О районном бюджете Костанайского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 23 декабря 2015 года № 345. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6111
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 5900006,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2812300,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 7353,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 26775,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3053578,3 тысячи тенге;
2) затраты - 6664524,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 247606,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 269529,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21923,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - -22192,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 989932,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -989932,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.12.2016 № 66 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Принять к сведению, что объем субвенции передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2016 год определен в сумме 820976,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в 2016 году бюджетные изъятия из бюджета района в областной бюджет не предусмотрены.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2016 год в сумме 19380,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 62441,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 242912,7 тысячи тенге.

Қостанай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 345 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6111 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5900006,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2812300,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 7353,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 26775,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 3053578,3 мың теңге;
2) шығындар - 6664524,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 247606,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 269529,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 21923,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - -22192,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 989932,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -989932,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 66 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемдері 820976,0 мың теңге сомасында белгіленгені назарға алынсын.
3. 2016 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмегені ескерілсін.
4. 2016 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 19380,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен 62441,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға республикалық бюджеттен 242912,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, работников организаций и работников казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к их должностным окладам в сумме 968891,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 81812,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 9217,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 8797,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 13800,0 тысяч тенге.
12. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1878,0 тысяч тенге.
13. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на уровень районов и городов в сумме 10351,0 тысяча тенге.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге, ұйымдардың қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге республикалық бюджеттен 968891,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға республикалық бюджеттен 81812,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға республикалық бюджеттен 9217,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге республикалық бюджеттен 8797,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға республикалық бюджеттен 13800,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
12. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға республикалық бюджеттен 1878,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
13. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар мен аудандар деңгейінде балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеуін және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуін қамтамасыз ету бойынша функциясын беруге байланысты психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен 10351,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

14. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 18788,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.12.2016 № 66 (вводится в действие с 01.01.2016).
15. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов в сумме 69834,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
16. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на текущее содержание спортивного комплекса "Астана" в поселке Затобольск в сумме 32207,0 тысяч тенге.
17. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 5351,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
18. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на реализацию региональных пилотных проектов по оказанию социальной помощи малообеспеченным гражданам на контрактной основе в сумме 377,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-1. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2015 году целевых трансфертов в сумме 1710,4 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета в сумме 1674,6 тысяч тенге и областного бюджета в сумме 35,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 26.02.2016 № 391 (вводится в действие с 01.01.2016).

14. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар және аудан деңгейінде оның ағымдағы шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен патронат тәрбиешілерге еңбекақылары бойынша функциясын беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға облыстық бюджеттен 18788,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 66 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар және аудан деңгейінде қалалық және аудандық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер спорт мектебінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функциясын беруге байланысты балалар-жасөспірімдер спорт мектебін қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен 69834,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол кентіндегі "Астана" спорт кешенін ағымдағы қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен 32207,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
17. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде электрондық оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге облыстық бюджеттен 5351,6 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде табысы аз азаматтарға келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек көрсету бойынша аймақтық пилоттық жобаларды іске асыруға облыстық бюджеттен 377,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 2015 жылы 1710,4 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджеттен 1674,6 мың теңге сомасында және облыстық бюджеттен 35,8 мың теңге сомасында нысаналы пайдалынылмаған (толық пайдалынылмаған) трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-1-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 26.02.2016 № 391 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

18-2. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление сумм кредитования бюджета района за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на реконструкцию дюкера напорной канализации через реку Тобол поселка Затобольск в сумме 207088,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-2 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 01.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-3. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 593190,0 тысяч тенге, в том числе из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 521922,0 тысячи тенге, за счет средств из областного бюджета в сумме 71268,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-3 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 01.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.12.2016 № 66 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-4. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на осуществление поэтапного ежегодного закупа учебников в соответствии с графиком переиздания учебников в сумме 25779,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-4 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 06.06.2016 № 27 (вводится в действие с 01.01.2016); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.12.2016 № 66 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-5. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на строительство водопроводных сетей по улице Ленина с подключением к существующим сетям в поселке Затобольск в сумме 21951,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-5 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 06.06.2016 № 27 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-6. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление сумм за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов в сумме 541604,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-6 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 05.07.2016 № 38 (вводится в действие с 01.01.2016); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).

18-2. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол кентінің Тобыл өзені арқылы арынды кәріздің дюкерін реконструкциялауға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер есебінен 207088,0 мың теңге сомасында аудан бюджетінің кредиттеу сомалар түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-2-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 01.04.2016 № 12 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 593190,0 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 521922,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджет қаражаттары есебінен 71268,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-3-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 01.04.2016 № 12 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 66 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде оқулықтарды қайта бастыру кестесіне сәйкес оқулықтарды кезеңдік жыл сайынғы сатып алуды жүзеге асыруға облыстық бюджеттен 25779,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-4-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 06.06.2016 № 27 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.12.2016 № 66 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-5. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол кентіндегі бар желілерге қосумен Ленин көшесі бойынша су құбырының желілерін салуға облыстық бюджеттен 21951,8 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-5-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 06.06.2016 № 27 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 541604,0 мың теңге сомасында ішкі қарыздар қаражатынан облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен сомалар түсімі көзделгені ескерілсін
Ескерту. Шешім 18-6-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 05.07.2016 № 38 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

18-7. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов в сумме 1395,5 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 1029,2 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 366,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-7 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-8. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на создание цифровой образовательной инфраструктуры на 2016 год в сумме 11904,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-8 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-9. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на ликвидацию последствий паводка в селе Суриковка в сумме 8000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-9 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-10. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на благоустройство поселка Затобольск в сумме 7000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-10 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-11. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на изготовление, монтаж и демонтаж дымовых труб для Ульяновской средней школы, Нечаевской основной школы, Алтынсаринской основной школы и Надеждинской средней школы в сумме 6447,3 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-11 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-12. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на изменение проекта газовой котельной для Затобольской школы-гимназии, Затобольской средней школы № 1, Александровской средней школы, Майкольской средней школы в сумме 212,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-12 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).

18-7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 1395,5 мың теңге сомасында, оның ішінде Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға республикалық бюджеттен 1029,2 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 366,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-7-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-8. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен 2016 жылға арналған сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 11904,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-8-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-9. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Суриков ауылындағы су тасқыны салдарын жоюға облыстық бюджеттен 8000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-9-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-10. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол кентін абаттандыруға облыстық бюджеттен 7000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-10-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-11. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Ульянов орта мектебі, Нечаев негізгі мектебі, Алтынсарин негізгі мектебі және Надеждин орта мектебі үшін түтін мұржаларын жасау, монтаждау және бұзуға облыстық бюджеттен 6447,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-11-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-12. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол мектеп-гимназиясы, № 1 Затобол орта мектебі, Александров орта мектебі, Майкөл орта мектебі үшін газ қазандығы жобасын өзгертуге облыстық бюджеттен 212,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-12-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

18-13. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на выплату гранта победителю конкурса "Лучшая школа образования" для Глазуновской средней школы в сумме 18287,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-13 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
18-14. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на начало разработки генерального плана в селе Заречное в сумме 2000,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 18-14 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 19.10.2016 № 55 (вводится в действие с 01.01.2016).
19. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
20. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов поселка, сел, сельских округов на 2016 год, согласно приложению 5.
21. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между поселком, селами, сельскими округами Костанайского района на 2016 год, согласно приложению 6.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель очередной сессии
Костанайского районного маслихата А. Черкасов
Секретарь Костанайского
районного маслихата А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов"
акимата Костанайского района
____________ З. Кенжегарина
23 декабря 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 декабря 2015 года
№ 345
Районный бюджет на 2016 год

18-13. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Глазунов орта мектебі үшін "Үздік білім беру мектебі" конкурсының жеңімпазына грант төлеуге облыстық бюджеттен 18287,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-13-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18-14. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Заречный ауылында бас жоспарды әзірлеуді бастауға облыстық бюджеттен 2000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 18-14-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 19.10.2016 № 55 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
20. 2016 жылға арналған кент, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
21. 2016 жылға арналған Қостанай ауданының кент, ауылдары, ауылдық округтері арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттерді бөлу 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының
кезекті сессиясының төрағасы А. Черкасов
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ З. Кенжегарина
22 желтоқсан 2015 жыл
Мәслихаттың
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 345 шешіміне 1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет

38253,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28223,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
813,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
9217,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1395,5
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
1395,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1497675,0
1
Жилищное хозяйство
1303047,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
55078,2
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
55078,2
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1552,0
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1552,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3111,6
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
879,8
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2231,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
32255,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
32255,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1211050,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
572076,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
638974,2
2
Коммунальное хозяйство
109586,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
107066,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3500,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
536,0
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
3306,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
99724,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2520,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

38253,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28223,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
813,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
9217,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1395,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
1395,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1497675,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1303047,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
55078,2
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
55078,2
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1552,0
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1552,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3111,6
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
879,8
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2231,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
32255,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
32255,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1211050,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
572076,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
638974,2
2
Коммуналдық шаруашылық
109586,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
107066,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3500,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
536,0
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
3306,5
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
99724,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2520,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

436,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Борис-Романовка Костанайского района"
298,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района"
407,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Воскресеновка Костанайского района"
288,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Глазуновского сельского округа Костанайского района"
462,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района"
596,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района"
458,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района"
4003,0
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Затобольск Костанайского района"
60088,9
Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района"
360,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района"
374,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района"
3326,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
311,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Озерное Костанайского района"
458,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района"
422,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Половниковского сельского округа Костанайского района"
276,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района"
458,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
320,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района"
520,0

436,0
"Қостанай ауданының Борис-Романов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
298,0
"Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
407,0
"Қостанай ауданының Воскресенов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
288,0
"Қостанай ауданының Глазунов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
462,0
"Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
596,0
"Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
458,0
"Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
4003,0
"Қостанай ауданының Затобол кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
60088,9
"Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
360,0
"Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
374,0
"Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3326,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
311,0
"Қостанай ауданының Озерный ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
458,0
"Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
422,0
"Қостанай ауданының Половников ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
276,0
"Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
458,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
320,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
520,0