Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 29 января 2015 года № 14/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 февраля 2015 года № 4303. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 15 августа 2016 года № 258/6
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 15.08.2016 № 258/6.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области".
2. Государственному учреждению "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Турганова Д.Н.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от 29 января 2015 года № 14/1
Положение о государственном учреждении
"Управление государственного архитектурно-строительного
контроля Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования.
2. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 14/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 11 ақпанда № 4303 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 15 тамыздағы № 258/6 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 15.08.2016 № 258/6 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "29" қаңтардағы
№ 14/1 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыc
бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік сәулет-құрылыс және лицензиялау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами первого руководителя государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области": Республика Казахстан, 140000, Павлодарская область, город Павлодар, улица Каирбаева, 72.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области": понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
11. Полное наименование государственного органа на государственном языке - "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области".
12. Учредителем государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области".

4. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 140000, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 72-үй.
10. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: дүйсенбі-жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
11. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы – "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысы әкімдігінің тұлғасында "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.

14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного учреждения
"Управление государственного архитектурно-строительного
контроля Павлодарской области"
16. Миссия государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" - осуществление в пределах своей компетенции контрольно-надзорной деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства.
17. Целью государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" является повышение уровня качества выполнения строительно-монтажных работ и разработки проектно-сметной документации.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" является реализация на областном уровне государственного архитектурно-строительного контроля в целях повышения качества строительства.
19. Задачи государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области":
1) осуществление государственного архитектурно-строительного контроля и надзора на территории Павлодарской области;
2) осуществление лицензирования в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности на территории Павлодарской области;
3) осуществление аттестации экспертов, оказывающих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности на территории Павлодарской области;
4) осуществление иных задач, возложенных на государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

14. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" істері мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, мәні,
негізгі міндеттері, функциялары, құкықтары мен міндеттері
16. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында өз құзыреттілігі шеңберінде бақылау-қадағалау қызметін жүзеге асыру.
17. Құрылыс-монтаждау жұмысын орындау және жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу сапасының деңгейін арттыру "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты болып табылады.
18. Құрылыс сапасын арттыру мақсатында мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын облыстық деңгейде іске асыру "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні болып табылады.
19. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) Павлодар облысының аумағында мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асыру;
2) Павлодар облысының аумағында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында лицензиялауды іске асыру;
3) Павлодар облысының аумағында сәулет, қала құрлысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстары мен инжинирингтік қызметтерді көрсететін сарапшыларды аттестаттауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.

20. Функции:
1) осуществление государственного архитектурно-строительного контроля и надзора за качеством строительства объектов на территории Павлодарской области,
2) применение установленных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях мер воздействия к нарушителям архитектурно-градостроительной дисциплины на объектах строительства;
3) выявление и анализ причин нарушений государственных нормативов и требований (условий, ограничений), допущенных субъектами архитектурной, градостроительной и строительной деятельности на территории Павлодарской области;
4) организация и осуществление надзора за качеством проектной документации;
5) ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
6) участие в установленном законодательством порядке в работе приемочных и государственных приемочных комиссий;
7) принятие решений о применении к нарушителям предусмотренных законодательных мер в связи с допущенными нарушениями и отклонениями от норм законодательства, государственных нормативных требований, условий и ограничений, установленных в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
8) осуществление лицензирования в сфере архитектуры, градостроительства и строительства;
9) проведение аттестации экспертов на право осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
10) разработка мероприятий по совершенствованию форм и методов осуществления государственного архитектурно-строительного контроля и надзора;
11) оказание государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства;
12) прием уведомлений о начале производства строительно-монтажных работ;
13) предъявление исков в суде и защиты интересов государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" в суде;
14) исполнение поручений акима и акимата области, разработка проектов правовых и нормативных правовых актов;
15) осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, полномочий субъекта права государственных юридических лиц, в случаях, предусмотренных актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, в том числе принятие решений в отношении них, аналогично компетенции уполномоченных органов соответствующей отрасли;
16) обеспечение функционирования в государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" системы информационных ресурсов;

20. Функциялары:
1) Павлодар облысының аумағында объектілер құрылысының сапасына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асыру;
2) құрылыс объектілерінде сәулет-қала құрылысы тәртібін бұзушыларға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген әкімшілік ықпал ету шараларын қолдану;
3) Павлодар облысының аумағында аумағында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiнiң субъектiлерi жол берген мемлекеттiк нормативтер мен талаптардың (ережелердiң, шектеулердiң) бұзылу себептерiн анықтау және оларға талдау жасау;
4) жобалау құжаттамасының сапасына қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
5) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүргізу;
6) заңнамада белгіленген тәртіппен қабылдау және мемлекеттік қабылдау комиссиясының жұмысына қатысу;
7) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы белгіленген заңнама нормаларын, мемлекеттік нормативтік талаптарды, шарттар мен шектеулерді жол берілген бұзушылықтар мен ауытқуларға байланысты бұзушыларға көзделген заңнамалық шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдау;
8) сәулет, қала құрлысы және құрылыс қызметі саласындағы лицензиялауды іске асыру;
9) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру құқығына сарапшыларды аттестаттау;
10) мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асырудың нысандары мен әдiстерiн жетiлдiру жөніндегi iс-шараларды әзiрлеу;
11) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында мемлекеттік қызметтер көрсету;
12) құрылыс-монтаждау жұмыстарының жүргізіле басталғаны туралы хабарламаларды қабылдау;
13) сотта талап-арыздар ұсыну және "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін сотта қорғау;
14) облыс әкімі мен әкімдігінің тапсырмаларын орындау, құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;
15) облыс әкімдігі мен әкімінің актілерімен, өзге де нормативтік құқықтық актілермен көзделген жағдайда, акционерлік қоғамдардың мемлекеттік акциялар пакетін және жауапкершілігі шектеулі серіктестігіндегі қатысу үлестерін иелену және пайдалану құқығын, мемлекеттік заңды тұлғалардың құқық субъектісінің өкілеттіктерін жүзеге асыру, соның ішінде тиісті саланың уәкілетті органдарының құзыретіне ұқсас оларға қатысты шешімдерді қабылдау;
16) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінде ақпараттық ресурстар жүйесін жетілдіруді қамтамасыз ету;

17) организация, ведение и совершенствование системы документационного обеспечения государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области";
18) развитие государственного языка и ведение делопроизводства на государственном языке в государственном учреждении "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области";
19) реализация вопросов, связанных с прохождением государственной службы работниками государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области".
20) осуществление внутреннего контроля:
деятельности государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области", с целью повышения качества и эффективности труда;
соблюдения качества при оказании государственных услуг, а также стандартов и регламентов;
21) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информации, необходимые для выполнения своих функций, привлекать работников государственных органов и иных организаций к участию в подготовке вопросов, относящихся к компетенции государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области", создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих предложений;
2) давать поручения, относящиеся к сфере деятельности государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области", соответствующим государственным органам и должностным лицам, контролировать их исполнение, а также участвовать в мероприятиях, проводимых центральными и местными исполнительными органами;
3) вносить предложения акиму области по улучшению работы государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" по разработке нормативных правовых актов по вопросам осуществления контрольно-надзорной деятельности в сфере архитектуры, градостроительства и строительства;
4) составлять протоколы об административных правонарушениях при выявлении нарушений законодательства Республики Казахстан в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
5) взаимодействовать с правоохранительными и иными государственными органами по вопросам, отнесенным к его компетенции;

17) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінде құжаттамалық қамтамасыз ету жүйесін ұйымдастыру, жүргізу және жетілдіру;
18) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тілді дамыту және мемлекеттік тілде іс жүргізу;
19) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты мәселелерді іске асыру;
20) мыналарға:
жұмыстың сапасы мен тиімділігін арттыру мақсатында "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметіне;
мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде сапаның, сондай-ақ стандарттар мен регламенттердің сақталуына ішкі бақылауды жүзеге асыру;
21) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесі үшін жергілікті атқарушы органдарға Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелетін өзге де құзыреттерді жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардар, өзге де ұйымдар мен азаматтардан өз функцияларын орындауға қажетті ақпаратты сұрату және алу, мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың қызметкерлерін "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелерді дайындауға қатысуға тарту, тиісті ұсыныстар әзірлеу үшін уақытша жұмыс топтарын құру;
2) тиісті мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғаларға "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша тапсырмалар беру, олардың орындалуын бақылау, сондай-ақ орталық және жергілікті атқарушы органдар өткізетін іс-шараларға қатысу;
3) облыс әкіміне "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында бақылау-қадағалау қызметін жүзеге асыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу жұмысын жақсарту жөніндегі ұсыныстар енгізу;
4) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу анықталған кезде әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар құрастыру;
5) құзыретіне жататын мәселелер бойынша құқық қорғау органдарымен және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-кимыл жасау;

6) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы и иные заседания по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области";
7) представлять интересы государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" в государственных органах, суде;
8) запрашивать у субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и получать от них информацию о намечаемых к строительству и строящихся (реконструируемых, расширяющихся, модернизируемых, капитально ремонтируемых) на территории Республики Казахстан объектах и комплексах;
9) запрашивать у заказчиков и получать от них для ознакомления необходимую проектную и исполнительную документацию по данной стройке, а также заключения экспертизы соответствующих проектов;
10) беспрепятственно посещать и проводить оперативное инспектирование проводимых строительно-монтажных работ на строящихся (реконструируемых, расширяющихся, модернизируемых, капитально ремонтируемых) объектах и комплексах;
11) посещать объекты и комплексы после получения уведомления о начале производства строительно-монтажных работ не позднее пяти рабочих дней с момента получения уведомления;
12) осуществлять иные права, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Управление государственного архитектурно-строительного
контроля Павлодарской области"
22. Руководство государственным учреждением "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Павлодарской области.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" имеет заместителя, который назначается и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области":

6) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер және өзге де отырыстар өткізу;
7) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін мемлекеттік органдарда, сотта білдіру;
8) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі субъектілерінен Қазақстан Республикасының аумағында салынуы белгіленген және салынып (реконструкцияланып, кеңейтіліп, жаңғыртылып, күрделі жөндеуден өткізіліп) жатқан объектілер мен кешендер туралы ақпарат сұрау және алу;
9) тапсырысшылардан танысу үшін осы құрылыс жөніндегі қажетті жобалау және атқару құжаттамасын, сондай-ақ тиісті жобалардың сараптама қорытындысын сұрату және алу;
10) салынып (реконструкцияланып, кеңейтіліп, жаңғыртылып, күрделі жөндеуден өткізіліп) жатқан объектілер мен кешендерге кедергісіз бару және оларда жүргізіліп жатқан құрылыс-монтаждау жұмыстарын жедел инспекциялауды жүргізу;
11) құрылыс-монтаждау жұмыстары жүргізіле басталғаны туралы хабарламаны алғаннан кейін, осы хабарлама алынған кезден бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей объектілер мен кешендерге бару;
12) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен көзделетін өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшысы жүзеге асырады.
23. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Павлодар облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
25. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:

1) организует работу и руководит деятельностью государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области";
2) определяет обязанности, полномочия, а также функции работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан, поощрение сотрудников государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области";
6) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области", должностные инструкции сотрудников;
7) представляет государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области";
9) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области";
10) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
11) осуществляет иные полномочия, определенные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области", осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль и надзор за ходом и качеством строительства объектов на подведомственной территории, его заместитель и штатные работники, в должностные обязанности которых входит оперативное инспектирование строек, являются соответственно главным государственным строительным инспектором, заместителем главного государственного строительного инспектора и государственными строительными инспекторами Павлодарской области.
Правом рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания наделяется главный государственный строительный инспектор Павлодарской области.

1) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және қызметін басқарады;
2) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттерін, өкілеттіктерін, сондай-ақ функцияларын анықтайды;
3) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) құзыретіне жататын мәселелер бойынша "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді;
6) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді, қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
9) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген өзге де өкілеттікті жүзеге асырады.
"Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
26. Ведомстволық бағынысты аумақтардағы объектілер құрылысының сапасына және барысына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын және қадағалауын жүзеге асыратын "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы және лауазымдық міндеттеріне құрылыстарды жедел инспекторлау кіретін штат қызметкерлері тиісінше Павлодар облысының бас мемлекеттік құрылыс инспекторы және мемлекеттік құрылыс инспекторлары болып табылады.
Павлодар облысының бас мемлекеттік құрылыс инспекторына әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкімшілік жазалау қолдану құқығы беріледі.

27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения "Управление государственного
архитектурно-строительного контроля Павлодарской области"
30. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация (упразднение)
государственного учреждения "Управление государственного
архитектурно-строительного контроля Павлодарской области"
33. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При ликвидации государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в областной коммунальной собственности.

27. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Казақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес анықталады.
4. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс
бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс
бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта
ұйымдастыру және тарату (қысқарту)
33. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
34. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесін тарату кезінде несиегерлердің талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік облыстық коммуналдық меншікте қалады.