Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Сырдарьинский районный отдел предпринимательства, промышленности и туризма"
Постановление Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 10 августа 2015 года № 262. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 августа 2015 года № 5120. Утратило силу постановлением Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 27 мая 2016 года № 168
Сноска. Утратило силу постановлением Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 27.05.2016 № 168 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Сырдарьинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Сырдарьинский районный отдел предпринимательства, промышленности и туризма".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Омирсерикулы Н
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким района Казантаев Г.
Утверждено постановлением
акимата Сырдарьинского района
от "10" августа 2015 года № 262
Положение коммунального государственного учреждения " Сырдарьинский районный отдел предпринимательства, промышленности и туризма"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах предпринимательства, промышленности, туризма, и торговой деятельности в соответстии с действующим законодательством.
2. Учредителем коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" является акимат Сырдарьинского района.
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Сырдария аудандық кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 262 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 тамызда № 5120 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 27 мамырдағы № 168 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 27.05.2016 № 168 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы Заңына және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына сәйкес Сырдария ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Сырдария аудандық кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Н.Өмірсерікұлына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ғ. Қазантаев
Сырдария ауданы әкімдігінің
2015 жылғы "10" тамыздағы
№ 262 қаулысымен бекітілген
"Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң Ережесi
1. Жалпы ережелер
1. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi қолданыстағы заңнамаға сәйкес кәсiпкерлiк, өнеркәсiп, туризм мен сауда қызметi салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң құрылтайшысы Сырдария ауданының әкiмдiгi болып табылады.
3. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және Заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского Сырдарьинского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 120400, Республика Казахстан, Кызылординская область, Сырдарьинский район, поселок Теренозек, улица Д.А.Конаев, здание №9Б.
График работы коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" ежедневно, с понедельника по пятницу, с 09.00 до 19.00 часов (перерыв с 13.00 до 15.00 часов), кроме субботы и воскресенье, других выходных и праздничных дней, установленных законодательными актами.
10. Полное наименование государственного органа - коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района".
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Коммунальному государственному учреждению "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района".
Если, коммунальному государственному учреждению "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

5. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: индексi 120600, Қазақстан Республикасы, Қызылорда облысы, Сырдария ауданы, Тереңөзек кентi, Д.А.Қонаев көшесi, № 9 Б ғимарат.
"Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң жұмыс кестесi: сенбi және жексенбi, заңнама актiлерiмен белгiленген басқа демалыс және мереке күндерiнен бөлек, күн сайын дүйсенбiден жұмаға дейiн сағат 09.00-ден 19.00-ге дейiн (сағат 13.00-ден 15.00-ге дейiн үзiлiс).
10. Мемлекеттiк органның толық атауы - "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң қызметiн қаржыландыру жергiлiктi бюджетiнен жүзеге асырылады.
13. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi кәсiпкерлiк субъектiлермен "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттiк бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района": осуществление политики развития отраслей предпринимательства, промышленности и туризма в районе.
15. Задачи:
1) координация обеспечения развития предпринимательства;
2) координация и ведение мониторинга развития деятельности промышленности;
3) координация деятельности предприятий торговли и общественного питания;
4) содействие туристской деятельности и создание благоприятных условий для ее развития;
5) разработка программы развития малого предпринимательства в районе и план мероприятий по еҰ реализации и контроль за их исполнением;
6) выполнение иных задач, возложенных законодательством.
16. Функции:
1) осуществлять реализацию государственной политики поддержки и развития частного предпринимательства;
2) создавать условия для развития частного предпринимательства;
3) обеспечивать созданию и развитию в регионе объектов инфраструктуры поддержки малого предпринимательства и инновационной деятельности;
4) определять стратегию развития взаимоотношений местных исполнительных органов с объединениями субъектов частного предпринимательства, филиалом в Сырдарьинском районе палаты предпринимателей Кызылординской области и объектами рыночной инфраструктуры;
5) организовать деятельность экспертных советов;
6) обеспечивать государственную поддержку на местном уровне частного предпринимательства;
7) осуществлять в пределах своей компетенции государственный контроль за не соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары;
8) организовать обучение, подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого предпринимательства;
9) реализовать государственную политику и осуществлять координацию в области туристской деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
10) осуществлять сбор, анализ и предоставляет в государственное учреждение "Управление предпринимательства и туризма Кызылординской области" информацию о развитии туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
11) разрабатывать и внедрять меры по защите районных туристических ресурсов;
12) координировать деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
13) оказывать содействие в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов и развитии самодеятельного туризма;

2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiм" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң миссиясы: ауданда кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм салаларын дамыту жөнiндегi саясатты жүргiзу.
15. Мiндеттерi:
1) кәсiпкерлiк дамуын үйлестiрудi қамтамасыз ету;
2) өнеркәсiп салалары қызметiн үйлестiру және дамуының мониторингiн жүргiзу;
3) сауда, қоғамдық тамақтану кәсiпорындарының, қызметiн үйлестiру;
4) туристiк қызметке жәрдемдесу және оның дамуы үшiн қолайлы жағдайлар жасау;
5) ауданда шағын кәсiпкерлiктi дамытудың бағдарламасын және оны iске асырудың iс-шаралар жоспарын әзiрлеу және олардың орындалуын бақылау.
6) заңнамамен жүктелген басқа да мiндеттердi орындау.
16. Функциялары:
1) жеке кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың мемлекеттiк саясатының iске асырылуын жүзеге асыру;
2) жеке кәсiпкерлiктi дамыту үшiн жағдайлар жасау;
3) өңiрде шағын кәсiпкерлiктi және инновациялық қызметтi қолдау инфрақұрылымының объектiлерiн құру мен дамытуды қамтамасыз ету;
4) жергiлiктi атқарушы органдардың жеке кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң бiрлестiктерiмен, Қызылорда облысының кәсiпкерлер палатасының Сырдария ауданындағы филиалымен және нарықтық инфрақұрылым объектiлерiмен өзара қарым-қатынастарын дамыту стратегиясын айқындау;
5) сарапшылық кеңестердiң қызметiн ұйымдастыру;
6) жергiлiктi деңгейде жеке кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдауды қамтамасыз ету;
7) әлеуметтiк маңызы бар азық-түлiк емес тауарларына рұқсат етiлген шектi бөлшек сауда бағалары мөлшерiнiң сақталуына өз құзыретi шегiнде мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
8) шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн мамандар мен персоналды оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру;
9) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында туристiк қызмет саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және үйлестiрудi жүзеге асыру;
10) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында туризмдi дамыту туралы ақпарат жинақтап, талдап және оны "Қызылорда облысының кәсiпкерлiк және туризм басқармасы" мемлекеттiк мекемесiне ұсыну;
11) аудандық туристiк ресурстарды қорғау жөнiндегi шараларды әзiрлеу және енгiзу;
12) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында туристiк индустрия объектiлерiн жоспарлау және салу жөнiндегi қызметтi үйлестiру;
13) балалар мен жастар лагерьлерiнiң, туристер бiрлестiктерiнiң қызметiне және өз бетiнше туризмдi дамытуға жәрдем көрсету;

14) предоставлять туристскую информацию, в том числе о туристическом потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристическую деятельность;
15) ведет реестр туристических маршрутов и троп в районе;
16) обеспечивать проведению торговой политики;
17) осуществлять в пределах своей компетенции регулирование деятельности субъектов торговой деятельности;
18) разрабатывать меры по созданию условий, благоприятствующих торговой деятельности в соответствующих административно-территориальных единицах;
19) разрабатывать предложение по минимальным нормативам обеспеченности населения торговых площадей;
20) разрабатывать и реализовать меры по достижению минимального норматива обеспеченности населения торговой площадью;
21) осуществлять организацию выставок и ярмарок;
22) осуществлять иные функции, возлагаемые законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
Права:
1) проведение информационно-разъяснителных работ о инвестиционных возможностях предпринимательства, оказание методической помощи для получения предпринимателями грантов и кредитов;
2) участвовать в формировании и реализации государственной политики в сфере государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;
3) по согласованию с заинтересованными органами содействовать созданию временных рабочих групп, координационные, научно-технических и экспертных комиссий, а также организовать советы-семинары, круглые столы по вопросам развития предпринимательства, проблемам торговых услуг;
4) реализовывать стратегию поддержки и развития предпринимательства, туризма;
5) вносить предложение на рассмотрение руководства района и заседаний акимата района по вопросам деятельности отдела;
6) участвовать в подготовке проектов нормативных правовых актов акима и акимата района;
7) организовывать конкурсы и осуществляет государственные закупки товаров, работ и услуг для нужды отдела;
8) осуществлять анализ и мониторинг деятельности предприятий по вопросам развития предпринимательства и торговой деятельности в районе независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности;
9) вносить предложения по исполнению актов Президента и Правительства Республики Казахстана, акима области и акимата области, акима района и акимата района;
10) запрашивать и получать необходимую информацию от предприятий предпринимательства и торговой деятельности независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности;
Обязанности:
1) рассматривать обращения, направленные в коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" физическими и юридическими лицами, контролировать их исполнение, в случаях и порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставлять на них ответы;

14) туристiк ақпаратты, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру;
15) аудандағы туристiк маршруттар мен соқпақтардың тiзiлiмiн жүргiзу;
16) сауда саясатын жүргiзудi қамтамасыз ету;
17) өз құзыретi шегiнде сауда қызметi субъектiлерiнiң қызметiн реттеудi жүзеге асыру;
18) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктерде сауда қызметiне қолайлы жағдайлар жасау жөнiнде шаралар әзiрлеу;
19) халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудiң ең төменгi нормативтерi бойынша ұсыныстар әзiрлеу;
20) халықты сауда алаңымен қамтамасыз етудiң ең төменгi нормативiне қол жеткiзу жөнiнде шаралар әзiрлеу және iске асыру;
21) көрмелер мен жәрмеңкелер ұйымдастыруды жүзеге асыру;
22) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелетiн өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен мiндеттерi:
Құқықтары:
1) кәсiпкерлiктiң инвестициялық мүмкiндiктерi туралы ақпараттық-түсiндiру жұмыстарын жүргiзу, несие және грант алуға кәсiпкерлерге әдiстемелiк көмек көрсету;
2) индустриялық-инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдау саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыруға және iске асыруға қатысу;
3) мүдделi органдармен келiсе отырып, уақытша жұмысшы топтар құрылуына ықпал ету, үйлестiру, ғылыми-техникалық және сараптамалық комиссиялар, сондай-ақ кәсiпкерлiк мәселелерi дамуының, сауда қызметтерiнiң проблемалары жөнiнде кеңес-семинарлар, дөңгелек үстелдер өткiзiлуiн ұйымдастыру;
4) кәсiпкерлiк, туризмдi дамыту мен қолдау стратегиясын жүзеге асыру;
5) бөлiм қызметi мәселелерi бойынша аудан басшылығының және аудан әкiмдiгiнiң отырыстарының қарауына ұсыныстар енгiзу;
6) аудан әкiмi мен әкiмдiгiнiң нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын дайындауға қатысу;
7) бөлiм мұқтаждығына қажеттi тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi мемлекеттiк сатып алуды жасау үшiн конкурстар ұйымдастыру;
8) меншiк нысанына және ведомствалық бағынысқа қарамастан ауданда кәсiпкерлiк пен сауда қызметтерiн дамыту мәселерi бойынша кәсiпорындар қызметiне талдау жасауға және мониторинг жүргiзу;
9) Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң, облыс әкiмi және облыс әкiмдiгi, аудан әкiмi және аудан әкiмдiгiнiң актiлерiн орындау жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
10) меншiк нысанына және ведомствалық бағынысқа қарамастан, кәсiпкерлiк кәсiпорындарынан және сауда қызметтерiнен қажеттi ақпарат сұрау және алу;
Мiндеттерi:
1) жеке және заңды тұлғалардың "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне жолдаған өтiнiштерiн қарауға, олардың орындалуын бақылауға, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген жағдайларда және тәртiппен олар бойынша жауаптар беруге;

2) организовывать прием физических лиц и представителей юридических лиц;
3) принимать законные и обоснованные решения;
4) обеспечивать контроль за исполнением принятых решений;
5) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство в коммунальном государственном учреждении "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложных на коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района":
1) распределяет и утверждает должностные обязанности между сотрудниками и степень их ответственности;
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников;
3) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников;
4) принимает меры, направленные на противодействие коррупции и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
5) обеспечивает сохранность переданного коммунального имущества;
6) проводит личный прием граждан и представителей юридических лиц;
7) без доверенности выступает от его имени во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами;
8) в пределах своей компетенции подписывает приказы;
9) реализация стратегии гендерного равенства;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом по государственному имуществу, юридическим лицом и местным исполнительным органом, администрацией юридического лица и его трудовым коллективом регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа

2) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкiлдерiн қабылдауды ұйымдастыру;
3) заңды және негiзделген шешiмдер қабылдауға;
4) қабылданған шешiмдердiң орындалуын бақылауды қамтамасыз етуге;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен мiндеттердi мен жүзеге асырады;
3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне басшылықты "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң басшысын аудан әкiмi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi басшысының өкiлеттiлiгi:
1) қызметкерлер арасында қызметтiк мiндеттердi және олардың жауапкершiлiк дәрежесiн үйлестiредi және бекiтедi;
2) қызметкерлердi лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) заңда белгiленген тәртiппен қызметкерлердi көтермелеу және тәртiптiк жаза белгiлеу мәселелерiн шешедi;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшiн дербес жауапты болады;
5) берiлген коммуналдық мүлiктiң сақталуын қамтамасыз етедi;
6) азаматтарды және заңды тұлғалардың өкiлдерiн жеке қабылдауды жүргiзедi;
7) мемлекеттiк органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда оның атынан сенiмхатсыз өкiлдiк етедi;
8) өз құзыретi шегiнде бұйрықтарға қол қояды;
9) гендерлiк теңдiк стратегиясын жүзеге асырады.
10) заңнамаларға сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
11) "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiлiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Заңды тұлға мен мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi уәкiлеттi органның, заңды тұлға мен жергiлiктi атқарушы органның, заңды тұлғаның әкiмшiлiгi мен оның еңбек ұжымының арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледi.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi

22. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" относится к районной коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
25. Акимат Сырдарьинского района осуществляет контроль за эффективностью использования и сохранностью переданного коммунальному государственному учреждению "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" имущества.
Акимат Сырдарьинского района вправе изъять имущество закрепленного за коммунальным государственным учреждением "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района", либо перераспределить его между созданными им юридическими лицами по своему усмотрению, если иное не установлено законодательными актами Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение государственного орган
26. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства, промышленности и туризма Сырдарьинского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
23. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiге бекiтiлген мүлiк аудандық коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi, өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
25. Сырдария ауданының әкiмдiгi "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне берiлген мүлiктердiң сақталуын және тиiмдi пайдалануын бақылауды жүзеге асырады.
"Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне бекiтiлген мүлiктi Сырдария ауданының әкiмдiгi қайтарып алуға немесе өзi құрған заңды тұлғалар арасында, егер Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде басқа да түрлерi белгiленбесе, өз қалауы бойынша қайта бөлуге құқылы.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Сырдария ауданының кәсiпкерлiк, өнеркәсiп және туризм бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.