Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 9 сентября 2015 года N 3/539. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 6 октября 2015 года N 1207. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20 октября 2020 года № 4/438
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20.10.2020 № 4/438 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Алматы от 04.12.2017 № 4/499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить регламенты государственных услуг:
1) исключен постановлением акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154.
2) "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) исключен постановлением акимата города Алматы от 04.12.2017 № 4/499.
4) "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, или в рамках внутрикорпоративного перевода" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) "Назначение государственной адресной социальной помощи" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" согласно приложению 9 к настоящему постановлению;

Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 09 қыркүйектегі № 3/539 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2015 жылғы 06 қазанда № 1207 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 4/438 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 20.10.2020 № 4/438 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 04.12.2017 № 4/499 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен .
1. Мыналар:
1) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу";
3) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 04.12.2017 № 4/499 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес";
5) Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" осы қаулының 5 қосымшасына сәйкес;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау";
7) осы қаулының 7-қосымшасын сәйкес "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау";
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру";
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу";

10) "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) "Предоставление инвалидам кресла-колясок" согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением" согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) исключен постановлением акимата города Алматы от 04.12.2017 № 4/499.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Алматы от 04.12.2017 № 4/499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу некоторые постановления акимата города Алматы, согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Управлению занятости и социальных программ города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы и принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Ю. Ильина.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Перечень утративших силу постановлений акимата города Алматы
1. Постановление акимата города Алматы "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы" от 11 апреля 2014 года № 2/236 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1039, опубликованное 15 мая 2014 года в газетах "Алматы Ақшамы" и "Вечерний Алматы").

10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету";
11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу";
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес "Мүгедектерге кресло-арбалар беру";
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету";
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу";
15) осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу";
16) осы қаулының 16-қосымшасын сәйкес "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру";
17) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 04.12.2017 № 4/499 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 04.12.2017 № 4/499 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.04.2018 № 2/154 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін және осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ю. Ильинге жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы
әкімдігінің 2015 жылғы
9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің күші жойылған қаулыларының тізбесі
1. Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 2/236 "Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1039 болып тіркелген, 2014 жылғы 15 мамырда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған).

2. Постановление акимата города Алматы от 28 октября 2014 года № 4/886 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Алматы от 11 апреля 2014 года № 2/236 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, предоставляемых в городе Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1103, опубликованное 27 ноября 2014 года в газетах "Алматы Ақшамы" и "Вечерний Алматы").
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015
года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Сноска. Регламент – исключен постановлением акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов"
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) при назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов, а также получении информации о назначении возмещения затрат на обучение на дому детей-инвалидов (далее – пособие).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.

2. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 2/236 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 28 қазандағы № 4/886 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1103 болып тіркелген, 2014 жылғы 27 қарашасында "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған).
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
1-қосымша
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
2-қосымша
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау, сондай-ақ мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау (бұдан әрі – жәрдемақы) туралы ақпарат алу кезінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении пособия.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение от услугополучателя заявления или электронного запроса, а также необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует полученные документы из Государственной корпорации или портала и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и определяет ответственного специалиста услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней проверяет представленные документы, готовит решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
4) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут подписывает решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
5) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет уведомление о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания) в Государственную корпорацию;
6) специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления;
2) определение ответственного специалиста услугодателя и направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
3) проверка представленных документов, подготовка решения и уведомления;
4) подписание решения и уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия;
5) направление в Государственную корпорацию для выдачи уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия, либо в "личный кабинет" услугополучателя;
6) выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) пособия услугополучателю.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме қызмет алушыдан өтініш немесе электрондық сұрау салу, сондай-ақ Стандарттың 9 тармағында қарастырылған қажетті құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде Мемлекеттік корпорациядан немесе порталдан алынған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды 9 (тоғыз) жұмыс күн ішінде тексереді, жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді және хабарламаны дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімге және хабарламаға қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған шешім (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) туралы хабарламаны Мемлекеттік корпорацияға жолдайды;
6) Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтау және мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жолдау;
3) ұсынылған құжаттарды тексеру, шешім мен хабарламаны дайындау;
4) шешім мен жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаға қол қою;
5) жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны беру үшін Мемлекеттік корпорацияға, немесе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдау;
6) Мемлекеттік корпорация маманы көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны береді.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист Государственной корпорации;
2) ответственный специалист услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует полученные документы из Государственной корпорации или портала и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и определяет ответственного специалиста услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней проверяет представленные документы, готовит решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
4) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут подписывает решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
5) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет уведомление о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания) в Государственную корпорацию.
6) специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия услугополучателю.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель подает заявление и необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта в Государственную корпорацию, специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает документы и направляет в накопительный отдел Государственной корпорации для передачи услугодателю;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут регистрирует полученные документы из Государственной корпорации и направляет на резолюцию руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут ознакамливается с входящими документами и определяет ответственного специалиста услугодателя;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорация маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) сабақтастығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде Мемлекеттік корпорациядан немесе порталдан алынған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды 9 (тоғыз) жұмыс күн ішінде тексереді, жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді және хабарламаны дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімге және хабарламаға қол қояды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған шешім (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) туралы хабарламаны Мемлекеттік корпорацияға жолдайды;
6) Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны береді.
4. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өндеу ұзақтығын сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтінішті және қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға тапсырады, Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы бөліміне көрсетілетін қызметті берушіге жіберу үшін жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы алынған құжаттарды 20 (жиырма) минут ішінде тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде кіріс құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтайды;

4) ответственный специалист услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней проверяет представленные документы, готовит решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
5) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут подписывает решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия;
6) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет уведомление о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания) в Государственную корпорацию;
7) специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут выдает уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия услугополучателю.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированного услугополучателя на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства в информационной системе "Е-собес" для обработки запроса услугодателем;

4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды 9 (тоғыз) жұмыс күн ішінде тексереді, жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді және хабарламаны дайындайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімге және хабарламаға қол қояды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған шешім (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) туралы хабарламаны Мемлекеттік корпорацияға жолдайды;
7) Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны береді.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады) көмегімен көрсетілетін қызметті алушы порталға тіркеледі;
2) 1 процесс - қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу процесі;
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерінің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болғандығына байланысты, авторизациядан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушы осы регламентте көрсетілген қызметті таңдайды, қызметті көрсету үшін экранға сұраныстың нысаны шығарылады және үлгі талаптарының және оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушы нысанды (мәліметтерді енгізу) толтырады, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмелерінің электрондық түрінде сұраныс нысанына жалғайды, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН аралығын) тексеру;
7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмағандығына байланысты, сұратылып жатқан қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу үшін электрондық үкіметтің шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысы) "Е-собес" ақпараттық жүйесіне жолдау;

9) условие 3 - проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированного порталом.
Результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей
инвалидов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Возмещение затрат на
обучение на дому детей
инвалидов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Приложение 3
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
Сноска. Регламент – исключен постановлением акимата города Алматы от 04.12.2017 № 4/499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в
активных мерах содействия занятости"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көрсетілген және қызмет көрсету үшін негіз болатын көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеруі;
10) 6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болғандығына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысаны бойынша хабарлама) алуы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығының, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған шығындарды
өтеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
3-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 04.12.2017 № 4/499 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
4-қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" оказывается коммунальным государственным учреждением "Центр занятости населения акимата города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 09.08.2019 № 3/485 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которое включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на молодежную практику;
3) направление на социальные рабочие места;
4) направление на общественные работы, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение от услугополучателя заявления или электронного запроса, а также необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
специалист услугодателя с момента подачи услугополучателем заявления и необходимых документов, в течение 25 (двадцати пяти) минут регистрирует полученные документы, проводит сверку персональных данных и оформляет направление для выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
прием и регистрация документов, сверка персональных данных и оформление для выдачи результата.

1. Жалпы ережелер
1. Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Алматы қаласы әкімдігінің Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама беру, ол мыналарды қамтиды:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) жастар практикасына жолдама;
3) әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 09.08.2019 № 3/485 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті немесе электрондық сұрау салуды, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық өтінішін алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы өтініш пен тиісті құжаттарды тапсырған кезден бастап 25 (жиырма бес) минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді, жеке мәліметтерді салыстырады және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру үшін жолдаманы ресімдейді.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
құжаттарды қабылдау және тіркеу, жеке мәліметтерді салыстыру және нәтижесін беру үшін жолдаманы ресімдеу.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
специалист услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
специалист услугодателя с момента подачи услугополучателем заявления и необходимых документов, в течение 25 (двадцати пяти) минут регистрирует полученные документы, проводит сверку персональных данных и оформляет направление для выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство
для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ЭЦП на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе ЭЦП;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) процесс 4 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ШЭП для обработки запроса услугодателем;
7) условие 2 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы өтініш пен тиісті құжаттарды тапсырған кезден бастап 25 (жиырма бес) минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді, жеке мәліметтерді салыстырады және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру үшін жолдаманы ресімдейді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік
қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-әрекеттері) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы электронды-цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) көмегімен порталға тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы қызметті алу үшін порталға ЭЦҚ тіркеу үшін енгізу процесі;
3) 1-шарт – ЭЦҚ-ға тіркелген, көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталда қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректреді енгізуі), сұрау салу нысанына Стандарттың 9–тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электронды түрде тіркеу, сонымен бірге көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұрау салуды өңдеу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы жолдайды;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызметті көрсетуге негіз болатын және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген, көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттарды тексереді;

8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
9) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированного порталом.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 5
к постановлению
акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги "Выдача и продление разрешения на
привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления
трудовой деятельности на территории соответствующей административно-
территориальной единицы, или в рамках внутрикорпоративного
перевода"
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, или в рамках внутрикорпоративного перевода" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением социального благосостояния города Алматы (далее – услугодатель), на основании Стандарта государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, или в рамках внутрикорпоративного перевода", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған көрсетілетін қызметтің (электронды құжат нысанындағы хабарлама) нәтижесін алуы.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес диаграммада берілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібі және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілері:
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері:
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
5-қосымша
"Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында не корпоративішілік
ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында немесе корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында немесе корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштерді қабылдау және оларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: разрешение, переоформленное и продленное разрешение работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода по форме согласно приложению 1 к Cтандарту (далее – разрешение на привлечение иностранной рабочей силы), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта (далее – отказ).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту либо направление заявления в форме электронного документа через портал.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и результат:
при выдаче разрешения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие, регистрирует документы и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к Стандарту (далее – отрывной талон заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 30 (тридцати) минут отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту услугодателя;
4) ответственный специалист услугодателя проверяет документы на соответствие и направляет извещение услугополучателю о времени и месте рассмотрения заявления в течение 2 (двух) часов;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела направляет заявление вместе с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі;
2) "электрондық үкімет" веб-парталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі: осы Стандартқа 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген рұқсат, қайта ресімделген рұқсат және ұзартылған рұқсат (бұдан әрі – шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат) немесе осы Стандарттың 10 тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушыдан көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 2 қосымшасына сәйкес немесе электрондық құжат нысанында портал арқылы өтініш беру.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы мен нәтижесі:
рұқсатты беру кезінде:
1) Стандарттың 9 қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды ұсынуы;
2) қызмет берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, тексеріп, құжатты тіркейді және тіркелген күні, мемлекеттік қызмет көрсетілген күн, қабылдаған маманның аты-жөні көрсетілген (егер бар болса) түбіртек береді (бұдан әрі - өтініштің жыртылмалы талоны) және қызмет алушыға Стандарттың 7 қосымшасына сәйкес қолхат ұсынады және қызметті берушінің басшысына құжаттарды жолдайды;
3) қызмет берушінің басшысы 30 (отыз) минут ішінде қызмет алушының өтінішін жауапты маманға жолдайды;
4) 2 (екі) сағат ішінде қызмет берушінің жауапты маманы құжаттардың сәйкестілігін тексереді және өтініштің орны және қаралу уақыты туралы қызметті алушыға хабарлама береді;
5) қызмет берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы аудандық бөлімнің кеңсесінде тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күнінің ішінде өтінішті қызмет алушының құжаттарымен бірге қызмет берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;

6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 559 (далее – Правила) в течение 3 (трех) часов;
7) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с приложением заявления услугополучателя в течение 3 (трех) часов;
8) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя размещает информацию о дате, времени и месте заседания комиссии на своем официальном интернет-ресурсе не менее, чем за 3 (три) рабочих дня до даты заседания;
9) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней вносит заявление услугополучателя на рассмотрение комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в город Алматы;
10) комиссия рассматривает и направляет рекомендацию о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
11) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя согласно рекомендации комиссии подготавливает и предоставляет уведомление о принятом решении (далее - уведомление) руководителю услугодателя в течение 3 (трех) часов;
12) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику отдела трудовой миграции услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
13) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя регистрирует и направляет уведомление услугополучателю (в течение 1 (одного) рабочего дня, после сдачи (в течение десяти рабочих дней) услугополучателем копий документов, подтверждающих внесение сбора за выдачу разрешения (далее –копии необходимых документов) подготавливает и направляет услугополучателю разрешение, в случае неявки услугополучателя по истечении двух рабочих дней за получением разрешения, исполнитель направляет сотруднику канцелярии услугодателя разрешение (не более тридцати минут);
14) работник канцелярии услугодателя отправляет разрешение услугополучателю по почте в течение 1 (одного) рабочего дня.
при переоформлении разрешения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие перечень документов, регистрирует и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени и отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к Стандарту (далее – отрывной талон заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя;

6) еңбек көші-қон бөлімінің қызмет көрсетуші маманы 3 (үш) сағат ішінде құжаттарды Қазақстан Республикасына шетелден жұмыс күшін тарту, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығымен бекітілген "Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру Ережелері мен шарттарының" талаптарына (бұдан әрі - Ережелер) сәйкес тексереді;
7) қызмет берушінің еңбек көші-қон бөлімінің маманы 3 (үш) сағат ішінде аудандық бөлімнің маманынан қызмет алушының өтінішін құжаттарымен бірге қабылдап алады;
8) қызмет беруші еңбек көші-қон бөлімінің маманы отырыс күніне дейін кем дегенде 3 (үш) жұмыс күні бұрын комиссия отырысының күні, уақыты мен орны туралы ақпаратты оның ресми интернет-ресурсында жариялайды;
9) қызмет беруші еңбек көші-қон бөлімінің маманы 5 (бес) жұмыс күні ішінде қызмет алушының өтінішін Алматы қаласындағы шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру жөніндегі комиссиясының қарауына береді;
10) комиссия ұсынысты қарап, 1 (бір) жұмыс күні ішінде рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы ұсынысты қызмет берушінің орындаушысына береді;
11) еңбек көші-қоны бөлімінің маманы қызмет алушыға комиссияның ұсынымдарына сәйкес 3 (үш) сағат ішінде қызмет берушінің басшысы қабылдаған шешім туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) дайындайды және ұсынады;
12) 30 (отыз) минут ішінде қызмет берушінің басшысы хабарламаға қол қойып, еңбек көші-қон бөлімінің маманына хабарламаны береді;
13) қызмет берушімен рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін тапсырғаннан кейін (он жұмыс күні ішінде), 1 (бір) жұмыс күн ішінде еңбек көші-қон бөлімінің маманы қызмет алушыға хабарланы тіркейді және жолдайды, қызмет алушыға рұқсатты дайындайды және жолдайды, рұқсатты алу үшін екі жұмыс күн өткеннен кейін келмеген жағдайда орындаушы қызмет берушінің кеңсесінің қызметкеріне рұқсатты жолдайды (отыз минуттан көп емес);
14) қызмет берушінің кеңсесінің қызметкері қызмет алушыға рұқсатты поштамен 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
рұқсатты қайта рәсімдеу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9 қосымшасына сәйкес ұсынады;
2) қызмет берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, құжаттардың тізімін тексеріп және тіркелген күні, мемлекеттік қызмет көрсетілген күн, қабылдаған маманның аты-жөні көрсетілген (егер бар болса) түбіртек береді (бұдан әрі - өтініштің жыртылмалы талоны) және қызмет алушыға Стандарттың 7 қосымшасына сәйкес қолхат ұсынады және тіркейді, қызмет берушінің басшысына құжаттарды жолдайды;

3) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
4) сотрудник районного отдела услугодателя принимает представленные документы, проверяет на соответствие требованиям Правил и направляет услугополучателю извещение в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявления;
5) сотрудник районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением услугополучателя и проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил в течение 3 (трех) часов;
7) руководитель услугодателя принимает решение о переоформлении или об отказе в переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы и передает сотруднику отдела трудовой миграции в течение 3 (трех) часов;
8) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя согласно решению руководителя о переоформлении разрешения переоформляет разрешение, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя в течение 2 (двух) часов;
9) руководитель услугодателя подписывает и направляет переоформленное разрешение и уведомление исполнителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
10) исполнитель услугодателя отдела трудовой миграции регистрирует и выдает услугополучателю уведомление и переоформленное разрешение в течение 1 (одного) рабочего дня.
при продлении разрешения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие, регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к Cтандарту и предоставляет документы руководителю услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
4) сотрудник районного отдела услугодателя принимает представленные документы, проверяет на соответствие Правил и направляет услугополучателю извещение в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявления;

3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінінің қызметкеріне қызмет алушының құжаттарын жолдайды;
4) көрсетілетін қызмет берушінің аудандық бөлімінің қызметкері берілген құжаттарды қабылдайды, Ережелерге сәйкестілігін тексереді және қызмет алушыға өтініш түскен күннен 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабарлама жолдайды;
5) аудандық бөлімнің қызмет берушінің қызметкері қызмет берушінің кеңсесінде тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде қызмет берушінің көші-қон бөліміне қызмет алушының құжаттарымен өтінішті жолдайды;
6) қызмет берушінің көші-қон бөлімінің қызметкері аудандық бөлімнің қызметкерінен құжаттар пакетін қабылдайды және 3 (үш) сағат ішінде берілген құжаттардың Ереженің талаптарына сәйкестігін тексереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдап, 3 (үш) сағат ішінде еңбек көші-қон бөлімінің қызметкеріне жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері басшының қайта рәсімдеуге рұқсат беру туралы шешіміне сәйкес рұқсатты қайта рәсімдейді, 2 (екі) сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына хабарлама дайындайды және жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қайта рәсімделген рұқсатқа қол қойып, оны және хабарламаны қызмет берушінің орындаушысына 30 (отыз) минут ішінде жолдайды.
10) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлама береді және қайта ресімделген рұқсатты қызметті алушыға тіркеп береді.
рұқсатты ұзарту кезінде:
1) қызметті алушы құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;
2) қызметті берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, тексеріп, құжатты тіркейді және тіркелген күні, мемлекеттік қызмет көрсетілген күн, қабылдаған маманның аты-жөні көрсетілген (егер бар болса) түбіртек береді (бұдан әрі - өтініштің жыртылмалы талоны) және қызмет алушыға Стандарттың 7 қосымшасына сәйкес қолхат ұсынады және қызметті берушінің басшысына құжаттарды жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қызмет берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жазып береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері берілген құжаттарды қабылдайды, Ережелердің талаптарына сәйкестігін тексереді және қызметті алушыға өтініштің түскен күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде хабарлама береді;

5) сотрудник районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением услугополучателя и проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил в течение 3 (трех) часов;
7) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) руководитель услугодателя принимает решение о продлении или об отказе в продлении срока разрешения в течение 3 (трех) часов;
9) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя регистрирует и направляет уведомление услугополучателю (в течение 1 (одного) рабочего дня), после сдачи (в течение 10 (десяти) рабочих дней) услугополучателем копий документов, подтверждающих внесение сбора за выдачу разрешения (далее –копии необходимых документов) подготавливает и направляет услугополучателю разрешение, в случае неявки услугополучателя по истечении двух рабочих дней за получением разрешения, исполнитель направляет сотруднику канцелярии услугодателя разрешение (не более тридцати минут);
10) работник канцелярии услугодателя отправляет разрешение услугополучателю по почте в течение 1 (одного) рабочего дня.
при получении разрешения по внутрикорпоративному переводу:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы
согласно пункту 9 Стандарта;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие, канцелярия услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени и отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к Стандарту (далее – отрывной талон заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 30 (тридцати) минут отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту услугодателя;
4) ответственный специалист услугодателя проверяет документы на соответствие требованиям Правил и направляет извещение услугополучателю о времени и месте рассмотрения заявления в течение 3 (трех) часов;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела направляет заявление услугополучателя вместе с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;

5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсесінде тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күн ішінде қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен қызмет алушының өтінішімен бірге құжаттар пакетін қабылдайды және 3 (үш) сағат ішінде Ережелердің талаптарына сәйкес берілген құжаттарды тексереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері қызметті берушінің басшысына 1 (бір) жұмыс күн ішінде рұқсат етудің мерзімін ұзартуға құжаттарды және өтінішті қарастыруға береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсат мерзімін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы 3 (үш) сағат ішінде шешім қабылдайды;
9) қызмет берушімен рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін (бұдан әрі қажетті құжаттардың көшірмелері) тапсырғаннан кейін (он жұмыс күні ішінде), 1 (бір) жұмыс күн ішінде еңбек көші-қон бөлімінің маманы қызмет алушыға хабарламаны тіркейді және жолдайды, қызмет алушыға рұқсатты дайындайды және жолдайды, рұқсатты алу үшін екі жұмыс күн өткеннен кейін келмеген жағдайда орындаушы қызмет берушінің кеңсесінің қызметкеріне рұқсатты жолдайды (отыз минуттан көп емес);
10) қызмет берушінің кеңсесінің қызметкері қызмет алушыға рұқсатты поштамен 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
корпоратившілік ауыстыру шеңберінде рұқсат беру кезінде:
1) қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкес тапсырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, толықтығын тексеріп, құжаттарды тіркеп қызметті алушыға құжаттарды қабылдаған адамның аты, тегі және әкесінің аты (егер бар болса), қабылдау күні, мемлекеттік қызмет көрсету алған күнін көрсете отырып, өтініштің жыртылмалы талонын беріп, Стандартқа 7 қосымшаға сәйкес нысан бойынша түбіртек көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін 30 (отыз) минут ішінде қызмет берушінің жауапты қызметкеріне жазып береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттардың ережеге сәйкестігін тексеріп, 3 (үш) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің қаралуының уақыты мен орнын көрсетіп хабарлама қағазды жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті қызмет берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттарымен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;

6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением услугополучателя и проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил в течение 3 (трех) часов;
7) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя размещает информацию о дате, времени и месте заседания комиссии на своем официальном интернет-ресурсе не менее, чем за 3 (три) рабочих дня до даты заседания;
8) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней вносит заявление услугополучателя на рассмотрение комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в город Алматы;
9) комиссия рассматривает и направляет рекомендацию о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения исполнителю услугодателя в течение 3 (трех) часов;
10) исполнитель услугодателя отдела трудовой миграции согласно рекомендации комиссии подготавливает и предоставляет уведомление о принятом решении руководителю услугодателя в течение 3 (трех) часов;
11) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление сотруднику отдела трудовой миграции услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
12) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя регистрирует и направляет уведомление услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня, подготавливает и направляет услугополучателю разрешение, в случае неявки услугополучателя по истечении двух рабочих дней за получением разрешения, исполнитель направляет сотруднику канцелярии услугодателя разрешение (не более тридцати минут);
при переоформлении разрешения по внутрикорпоративному переводу:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие перечень документов, регистрирует и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к Стандарту (далее – отрывной талон заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
4) сотрудник районного отдела услугодателя принимает представленные документы, проверяет на соответствие Правил и направляет услугополучателю извещение в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявления;

6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті алушының Ереженің талаптарына сәйкестігін тексеріп, 3 (үш) сағат ішінде өтініші мен құжаттар пакетін қабылдайды;
7) қызмет беруші еңбек көші-қон бөлімінің маманы 20 (жиырма) минут ішінде комиссия отырысының күні, уақыты мен орны туралы ақпаратты оның ресми интернет-ресурсында жариялайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері 5 (бес) жұмыс күні ішінде Алматы қаласындағы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты беру комиссиясының қарауына беру үшін қызметті алушының өтінішін береді;
9) комиссия ұсынысты қарап, 3 (үш) сағат ішінде рұқсат беру немесе рұқсат беруден бас тарту туралы ұсынысты қызмет берушінің орындаушысына береді;
10) еңбек көші-қоны бөлімінің маманы қызмет алушыға комиссияның ұсынымдарына сәйкес 3 (үш) сағат ішінде қызмет берушінің басшысы қабылдаған шешім туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) дайындайды және ұсынады;
11) 30 (отыз) минут ішінде қызмет берушінің басшысы хабарламаға қол қойып, еңбек көші-қон бөлімінің маманына хабарламаны береді;
12) қызмет берушімен рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін тапсырғаннан кейін (он жұмыс күні ішінде), 1 (бір) жұмыс күн ішінде еңбек көші-қон бөлімінің маманы қызмет алушыға хабарламаны тіркейді және жолдайды, қызмет алушыға рұқсатты дайындайды және жолдайды, рұқсатты алу үшін екі жұмыс күн өткеннен кейін келмеген жағдайда орындаушы қызмет берушінің кеңсесінің қызметкеріне рұқсатты жолдайды (отыз минуттан көп емес).
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсатты қайта рәсімдеу кезінде:
1) қызметті алушы құжаттарды Стандарттың 9 қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады;
2) қызмет берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, тексеріп, құжатты тіркейді және тіркелген күні, мемлекеттік қызмет көрсетілген күн, қабылдаған маманның аты-жөні көрсетілген (егер бар болса) түбіртек береді (бұдан әрі - өтініштің жыртылмалы талоны) және қызмет алушыға Стандарттың 7 қосымшасына сәйкес қолхат ұсынады және қызметті берушінің басшысына құжаттарды жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 30 (отыз) минут ішінде алынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінінің қызметкеріне жазып жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті қызмет берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттарымен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;

5) сотрудник районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление с документами услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;
6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением услугополучателя и проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил в течение 3 (трех) часов;
7) руководитель услугодателя принимает решение о переоформлении или об отказе в переоформлении разрешения на привлечение иностранной рабочей силы и передает сотруднику отдела трудовой миграции в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя согласно решению руководителя о переоформлении разрешения переоформляет разрешение, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя в течение 2 (двух) часов;
9) руководитель услугодателя подписывает и направляет переоформленное разрешение и уведомление исполнителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
10) исполнитель услугодателя отдела трудовой миграции регистрирует и выдает услугополучателю уведомление и переоформленное разрешение в течение 1 (одного) рабочего дня;
при продлении разрешения по внутрикорпоративному переводу:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) ответственный специалист услугодателя в течение 20 (двадцати) минут принимает заявление, проверяет на наличие, регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии, имени отчества (при его наличии) лица, принявшего документы и соответствующую расписку по форме согласно приложению 7 к Стандарту и предоставляет документы руководителю услугодателя;
3) руководитель районного отдела услугодателя отписывает заявление услугополучателя сотруднику районного отдела услугодателя;
4) сотрудник районного отдела услугодателя принимает представленные документы, проверяет на соответствие требованиям Правил и направляет услугополучателю извещение в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявления;
5) сотрудник районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней после регистрации в канцелярии районного отдела услугодателя направляет заявление услугополучателя в отдел трудовой миграции услугодателя;

5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті қызмет берушінің аудандық бөлімінің кеңсесі тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ақпараттармен бірге көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің ақпаратымен бірге көрсетілетін қызметті алушының Ереженің талаптарына сәйкестігін тексеріп, 3 (үш) сағат ішінде өтініші мен құжаттар пакетін қабылдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта ресімдеу немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдап, 1 (бір) күн ішінде еңбек көші-қон бөлімінің қызметкеріне жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері басшының қайта рәсімдеуге рұқсат беру туралы шешіміне сәйкес рұқсатты қайта рәсімдейді, 2 (екі) сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына хабарлама дайындайды және жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қайта ресімделген рұқсатқа қол қойып, оны және хабарламаны қызмет берушінің орындаушысына 30 (отыз) минут ішінде жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлама береді және қайта ресімделген рұқсатты қызметті алушыға тіркеп береді;
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсатты ұзарту кезінде:
1) қызметті алушы құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады;
2) қызметті берушінің жауапты маманы 20 (жиырма) минут ішінде өтінішті қабылдап, тексеріп, құжатты тіркейді және тіркелген күні, мемлекеттік қызмет көрсетілген күн, қабылдаған маманның аты-жөні көрсетілген (егер бар болса) түбіртек береді (бұдан әрі - өтініштің жыртылмалы талоны) және қызмет алушыға Стандарттың 7 қосымшасына сәйкес қолхат ұсынады және қызметті берушінің басшысына құжаттарды жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қызмет берушінің аудандық бөлімінің қызметкеріне жазып береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері берілген құжаттарды қабылдайды, Ережелердің талаптарына сәйкестігін тексереді және қызметті алушыға өтініштің түскен күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде хабарлама береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкері қызметті берушінің аудандық бөлімінің кеңсесінде тіркегеннен кейін 2 (екі) жұмыс күн ішінде қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөліміне жолдайды;

6) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя принимает от сотрудника районного отдела пакет документов с заявлением услугополучателя и проверяет представленные документы на соответствие требованиям Правил в течение 3 (трех) часов;
7) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя вносит на рассмотрение руководителя услугодателя заявление и документы на продление срока разрешения в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) руководитель услугодателя принимает решение о продлении или об отказе в продлении срока разрешения в течение 3 (трех) часов;
9) сотрудник отдела трудовой миграции услугодателя согласно решению руководителя о продлении разрешения продлевает разрешение, подготавливает и предоставляет уведомление руководителю услугодателя в течение 2 (двух) часов;
10) руководитель услугодателя подписывает и направляет продленное разрешение и уведомление исполнителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
11) исполнитель услугодателя отдела трудовой миграции регистрирует и выдает услугополучателю уведомление и продленное разрешение в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
при выдаче разрешения:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
4) извещение услугополучателя о дате и времени рассмотрения Комиссии;
5) направление документов в отдел трудовой миграции;
6) проверка документов;
7) принятие документов;
8) размещает информацию о дате, времени и месте заседания Комиссии на своем официальном интернет-ресурсе;
9) внесение заявления услугополучателя на рассмотрение комиссии;
10) решение о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения исполнителю услугодателя;
11) подготовка и предоставление уведомления о принятом решении;
12) подписание и направление уведомления сотруднику отдела трудовой миграции;
13) регистрация уведомления;
14) отправление разрешения услугополучателю по почте.
при переоформлении разрешения:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) направление документов ответственному специалисту услугодателя;
4) извещение о дате и времени рассмотрения;
5) направление документов в отдел трудовой миграции.
6) проверка документов;
7) принятие документов;
8) переоформление разрешения;
9) подписание решения о переоформлении разрешения;
10) регистрация и выдача уведомления и переоформленного разрешения.
при продлении разрешения:

6) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің қызметкерінен қызмет алушының өтінішімен бірге құжаттар пакетін қабылдайды және 3 (үш) сағат ішінде Ережелердің талаптарына сәйкес берілген құжаттарды тексереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері қызметті берушінің басшысына 1 (бір) жұмыс күн ішінде рұқсат етудің мерзімін ұзартуға құжаттарды және өтінішті қарастыруға береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсат мерзімін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы 3 (үш) сағат ішінде шешім қабылдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің қызметкері басшының рұқсатты ұзарту туралы шешіміне сәйкес рұқсатты ұзартады, 2 (екі) сағат ішінде қызметті берушінің басшысына хабарлама дайындайды және береді;
10) қызметті берушінің басшысы қызметті берушінің орындаушысына ұзартылған рұқсатқа қол қояды, оны және хабарламаны 30 (отыз) минут ішінде жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек көші-қон бөлімінің орындаушысы қызметті алушыға 30 (отыз) минут ішінде ұзартылған рұқсат беруге қол қойып, оны және хабарламаны береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
рұқсат берген кезде:
1) құжаттар ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) қызметті берушінің жауапты маманына мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды жолдау;
4) Комиссияның қарайтын күні мен уақытын қызметті алушыға хабарлау;
5) еңбек көші-қон бөліміне құжаттарды жолдау;
6) құжаттарды тексеру;
7) құжаттарды қабылдау;
8) өзінің интернет-ресурсында Комиссия отырысының өткізілетін күні, уақыты және орны туралы ақпаратты орналастырады;
9) Комиссия қарауына қызметті алушының өтінішін енгізу;
10) қызметті алушының орындаушысына рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдау;
11) қабылданған шешім туралы хабарламаны дайындау және ұсыну;
12) хабарламаға қол қою және оны көші-қон бөлімінің қызметкеріне жіберу;
13) хабарламаны тіркеу;
14) пошта арқылы қызметті алушыға рұқсатты жіберу.
рұқсатты қайта ресімдеу кезінде:
1) құжаттарды ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) қызметті берушінің жауапты маманына құжаттарды жіберу;
4) қарау уақыты мен күні туралы хабарлау;
5) көші-қон бөліміне құжаттарды жіберу;
6) құжаттарды тексеру;
7) құжаттарды қабылдау;
8) рұқсатты қайта ресімдеу;
9) рұқсатты қайта ресімдеу туралы шешімге қол қою;
10) қайта ресімделген рұқсатты және хабарламаны тіркеу және беру.
рұқсатты ұзарту кезінде:

1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) отписание заявления;
4) извещение о дате и времени рассмотрения;
5) направление заявления услугополучателя в отдел трудовой миграции.
6) проверка документов на соответствие требованиям Правил;
7) прием документов с заявлением услугополучателя;
8) решение о продлении или об отказе в продлении срока разрешения;
9) регистрация уведомления;
10) отправление разрешения услугополучателю по почте.
при получении разрешения по внутрикорпоративному переводу:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) отписание заявления;
4) извещение услугополучателя о дате и времени рассмотрения Комиссии;
5) направление документов в отдел трудовой миграции;
6) прием и проверка документов на соответствие Правил;
7) размещение информации о дате, времени и месте заседания комиссии на своем официальном интернет-ресурсе.
8) рассмотрение комиссии заявления по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в город Алматы;
9) рекомендации о выдаче разрешения либо об отказе в выдаче разрешения;
10) подготовка и предоставление уведомления о принятом решении;
11) подписание уведомления;
12) регистрация и отправление уведомления, отправление разрешения услугополучателю по почте.
при переоформлении разрешения по внутрикорпоративному переводу:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) направление документов ответственному специалисту услугодателя;
4) извещение о дате и времени рассмотрения;
5) направление документов в отдел трудовой миграции;
6) проверка документов;
7) принятие документов;
8) переоформление разрешения;
9) подписание решения о переоформлении разрешения;
10) регистрация и выдача уведомления и переоформленного разрешения.
при продлении разрешения по внутрикорпоративному переводу:
1) предоставление документов;
2) прием и регистрация;
3) отписание заявления;
4) извещение о дате и времени рассмотрения;
5) направление заявления услугополучателя в отдел трудовой миграции;
6) проверка документов на соответствие требованиям Правил;
7) прием документов с заявлением услугополучателя;
8) решение о продлении или об отказе в продлении срока разрешения;
9) продление разрешения;
10) подписание решения о продлении разрешения;
11) регистрация и выдача уведомления и продленного разрешения.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;

1) құжаттарды ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) өтінішті жазбаша жолдау;
4) қарау уақыты мен күні туралы хабарлау;
5) көші-қон бөліміне қызметті алушының өтінішін жіберу;
6) Ереженің талаптарына сәйкес құжаттарды тексеру;
7) қызметті алушының құжаттары мен өтінішін қабылдау;
8 ) рұқсатты ұзарту немесе рұқсатты ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау;
9) хабарламаны тіркеу;
10) пошта арқылы қызметті алушыға рұқсатты жіберу.
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсат беру кезінде:
1) құжаттарды ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) өтінішті жазбаша жолдау;
4) Комиссияның қарау уақыты мен күні туралы қызметті алушыға хабарлау;
5) еңбек көші-қон бөліміне құжаттарды жіберу;
6) Ереженің талаптарына сәйкес құжаттарды қабылдау мен тексеру;
7) өзінің интернет-ресурсында Комиссия отырысының өткізілетін күні, уақыты және орны туралы ақпаратты орналастыру;
8) Алматы қаласында шетел жұмыс күшін тартуға рұқсат беру бойынша өтініштерді комиссияның қарауы;
9) рұқсатты беру туралы немесе рұқсатты беруден бас тарту туралы ұсыныстар;
10) қабылданған шешім туралы хабарламаны дайындау мен беру;
11) хабарламаға қол қою;
12) хабарламаны тіркеу мен жіберу, пошта арқылы қызметті алушыға рұқсатты жіберу.
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсатты қайта рәсімдеу кезінде:
1) құжаттарды ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) қызметті берушінің жауапты маманына құжаттарды жолдау;
4) қарау уақыты мен күні туралы хабарлау;
5) еңбек көші-қон бөліміне құжаттарды жіберу;
6) құжаттарды тексеру;
7) құжаттарды қабылдау;
8) рұқсатты қайта ресімдеу;
9) рұқсатты қайта ресімдеу туралы шешімге қол қою;
10) қайта ресімделген рұқсатты және хабарламаны тіркеу және беру.
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсатты ұзарту кезінде:
1) құжаттарды ұсыну;
2) қабылдау және тіркеу;
3) өтінішті жазбаша жолдау;
4) қарау уақыты мен күні туралы хабарлау;
5) еңбек көші-қон бөліміне қызметті алушының өтінішін жіберу;
6) ереженің талаптарына сәйкестігі тұрғысында құжаттарды тексеру;
7) қызметті алушының өтінішімен құжаттарды қабылдау;
8) рұқсатты ұзарту немесе рұқсатты ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдау;
9) рұқсатты ұзарту;
10) рұқсатты ұзарту туралы шешімге қол қою;
11) ұзартылған рұқсатты және хабарламаны тіркеу және беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;

2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг, согласно приложениям 1-6 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с несоответствием данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в Государственную базу данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование") для обработки запроса услугодателем;

2) қызмет берушінің басшысы;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
4) комиссия.
7. Осы регламенттің 1-6 қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерді жүргізу анықтамалығында көрсетілгеніндей әрбір рәсімді (іс-шараны) орындау ұзақтығын нұсқау арқылы құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-шаралардың) реттілігінің сипаттамасы.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы қызметті көрсету кезінде қызметті беруші мен қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі мен жүгіну тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1 процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН және парольді енгізуі (авторландыру процесі);
3) 1 шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің түпнұсқалылығын порталда тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызмет алушының деректерінің сәйкес келмеуіне байланысты авторландырудан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұраныстың нысанын шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі), Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмелерінің электрондық түрінде сұраныс нысанына қоса беруі, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН аралығында) тексеру;
7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығы расталмағандығына байланысты, сұратылып отырған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұранысты өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮШ) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) "Е-лицензиялау" мемлекеттік мәліметтер базасына (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ) жолдау;

9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и основаниям для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с несоответствием документов услугополучателя с перечнем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и иных причин;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (разрешение на привлечение иностранной рабочей силы в форме электронного документа), сформированного порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены в приложении 7 к настоящему Регламенту.
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы
работодателям для
осуществления
трудовой деятельности
на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы,
или в рамках
внутрикорпоративного
перевода"
"Выдача разрешения
на привлечение иностранной рабочей силы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы
работодателям для
осуществления
трудовой деятельности
на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы,
или в рамках
внутрикорпоративного
перевода" "Переоформление
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы
работодателям для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы,
либо в рамках
внутрикорпоративного
перевода" "Продление срока разрешения на привлечение иностранной рабочей силы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы
работодателям для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответсвующей
административно-
территориальной единицы,
либо в рамках
внутрикорпоративного
перевода" "Выдача
разрешения на привлечение
иностранной рабочей
силы в рамках
внутрикорпоративного
перевода"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы
работодателям для
осуществления
трудовой деятельности
на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы,
или в рамках
внутрикорпоративного
перевода" "Переоформление
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы
по внутрикорпоративному
переводу"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 6
к регламенту
государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы
работодателям для
осуществления
трудовой деятельности
на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы,
или в рамках
внутрикорпоративного
перевода" "Продление срока
разрешения на привлечение
иностранной рабочей силы по
внутрикорпоративному
переводу"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 7
к Регламенту
государственной услуги
"Выдача и продление
разрешения
на привлечение
иностранной рабочей
силы работодателям
для осуществления
трудовой деятельности
на территории
соответствующей
административно-
территориальной единицы,
или в рамках
внутрикорпоративного
перевода"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Приложение 6
к постановлению
акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"

9) 3 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса берген, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды мемлекеттік қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
10) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесіне сәйкес келмеуіне және өзге де себептерге байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуы (электрондық құжат нысанындағы шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат). Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етуі осы Регламенттің 7 қосымшасында келтірілген.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және оның аумақтық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасау қарастырылмаған.
"Тиісті әкімшілік-аумақтық
бірліктің аумағында не
корпоративішілік ауыстыру
шеңберінде еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін жұмыс
берушілерге шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне "Шетелдік
жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру"
1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес – процестерінің анықтамалығы
"Тиісті әкімшілік-
аумақтық бірліктің
аумағында не
корпоративішілік
ауыстыру шеңберінде
еңбек қызметін
жүзеге асыру
үшін жұмыс
берушілерге
шетелдік жұмыс
күшін тартуға
рұқсат беру
және ұзарту"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
"Шетелдік жұмыс
күшін тартуға
арналған рұқсатты
қайта рәсімдеу"
регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығы
"Тиісті әкімшілік-
аумақтық бірліктің
аумағында не
корпоративішілік
ауыстыру шеңберінде
еңбек қызметін
жүзеге асыру
үшін жұмыс
берушілерге
шетелдік жұмыс
күшін тартуға
рұқсат беру
және ұзарту"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
"Шетелдік жұмыс
күшін тартуға
арналған рұқсаттың
мерзімін ұзарту"
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығы
"Тиісті әкімшілік-
аумақтық бірліктің
аумағында не
корпоративішілік
ауыстыру шеңберінде
еңбек қызметін
жүзеге асыру
үшін жұмыс
берушілерге
шетелдік жұмыс
күшін тартуға
рұқсат беру
және ұзарту"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
"Корпоратившілік
ауыстыру шеңберінде
рұқсат беру"
регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығы
"Тиісті әкімшілік-
аумақтық бірліктің
аумағында не
корпоративішілік
ауыстыру шеңберінде
еңбек қызметін
жүзеге асыру
үшін жұмыс
берушілерге шетелдік
жұмыс күшін
тартуға рұқсат
беру және ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
"Корпоратившілік
ауыстыру шеңберінде
рұқсатты қайта
рәсімдеу"
регламентіне
5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығы
"Тиісті әкімшілік-
аумақтық бірліктің
аумағында не
корпоративішілік
ауыстыру шеңберінде
еңбек қызметін
жүзеге асыру
үшін жұмыс
берушілерге
шетелдік жұмыс
күшін тартуға
рұқсат беру
және ұзарту"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
"Корпоратившілік
ауыстыру шеңберінде
рұқсаттың мерзімін
ұзарту"
6 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес –процестерінің анықтамалығы
"Тиісті әкімшілік-
аумақтық бірліктің
аумағында не
корпоративішілік
ауыстыру шеңберінде
еңбек қызметін
жүзеге асыру
үшін жұмыс
берушілерге
шетелдік жұмыс
күшінтартуға рұқсат
беру және ұзарту"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
7 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жұмылдырылған
ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара
әрекеттерінің диаграммасы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
6-қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения акимата города Алматы" (далее – Центр).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.08.2019 № 3/485 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики от 5 мая 2015 года № 320 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11426).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления предусмотренного пунктом 9 Стандарта.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата города Алматы от 23.10.2019 № 4/588 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист Центра в течение 45 (сорока пяти) минут регистрирует заявления по форме согласно приложению 1 к Стандарту, формирует запросы в соответствующие информационные системы (далее - ИС) через шлюз "электронного правительства", формирует пакет документов на бумажном носителе или электронный пакет документов заявителя и удостоверяет его своей подписью или посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) и передает для резолюции руководителю Центра.

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Алматы қаласы әкімдігінің Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.08.2019 № 3/485 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама, оның нысаны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11426 болып тіркелген).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көзделген өтінішті алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 23.10.2019 № 4/588 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) Орталықтың маманы 45 (қырық бес) минут ішінде Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініштерді тіркейді, "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерге (бұдан әрі - АЖ) сұрау салуларды қалыптастырады, қағаз жеткізгіште құжаттар топтамасын немесе өтініш берушінің электронды құжаттар топтамасын қалыптастырады және оны өзінің қолтаңбасымен немесе электронды цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырады және Орталық басшысына бұрыштама қою үшін береді.

В случае отсутствия сведений в ИС Центром оформляется письменный запрос в соответствующий государственный орган, срок формирования пакета документов продлевается на срок до 30 (тридцати) календарных дней, с письменным уведомлением об этом заявителя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня осуществления запроса;
2) руководитель Центра в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя специалисту Центра;
3) специалист Центра в течение 1 (одного) рабочего дня передает документы заявителя участковой комиссии для обследования материального положения заявителя (семьи) и подготовки заключения участковой комиссии;
4) участковая комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления пакета документов от Центра проводит обследование материального положения заявителя (семьи) и по его результатам готовит заключение;
5) специалист Центра в течение 1 (одного) рабочего дня на основании представленного пакета документов и заключения участковой комиссии определяет вид оказываемой адресной социальной помощи, рассчитывает размер, распечатывает электронный проект решения и направляет в районный отдел услугодателя;
6) специалист районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения электронного пакета документов или пакета документов на бумажном носителе готовит решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) адресной социальной помощи и передает его в Центр для выдачи результата услугополучателю.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 23.10.2019 № 4/588 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результаты процедур (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления, формирование запроса, пакета документов и передача на рассмотрение руководителю Центра;
2) определение ответственного специалиста Центра и направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
3) передача для подготовки заключения в участковую комиссию;
4) подготовка заключения и передача ответственному специалисту Центра;
5) передача проекта решения в районный отдел услугодателя;
6) принятие решения о назначении (отказе в назначении) адресной социальной помощи и передача в Центр для выдачи результата услугополучателю.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 23.10.2019 № 4/588 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

АЖ-де мәліметтер болмаған жағдайда Орталық тиісті мемлекеттік органға жазбаша сұрау салуды ресімдейді, сұрау салу жүзеге асырылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтініш иесін осы туралы жазбаша хабардар ете отырып, құжаттар топтамасын қалыптастыру мерзімі күнтізбелік 30 (отыз) күнге дейін ұзартылады;
2) Орталық басшысы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Орталықтың маманына жазады;
3) Орталықтың маманы өтініш берушіден құжаттар пакетін алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын зерттеу және учаскелік комиссияның қорытындысын дайындау үшін құжаттарын учаскелік комиссияға береді;
4) учаскелік комиссия Орталықтан құжаттар пакеті келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайына зерттеу жүргізеді және оның нәтижелері бойынша қорытынды дайындайды;
5) Орталық маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар пакеті мен учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде көрсетілетін атаулы әлеуметтік көмек түрін айқындайды, мөлшерін санайды, электрондық шешім жобасын басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы электрондық құжаттар пакетін немесе қағаз жеткізгіштегі құжаттар пакетін және электрондық жобасын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім және хабарлама дайындайды және нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Орталыққа береді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 23.10.2019 № 4/588 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижелері:
1) өтінішті тіркеу, сұрау салуды, құжаттар топтамасын қалыптастыру және Орталық басшысына қарауға жіберу;
2) Орталықтың жауапты маманын анықтау және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына мемлекеттік қызмет көрсету үшін беру;
3) қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға беру;
4) қорытындыны дайындау және Орталықтың жауапты маманына беру;
5) шешім жобасын көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жіберу;
6) атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау және нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Орталыққа беру.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 23.10.2019 № 4/588 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист Центра;
2) руководитель Центра;
3) участковая комиссия;
4) специалист районного отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист Центра в течение 45 (сорока пяти) минут регистрирует заявления по форме согласно приложению 1 к Стандарту, формирует запросы в соответствующие ИС через шлюз "электронного правительства", формирует пакет документов на бумажном носителе или электронный пакет документов заявителя и удостоверяет его своей подписью или посредством ЭЦП и передает для резолюции руководителю Центра.
В случае отсутствия сведений в ИС Центром оформляется письменный запрос в соответствующий государственный орган, срок формирования пакета документов продлевается на срок до 30 (тридцати) календарных дней, с письменным уведомлением об этом заявителя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня осуществления запроса;
2) руководитель Центра в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя специалисту Центра;
3) специалист Центра в течение 1 (одного) рабочего дня передает документы заявителя участковой комиссии для обследования материального положения заявителя (семьи) и подготовки заключения участковой комиссии;
4) участковая комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления пакета документов от Центра проводит обследование материального положения заявителя (семьи) и по его результатам готовит заключение;
5) специалист Центра в течение 1 (одного) рабочего дня на основании представленного пакета документов и заключения участковой комиссии определяет вид оказываемой адресной социальной помощи, рассчитывает размер, распечатывает электронный проект решения и направляет в районный отдел услугодателя;
6) специалист районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения электронного пакета документов или пакета документов на бумажном носителе готовит решение и уведомление о назначении (отказе в назначении) адресной социальной помощи и передает его в Центр для выдачи результата услугополучателю.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) Центра отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) Орталықтың маманы;
2) Орталық басшысы;
3) учаскелік комиссия;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) сабақтастығын сипаттау:
1) Орталықтың маманы 45 (қырық бес) минут ішінде Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініштерді тіркейді, "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті АЖ-ға сұрау салуларды қалыптастырады, қағаз жеткізгіште құжаттар топтамасын немесе өтініш берушінің электронды құжаттар топтамасын қалыптастырады және оны өзінің қолтаңбасымен немесе ЭЦҚ-мен куәландырады және Орталық басшысына бұрыштама қою үшін береді.
АЖ-де мәліметтер болмаған жағдайда Орталық тиісті мемлекеттік органға жазбаша сұрау салуды ресімдейді, сұрау салу жүзеге асырылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтініш иесін осы туралы жазбаша хабардар ете отырып, құжаттар топтамасын қалыптастыру мерзімі күнтізбелік 30 (отыз) күнге дейін ұзартылады;
2) Орталық басшысы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Орталықтың маманына жазады;
3) Орталықтың маманы өтініш берушіден құжаттар пакетін алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын зерттеу және учаскелік комиссияның қорытындысын дайындау үшін құжаттарын учаскелік комиссияға береді;
4) учаскелік комиссия Орталықтан құжаттар пакеті келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайына зерттеу жүргізеді және оның нәтижелері бойынша қорытынды дайындайды;
5) Орталық маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар пакеті мен учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде көрсетілетін атаулы әлеуметтік көмек түрін айқындайды, мөлшерін санайды, электрондық шешім жобасын басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы электрондық құжаттар пакетін немесе қағаз жеткізгіштегі құжаттар пакетін және электрондық жобасын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім және хабарлама дайындайды және нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Орталыққа береді.
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің), Орталық қызметкерлерінің құрылымдық бөлімшелерінің өзара әрекеті реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 23.10.2019 № 4/588 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Оказание государственной услуги через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение
к Регламенту
государственной услуги
"Регистрация и учет
граждан,
пострадавших
вследствие ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном
ядерном полигоне,
выплата единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Справочник Бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 7
к постановлению
акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных представительных органов"
Сноска. Регламент в редакции постановлением акимата города Алматы от 04.12.2017 № 4/499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.

Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 23.10.2019 № 4/588 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілуі қарастырылмаған.
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік
көмекті тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
7-қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 04.12.2017 № 4/499 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдар - www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут проводит регистрацию в журнале услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие и в течение 1 (одного) рабочего дня направляет документы услугополучателя в участковую комиссию.
В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, ответственный специалист услугодателя запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
В случае невозможности представления услугополучателем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, услугодатель принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
4) участковая комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов проводит обследование услугополучателя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи.
5) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6) специальная комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет
тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандарттың 9 тарамағында көрсетілген қажетті құжаттар мен өтінішті алу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң 20 (жиырма) минут ішінде журналда тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4 тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың сәйкес болуын тексереді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын учаскелік комиссияға жолдайды;
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
Көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші тиісті мәліметтері бар өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
4) учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы акт жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды;
5) көрсетілетін қызмет беруші аудандық бөлімінің жауапты маманы учаскелік комиссиядан құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді;
6) арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді;

7) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи и выдает уведомление о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания).
В случаях, указанных в абзаце 2, 3 подпункта 3) пункта 5 настоящего регламента, услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня принятия документов от услугополучателя.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) определение ответственного специалиста услугодателя и направление документов для оказания государственной услуги ответственному специалисту услугодателя;
3) направление документов услугополучателя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи);
4) заключение участковый комиссией;
5) произведение ответственным специалистам услугодателя расчета среднедушевого дохода лица (семьи) и направление в специальную комиссию;
6) подготовка специальной комиссией заключения о необходимости оказания социальной помощи;
7) выдача уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) участковая комиссия;
4) специальная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут проводит регистрацию в журнале услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя ответственному специалисту услугодателя;

7) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы қабылданған құжаттар мен әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі жөніндегі қорытынды негізінде әлеуметтік көмекті көрсету немесе көрсетуден бас тарту жөніндегі шешімді 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды және қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) хабарламаны береді.
Осы регламенттің 5 тармағының 3) тармақшасының 2, 3 азатжолында көрсетілген жағдайларда көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды қабылдаған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу және басшыға қарау үшін беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын анықтау және көрсетілетін қызметті көрсету үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беру;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жолдау;
4) учаскелік комиссияның қорытындысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізу және арнайы комиссияға жолдау;
6) арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаждығы туралы қорытындыны дайындауы;
7) көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөніндегі хабарламаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) учаскелік комиссия;
4) арнайы комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және қажетті құжаттар түскен соң 20 (жиырма) минут ішінде журналда тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4 тармағымен бекітілген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жазады;

3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы на соответствие и в течение 1 (одного) рабочего дня направляет документы услугополучателя в участковую комиссию.
В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, ответственный специалист районного отдела услугодателя запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
В случае невозможности представления услугополучателем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, районный отдел услугодателя принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
4) участковая комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов проводит обследование услугополучателя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи.
5) ответственный специалист услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6) специальная комиссия в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
7) ответственный специалист услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи и готовит уведомление о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания).
В случаях, указанных в абзаце 2, 3 подпункта 3) пункта 5 настоящего Регламента, услугодатель принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня принятия документов от услугополучателя.
4. Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированного услугополучателя на портале);

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттардың сәйкес болуын тексереді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын учаскелік комиссияға жолдайды;
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
Көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызмет беруші тиісті мәліметтері бар өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
4) учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы акт жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды;
5) көрсетілетін қызмет беруші аудандық бөлімінің жауапты маманы учаскелік комиссиядан құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді;
6) арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді;
7) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы қабылданған құжаттар мен әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі жөніндегі қорытынды негізінде әлеуметтік көмекті көрсету немесе көрсетуден бас тарту жөніндегі шешімді 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды және қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) хабарламаны береді.
Осы регламенттің 5 тармағының 3) тармақшасының 2, 3 азатжолында көрсетілген жағдайларда көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды қабылдаған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
4. Өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсететін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігінің тәртібінің сипаттамасы:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін іске асырылады) көмегімен көрсетілетін қызметті алушы порталға тіркеледі;

2) процесс 1 - процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в информационную систему "Е-собес" (далее - ИС "Е-собес") для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 - проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированного порталом. Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.

2) 1 процесс - қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізуінің процесі;
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болғандығына байланысты, авторизациядан бас тарту жөнінде порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушы осы регламентте көрсетілген қызметті таңдайды, қызметті көрсету үшін экранға сұраныстың нысаны шығарылады, және де үлгі талаптарының және оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушы нысанды (мәліметтерді енгізу) толтырады, Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттар көшірмелерінің электрондық түрінде сұраныс нысанына жалғайды, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН аралығын) тексеру;
7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмағандығына байланысты, сұратылып жатқан қызметтен бас тарту жөнінде хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысы) "Е-собес" АЖ жолдау;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушімен Стандарттың 9 тармағында көрсетілген және қызмет көрсету үшін негіз болатын көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру;
10) 6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болғандығына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысаны бойынша хабарлама) алуы. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

10. Взаимодействие с Государственной корпорацией и его территориальными подразделениями в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Назначение социальной
помощи отдельным
категориям нуждающихся
граждан по решениям
местных
представительных
органов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал,
в графической форме
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Назначение социальной
помощи отдельным
категориям нуждающихся
граждан по решениям
местных представительных
органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 8
к постановлению
акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений"
Сноска. Регламент в редакции постановлением акимата города Алматы от 04.12.2017 № 4/499 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) услугодателя по месту регистрации постоянного места жительства услугополучателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және оның құрылымдық бөлімшелерімен өзара әрекет қарастырылмаған.
Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын
ақпараттық жүйелерінің функционалдық өзара іс-әрекеттерінің,
графикалық нысандағы диаграммасы
Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына 8-қосымша
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу,
куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 04.12.2017 № 4/499 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тұрғылықты тіркелген жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімдері арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
услугодателем:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в Государственной корпорации:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
3) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
4) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя принимает документы, представленные услугополучателем либо Государственной корпорацией, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы либо делает отметку о получении документов в реестре передаваемых документов и передает документы руководителю услугодателя в течении 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный специалист услугодателя оформляет пакет документов и направляет на рассмотрения в специальную комиссию.
4) специальная комиссия – рассматривает поступивший пакет документов и принимает:
решение о признании пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в течение 18 (восемнадцати) дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям в течение 5 (пяти) дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения в течении 5 (пяти) дней со дня регистрации заявлении услугополучателя;
решение о выплате компенсации согласно графику выплаты компенсации в разрезе города Алматы.
В случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті беруші арқылы мыналар болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру.
Мемлекеттік корпорацияда:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
3) көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
4) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарын алуы, мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы Мемлекеттік корпорациядан немесе мемлекеттік қызметті көрсетуге көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінішті тіркейді, мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген үзбелі талоны беріледі 30 (отыз) минут ішінде немесе берілетін құжаттар тізілімінде алынған құжаттар туралы белгі соғады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы қарап шыққаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті бұрыштамасын койып, жазып жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарының пакетін дайындайды және оны комиссия қарауына жібереді;
4) арнайы комиссия азаматтардың келіп түскен құжаттарының пакетін қарап:
18 (он сегіз) күн ішінде Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім;
алғаш рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 5 (бес) күн ішінде куәліктер береді;
көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелгеннен кейін 5 (бес) күн ішінде куәліктің телнұсқасын береді;
Алматы қаласы бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес өтемақы төлеу туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұраулар, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) ай мерзіміне ұзартылады.

5) руководитель услугодателя подписывает оформленные документы и направляет в ответственному специалисту услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня.
6) ответственный специалист услугодателя в течение 30 (тридцать) минут регистрирует подписанные документы и выдает результат государственной услуги услугополучателю либо в Государственную корпорацию к направляет документы о выплате компенсации.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов;
2) виза руководителя услугодателя;
3) направление документов в специальную комиссию;
4) решение специальной комиссии;
5) подписанное уведомление;
6) выданное услугополучателю либо направленное в Государственную корпорацию уведомление.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специальная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя:
1) ответственный специалист услугодателя принимает документы, представленные услугополучателем либо Государственной корпорацией, осуществляет их регистрацию, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы либо делает отметку о получении документов в реестре передаваемых документов и передает документы руководителю услугодателя в течении 30 (тридцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный специалист услугодателя оформляет пакет документов и направляет на рассмотрения в специальную комиссию.
4) специальная комиссия – рассматривает поступивший пакет документов и принимает:
решение о признании пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в течение 18 (восемнадцати) дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям в течение 5 (пяти) дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения в течении 5 (пяти) дней со дня регистрации заявлении услугополучателя;
решение о выплате компенсации согласно графику выплаты компенсации в разрезе города Алматы.
В случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц.

5). көрсетілетін қызмет берушінің басшысы ресімделген құжаттарға қол қояды және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдайды.
6). Көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы 30 (отыз) минут ішінде қол қойылған құжаттарды тіркейді және мемлекеттік қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға немесе Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызмет беруші басшысының бұрыштамасы;
3) арнайы комиссияға құжаттарды жолдау;
4) арнайы комиссияның шешімі;
5) хабарландыру жобасына қол қою;
6) көрсетілген қызмет алушыға берілген немесе Мемлекеттік корпорацияға жолданған хабарландыру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) арнайы комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы мемлекеттік қызметті көрсетуге көрсетілетін қызметті алушыдан немесе Мемлекеттік корпорациядан өтініш пен құжаттар келіп түскеннен кейін өтінішті тіркеуге алады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімі басшысының қарауына 30 (отыз) минут ішінде береді. Өтініш пен құжаттар Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен жағдайда Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне бекітіледі (көрсетілетін қызметті берушіде жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда);
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы қарап шыққаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде тиісті бұрыштамасын койып жазып жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттар пакетін дайындайды және оны комиссия қарауына жібереді;
4) арнайы комиссия азаматтардың келіп түскен құжаттар пакетін қарап:
18 (он сегіз) күн ішінде Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім;
алғаш рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылдағаннан кейін 5 (бес) күн ішінде куәлік береді;
көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелгеннен кейін 5 (бес) күн ішінде куәліктің телнұсқасын береді;
Алматы қаласы бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес өтемақы төлеу туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұраулар, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) ай мерзіміне ұзартылады.

5) руководитель услугодателя подписывает оформленные документы и направляет в ответственному специалисту услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня.
6) ответственный специалист услугодателя в течение 30 (тридцать) минут регистрирует подписанные документы и выдает результат государственной услуги услугополучателю либо в Государственную корпорацию к направляет документы о выплате компенсации.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а
также порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя и получения результата оказания государственной услуги:
1) услугополучатель подает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта Государственную корпорацию, специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает документы и направляет в накопительный отдел Государственной корпорации для передачи услугодателю;
2) ответственный исполнитель услугодателя регистрирует полученный пакет документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя в течении 30 (тридцати) минут.
3) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный специалист услугодателя оформляет пакет документов и направляет на рассмотрения в специальную комиссию.
5) специальная комиссия – рассматривает поступивший пакет документов и принимает:
решение о признании пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в течение 18 (восемнадцати) дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям в течение 5 (пяти) дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения в течении 5 (пяти) дней со дня регистрации заявлении услугополучателя;
решение о выплате компенсации согласно графику выплаты компенсации в разрезе города Алматы.
В случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц.

5) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы ресімделген құжаттарға қол қояды және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдайды.
6) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы 30 (отыз) минут ішінде қол қойылған құжаттарды тіркейді және мемлекеттік қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға немесе Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы өтініш және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға өткізеді, Мемлекеттік корпорация маманы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушіге беру үшін жинақтау бөліміне жолдайды;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы алынған құжаттар топтамасын тіркейді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет басшысының қарауына жібереді 30 (отыз) минут ішінде;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің басшысы құжаттармен танысып, көрсетілетін қызмет беруші жауапты маманды анықтайды, тиісті бұрыштамасын қойып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші жауапты маманына орындауға береді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманы құжаттар пакетін ресімдейді және арнайы комиссияның қарауына жолдайды;
5) арнайы комиссия азаматтардың келіп түскен құжаттар пакетін қарап:
18 (он сегіз) күн ішінде Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп тану туралы шешім;
алғаш рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін 5 (бес) күн ішінде куәлік береді;
көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелгеннен кейін 5 (бес) күн ішінде куәліктің телнұсқасын береді;
Алматы қаласы бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес өтемақы төлеу туралы шешім қабылдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұраулар, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) ай мерзіміне ұзартылады.

6) руководитель услугодателя подписывает оформленные документы и направляет в ответственному специалисту услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня.
7) ответственный специалист услугодателя регистрирует подписанные документы услугополучателя и передает курьеру Государственной корпорации в течении 30 (тридцать) минут;
8) сотрудник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю в течении 20 (двадцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация и учет
граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник Бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 9
к постановлению
акимата города
Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші басшысы ресімделген құжаттарға қол қояды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің жауапты маманына жолдайды;
7) мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші жауапты маманы мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының қол қойылған құжаттарын тіркейді және Мемлекеттік корпорация курьеріне береді 30 (отыз) минут ішінде;
8) Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсету қарастырылмаған.
"Семей ядролық
полигонында
ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркеу, біржолғы
мемлекеттік ақшалай өтемақы
төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
9-қосымша
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация" Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов в произвольной форме на предоставления с указаниями сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определения ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги в течение 30 (тридцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мүгедектерге протездік–ортопедиялық көмек ұсыну мерзімдері көрсетілген еркін нысандағы құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9 тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар мен өтінішті алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті тіркеу және алған күні, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және жауапты орындаушыны анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті бұрыштама қояды, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабарды тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

1) регистрация документов;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) проект результата оказания государственной услуги;
4) подписанный результат оказания государственной услуги;
5) запись в журнале регистрации и направление услугополучателю результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) районного отдела услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) районного отдела услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист услугодателя принимает документы, осуществляют их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определение ответственного исполнителя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня.
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней.
4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня.
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги в течение 30 (тридцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя и получения результата оказания государственной услуги:

1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
4) мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесі;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеу журналына жазу және көрсетілетін қызметті алушыға жіберу.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті тіркеу және алған күні, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және жауапты орындаушыны анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті бұрыштама қояды, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабарды тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
қпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды өңдеу және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін алу ұзақтығы:

1) услугополучатель подает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта в Государственную корпорацию, специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает документы и направляет в накопительный отдел Государственной корпорации для передачи услугодателю;
2) специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию и в течение 30 (тридцати) минут передает руководителю районного отдела услугодателя для определения ответственного исполнителя;
3) руководитель районного отдела услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней;
5) руководитель районного отдела услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) ответственный специалист услугодателя регистрирует подписанные документы услугополучателя и передает курьеру Государственной корпорации не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственных услуг;
7) сотрудник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
10. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту
государственной
услуги "Оформление
документов
на инвалидов для
предоставления им
протезно-ортопедической
помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 10
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими средствами"

1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген қажетті құжаттар мен өтінішті Мемлекеттік корпорацияға тапсырады, Мемлекеттік корпорацияның маманы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөліміне жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына жауапты орындаушыны анықтау үшін береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті бұрыштама қояды, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының қол қойылған құжаттарын тіркейді және Мемлекеттік корпорацияның курьеріне мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей береді;
7) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету қарастырылмаған.
"Мүгедектерге
протездік-
ортопедиялық
көмек ұсыну
үшін оларға
құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
10-қосымша
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация" Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов в произвольной форме с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств, включая подбор и настройку слуховых аппаратов, а также сервисное обслуживание.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию и выдает талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы в течение 30 (тридцати) минут и передает руководителю районного отдела услугодателя для определения ответственного исполнителя;

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: есту аппараттарын таңдау мен теңшеуді қоса алғанда, мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу, сондай-ақ сервистік қызмет көрсету туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9 тармағында мемлекеттік қызметті көрсету үшін көзделген қажетті құжаттар мен өтінішті алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы 30 (отыз) минут ішінде құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті тіркеу және алған күні, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді және жауапты маманды анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына береді;

4) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя для выдачи услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель регистрирует уведомления в журнале регистрации исходящей корреспонденции и выдает результат оказания государственной услуги в течение 30 (тридцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя и получения результата оказания государственной услуги:
1) услугополучатель подает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта в Государственную корпорацию, специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает документы и направляет в накопительный отдел Государственной корпорации для передачи услугодателю;
2) специалист услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию и в течение 30 (тридцати) минут передает руководителю районного отдела услугодателя для определения ответственного исполнителя;
3) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленные документы, подготавливает проект результата оказания государственной услуги, передает руководителю услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) ответственный специалист услугодателя регистрирует подписанные документы услугополучателя и передает курьеру Государственной корпорации не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственных услуг.
7) сотрудник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін тапсырады;
5) жауапты орындаушы хабарламаны шығыс хат-хабарды тіркеу журналына тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды өңдеу және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көзделген қажетті құжаттар мен өтінішті Мемлекеттік корпорацияға тапсырады, Мемлекеттік корпорацияның маманы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөліміне жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына жауапты орындаушыны анықтау үшін береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді, тиісті бұрыштама қояды, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде орындау үшін береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
6)көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының қол қойылған құжаттарын тіркейді және Мемлекеттік корпорацияның курьеріне мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей береді;
7) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

10. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту
государственной
услуги "Обеспечение
инвалидов сурдо-
тифлотехническими
и обязательными
гигиеническими
средствами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 11
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления им
услуги индивидуального помощника для инвалидов первой
группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста
жестового языка для инвалидов по слуху"
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее-услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация" Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов в произвольной форме на предоставление услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги

10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету қарастырылмаған.
"Мүгедектерді сурдо-
тифлотехникалық
және міндетті
гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
11-қосымша
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің
және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының
қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсынуға еркін нысандағы құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау

5) руководитель услугодателя принимает решение, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) ответственный специалист услугодателя регистрирует подписанные документы услугополучателя и передает курьеру Государственной корпорации не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственных услуг.
7) сотрудник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
10. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту
государственной
услуги "Оформление
документов на инвалидов
для предоставления
им услуги
индивидуального
помощника для
инвалидов первой
группы, имеющих
затруднение в
передвижении,
и специалиста жестового
языка для инвалидов
по слуху"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 12
к постановлению
акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Предоставление инвалидам кресла-колясок"
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление инвалидам кресла-колясок" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее - услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Предоставление инвалидам кресла-колясок", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация" Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешім қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының қол қойылған құжаттарын тіркейді және Мемлекеттік корпорацияның курьеріне мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей береді;
7) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету қарастырылмаған.
"Жүріп-тұруы қиын
бірінші топтағы
мүгедектерге жеке
көмекшінің және
есту кемістігі бар
мүгедектерге
ымдау тілі маманының
қызметтерін
ұсыну үшін
мүгедектерге
құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
12-қосымша
"Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 04.12.2017 № 4/499 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее - государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов в произвольной форме с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию, выдает талон заявления с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, регистрирует заявление и передает руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель районного отдела услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю услугодателя в течение 20 (двадцати) минут;

1. Жалпы ережелер
1. "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің талонын береді, өтінішті тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын айқындайды, тиісті бұрыштаманы қояды және 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына орындауға береді;

3) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) дня передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах выезжает к месту проживания инвалида и престарелого, составляет акт обследования жилищных и других материально-бытовых условий и в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления заявления выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня принимает документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому;
6) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
7) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
8) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов в течение 30 минут отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
9) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов направляет пакет документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому;
10) комиссия по направлению граждан на социальное обслуживание на дому рассматривает поступивший пакет документов и в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, после чего направляет пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
11) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан на социальное обслуживание на дому решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению на социальное обслуживание на дому и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя.

3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы құжаттарды 1 (бір) күн ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер мүгедектің және қарт адамның тұратын жеріне барады, тұрғын үй және басқа да материалдық-тұрмыстық жағдайларын тексеру актісін жасайды және өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдайды және арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытындыны жолдау хатпен бірге үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы жолдау хат пен құжаттар келіп түскен күні кіріс хат-хабарлары журналына тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қарауға береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияның қарауына үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
10) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды, содан кейін құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссия үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;

12) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому, затем ответственный исполнитель услугодателя в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя.
13) специалист районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов;
2) виза руководителя услугодателя;
3) передача документов социальному работнику;
4) заключение о потребности в специальных социальных услугах;
5) направление документов, заключения услугодателю;
6) регистрация и передача заместителю руководителя услугодателя;
7) отписание руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
8) отписание документов ответственному исполнителю услугодателя;
9) направление документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому для принятия решения об оказании либо отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому;
10) принятие решения;
11) подготовка уведомления;
12) подписание уведомления;
13) направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист районного отдела услугодателя;
2) руководитель районного отдела услугодателя;
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;

12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хабарламаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
13) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) әлеуметтік қызметкерге құжаттарды беру;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды;
5) құжаттарды, қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жолдау;
6) тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына беру;
7) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына жіберу;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттарды жіберу;
9) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияның қарауынаүйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттарды жолдау;
10) шешім қабылдау;
11) хабарламаны дайындау;
12) хабарламаға қол қою;
13) көрсетілетін қызметті алушыға үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;

4) специалист канцелярии услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя;
6) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
7) ответственный исполнитель услугодателя;
8) комиссия услугодателя по направлению граждан на социальное обслуживание на дому.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию, выдает талон заявления с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, регистрирует заявления и передает руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель районного отдела услугодателя ознакамливается с документами, определяет ответственного специалиста районного отдела услугодателя, налагает соответствующую визу, передает для исполнения ответственному исполнителю районного отдела услугодателя в течение 20 (двадцати) минут;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) дня передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах выезжает к месту проживания инвалида и престарелого, составляет акт обследования жилищных и других материально-бытовых условий и в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления заявления выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
5) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня принимает документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому;
6) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
7) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;

4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
6) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссиясы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің талонын береді, өтінішті тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы құжаттармен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманын айқындайды, тиісті бұрыштамасын қояды, 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына орындауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттарды 1 (бір) күн ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге береді;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер мүгедектің және қарт адамның тұратын жеріне барып, тұрғын үй және басқа да материалдық-тұрмыстық жағдайларын тексеру актісін жасайды және өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдайды және арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытындыны жолдау хатпен бірге үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы жолдау хат пен құжаттар келіп түскен күні кіріс хат-хабарлары журналына тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына береді;

8) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов в течение 30 минут отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
9) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов направляет пакет документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому для принятия решения об оказании либо отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях на дому;
10) комиссия по направлению граждан на социальное обслуживание на дому рассматривает поступивший пакет документов и в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение об оказании либо отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, после чего направляет пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
11) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан на социальное обслуживание на дому решения об оказании либо отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя.
12) заместитель руководителя услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому, затем ответственный исполнитель услугодателя в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя.
13) специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг и отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.

8) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияға үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттар топтамасын жолдайды;
10) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссия үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хабарламаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
13) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті беруші мамандарының өзара іс-қимылының толық сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя и получения результата оказания государственной услуги:
1) услугополучатель подает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта в Государственную корпорацию, специалист Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут принимает документы и направляет в накопительный отдел Государственной корпорации для передачи районному отделу услугодателя;
2) ответственный специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию и передает руководителю районного отдела услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
3) руководитель районного отдела услугодателя в течение 20 (двадцати) минут ознакамливается с входящими документами и отписывает ответственному специалисту районного отдела услугодателя;
4) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
5) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах в течение 5 (пяти) рабочих дней выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
6) специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня принятые документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому;
7) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
8) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
9) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов в течение 30 (тридцати) минут отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;

4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінішті және Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға өткізеді, Мемлекеттік корпорацияның маманы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөліміне жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысына жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге құжаттарды береді;
5) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер 5 (бес) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытындыны жолдау хатпен бірге үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы жолдау хат пен құжаттар келіп түскен күні кіріс хат-хабарлары журналына тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қабылданған құжаттарды береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді;

10) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет пакет документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому;
11) комиссия по направлению граждан на социальное обслуживание на дому рассматривает поступивший пакет документов и в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому и направляет пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
12) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан на социальное обслуживание на дому решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в условиях ухода на дому подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
13) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан на социальное обслуживание на дому и передает уведомление ответственному исполнителю услугодателя, который в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя;
14) ответственный специалист районного отдела услугодателя регистрирует подписанные документы услугополучателя и передает курьеру Государственной корпорации не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги;
15) сотрудник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.

10) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияға құжаттар топтамасын жолдайды;
11) азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттар топтамасын жолдайды;
12) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссия үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындап, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
13) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге жолдау бойынша комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хабарламаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жолдайтын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына хабарламаны береді;
14) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының қол қойылған құжаттарын тіркейді және мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей Мемлекеттік корпорацияның курьеріне береді;
15) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

10. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту
государственной
услуги
"Оформление документов
на оказание
Специальных социальных
услуг в условиях
ухода на дому"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 15
к постановлению
акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на оказание специальных
социальных услуг в медико-социальных учреждениях
(организациях)"
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" (далее - государственная услуга) оказывается Управлением социального благосостояния города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление об оформлении документов в произвольной форме с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение районным отделом услугодателя заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.

10. Мемлекеттік қызметті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы көрсету қарастырылмаған.
"Үйде күтім
көрсету жағдайында
арнаулы әлеуметтік
қызмет көрсетуге
құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
15-қосымша
"Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік
қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының аудандық бөлімінің көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында көзделген, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист районного отдела услугодателя принимает документы, осуществляет их регистрацию, выдает талон заявления с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы регистрирует заявление и передает руководителю услугодателя в течение 30 (тридцати) минут;
2) руководитель районного отдела услугодателя в течение 20 (двадцати) минут ознакамливается с входящими документами и отписывает ответственному специалисту районного отдела услугодателя;
3) ответственный специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня передает документы социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
4) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах в течение 8 (восьми) рабочих дней выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту районного отдела услугодателя;
5) специалист районного отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня принятые документы и заключение о потребности в специальных социальных услугах с сопроводительным письмом направляет услугодателю для принятия решения об оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
6) специалист канцелярии услугодателя в день поступления сопроводительного письма и документов проводит регистрацию в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
7) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня отписывает принятые документы руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
8) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов в течение 30 (тридцати) минут отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
9) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет пакет документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
10) комиссия по направлению граждан в медико-социальные учреждения рассматривает поступивший пакет документов и в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях, после чего направляет пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеуді жүзеге асырады, тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің талонын береді, өтінішті тіркейді және 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде кіріс құжаттарымен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты орындаушысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күн ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге құжаттарды береді;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытындыны жолдау хатпен бірге медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы жолдау хат пен құжаттар келіп түскен күні кіріс хат-хабарлар журналына тіркеу жүргізеді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына қабылданған құжаттарды береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін азаматтарды медициналық - әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияға құжаттар топтамасын жолдайды;
10) азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарайды және1 (бір) жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттар топтамасын жолдайды;

11) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан в медико-социальные учреждения решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
12) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения и передает уведомление ответственному исполнителю услугодателя, который в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя;
13) специалист районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочего дня со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов;
2) виза руководителя услугодателя;
3) передача документов социальному работнику;
4) заключение о потребности в специальных социальных услугах;
5) направление документов, заключения услугодателю;
6) регистрация и передача заместителю руководителя услугодателя;
7) отписание руководителю отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг;
8) отписание документов ответственному исполнителю услугодателя;
9) направление документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения;
10) принятие решения;
11) подготовка уведомления;
12) подписание уведомления;
13) направление уведомления об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хаттамаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жолдайтын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына хабарламаны береді;
13) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мерзімін көрсетіп, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) әлеуметтік қызметкерге құжаттарды беру;
4) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды;
5) құжаттарды, қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жолдау;
6) тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына беру;
7) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысына жіберу;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттарды жіберу;
9) медициналық-әлеуметтік мекемелерге азаматтарды жолдау бойынша комиссияның қарауына құжаттарды жолдау;
10) шешім қабылдау;
11) хабарламаны дайындау;
12) хабарламаға қол қою;
13) медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

8) руководитель отдела услугодателя, курирующего вопросы оказания специальных социальных услуг в день получения документов в течение 30 (тридцати) минут отписывает принятые документы ответственному исполнителю услугодателя;
9) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет пакет документов на комиссию по направлению граждан в медико-социальные учреждения для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
10) комиссия по направлению граждан в медико-социальные учреждения рассматривает поступивший пакет документов и в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях и направляет пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
11) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан в медико-социальные учреждения решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
12) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения и передает уведомление ответственному исполнителю услугодателя, который в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя;
13) специалист районного отдела услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления документов от услугодателя направляет услугополучателю уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг и отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.

8) көрсетілетін қызметті берушінің арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелеріне жетекшілік ететін бөлімінің басшысы құжаттарды алған күні қабылданған құжаттарды 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияға құжаттар топтамасын жолдайды;
10) азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттар топтамасын жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хаттамаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне жолдайтын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына хабарламаны береді;
13) көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөлімінің маманы көрсетілетін қызметті берушіден құжаттар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мерзімі көрсетіп, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызмет беруші мамандарының өзара іс-қимылының толық сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасынасәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

10) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет пакет документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения для принятия решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальном учреждении;
11) комиссия по направлению граждан в медико-социальные учреждения рассматривает поступивший пакет документов и в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях, после чего направляет пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
12) ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня принятия комиссией по направлению граждан в медико-социальные учреждения решения об оказании либо об отказе в оказании специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях подготавливает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения и передает для подписания заместителю руководителя услугодателя;
13) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление районному отделу услугодателя о решении комиссии по направлению граждан в медико-социальные учреждения и передает уведомление ответственному исполнителю услугодателя, который в день подписания уведомления заместителем руководителя услугодателя передает документы в районный отдел услугодателя;
14) ответственный специалист услугодателя регистрирует подписанные документы услугополучателя и передает курьеру Государственной корпорации не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги;
15) сотрудник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.

10) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемеде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның қарауына құжаттар топтамасын жолдайды;
11) азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттар топтамасын қарайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттар топтамасын жолдайды;
12) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға береді;
13) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жіберу жөніндегі комиссияның шешімі туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына хабарламаны береді, ол көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары хабарламаға қол қойған күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің аудандық бөліміне береді;
14) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушының қол қойылған құжаттарын тіркейді және мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей Мемлекеттік корпорацияның курьеріне береді;
15) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатта көрсетілген мерзім ішінде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

10. Оказание государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" не предусмотрено.
Приложение
к Регламенту
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание
специальных социальных
услуг в медико-
социальных учреждениях
(организациях)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 16
к постановлению
акимата города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539
Регламент государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
Сноска. Регламент в редакции постановления акимата города Алматы от 18.04.2018 № 2/154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее – государственная услуга) оказывается районными отделами Управления социального благосостояния города Алматы (далее – услугодатель) по месту жительства услугополучателя, на основании стандарта государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал);
4) коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения акимата города Алматы" (далее - Центр).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Алматы от 03.04.2019 № 2/203 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.08.2019 № 3/485 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя или Центра в процессе оказания государственной услуги

10. Мемлекеттік қызметті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы көрсету қарастырылмаған.
"Медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда)
арнаулы әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттар
ресімдеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
16-қосымша
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2018 № 2/154 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
4) "Алматы қаласы әкімдігінің Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Орталық) арқылы жүзеге асырылады.
Алматы қаласы әкімдігінің 03.04.2019 № 2/203 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.08.2019 № 3/485 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз және (немесе) электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз және (немесе) электрондық түрде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) немесе
Орталықтың іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателя или Центра заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный специалист услугодателя или Центра в течение 3 (трех) минут после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя проводит регистрацию в журнале;
2) ответственный специалист услугодателя или Центра в течение 5 (пяти) минут осуществляет проверку сведений об оказании услугополучателю адресной социальной помощи в текущем квартале или об отсутствии сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале;
3) ответственный специалист услугодателя или Центра в течение 2 (двух) минут готовит справку подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале и передает на подписание руководителю услугодателя или директору/заместителю директора Центра;
4) руководитель услугодателя или директор/заместитель директора Центра в течение 1 (одной) минуты подписывает справку и передает ответственному специалисту услугодателя;
5) ответственный специалист услугодателя или Центра в течение 4 (четырех) минут выдает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления;
2) проверка сведений об оказании услугополучателю адресной социальной помощи;
3) подготовка справки подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя;
4) подписание справки;
5) выдача справки, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя или Центра в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный специалист услугодателя или Центра;

4. Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және Стандарттың 9 тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін 3 (үш) минут ішінде журналда тіркеу жүргізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы немесе ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтердің болмағандығы туралы мәліметтерді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы 2 (екі) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысына немесе Орталықтың директоры/ директор орынбасарына қол қою үшін беріледі;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысы немесе Орталықтың директоры/директор орынбасары 1 (бір) минут ішінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы 4 (төрт) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінішті тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті алушыға атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы мәліметтерді тексеру;
3) көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындау;
4) анықтамаға қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) немесе
Орталықтың өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы;

2) руководитель услугодателя или директор/заместитель директора Центра;
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный специалист услугодателя или Центра в течение 3 (трех) минут после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги от услугополучателя проводит регистрацию в журнале;
2) ответственный специалист услугодателя или Центра в течение 5 (пяти) минут осуществляет проверку сведений об оказании услугополучателю адресной социальной помощи в текущем квартале или об отсутствии сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале;
3) ответственный специалист услугодателя или Центра в течение 2 (двух) минут готовит справку подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале и передает на подписание руководителю услугодателя или директору/заместителю директора Центра;
4) руководитель услугодателя или директор/заместитель директора Центра в течение 1 (одной) минуты подписывает справку и передает ответственному специалисту услугодателя;
5) ответственный специалист услугодателя или Центра в течение 4 (четырех) минут выдает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а
также порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель в течение 2 (двух) минут подает заявление и необходимые документы указанные в пункте 9 Стандарта в Государственную корпорацию, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 – ввод оператора Государственной корпорации в течение 1 (одной) минуты в Автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя в течение 2 (двух) минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе Орталықтың директоры/директор орынбасары.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар келіп түскеннен кейін 3 (үш) минут ішінде журналда тіркеу жүргізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсетілгені туралы немесе ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтердің болмағандығы туралы мәліметтерді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы 2 (екі) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысына немесе Орталықтың директоры/ директор орынбасарына қол қою үшін беріледі;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысы немесе Орталықтың директоры/директор орынбасары 1 (бір) минут ішінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің немесе Орталықтың жауапты маманы 4 (төрт) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) минут ішінде Мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өтінішті және қажетті құжаттарды электрондық кезек ретімен тапсыруды "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырады;
2) 1 процесс - қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның операторы 1 (бір) минут ішінде Мемлекеттік корпорация ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына логинмен және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізеді;
3) 2 процесс - Мемлекеттік корпорацияның операторы 2 (екі) минут ішінде қызметті таңдайды, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорацияның операторы көрсетілетін қызметті алушының, сонымен қатар сенім хат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің мәліметтерін енгізеді;

4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя в течение 2 (двух) минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ в течение 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ в течение 2 (двух) минут;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) оператора Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированную информационную систему "Социальная помощь" в течение 2 (двух) минут;
8) выдача специалистом Государственной корпорации в течение 3 (трех) минут справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированного услугополучателя на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

4) 3 процесс – 2 (екі) минут ішінде электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы сұранысын жолдау;
5) 1 шарт - 1 (бір) минут ішінде ЖТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексеру;
6) 4 процесс – 2 (екі) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының ЖТ МДҚ мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5 процесс – 2 (екі) минут ішінде "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация операторының электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттағы (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) жолдау;
8) Мемлекеттік корпорация маманымен 3 (үш) минут ішінде атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді.
10. Портал арқылы жүгіну тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушы үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркеледі;
2) 1 процесс - қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда ЖСН және парольді (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы деректерінің тұпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты, авторизациялаудан бас тарту туралы порталда хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау салудың нысанын шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі), Стандарттың 9 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрінде сұрау салу нысанына тіркеу, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (справка в форме электронного документа) сформированного порталом.
Результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Государственную корпорацию приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией или Центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность
заявителя (семьи) к
получателям адресной
социальной помощи"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной
услуги через портал
Приложение 2
к регламенту
государственной
услуги
"Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность
заявителя (семьи) к
получателям адресной
социальной помощи"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги через
Государственную корпорацию
Приложение 3
к регламенту
государственной
услуги
"Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность
заявителя (семьи) к
получателям адресной
социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 17
к постановлению акимата
города Алматы
от 9 сентября 2015 года № 3/539

7) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмауына байланысты, сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жолдау;
9) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9 тармағында көрсетілген және қызмет көрсету үшін негіз болатын көрсетілетін қызметті алушы қоса тіркеген құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
10) 6 процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты, сұралып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтама) алуы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес диаграмма түрінде берілген.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес диаграмма түрінде берілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен немесе Орталықпен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Өтініш берушінің
(отбасының)
атаулы әлеуметтік
көмек алушыларға
тиестілігін растайтын
анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
"Өтініш берушінің
(отбасының)
атаулы әлеуметтік
көмек алушыларға
тиестілігін растайтын
анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге
тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимылының диаграммасы
"Өтініш берушінің
(отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек
алушыларға
тиестілігін растайтын
анықтама беру"
мемлекеттік
көрсетілетін
қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 3/539 қаулысына
17-қосымша
"Жұмыссыз азамматтарға анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті