О внесении изменений в решение городского маслихата от 23 декабря 2014 года № 26/249 "О городском бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 11 декабря 2015 года № 35/332. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 14 декабря 2015 года № 2910
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/427 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2909), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 23 декабря 2014 года № 26/249 «О городском бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2568, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 10 января 2015 года № 5-6) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
«1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению, в том числе на 2015 год, в следующих объемах:
1) доходы – 23 747 471,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 265 961 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 190 351,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 986 128 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 305 031 тысяч тенге;
2) затраты – 21 320 246,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 232 023 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 232 023 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36 985 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 36 985 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 841 783,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 841 783,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 232 023 тысяч тенге;
погашение займов – 3 537 500 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 147 260,3 тысяч тенге.»;
в пункте 2:
абзацы первый, второй, третий изложить в новой редакции следующего содержания:
«индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 17,6 процентов;
социальный налог – 17,6 процентов;

Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/249 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 35/332 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 желтоқсанда № 2910 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.ШЕШІМІ
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/427 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2909 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 26/249 «2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2568 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қаңтардағы № 5-6 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 747 471,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 265 961 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 190 351,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 986 128 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 305 031 мың теңге;
2) шығындар – 21 320 246,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 232 023 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 232 023 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 36 985 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 36 985 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 841 783,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 841 783,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 232 023 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 537 500 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 147 260,3 мың теңге.»;
2 тармақта:
бірінші, екінші, үшінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 17,6 пайыз;
әлеуметтік салық – 17,6 пайыз;

индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 68,4 процентов.»;
в пункте 4:
абзацы первый, третий, четвертый, восьмой, одиннадцатый, двенадцатый изложить в новой редакции следующего содержания:
«269 081 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
7 460 тысяч тенге – на Молодежную практику в рамках Дорожной карты занятости 2020;
4 041 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы в рамках Дорожной карты занятости 2020;
3 265 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
18 345 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
404 769 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;»;
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
«5. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусматриваются целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию местных инвестиционных проектов в общей сумме 2 604 510 тысяч тенге.».
в пункте 7-1:
абзацы первый, четвертый изложить в новой редакции следующего содержания:
«500 808 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
1 661 632 тысяч тенге – на кредитование строительства и реконструкции систем тепло, водоснабжения и водоотведения.».
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (А. Буркитбаев).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                     Б. Боранбаев
Секретарь городского
маслихата                               М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким
11 декабря 2015 года
Приложение
к решению Актауского
городского маслихата
от 11 декабря 2015 года № 35/332
Бюджет города Актау на 2015 год
категория
Сумма тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование

төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 68,4 пайыз.»;
4 тармақта:
бірінші, үшінші, төртінші, сегізінші, он бірінші, он екінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«269 081 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
7 460 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы аясындағы Жастар тәжірибесіне;
4 041 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
3 265 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге;
18 345 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
404 769 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазынашылық кәсіпорындары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;»;
5 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 604 510 мың теңге дамытуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.».
7-1 тармақта:
бірінші, төртінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«500 808 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
1 661 632 мың теңге – жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және құрылыс үшін кредит беруге.».
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д. Телегенова) Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, осы шешімнің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі комиссиясына жүктелсін (А. Бүркітбаев).
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы                         Б. Боранбаев
Қалалық мәслихат
хатшысы                                 М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Ким
11 желтоқсан 2015 жыл
Ақтау қалалық мәслихатының
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 35/332 шешіміне
қосымша
2015 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы