О внесении изменений в решение городского маслихата от 23 декабря 2014 года № 26/249 "О городском бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Актауского городского маслихата от 03 февраля 2015 года № 27/259. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 13 февраля 2015 года № 2611
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 23 декабря 2014 года № 26/249 «О городском бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2568, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 10 января 2015 года № 5-6) следующие изменения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
«1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению, в том числе на 2015 год, в следующих объемах:
1) доходы – 23 418 116 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 487 929 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 16 102 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 679 650 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 234 435 тысяч тенге;
2) затраты – 23 369 640 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 094 634 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 094 634 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 48 476 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 48 476 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 094 634 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 094 634 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 094 634 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.».
Пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
«8. Утвердить резерв акимата города в сумме 13 490 тысяч тенге.».
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. в приложениях 2 и 3 к указанному решению в разделе 2 «Затраты»:
внесены изменения в текст на государственном языке:

Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/249 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы мәслихатының 2015 жылғы 03 ақпандағы № 27/259 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 ақпанда № 2611 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/249 «2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2568 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қаңтардағы № 5-6 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 418 116 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 487 929 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 16 102 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 679 650 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 8 234 435 мың теңге;
2) шығындар – 23 369 640 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 094 634 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 094 634 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 48 476 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 48 476 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 094 634 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 094 634 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 094 634 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.».
Көрсетілген шешімнің 8 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«8. Қала әкімдігінің резерві 13 490 мың теңге сомасында бекітілсін.».
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Көрсетілген шешімнің 2 және 3 қосымшаларындағы «Шығындар» деген 2 тараудың:
мемлекеттік тіліндегі мәтініне келесі өзгеріс енгізілді:

в название программы под кодом «005» - «Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)» администратора бюджетных программ под кодом «464» - «Отдел образования района (города областного значения)» функциональной группы под кодом «04» - «Образование»;
текст на русском языке не изменяется.
4. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет» и средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (С.Кутепов).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                     А. Коспаев
Секретарь городского
маслихата                               М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного учреждения
«Актауский городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким

«04» кодты «Білім беру» функционалдық тобының «464» кодты «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі» бюджеттік бағдарлама әкімшілігінің «005» кодты «Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып-алу және жеткізу» деген бағдарлама атауындағы «облыстык» сөзі жаңа редакцияда жазылсын:
«облыстық»;
орыс тіліндегі мәтін өзгермейді.
4. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінің интернет-ресурсында және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі комиссиясына (С.Кутепов) жүктелсін.
6. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы                         А. Қоспаев
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                 М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким

1 956 230
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
48 757
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 735
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 250 558
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 768 620
467
Отдел строительства района (города областного значения)
178 656
037
Строительство и реконструкция объектов образования
178 656
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 151 397
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
886
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
886
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 130 246
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 417
002
Программа занятости
101 527
005
Государственная адресная социальная помощь
23 340
006
Оказание жилищной помощи
28 505
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
669 062
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 136
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 077
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
51 984
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99 715
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
9 045
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
60 949
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
17 489
464
Отдел образования района (города областного значения)
19 281
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8 436
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 845
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
984
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

1 956 230
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
48 757
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
9 735
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 250 558
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 768 620
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
178 656
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
178 656
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 151 397
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
886
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
886
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 130 246
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 417
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
101 527
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 340
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
28 505
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
669 062
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 136
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 077
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
51 984
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
99 715
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
9 045
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
60 949
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
17 489
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19 281
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
8 436
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 845
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
984
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру