер учаскелерiн мәжбүрлеп иелiктен шығару жөнiнде ұсыныстар дайындау;
6) жер учаскелерiнiң бөлiнетiндiгi мен бөлiнбейтiндiгiн айқындау;
7) мемлекет жеке меншiкке сататын нақты жер учаскелерiнiң кадастрлық (бағалау) құнын бекiту;
8) жерге орналастыруды жүргiзудi ұйымдастыру және жер учаскелерiн қалыптастыру жөнiндегi жерге орналастыру жобаларын бекiту;
9) ауданның жердi аймақтарға бөлу жобаларын, жердi ұтымды пайдалану жөнiндегi жобалары мен схемаларын әзiрлеудi ұйымдастыру;
10) елдi мекендер аумағының жер-шаруашылық орналастыру жобаларын әзiрлеудi ұйымдастыру;
11) жер сауда-саттығын (конкурстар, аукциондар) жүргiзудi ұйымдастыру;
12) жердi пайдалану мен қорғау мәселелерiн қозғайтын, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргiзу;
13) ауданның жер балансын жасау;
14) жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқығы қатынастарының басқа да субъектiлерiнiң есебiн жүргiзу;
15) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiнiң паспорттарын беру;
16) жер учаскесiн сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жердi уақытша өтеусiз пайдалану шарттарын жасасу және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
17) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 71-бабына сәйкес ауданның жергiлiктi атқарушы органының iздестiру жұмыстарын жүргiзу үшiн жер учаскелерiн пайдалануға рұқсат беруi жөнiнде ұсыныстар дайындау;
18) ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiнде ұсыныстар дайындау;

19) выявление земель, неиспользуемых и используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан;
20) подготовка предложений по резервированию земель;
21) утверждение земельно-кадастрового плана;
22) осуществление иных функций, предусмотренных законами, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами.
17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
участвовать в пределах компетенции в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов;
осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
2) рассматривать обращения, направленные физическими и юридическими лицами, контролировать их исполнение, в случаях и порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставляеть на них ответы;
организовывать прием физических лиц и представителей юридических лиц;
принимать законные и обоснованные решения;
обеспечивать контроль за исполнением принятых решений;
реализовывать иные обязанности, предусмотренные действующим законодательством.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство коммунальнным государственным учреждением “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” назначается на должность и освобождается от должности акимом Сырдарьинского района.
20. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений”:
1) в соответствии с законодательством назначает на должность и освобождает от должности работников отдела;
2) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников отдела;
3) издает приказы по вопросам, относящимся к компетенции отдела;
4) представляет отдел в государственных органах, иных организациях;
5) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в отделе и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
6) организует работу по реализации политики гендерного равенства;
7) проводит личный прием граждан и представителей юридических лиц;

19) пайдаланылмай жатқан және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жатқан жердi анықтау;
20) жердi резервке қалдыру жөнiндегi ұсыныстарды дайындау;
21) жер-кадастрлық жоспарды бекіту;
22) заңдарда, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерінде, өзге де нормативтік құқықтық актілерде көзделген өзге функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдар сұратуға және алуға;
құзыреті шегінде құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу;
қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
2) жеке және заңды тұлғалардың жолдаған өтініштерін қарауға олардың орындалуын бақылауға, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және тәртіппен олар бойынша жауаптар беруге;
жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды ұйымдастыруға;
заңды және негізделген шешімдер қабылдауға;
қабылданған шешімдердің орындалуын бақылауды қамтамасыз етуге;
қолданыстағы заңнамада қарастырылған өзге де міндеттерді іске асыруға міндетті.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Сырдария ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) заңнамаға сәйкес бөлім қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен және өз құзыреті шегінде бөлім қызметкерлерін көтермелейді және оларға тәртіптік жаза қолданады;
3) бөлім құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады;
4) бөлім мүдделерін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) бөлімде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекетке бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады;
6) гендерлік теңдік саясатын жүзеге асыру жұмыстарын ұйымдастырады;
7) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүргізеді;

8) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения “ Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за коммунальнным государственным учреждением “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений”, относится к коммунальной собственности района.
23. Коммунальное государственное учреждение “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” не вправе самостоятелно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. 24. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения “Сырдарьинский районный отдел земельных отношений” осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

8) заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
“Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларды жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
“Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. “Сырдария аудандық жер қатынастары бөлімі” коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.