Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Постановление акимата Мангистауской области от 28 октября 2015 года № 330. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 07 декабря 2015 года № 2904. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 11 марта 2020 года № 41
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 11.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта".
2. Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства Мангистауской области" (Жайлау Н.М.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Мангистауской области Алдашева С.Т.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А.Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
руководитель государственного учреждения
"Управление земельных отношений Мангистауской области"
Дузмагамбетов Е. Д.
28 октябрь 2015 год
руководитель государственного учреждения
"Управление архитектуры и градостроительства
Мангистауской области"
Жайлау Н. М.
28 октябрь 2015 год
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 28 октября 2015 года № 330
Регламент государственной услуги
"Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата Мангистауской области от 13.07.2016 № 220(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" оказывается местными исполнительными органами областей, районов, городов областного значения, акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов (далее - услугодатели).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

"Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 330 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 07 желтоқсанда № 2904 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2020 жылғы 11 наурыздағы № 41 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 11.03.2020 № 41 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Маңғыстау облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Н.М. Жайлау) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары С.Т. Алдашевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының жер қатынастары
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы
Е.Д. Дүзмағамбетов
28 қазан 2015 жыл
"Маңғыстау облысының сәулет және қала құрылысы
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы
Н. М. Жайлау
28 қазан 2015 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 28 қазандағы
№ 330 қаулысымен
бекітілген
"Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда Маңғыстау облысы әкімдігінің 13.07.2016 № 220 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың кенттік, ауылдық жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги решение о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования (далее – решение), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 24 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя пакет документов согласно пункту 9 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя накладывает резолюцию - 1 (один) рабочий день;
3) работник канцелярии услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства регистрирует - 15 (пятнадцать) минут;
4) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает документы и передает - 15 (пятнадцать) минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства проверяет полноту документов и подготавливает акт выбора земельного участка с его ситуационной схемой (далее - акт) - 7 (семь) рабочих дней;
6) заинтересованные государственные органы и соответствующие службы представляют соответствующее заключение - 12 (двенадцать) рабочих дней;
7) Государственная корпорация согласовывает акт с соответствующим заключением и счет (смету) - 10 (десять) рабочих дней;

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.e.gov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім (бұдан әрі - шешім), жер-кадастр жоспары және уақытша (қысқа мерзiмдi және ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жер пайдалану шарты немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 24 бұйрығымен "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13161 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағымен көзделген себептер мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9 тармағына сәйкес құжаттар топтамасы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылды) мазмұны, олардың орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тіркейді - 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарар қояды - 1(бір) жұмыс күн;
3) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тіркейді - 15 (он бес) минут;
4) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады да жібереді - 15 (он бес) минут;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және жағдайлық сұлбасы бар жер учаскесін таңдау актісін дайындайды (бұдан әрі – акт) - 7 (жеті) жұмыс күн;
6) мүдделі мемлекеттік органдар және тиісті қызметтер актіні келіседі және тиісті қорытынды ұсынады - 12 (он екі) жұмыс күн;
7) Мемлекеттік корпорация тиісті қорытындысы бар актіні келіседі және жер-кадастр жоспарын әзірлеуге шот (смета) ұсынады және жібереді - 10 (он) жұмыс күн;

8) работник канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений регистрирует - 15 (пятнадцать) минут;
9) руководитель услугодателя в сфере земельных отношений рассматривает документы и передает - 15 (пятнадцать) минут;
10) ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений рассматривает и готовит приказ - 2 (два) рабочих дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) направление принятых документов на рассмотрение руководителю
услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
2) направление документов услугодателю в сфере архитектуры и градостроительства - 1 (один) рабочий день;
3) направление принятых документов на рассмотрение руководителю услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства - 15 (пятнадцать) минут;
4) определение ответственного исполнителя в сфере архитектуры и
градостроительства -15 (пятнадцать) минут;
5) направление акт выбора с его ситуационной схемой на согласования ответственного исполнителя услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства - 7 (семь) рабочих дней;
6) заключение - 12 (двенадцать) рабочих дней;
7) заключение и счет (смету) - 10 (десять) рабочих дней;
8) направление документов руководителю услугодателя в сфере земельных отношений - 15 (пятнадцать)минут;
9) определение ответственного исполнителя в сфере земельных отношений - 15 (пятнадцать) минут;
10) приказ - 2 (два) рабочих дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник Государственной корпорации;
2) работник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) работник канцелярии услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства;
5) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства;
6) ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства;
7) заинтересованные государственные органы и соответствующие службы;
8) Государственной корпорации;
9) работник канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений;
10) руководитель услугодателя в сфере земельных отношений;
11) ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1 этап:

8) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері тіркейді - 15 (он бес) минут;
9) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады да жібереді - 15 (он бес) минут;
10) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қарайды, бекітуге бұйрық дайындайды - 2 (екі) жұмыс күн;
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі қамтиды:
1) қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарауына жолдауы - 15 (он бес) минут;
2) құжаттарды сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау - 1(бір) жұмыс күн;
3) қабылданған құжаттарды сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарауына жолдауы - 15 (он бес) минут;
4) сәулет және қала құрылысы жауапты орындаушысын белгілеу - 15 (он бес) минут;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы жағдайлық сұлбасы бар жер учаскесін таңдау актісін келісуге жолдау - 7 (жеті) жұмыс күн;
6) қорытынды - 12 (он екі) жұмыс күн;
7) қорытынды және шот (смета) - 10 (он) жұмыс күн;
8) қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарауына жолдауы - 15 (он бес) минут;
9) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты орындаушысын белгілеу - 15 (он бес) минут;
10) бұйрық - 2 (екі) жұмыс күн;
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеттер тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
6) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
7) мүдделі мемлекеттік органдар және тиісті қызметтер;
8) Мемлекеттік корпорация;
9) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
10) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
11) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау:
1-кезең:

1) услугополучатель (либо уполномоченный представитель: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) (далее - услугополучатель) предоставляет документы в Государственной корпорации согласно пункта 9 Стандарта;
2) работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю и выдает расписку о приеме соответствующих документов, либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к Стандарту;
3) работник Государственной корпорации перенаправляет документы в канцелярию услугодателя - 1 (один) рабочий день;
4) работник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
5) руководитель услугодателя накладывает резолюцию и направляет документы в канцелярию услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства - 1 (один) рабочий день;
6) работник канцелярии услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства регистрирует и отправляет руководителю услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства -15 (пятнадцать) минут;
7) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает документы и передает ответственному исполнителю услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства - 15 (пятнадцать) минут;
8) ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства проверяет полноту документов и подготавливает акт выбора земельного участка с его ситуационной схемой (далее - акт) и направляет на согласование всем заинтересованным государственным органам, соответствующим службам и Государственной корпорации) - 7 (семь) рабочих дней;
9) заинтересованные государственные органы и соответствующие службы согласовывают акт и представляют соответствующее заключение – 12 (двенадцать) рабочих дней.
Государственная корпорация представляет сведения, согласовывает акт с соответствующим заключением и счет (смету) на изготовление земельного-кадастрового плана и передают услугодателю в сфере архитектуры и градостроительства - 10 (десять) рабочих дней.
В случае занятости испрашиваемого земельного участка Государственная корпорация направляет услугодателю в сфере архитектуры и градостроительства соответствующую информацию, которая будет служить основанием для отказа в предоставлении права на земельный участок - 3 (три) рабочих дней;

1) көрсетілетін қызметті алушы (немесе өкілетті өкіл: растайтын сенімхат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхаты бар жеке тұлғаның) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды Мемлекеттік корпорацияқа ұсынады;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электронды түрін жаңғартады, содан кейін түпнұсқаны көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және тиісті құжаттарды қабылдаған туралы қолхат, немесе Стандарттың 9-тармағында қарастырылған тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжат пакетін ұсыну жағдайында Стандарттың 5-қосымшасы бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді - 1(бір) жұмыс күн;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады - 15 (он бес) минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарар қояды және сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді - 1(бір) жұмыс күн;
6) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды - 15 (он бес) минут
7) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады және сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді - 15 (он бес) минут;
8) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және жағдайлық сұлбасы бар жер учаскесін таңдау актісін дайындайды (бұдан әрі – акт) және барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, тиісті қызметтерге және Мемлекеттік корпорация келісуге жібереді - 7 (жеті) жұмыс күн;
9) мүдделі мемлекеттік органдар және тиісті қызметтер актіні келіседі және тиісті қорытынды ұсынады - 12 (он екі) жұмыс күн;
Мемлекеттік корпорация мәліметтерді ұсынады, тиісті қорытындысы бар актіні келіседі және жер-кадастр жоспарын әзірлеуге шот (смета) ұсынады және сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді - 10 (он) жұмыс күн;
Сұратылған жер учаскесі бос болмау жағдайында Мемлекеттік корпорация сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушіге жер учаскесіне құқық беруден бас тартуға негіз болатын тиісті ақпаратты жібереді - 3 (үш) жұмыс күн;

10) при отрицательном заключении ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства готовит заключение и направляет - 3 (три) рабочих дня услугополучателю через Государственной корпорации ;
11) при положительном заключении ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства готовит окончательный акт - 5 (пять) рабочих дней и направляет на согласование услугополучателю через Государственной корпорации;
12) услугополучатель согласовывает окончательный акт и оплачивает за услуги земельно-кадастровых работ - 3 (три) рабочих дня. Срок действия несогласованного услугополучателем акта составляет - 10 (десять) рабочих дней.
2 этап:
1) услугополучатель сдает согласованный окончательный акт в Государственной корпорации -15 (пятнадцать) минут;
2) Государственная корпорация изготавливает земельно-кадастровый план и направляет руководителю услугодателя в сфере земельных отношений - 10 (десять) рабочих дней;
3) работник канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений регистрирует и предоставляет руководителю услугодателя в сфере земельных отношений - 15 (пятнадцать) минут;
4) руководитель услугодателя в сфере земельных отношений направляет земельно-кадастровый план ответственному исполнителю услугодателя в сфере земельных отношений - 15 (пятнадцать) минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений рассматривает и готовит приказ на утверждение земельно-кадастрового плана и направляет руководителю услугодателя в сфере земельных отношений - 3 (три) рабочих дня;
6) руководитель услугодателя в сфере земельных отношений утверждает земельно-кадастровый план и направляет ответственному исполнителю услугодателя в сфере земельных отношений - 15 (пятнадцать) минут;
7) ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений на основании утвержденного земельно-кадастрового плана готовит проект решения и направляет на согласование руководителю услугодателя - 2 (два) рабочих дня;
8) руководитель услугодателя принимает решение и передает работнику канцелярии услугодателя - 3 (три) рабочих дня;
9) работник канцелярии услугодателя регистрирует и направляет копию решения ответственному исполнителю услугодателя в сфере земельных отношений для подготовки договора временного землепользования - 1 (один) рабочий день;
10) ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений направляет копию решения с приложением земельно- кадастрового плана и договора в двух экземплярах через Государственной корпорации услугополучателю для подписания в тот же день;

10) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы теріс қорытынды жағдайында қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорация арқылы жібереді - 3 (үш) жұмыс күн;
11) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оң қорытынды жағдайында түпкілікті акт дайындайды және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті алушыға келісуге жібереді - 5 (бес) жұмыс күн;
12) көрсетілетін қызметті алушы түпкілікті актіні келіседі - 3 (үш) жұмыс күн және жер-кадастр жұмыстар қызметі үшін төлейді. Көрсетілетін қызметті алушының келісілмеген акт қолданысы - 10 (он) жұмыс күн.
2-кезең:
1) көрсетілетін қызметті алушы келісілген түпкілікті актті Мемлекеттік корпорацияна тапсырады - 15 (он бес) минут;
2) Мемлекеттік корпорация жер-кадастр жоспарын әзірлейді және жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді - 10 (он) жұмыс күн;
3) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттарды жібереді - 15 (он бес) минут;
4) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер-кадастр жоспарын жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді - 15 (он бес) минут;
5) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы жер-кадастр жоспарын қарайды, бекітуге бұйрық дайындайды және жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді - 3 (үш) жұмыс күн;
6) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер-кадастр жоспарын бекітеді және жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді - 15 (он бес) минут;
7) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бекітілген жер-кадастр жоспары негізінде шешім жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына келісуге жібереді - 2 (екі) жұмыс күн;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді - 3 (үш) жұмыс күн;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері шешімді тіркейді және шешім көшірмесін уақытша жер пайдалану шартын дайындау үшін жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді - 1 (бір) жұмыс күн;
10) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Мемлекеттік корпорациясы арқылы сол күні қол қою үшін екі данадағы жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімнің көшірмесін қосымшада жер-кадастр жоспары және шарт көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға жібереді сол күні;

11) услугополучатель подписывает договор временного землепользования - 3 (три) рабочих дня;
12) работник Государственной корпорации направляет решение о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана услугополучателю и второй экземпляр договора временного землепользования, подписанный услугополучателем ответственному исполнителю услугодателя в сфере земельных отношений для дальнейшего учета.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорации и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) / бизнес–идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (далее - Регламент), вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

11) көрсетілетін қызметті алушы уақытша жер пайдалану шартына қол қояды - 3 (үш) жұмыс күн;
12) Мемлекеттік корпорация қызметкері жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімді қосымшада жер-кадастр жоспары көрсетілетін қызметті алушыға жібереді және одан әрі есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған жер пайдалану шартының екінші данасын жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді.
4. Порталмен және (немесе) өзгеде көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекеттер тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы көрсеткен кездегі өтініш беру тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдер (іс-қимыл) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі-ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызмет алу үшін порталда ЖСН/БСН мен паролін енгізуі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентте "Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру" (бұдан әрі - Регламент) көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптар есебімен толтыруы (мәліметтерді енгізу), сұраныс нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауымен байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП);
9) процесс 6 – через ШЭП поступает в Интегрированную информационную систему Государственной корпорации (далее – ИИС Государственная корпорация);
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основании для оказания государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
12) процесс 8 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорации и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес процессов оказания государственной услуги размещается на портале, интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для строительства
объекта в черте населенного пункта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Условные обозначения:

8) 5-процесс – электрондық үкіметінің шлюзіне (бұдан әрі – ЭҮШ) көрсетілетін қызметті алушының куәландырылған (қол қойылған) ЭЦҚ электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысы) жіберу;
9) 6-процесс – ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорациясына ықпалдастырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорациясы ЫАЖ) түседі;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушымен ұсынған Стандартта көрсетілген құжаттардың және қызмет көрсету үшін негіздеменің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының портал қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" жіберіледі.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметке тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорация мен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес- процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет- ресурсында орналастырылады.
"Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимылының диаграммасы
Шартты белгілер:
"Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесінің анықтамалығы
Шартты белгілер: