О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2014 года № 274 "О бюджете города Костаная на 2015-2017 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 27 мая 2015 года № 325. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 июня 2015 года № 5644
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 25 декабря 2014 года № 274 «О бюджете города Костаная на 2015-2017 годы» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5288, опубликованное 13 января 2015 года в газете «Наш Костанай») следующие изменения:
подпункты 1), 2) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
«1) доходы – 32210590,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 18048866,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 73507,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1870727,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12217490,0 тысяч тенге;
2) затраты – 32395974,5 тысячи тенге;»;
пункты 56 указанного решения изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 1007,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 660,0 тысяч тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 258104,0 тысячи тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 98995,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 356810,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 593646,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 129779,0 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 11819,0 тысяч тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)–сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 1938,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 274 "Қостанай қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 325 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 4 маусымда № 5644 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 274 «Қостанай қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5288 тіркелген, 2015 жылғы 13 қаңтарында «Наш Костанай» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
«1) кірістер – 32210590,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 18048866,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 73507,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1870727,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 12217490,0 мың теңге;
2) шығындар – 32395974,5 мың теңге;»;
көрсетілген шешімнің 56-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
«5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1007,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға  мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 660,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 258104,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 98995,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 356810,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 593646,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға 129779,0 мың теңге сомасында;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 11819,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражаттарын төлеуге 1938,0 мың теңге сомасында;

на дополнительное образование для детей и юношества в сумме 33109,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 13224,0 тысячи тенге;
на разработку схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов в сумме 50463,0 тысячи тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 4895,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 9818,0 тысяч тенге;
на оплату широкополосного Интернета в рамках программы электронного обучения в сумме 13158,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь, связанных с ожидаемым невыполнением доходной части в сумме 1427262,0 тысячи тенге;
на оказание жилищной помощи в сумме 30000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт распределительных пунктов в сумме 23324,0 тысячи тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплексов для 100% обеспечения учащихся общеобразовательных школ в сумме 45000,0 тысяч тенге;
на приобретение электронных учебно-методических пособий по изучению казахского языка для школ в сумме 10000,0 тысяч тенге;
на проведение среднего и ямочного ремонта в сумме 263888,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевого трансферта на развитие строительства и реконструкцию объектов образования в сумме 1673465,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3301723,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 4596,0 тысяч тенге;
на строительство специализированных центров обслуживания населения в сумме 1019081,0 тысяча тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 437060,0 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 46409,0 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 114574,0 тысячи тенге.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 6               С. Шуменбаев
Секретарь Костанайского
городского маслихата                       Н. Халыков
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения «Отдел финансов
акимата города Костаная»
___________________ Р. Айткужинова
Руководитель государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная»
___________________ Н. Дорошок
Приложение к решению маслихата
от 27 мая 2015 года № 325
Приложение 1 к решению маслихата
от 25 декабря 2014 года № 274
Бюджет города Костаная на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беруге 33109,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға 13224,0 мың теңге сомасында;
аудан аумағында қала құрылысын дамытудың схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге 50463,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 4895,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 9818,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 13158,0 мың теңге сомасында;
күтілетін кіріс бөлігінің орындалмауына байланысты айыруына өтемақы 1427262,0 мың теңге сомасында;
тұрғын үй көмегін көрсетуге 30000,0 мың теңге сомасында;
бөлу пунктілерінің ағымдағы жөндеуге 23324,0 мың теңге сомасында;
жалпы білім беру мектептерінде оқитындарды 100% қамтамасыз ету үшін  оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға 45000,0 мың теңге сомасында;
мектептер үшін қазақ тілін зерделеу бойынша электрондық оқу-әдістемелік құралдар сатып алуға 10000,0 мың теңге сомасында;
орташа және ойық жөндеулерін өткізуге 263888,0 мың теңге сомасында.
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті 1673465,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 3301723,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға нысаналы трансферті 4596,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құруына 1019081,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 437060,0 мың теңге сомасында;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 46409,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 114574,0 мың теңге сомасында.»;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
№ 6 сайлау округі
бойынша депутаты                           С. Шуменбаев
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Халыков
КЕЛІСІЛДІ:
«Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________ Р. Айткужинова
«Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_______________ Н. Дорошок
Мәслихаттың 2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 325 шешіміне қосымша
Мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 274 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2015 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер