О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 263 "О районном бюджете Наурзумского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 26 мая 2015 года № 303. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 мая 2015 года № 5623
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 263 "О районном бюджете Наурзумского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5276, опубликовано 13 января 2015 года в газете "Науырзым тынысы") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1681151,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 178452,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5906,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 551,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1496242,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1690759,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6565,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8919,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2354,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16173,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16173,3 тысяч тенге:
поступление займов – 8919,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2354,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9608,3 тысяч тенге.".
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 14567,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 22581,0 тысяч тенге.
оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета в сумме 55538,0 тысяч тенге.

Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 263 "Науырзым ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 303 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 мамырда № 5623 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 263 "Науырзым ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5276 тіркелген, 2015 жылғы 13 қаңтарда "Науырзым тынысы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1681151,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 178452,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5906,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 551,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1496242,0 мың теңге;
2) шығындар – 1690759,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 6565,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 8919,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 2354,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16173,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16173,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8919,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2354,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9608,3 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 14567,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 22581,0 мың теңге сомасында.
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа модульі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 55538,0 мың теңге сомасында;

на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1092,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 1051,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 389,0 тысяч тенге.
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 1415,0 тысяч тенге.
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 2228,0 тысяч тенге.
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 2984,0 тысяч тенге.".
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 18314,0 тысячи тенге.".
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на уровень районов в сумме 6474,0 тысяч тенге.
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 6 до 10 МРП в сумме 476,0 тысяч тенге.
на зимнее содержание автомобильных дорог районного значения в сумме 5000,0 тысяч тенге.
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 15000,0 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии,
и. о секретаря районного маслихата         А. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
И.о руководителя государственного
учреждения "Отдел финансов
Наурзумского района"
__________________ Д. Каримсакова
"26" мая 2015 года
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики,
бюджетного планирования
и предпринимательства
Наурзумского района"
__________ Н. Дехтярева
"26" мая 2015 года
Приложение
к решению маслихата
от 26 мая 2015 года № 303
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 263
Бюджет Наурзумского района на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1092,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 1051,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 389,0 мың теңге сомасында.
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 1415,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғау және оған көмек көрсетуге 2228,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 2984,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
сулары кен орнынан сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңғыртуға 18314,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
балалардың және жасөспірімдердің психологиялық денсаулығын тексеруге және психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес түрінде халыққа көмек көрсету қызметін аудандар деңгейіне тапсыруға байланысты психологиялық-педагогикалық коррекция кабинетін қамтамасыз етуге 6474,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10-дейін айлық есептік көрсеткішке ұлғайтуға 476,0 мың теңге сомасында.
аудандық мағынадағы қысқы автомобильдік жолдарды қамтамасыз етуге 5000,0 мың теңге сомасында.
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бағдарламасы аясында қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 15000,0 мың теңге сомасында.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, аудандық
мәслихаттың хатшысының                     Ә. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Науырзым ауданының қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесенің басшысының м.а.
___________ Д. Каримсакова
2015 жылғы "26" мамыр
"Науырзым ауданының экономика,
бюджеттік жоспарлау және кәсіпкерлік
бөлімі" мемлекеттік мекемесенің басшысы
______________ Н. Дехтярева
2015 жылғы "26" мамыр
Мәслихаттың
2015 жылғы 26 мамырдағы
№ 303 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 263 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2015 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер