О районном бюджете Наурзумского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 21 декабря 2015 года № 357. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6097
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1498422,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 128199,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1087,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1369113,4 тысяч тенге;
2) затраты – 1546141,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5856,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8806,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2950,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53575,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53575,3 тысячи тенге:
поступление займов – 8241,5 тысяч тенге;
погашение займов – 2950,0 тысячи тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 48283,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 02.11.2016 № 50 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 962747,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 25491,6 тысяч тенге;
на переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 284455,0 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 42413,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 1821,9 тысяч тенге;

Науырзым ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 357 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6097 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Науырзым ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 1498422,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 128199,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1087,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 23,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1369113,4 мың теңге;
2) шығындар – 1546141,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 5856,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 8806,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 2950,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53575,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53575,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8241,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2950,0 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 48283,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 02.11.2016 № 50 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 962747,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі қөзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 25491,6 мың теңге сомасында;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 284455,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 42413,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 1821,9 мың теңге сомасында;

на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1261,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 1191,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 563,0 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 1984,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 02.11.2016 № 50 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 8241,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 02.11.2016 № 50 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на уровень районов в сумме 6821,0 тысяч тенге;
на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов в сумме 22018,0 тысяч тенге;
на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 104,0 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 14558,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 45,9 тысяч тенге;
на текущий и средний ремонты инфраструктуры, жилищно - коммунального хозяйства, благоустройство в селах, поселках, сельских округах в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020" в сумме 3639,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 02.11.2016 № 50 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2016 год в сумме 2354,0 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестеру в процессе исполнения Наурзумского районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.

азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1261,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 1191,0 мың теңге сомасында;
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге 563,0 мың теңге сомасында;
саңдық білім инфраструктурасын құру үшін 1984,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 02.11.2016 № 50 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімі қөзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 8241,5 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 02.11.2016 № 50 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандар деңгейіне балалардың және жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз ету және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету бойынша функцияларды беруге байланысты психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін ұстауға 6821,0 мың теңге сомасында;
аудандар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін табыс ету бойынша функцияларды байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға 22018,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 104,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бағдарламасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 14558,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 45,9 мың теңге сомасында;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасының шеңберінде ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерді абаттандыру, инфрақұрылымды, тұрғын үй - коммуналдық шаруашылықты ағымдағы және орташа жөндеуге, 3639,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 02.11.2016 № 50 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 2354,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған Науырзым аудандық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа Наурзумского района на 2016 год, согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата З. Алдажуманова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики,
финансов и предпринимательства
Наурзумского района"
________________ Н. Дехтярева
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2015 года № 357
Бюджет Наурзумского района на 2016 год

8. 2016 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
аудандық мәслихаттың хатшысы З. Алдажұманова
КЕЛІСІЛДІ
"Науырзым ауданының экономика,
қаржы және кәсіпкерлік бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ Н. Дехтярева
Мәслихаттың
2015 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 357 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2016 жылға арналған бюджеті

2390,1
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9118,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16221,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
68874,9
1
Социальное обеспечение
20124,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20124,9
005
Государственная адресная социальная помощь
1807,5
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
17499,4
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
818,0
2
Социальная помощь
28822,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28822,5
002
Программа занятости
7292,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6460,4
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
801,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13232,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1035,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
19927,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19812,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17596,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
463,4
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
1753,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114,8
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
114,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
48998,6
1
Жилищное хозяйство
33223,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1799,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1799,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

2390,1
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9118,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
16221,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
68874,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
20124,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20124,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1807,5
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
17499,4
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
818,0
2
Әлеуметтiк көмек
28822,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28822,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7292,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
6460,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
801,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13232,9
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1035,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
19927,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19812,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17596,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
463,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
1753,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
114,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
48998,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
33223,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1799,0
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
1799,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

07-3-123-009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
4
ГУ "Аппарат акима села Кожа Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
5
ГУ "Аппарат акима села Раздольное Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
6
ГУ "Аппарат акима села Уленды Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
7
ГУ "Аппарат акима села Шили Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
01-1-123-022
Капитальные расходы государственного органа
8
ГУ "Аппарат акима села Шолаксай Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов

07-3-123-009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13-9-123-040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4
"Науырзым ауданы Қожа ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
5
"Науырзым ауданы Раздольное ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
6
"Науырзым ауданы Өлеңді ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
7
"Науырзым ауданы Шилі ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
01-1-123-022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8
"Науырзым ауданы Шолақсай ауылы әкімінің аппараты" ММ
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру