О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О районном бюджете Костанайского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 17 августа 2015 года № 325. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 августа 2015 года № 5824
В соответствии со статьями 106, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О районном бюджете Костанайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5295, опубликовано 22 января 2015 года в газете "Арна") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 4916896,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2728261,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 13444,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 22794,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 2152397,3 тысячи тенге;
2) затраты - 5062683,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 85798,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 103663,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 17865,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -231585,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -231585,7 тысячи тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 103663,2 тысячи тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 16490,1 тысячи тенге.";
пункт 27-7 указанного решения изложить в новой редакции:
"27-7. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 91433,0 тысячи тенге.";

Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Қостанай ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2015 жылғы 17 тамыздағы № 325 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 тамызда № 5824 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106111-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Қостанай ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5295 тіркелген, 2015 жылғы 22 қаңтарда "Арна" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4916896,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2728261,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 13444,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 22794,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 2152397,3 мың теңге;
2) шығындар - 5062683,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 85798,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 103663,2 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу -17865,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -231585,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -231585,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен 103663,2 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар және аудан деңгейінде оның ағымдағы шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен патронат тәрбиешілерге еңбекақылары бойынша функциясын беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға облыстық бюджеттен 16490,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 27-7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"27-7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елдi мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 91433,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";

пункт 27-8 указанного решения исключить;
дополнить указанное решение пунктами 27-927-1027-11 следующего содержания:
"27-9. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на приобретение и доставку учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина - Казахстан" в сумме 964,9 тысяч тенге.
27-10. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на внедрение региональных пилотных проектов по оказанию социальной помощи малообеспеченным гражданам на контрактной основе в сумме 1265,0 тысяч тенге.
27-11. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на разработку генерального плана совмещенного с проектом детальной планировки села Мичуринское Костанайского района в сумме 10913,3 тысяч тенге.";
приложения 125 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель внеочередной сессии
Костанайского районного маслихата А. Черкасов
Секретарь Костанайского
районного маслихата А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов"
акимата Костанайского района
____________ З. Кенжегарина
17 августа 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 17 августа 2015 года
№ 325
Приложение 1
к решению маслихата

көрсетілген шешімнің 27-8-тармағы алып тасталсын;
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 27-927-1027-11-тармақтарымен толықтырылсын:
"27-9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде "Қазақстан Республикасының Президентінен "Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина - Казахстан" бірінші сынып оқушысына сыйлық" оқу құралын сатып алуға және жеткізуге облыстық бюджеттен 964,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
27-10. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде табысы аз азаматтарға келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек көрсету бойынша аймақтық пилоттық жобаларды ендіруге облыстық бюджеттен 1265,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
27-11. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде Қостанай ауданы Мичурин ауылының бөлшектік жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын әзірлеуге облыстық бюджеттен 10913,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 125-қосымшалары осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы          А. Черкасов
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ З. Кенжегарина
17 тамыз 2015 жыл
Мәслихаттың
2015 жылғы 17 тамыздағы
№ 325 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың

71476,0
9
Прочие услуги в области образования
124477,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
124477,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11423,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
35730,9
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1173,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
43418,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3280,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-
педагогической консультативной помощи населению
11221,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18232,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
255694,1
1
Социальное обеспечение
17148,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
17148,1
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
17148,1
2
Социальная помощь
173888,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173888,0
002
Программа занятости
26194,0
005
Государственная адресная социальная помощь
6019,0
006
Оказание жилищной помощи
10535,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37268,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3853,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28053,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
34986,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7123,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
19857,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64658,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64658,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22897,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

71476,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
124477,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
124477,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11423,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
35730,9
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1173,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
43418,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3280,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11221,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
18232,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
255694,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
17148,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17148,1
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
17148,1
2
Әлеуметтiк көмек
173888,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173888,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
26194,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6019,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10535,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37268,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3853,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
28053,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
34986,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
7123,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
19857,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64658,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64658,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22897,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу