О внесении изменений в решение городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 16/155 "Об утверждении перечня памятных дат, праздничных дней и кратности оказания социальной помощи для отдельных категорий нуждающихся граждан, а также установления размеров социальной помощи"
Решение маслихата города Актау от 03 февраля 2015 года № 27/261. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 03 марта 2015 года № 2625. Утратило силу-решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 21 октября 2016 года № 5/58
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 21.10.2016 № 5/58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 16/155 "Об утверждении перечня памятных дат, праздничных дней и кратности оказания социальной помощи для отдельных категорий нуждающихся граждан, а также установления размеров социальной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2339, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 22 января 2014 года) следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Актауский городской маслихат РЕШИЛ:";
приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/155 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы және мереке күндерінің тізбесін, оны көрсету еселігін бекіту, сондай-ақ әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы мәслихатының 2015 жылғы 03 ақпандағы № 27/261 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 03 наурызда № 2625 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 21.10.2016 № 5/58 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Зандарына, сондай-ақ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылдың 21 мамырындағы № 504 Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысына сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/155 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы және мереке күндерінің тізбесін, оны көрсету еселігін бекіту, сондай-ақ әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілеу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2339 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 22 қаңтарда жарияланған) төмендегідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесі келесі мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Зандарына, сондай-ақ "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылдың 21 мамырындағы № 504 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
көрсетілген шешімнің 2 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по социальным вопросам (С. Шудабаева).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А.Коспаев
Секретарь маслихата М.Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский
городской отдел занятости и
социальных программ"
Г. Хайрлиева
03 февраля 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования"
А. Ким
03 февраля 2015 года
Приложение
к решению городского маслихата
от 03 февраля 2015 года № 27/261
Размеры социальной помощи к памятным датам и праздничным дням отдельным категориям нуждающихся граждан
п/п
Памятные даты и праздничные дни
Отдельные категории нуждающихся граждан
Размеры социальной помощи
1
21-23 марта – Наурыз мейрамы
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
2 месячных расчетных показателя
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды 16-18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности
5 месячных расчетных показателей
2
26 апреля – День аварии на Чернобыльской атомной электростанции
Лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей
60 месячных расчетных показателей
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
50 месячных расчетных показателей
Лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
20 месячных расчетных показателей
3
1 мая – Праздник единства народа Казахстана

2. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (С.Шудабаева).
4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Қоспаев
Мәслихат хатшысы М. Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Г. Хайрлиева
03 ақпан 2015 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким
03 ақпан 2015 жыл
Қалалық мәслихаттың
2015 жылғы 3 ақпандағы
№ 27/261 шешіміне қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына атаулы және мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлері
№ р/р
Атаулы күндер және мереке күндері
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттары
Әлеуметтік көмек мөлшерлері
1
21-23 наурыз – Наурыз мейрамы
"Алтын алқа", "Күміс алқа" салпыншақтарымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, I және II дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталғандар
2 айлық есептік көрсеткіш
Барлық топтағы мүгедектер, 16-18 жастағы барлық топтың мүгедек балалары, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
5 айлық есептік көрсеткіш
2
26 сәуір – Чернобыль атом электр станциясындағы
апат күні
Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балалары
60 айлық есептік көрсеткіш
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
50 айлық есептік көрсеткіш
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркiмен көшкен) адамдар қоныс аудартқан күнi анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда
20 айлық есептік көрсеткіш
3
1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі

Инвалиды всех групп, дети-инвалиды 16-18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности
5 месячных расчетных показателей
4
9 мая – День Победы
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
100 месячных расчетных показателей
Лица, приравненные по льготам и категориям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их детей, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей)
60 месячных расчетных показателей
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях).
50 месячных расчетных показателей
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
40 месячных расчетных показателей
Родители и не вступившие в повторный брак вдовы воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне
40 месячных расчетных показателей
Семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах, в мирное время, семьи сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей; семьи погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения; семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний
40 месячных расчетных показателей
Не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных)
40 месячных расчетных показателей
5
1 июня – День защиты детей

Барлық топтағы мүгедектер, 16-18 жастағы барлық топтың мүгедек балалары, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
5 айлық есептік көрсеткіш
4
9 мамыр – Жеңіс күні
Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектері
100 айлық есептік көрсеткіш
Жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар (Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдардан, сондай-ақ ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балаларынан басқа)
60 айлық есептік көрсеткіш
Жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестiрiлген адамдар (1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдардан басқа)
50 айлық есептік көрсеткіш
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдар
40 айлық есептік көрсеткіш
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң ата-аналары және екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерi
40 айлық есептік көрсеткіш
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары; бейбiт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары, қызметтік мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң отбасылары; Чернобыль АЭС-тағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезiнде қаза тапқандардың отбасылары; сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердiң, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль АЭС-тағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсерiне белгiленген тәртiппен байланысты болған азаматтардың отбасылары
40 айлық есептік көрсеткіш
Қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелі (ері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертігудің және басқа да себептердің (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың екінші рет некеге отырмаған әйелі (ері)
40 айлық есептік көрсеткіш
5
1 маусым – Балаларды қорғау күні

Дети-инвалиды 16-18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет
5 месячных расчетных показателей
6
30 августа – День Конституции Республики Казахстан
Получатели государственного социального пособия по утере кормильца (на детей)
8 месячных расчетных показателей
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
60 месячных расчетных показателей
Лица, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью, не получающие специального государст-венного пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" от 5 апреля 1999 года
36 месячных расчетных показателей
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды 16-18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности
5 месячных расчетных показателей
7
1 октября – Международный день пожилых людей
Получатели государственного социального пособия по возрасту и пенсионеры старше 70 лет
2 месячных расчетных показателя
8
6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды 16-18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности
5 месячных расчетных показателей
9
16-17 декабря – День независимости
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды 16-18 лет всех групп, дети-инвалиды до 16 лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности
5 месячных расчетных показателей
Примечание:
Расшифровка аббревиатуры
"Чернобыльской АЭС" - "Чернобыльской
атомной электростанции".

16-18 жастағы барлық топтың мүгедек балалары, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
5 айлық есептік көрсеткіш
6
30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституция күні
Асыраушыдан айырылу бойынша (балаларға) мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар
8 айлық есептік көрсеткіш
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар
60 айлық есептік көрсеткіш
Маңғыстау облысына сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған, "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын адамдар
36 айлық есептік көрсеткіш
Барлық топтағы мүгедек, 16-18 жастағы барлық топтың мүгедек балалары, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
5 айлық есептік көрсеткіш
7
1 қазан – Халықаралық қарттар күні
Жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және жасы бойынша 70 жастан жоғарғы зейнеткерлер
2 айлық есептік көрсеткіш
8
6 қазан – Қазақстан Республикасының мүгедектер күні
Барлық топтағы мүгедектер, 16-18 жастағы барлық топтың мүгедек балалары, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
5 айлық есептік көрсеткіш
9
16-17 желтоқсан – Тәуелсіздік күні
Барлық топтағы мүгедектер, 16-18 жастағы барлық топтың мүгедек балалары, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
5 айлық есептік көрсеткіш
Ескерту:
Аббревиатураларды ажыратып жазу:
"Чернобыль АЭС" - "Чернобыль атом электр станциясы"