О бюджете Иртышского района на 2016 - 2018 годы
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 24 декабря 2015 года № 239-43-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 января 2016 года № 4883
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Иртышского района на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2016 год, в следующих объемах:
1) доходы – 3 280 099 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 461 973 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 384 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 848 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 805 894 тысяч тенге;
2) затраты – 3 281 394 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 793 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 907 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 114 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нолю, в том числе:
приобретение финансовых активов – равно нолю;
5) дефицит бюджета – - 9 088 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 9 088 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 02.02.2016 № 251-45-5 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.04.2016 № 6-2-6 (вводится в действие с 01.01.2016); от 13.07.2016 № 17-4-6 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.09.2016 № 21-5-6 (вводится в действие с 01.01.2016); от 14.11.2016 № 30-7-6 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.12.2016 № 35-10-6 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Предусмотреть в бюджете Иртышского района на 2016 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 039 728 тысяч тенге.
3. Утвердить на 2016 год резерв местного исполнительного органа Иртышского района в сумме 2 118 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Иртышского района Павлодарской области от 14.11.2016 № 30-7-6 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ертіс ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 239-43-5 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 қаңтарда № 4883 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Ертіс ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға арналған, мына көлемдерге сәйкес бекітілсін:
1) кірістер – 3 280 099 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 461 973 мың теңге;
салық емес түсімдер – 11 384 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 848 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 2 805 894 мың теңге;
2) шығындар – 3 281 394 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 793 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 907 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 114 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең, соның ішінде:
қаржы активтерді сатып алу – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы – -9 088 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 9 088 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 02.02.2016 № 251-45-5 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.04.2016 № 6-2-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.07.2016 № 17-4-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.09.2016 № 21-5-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2016 № 30-7-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.12.2016 № 35-10-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен берілетін 2 039 728 мың теңге сомасында субвенция көлемін 2016 жылға арналған Ертіс ауданы бюджетінде қарастырылсын.
3. 2016 жылға арналған Ертіс ауданының жергілікті атқарушы орган қорынан 2 118 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 14.11.2016 № 30-7-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ (подпрограмм) сел и сельских округов, финансируемых из бюджета Иртышского района в 2016 году согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2016 год согласно приложению 6 к настоящему решению.

5. 2016 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізімі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2016 жылы Ертіс ауданы бюджетінен қаржыландырылатын ауыл және ауылдық округтері жергілікті бюджеттік бағдарламаларының (бағдарламашалар) тізімі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің бөлінуі 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по экономике, бюджету и социальной политике.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Ж. Беспаев
Секретарь Иртышского
районного маслихата Ж. Беспаев
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата
(XLIII сессия, V созыв)
от 24 декабря 2015 года
№ 239-43-5
Бюджет Иртышского района на 2016 год
(с изменениями)

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының экономика, бюджет және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Беспаев
Ертіс аудандық
мәслихатының хатшысы Ж. Беспаев
Ертіс аудандық мәслихатының
(V сайланған, XLIII сессиясы)
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 239-43-5 шешіміне
1-қосымшасы
2016 жылға арналған Ертіс ауданының бюджеті
(өзгерістермен)

1 132
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 132
2
Социальная помощь
105 150
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
19 321
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19 321
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 829
002
Программа занятости
21 702
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 225
006
Оказание жилищной помощи
308
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 960
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
424
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 975
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 425
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
810
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32 758
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 758
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 276
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
762
021
Капитальные расходы государственного органа
1 007
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
3 713
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
96 101
1
Жилищное хозяйство
25 292
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16 525
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 933
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по программе "Дорожная карта занятости – 2020"
14 592
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 012
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
4 835
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по программе "Дорожная карта занятости -2020"

1 132
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 132
2
Әлеуметтiк көмек
105 150
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
19 321
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
19 321
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 829
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
21 702
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 225
006
Тұрғын үй көмегі
308
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 960
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
424
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7 975
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6 425
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
810
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32 758
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 758
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 276
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
762
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 007
054
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 713
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
96 101
1
Тұрғын үй шаруашылығы
25 292
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
16 525
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
1 933
027
"Жұмыспен қамту - 2020" жол картасы" бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
14 592
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 012
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
4 835
041
"Жұмыспен қамту - 2020" жол картасы" бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру

1 998 457
006
Дополнительное образование для детей
48 793
9
Прочие услуги в области образования
96 507
464
Отдел образования района (города областного значения)
96 507
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 278
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
22 136
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 489
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 951
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
548
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
41 105
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
137 747
1
Социальное обеспечение
4 680
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 680
005
Государственная адресная социальная помощь
1 644
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3 036
2
Социальная помощь
113 332
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16 345
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 345
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96 987
002
Программа занятости
33 248
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 075
006
Оказание жилищной помощи
219
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49 413
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 068
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 928
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 036
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
19 735
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19 735
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1 998 457
006
Балаларға қосымша білім беру
48 793
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
96 507
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
96 507
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 278
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
22 136
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 489
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
16 951
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
548
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
41 105
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
137 747
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 680
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 680
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 644
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3 036
2
Әлеуметтiк көмек
113 332
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
16 345
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
16 345
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96 987
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33 248
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 075
006
Тұрғын үй көмегі
219
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49 413
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 068
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 928
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 036
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
19 735
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19 735
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
в том числе:
аппарат акима села Голубовка
аппарат акима села Иртышск
аппарат акима села Майконыр
аппарат акима села Ленино
аппарат акима села Амангельды
аппарат акима села Косагаш
аппарат акима Каракудукского сельского округа
аппарат акима Панфиловского сельского округа
аппарат акима Узынсуского сельского округа
аппарат акима Агашорынского сельского округа
аппарат акима Кызылжарского сельского округа
аппарат акима Луговского сельского округа
аппарат акима Байзаковского сельского округа
аппарат акима Северного сельского округа
аппарат акима Селетинского сельского округа
аппарат акима Коскольского сельского округа
1
1

123
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
соның ішінде:
Голубовка ауыл әкімінің аппараты
Ертіс ауыл әкімінің аппараты
Майқоныр ауыл әкімінің аппараты
Ленино ауыл әкімінің аппараты
Амангелді ауыл әкімінің аппараты
Қосағаш ауыл әкімінің аппараты
Қарақұдық ауылдық округі әкімінің аппараты
Панфилов ауылдық округі әкімінің аппараты
Ұзынсу ауылдық округі әкімінің аппараты
Ағашорын ауылдық округі әкімінің аппараты
Қызылжар ауылдық округі әкімінің аппараты
Луговой ауылдық округі әкімінің аппараты
Байзақов ауылдық округі әкімінің аппараты
Северный ауылдық округі әкімінің аппараты
Сілеті ауылдық округі әкімінің аппараты
Қоскөл ауылдық округі әкімінің аппараты
1
1

040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
в том числе:
аппарат акима села Ленино
аппарат акима Панфиловского сельского округа
аппарат акима Узынсуского сельского округа
аппарат акима Кызылжарского сельского округа
Аппарат акима Северного сельского округа
Приложение 6
к решению Иртышского
районного маслихата
(XLIII сессия, V созыв)
от 24 декабря 2015 года
№ 239-43-5
Распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2016 год
(с изменениями)

040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
соның ішінде:
Ленино ауыл әкімінің аппараты
Панфилов ауыл әкімінің аппараты
Ұзынсу ауыл әкімінің аппараты
Қызылжар ауылдық округі әкімінің аппараты
Северный ауылдық округі әкімінің аппараты
Ертіс аудандық мәслихатының
(V сайланған, XLIII сессиясы)
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 239-43-5 шешіміне
6-қосымшасы
2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына берілетін трансферттердің бөлінуі
(өзгерістермен)