О внесении дополнений в решение городского маслихата от 12 декабря 2013 года №16/154 "Об установлении предельных размеров социальной помощи и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по городу Актау"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 03 июля 2015 года № 30/284. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 27 июля 2015 года № 2785. Утратило силу-решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 21 октября 2016 года № 5/58
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 21.10.2016 № 5/58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", от 16 октября 2014 года № 1105 "Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению празднования в Республике Казахстан 70-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов" Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 12 декабря 2013года "Об установлении предельных размеров социальной помощи и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по городу Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2338, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 22 января 2014 года) следующие дополнения:
приложение 1 к указанному решению дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) ветераны Великой Отечественной войны 1941-1945 годов (участники и инвалиды Великой Отечественной войны), члены семей фронтовиков, для посещения городов-героев и городов воинской славы, мест боев и захоронений воинов-казахстанцев на территории государств-участников Содружества Независимых Государств (далее – участники посещения мест боев и захоронений погибших фронтовиков);

Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/154 "Ақтау қаласы бойынша әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 03 шілдедегі № 30/284 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 шілдеде № 2785 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 21.10.2016 № 5/58 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару" 2001 жылдың 23 қаңтардағы, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы"1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылдың 21 мамырындағы № 504 және "Қазақстан Республикасында 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығын мерекелеуге дайындық және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" 2014 жылғы 16 қазандағы № 1105 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/154 "Ақтау қаласы бойынша әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2338 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылдың 22 қаңтарында жарияланған) келесі толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы келесі мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ардагерлері (Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектері), батыр қалаларды және әскери даңқ қалаларына баруын, Тәуелсіз Мемлекеттер Одағының қатысушы мемлекеттердің аумағындағы шайқас болған жерлерге, қазақстандық жауынгерлер жерленген жерлерге бару үшін жауынгерлердің отбасы мүшелері, (әрі қарай – шайқас болған және қаза тапқан жауынгерлер жерленген жерлерге баруға қатысушылар);

члены семей фронтовиков направляются к местам захоронения в количестве не более 2 (двух) человек – член семьи фронтовика и лицо, его сопровождающее или ветеран Великой Отечественной войны 1941-1945 годов и лицо, его сопровождающее";
приложение 2 к указанному решению дополнить пунктом 6-2 следующего содержания:
"6-2.Социальная помощь для участников посещения мест боев и захоронений погибших фронтовиков и сопровождающего лица, предоставляется после совершения поездки, по заявлению с предоставлением подтверждающих документов, по фактическим расходам, в размере не более 150 000 (ста пяти десяти тысяч) тенге на каждого, без учета доходов, единовременно. Финансирование данного мероприятия будет осуществляться за счет средств областного бюджета.".
2. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе "Әділет" и средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по социальным вопросам (С.Шудабаева).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 01 января 2016 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата М.Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский городской
отдел занятости и социальных
программ"
Г. Хайрлиева
03 июля 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский городской
отдел экономики и бюджетного
планирования"
А. Ким
03 июля 2015 года

жауынгерлердің отбасы мүшелері жерленген жерлерге 2 (екі) адамнан көп емес –жауынгердің отбасы мүшесі және оған ілесіп жүруші немесе 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ардагері және оған ілесіп жүруші жолданады";
көрсетілген шешімнің 2 қосымшасы келесі мазмұндағы 6-2 тармақпен толықтырылсын:
"6-2. Әлеуметтік көмек шайқас болған жерлерге және қаза тапқан жауынгерлер жерленген жерлерге баруға қатысушылар үшін және ілесіп жүруші тұлғаға cапар аяқталғаннан кейін нақты шығындар бойынша, табысын есептеместен әр адамға 150 000 (бір жүз елу мың) теңгеден артық емес мөлшерде растайтын құжаттарымен бірге арызы бойынша бір рет беріледі. Аталған шараны қаржыландыру облыстық бюджет есебінен жүзеге асырылады.".
3. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д.Телегенова) осы шешімнің Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (С.Шудабаева).
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 01 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысы М.Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ":
"Ақтау қалалық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Г.Н. Хайрлиева
03 шілде 2015 жыл
"КЕЛІСІЛДІ":
"Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А.Н. Ким
03 шілде 2015 жыл