О бюджете города Алматы на 2016-2018 годы
Решение маслихата города Алматы от 10 декабря 2015 года № 395. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 24 декабря 2015 года № 1241. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы", постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 972 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы", маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 486 658 630,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 335 931 724,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 088 630,9 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 491 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 141 147 275,0 тысяч тенге;
2) затраты – 482 984 786,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 984 870 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23 011 638,5 тысяча тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 23 697 661,5 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета – -30 322 664,6 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 30 322 664,6 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016); от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
1-1. По программе 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" администратора бюджетных программ 393 - Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы предусмотреть сроки реализации проектов: "Строительство коммунального автобусного парка №3 в городе Алматы" с общей стоимостью проекта 4 988 473 тыс. тенге, из них: 2016 год – 5 000 тыс. тенге, 2017 год – 4 650 400 тыс. тенге, 2018 год – 333 073 тыс. тенге, "Система видеомониторинга обстановки мест массового скопления граждан" с общей стоимостью проекта 8 682 945 тыс. тенге, из них: 2016 год – 28 103 тыс. тенге, 2017 год – 827 848 тыс. тенге, 2018 год – 7 826 994 тыс. тенге, "Развитие и расширение автоматизированной информационной системы "Безопасность дорожного движения" с общей стоимостью проекта 5 793 012 тыс. тенге, из них: 2016 год – 400 тыс. тенге, 2017 год – 190 620 тыс. тенге, 2018 год – 5 601 992 тыс. тенге.

Алматы қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 395 шешімі. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 24 желтоқсанда № 1241 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 8 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 7баптарына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 972 "Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын іске асыру туралы" қаулысына сәйкес, V сайланған Aлматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Aлматы қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 486 658 630,6 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 335 931 724,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 088 630,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 491 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 141 147 275,0 мың теңге;
2) шығындар – 482 984 786,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 10 984 870 мың теңге.
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 23 011 638,5 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 23 697 661,5 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық - - 30 322 664,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 30 322 664,6 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-1. 393 - бюджеттік бағдарламалар әкімгері Алматы қаласының кәсіпкерлік және индустриалды – инновациялық даму басқармасы 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бағдарламасы бойынша "Алматы қаласының №3 коммуналдық автобус паркінің құрылысы" жобаның жалпы құны 4 988 473 мың теңге, оның ішінде: 2016 жылы – 5 000 мың теңге, 2017 жылы – 4 650 400 мың теңге, 2018 жылы – 333 073 мың теңге, "Азаматтардың көп жиналатын орындарын бейнемониторингілеу жүйесі", жобаның жалпы құны 8 682 945 мың теңге, оның ішінде: 2016 жылы – 28 103 мың теңге, 2017 жылы – 827 848 мың теңге, 2018 жылы – 7 826 994 мың теңге, "Жол қозғалысы қауіпсіздігі" автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту және кеңейту", жобаның жалпы құны 5 793 012 мың теңге, оның ішінде: 2016 жылы – 400 мың теңге, 2017 жылы – 190 620 мың теңге, 2018 жылы – 5 601 992 мың теңге жобалары бойынша 2016-2018 жылдарға арналған іске асыру мерзімдері қарастырылсын.

Сноска. Пункт 1-1 дополнен решением Маслихата города Алматы от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за эмиссии в окружающую среду;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора с аукционов;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городах республиканского значения, столице и на транспортных средствах, зарегистрированных в городе республиканского значения;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
фиксированного налога;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.
3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения;
доходов от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения;
от реализации товаров (работ, услуг), предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет;
от продажи гражданам квартир;
от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.

Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды – Алматы қаласы мәслихатының 24.11.2016 № 61 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Aлматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерiне акциздерден;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны акциздерінен;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемнен;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алымнан;
аукциондардан алынатын алымнан;
республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнаманы және республикалық маңызы бар қалаларда тіркелген көлік құралдарында орналастырғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелу алымынан;
тіркелген салықтан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.
3. Сонымен қатар, Aлматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінен;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдерден;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттарды қайтарудан;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
азаматтарға пәтерлер сатудан;
жер телімдерін сатудан;
жер телімдерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемдерден.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу Aлматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне толық аударылады деп белгіленсін.

5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2016 год в сумме 97 684 008 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно, пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 4 817 729,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 1 709 995 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 16 961 881 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Утвердить расходы на образование в сумме 80 472 427,6 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 66 154 154,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016) ); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).

5. 2016 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 97 684 008 мың теңге сомасында бекітілсін.
Aлматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда, республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 4 817 729,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Қорғаныс шығындары 1 709 995 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 16 961 881 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Білім беру шығындары 80 472 427,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Денсаулық сақтау шығындары 66 154 154,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 14 888 301 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 43 743 675,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 51 863 057,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 14 479 875,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 35 086 787 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016) ); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).

11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 14 888 301 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданыска еңгізілді); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 43 743 675,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданыска еңгізілді); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік щығындары 51 863 057,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданыска еңгізілді); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 14 479 875,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі; 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. Aуыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 35 086 787 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданыска еңгізілді); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 1 566 956 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 31 466 255,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 44 732 694,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 27.01.2016 № 403 (вводится в действие с 01.01.2016): от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № 61 (вводится в действие с 01.01.2016).
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 6 401 802 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным решением Маслихата города Алматы от 11.03.2016 № 407 (вводится в действие с 01.01.2016): от 27.04.2016 № 12 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.07.2016 № 29 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.09.2016 № 47 (вводится в действие с 01.01.2016).
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
21. Департаменту государственных доходов по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
22. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе.
23. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по экономике и бюджету маслихата города Алматы С. Козлова и заместителя акима города Алматы А. Жунусову (по согласованию).

16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 1 566 956 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. Көлік және коммуникация шығындары 31 466 255,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданыска еңгізілді); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
18. Басқа да шығындар 44 732 694,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 27.01.2016 № 403 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі): 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданыска еңгізілді); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі; 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № 61 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
19. Жергілікті атқарушы органның резерві 6 401 802 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 11.03.2016 № 407 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.04.2016 № 12 (01.01.2016 бастап қолданыска еңгізілді); 08.07.2016 № 29 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.09.2016 № 47 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
20. 2016 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
21. Aлматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.
22. Aлматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
23. Осы шешімнің орындалуын бақылау Aлматы қаласы Мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С. Козловқа және Aлматы қаласы әкімінің орынбасары A. Жүнісоваға (келісім бойынша) жүктелсін.

17 091,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 353 466,7
027
Сейсмоусиление организаций среднего образования в городе Алматы
542 164,7
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 811 302,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
2 563 267,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 241 469,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
321 798,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
305 902,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
305 902,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
10 624 650,0
018
Организация профессионального обучения
23 324,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
10 601 326,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 873,0
006
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 873,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
287 605,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
287 605,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
4 076 494,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
179 782,0
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
255 644,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 121 883,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
276 586,0
011
Капитальные расходы государственного органа
5 997,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
197 109,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
120 594,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
240 269,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23 933,0

17 091,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 353 466,7
027
Алматы қаласында орта білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту
542 164,7
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 811 302,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 563 267,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 241 469,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
321 798,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
305 902,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
305 902,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
10 624 650,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
23 324,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
10 601 326,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
1 873,0
006
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 873,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
287 605,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
287 605,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
4 076 494,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 782,0
1
2
3
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
255 644,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 121 883,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
276 586,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 997,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
197 109,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
120 594,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
240 269,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
23 933,0

067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
654 697,0
05
Здравоохранение
66 154 154,9
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
859 280,0
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектам здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
859 280,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 369 663,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
862 001,0
006
Услуги по охране материнства и детства
285 660,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
222 002,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 747 245,5
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
450 448,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 296 797,5
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
20 771 554,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
8 184 553,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
212 180,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
1 195 560,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
644 208,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
1 380 495,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
2 196 912,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 391 390,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
145 308,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
4 420 948,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
23 707 046,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
654 697,0
05
Денсаулық сақтау
66 154 154,9
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
859 280,0
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
859 280,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 369 663,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
862 001,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
285 660,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
222 002,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 747 245,5
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
450 448,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 296 797,5
1
2
3
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
20 771 554,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
8 184 553,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
212 180,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
1 195 560,0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
644 208,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
1 380 495,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
2 196 912,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 391 390,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
145 308,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
4 420 948,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
23 707 046,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету

2 947 104,0
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
463 889,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
18 652 623,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
1 643 430,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
7 132 830,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
7 104 517,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
28 313,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
8 566 536,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
140 412,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
377 487,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
6 377,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
93 349,0
030
Капитальные расходы государственного органа
5 664,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 943 247,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 888 301,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
2 290 932,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
537 068,0
006
Государственная адресная социальная помощь
15 878,0
012
Государственные пособия на детей до 18 лет
29 585,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
982 660,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
280 351,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

2 947 104,0
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
463 889,0
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
18 652 623,0
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
1 643 430,0
1
2
3
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
7 132 830,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
7 104 517,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
28 313,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
8 566 536,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140 412,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
377 487,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
6 377,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
93 349,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
5 664,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 943 247,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 888 301,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 290 932,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
537 068,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15 878,0
012
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
29 585,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
982 660,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
280 351,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

430 781,0
048
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
14 609,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 107 441,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 028 163,0
037
Социальная реабилитация
79 278,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
429 716,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
429 716,0
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
2 710 097,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 710 097,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
6 956 032,0
003
Программа занятости
315 711,0
007
Оказание жилищной помощи
45 755,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 460 691,0
009
Социальная поддержка инвалидов
679 970,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 082 460,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
140 169,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
231 276,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
1 276 620,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
640 798,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 403,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
121 060,0
026
Капитальные расходы государственного органа
15 701,0
045
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
230 656,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
153 447,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
102 555,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
27 919,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы

430 781,0
048
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
14 609,0
1
2
3
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 107 441,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 028 163,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
79 278,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
429 716,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
429 716,0
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі басқармасы
2 710 097,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
2 710 097,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 956 032,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
315 711,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
45 755,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
4 460 691,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
679 970,0
015
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 082 460,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
140 169,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
231 276,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 276 620,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
640 798,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 403,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
121 060,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 701,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
230 656,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
153 447,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
102 555,0
1
2
3
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
27 919,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

282 742,0
008
Обеспечение деятельности Международного комплекса лыжных трамплинов
282 742,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
14 479 875,9
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
13 734 067,8
012
Развитие теплоэнергетической системы
13 734 067,8
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
745 808,1
009
Проведение ремонтно-восстановительных работ кабелей электроснабжения
96 000,0
029
Развитие газотранспортной системы
649 808,1
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
35 086 787,0
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города реcпубликанского значения, столицы
3 722 571,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
395 617,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 344,0
011
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 638,0
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 800,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
153 442,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 540,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
292,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 794,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
989 690,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 552,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
1 457,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
967 955,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 198 450,0
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы

282 742,0
008
Халықаралық шаңғы трамплині кешенінің қызметін қамтамасыз ету
282 742,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
14 479 875,9
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 734 067,8
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
13 734 067,8
1
2
3
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
745 808,1
009
Электрмен жабдықтау кабелдерін жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
96 000,0
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
649 808,1
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
35 086 787,0
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
3 722 571,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
395 617,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 344,0
011
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 638,0
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 800,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды жәнежоюды ұйымдастыру
153 442,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6 540,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
292,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 794,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
989 690,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 552,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
1 457,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
967 955,0
1
2
3
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 198 450,0
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

31 466 255,3
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
20 313 209,3
007
Развитие транспортной инфраструктуры
14 639 032,3
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
5 674 177,0
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
7 512 423,0
027
Строительство метрополитена в городе Алматы
7 512 423,0
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
3 640 623,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
145 562,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 356,0
005
Обеспечение эксплуатации автоматизированной системы диспетчерского управления городским пассажирским транспортом
47 570,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
3 422 555,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
22 580,0
13
Прочие
21 035 032,9
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
3 484 800,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
3 484 800,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
423 441,9
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020
423 441,9
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы
3 235 374,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
152 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
2 887 374,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
196 000,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
6 401 802,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
6 401 802,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
234 091,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

31 466 255,3
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
20 313 209,3
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
14 639 032,3
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 674 177,0
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 512 423,0
027
Алматы қаласында метрополитен салу
7 512 423,0
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 640 623,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145 562,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 356,0
005
Қалалық жолаушылар көлігін диспетчерлік басқарудың автоматтандырылған жүйесін пайдалануды қамтамасыз ету
47 570,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
3 422 555,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
22 580,0
13
Басқалар
21 035 032,9
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 484 800,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
3 484 800,0
1
2
3
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
423 441,9
020
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
423 441,9
393
Алматы қаласының кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
3 235 374,0
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
152 000,0
017
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2 887 374,0
018
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
196 000,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
6 401 802,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
6 401 802,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
234 091,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

1 198 909
002
Создание информационных систем
5 350
003
Капитальные расходы государственного органа
245 000
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
52 543
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 105 089
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 105 089
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
187 714
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
187 714
356
Управление финансов города республиканского значения
435 851
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
284 980
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
65 270
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
10 700
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
74 901
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
213 917
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
213 917
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
77 882
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
77 882
02
Оборона
1 347 085
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
57 321
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
47 643
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
9 678
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
732 257
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
732 257
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
557 507
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
375 516
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
181 991
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 754 029
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы

1 198 909
002
Aқпараттық жүйелер құру
5 350
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
245 000
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Aссамблеясының қызметін қамтамасыз ету
52 543
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 105 089
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 105 089
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
187 714
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
187 714
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
435 851
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
284 980
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
65 270
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
10 700
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
74 901
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
213 917
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
213 917
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
77 882
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 882
02
Қорғаныс
1 347 085
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
57 321
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
47 643
011
Aумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғанысы
9 678
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
732 257
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
732 257
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
557 507
003
Aумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
375 516
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
181 991
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 754 029
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы

1 921 293
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
124 620
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
644 713
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
6 249 189
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
6 224 672
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
24 517
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
492 272
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
125 352
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
283 318
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
4 423
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
79 179
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 416 187
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
1 967 833
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
455 742
006
Государственная адресная социальная помощь
18 997
012
Государственные пособия на детей до 18 лет
19 477
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
927 607
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
193 441
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
352 569
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
990 439
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
926 051
037
Социальная реабилитация
64 388
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 289 225
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4 289 225
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
250 304
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

1 921 293
039
Aудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
124 620
045
Aзаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
644 713
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
6 249 189
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
6 224 672
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
24 517
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
492 272
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
125 352
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
283 318
016
Aзаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
4 423
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
79 179
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
11 416 187
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 967 833
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
455 742
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18 997
012
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
19 477
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
927 607
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
193 441
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
352 569
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
990 439
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
926 051
037
Әлеуметтік сауықтандыру
64 388
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 289 225
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4 289 225
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
250 304
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету

398 568
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
1 049 184
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
1 049 184
378
Управление по развитию языков, архивов и документации города республиканского значения, столицы
336 304
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков, по управлению архивным делом
57 255
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
57 756
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
221 293
380
Управление туризма города республиканского значения, столицы
325 421
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма
55 372
002
Регулирование туристической деятельности
270 049
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
440 135
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне
440 135
377
Управление по вопросам молодежной политики города республиканского значения, столицы
274 639
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по вопросам молодежной политики
40 276
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
234 363
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
282 742
008
Обеспечение деятельности Международного комплекса лыжных трамплинов
282 742
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10 579 564
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
10 579 564
012
Развитие теплоэнергетической системы
10 579 564
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1 856 917
375
Управление сельского хозяйства города реcпубликанского значения, столицы
190 155
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
49 430
011
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 753
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 996
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
132 083
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
312
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 920
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

398 568
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
1 049 184
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
1 049 184
378
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
336 304
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласында, мұрағат ісін басқару бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 255
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
57 756
003
Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету
221 293
380
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм басқармасы
325 421
001
Жергілікті деңгейде туризм саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 372
002
Туристік қызметті реттеу
270 049
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
440 135
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік,ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
440 135
377
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты мәселелері басқармасы
274 639
001
Жергілікті деңгейде жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 276
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
234 363
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
282 742
008
Халықаралық шаңғы трамплині кешенінің қызметін қамтамасыз ету
282 742
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
10 579 564
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 579 564
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10 579 564
10
Aуыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1 856 917
375
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы
190 155
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 430
011
Aлып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 753
018
Aуыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 996
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
132 083
041
Aуыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және
312
043
биопрепараттардың құнын арзандату
1 920
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

110 382 879
007
Бюджетные изъятия
110 382 879
Председатель
внеочередной XLVII-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
Б. Садыков
Секретарь
маслихата города Алматы
V -го созыва
К. Казанбаев
Приложение 4
к решению внеочередной XLVII-й сессии
маслихата города Алматы V-го созыва
от 10 декабря 2015 года № 395
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе
исполнения местного бюджета на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства
Председатель
внеочередной XLVII-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
Б. Садыков
Секретарь
маслихата города Алматы
V -го созыва
К. Казанбаев

110 382 879
007
Бюджеттік алып қоюлар
110 382 879
V сайланған
Aлматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс XLVII сессиясының
төрағасы Б. Садықов
V сайланған
Aлматы қаласы
мәслихатының хатшысы Қ. Қазанбаев
V сайланған
Aлматы қаласы
мәслихатының кезектен
тыс XLVII сессиясының
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 395 шешіміне
4 қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттерді
атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті
бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Aтауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Aрнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Aудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Aзаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Aна мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
V сайланған
Aлматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс XLVII сессиясының
төрағасы Б. Садықов
V сайланған
Aлматы қаласы
мәслихатының хатшысы Қ. Қазанбаев