О бюджете Акжарского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы
Решение маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2015 года N 39-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2016 года N 3552
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Акжарского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 491 044,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 227 738,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 996,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 155,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 191 154,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 509 624,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 532,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 815 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 282,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -1 300 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 300 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 34 812,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34 812,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 25.11.2016 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере 84 процента;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
фиксированный налог;
акцизы на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;

2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы N 39-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда N 3552 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық бюджеті бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға мына көлемде:
1) кірістер – 2 491 044,2 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 277 738,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 996,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 11 155,2 мың теңге;
трансферттердің түсуі – 2 191 154,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 509 624,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 532,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 815 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді жабу – 14 282,7 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - -1 300 мың теңге, сонымен қатар:
қаржылық активтер сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекетке қаржылық активтерді сатудан түскен түсім – 1 300 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 34 812,9 мың тенге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 34 812,9 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихатының 25.11.2016 № 8-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген 84 пайыз өлшемге кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления в бюджет района;
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от продажи основного капитала.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета на 2016 год в сумме 1 446 205 тысяч тенге;
6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа на 2016-2018 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно.
7.Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные инвестиционные проекты на 2016 год согласно приложению 8 соответственно.
9. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "О бюджете Акжарского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы".
10. Учесть в районном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 31 815 тысяч тенге.
10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2015 году, согласно приложению 3 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 12.02.2016 N 42-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "О бюджете Акжарского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы".
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 1 189 тысяч тенге согласно приложению 9.
13. Утвердить трансферты органам местного самоуправления между городами районного значения, селами, поселками, сельскими округами на 2016 год согласно приложению 10.

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
4. Аудандық бюджет кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер.
5. Облыстық бюджеттен 2016 жылға берілетін бюджеттік субвенция 1 446 205 мың теңге сомасында белгіленсін;
6. Әр ауылдық округтердің 2016-2018 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкесінше бекітілсін.
7. 7 қосымшаға сәйкес 2016 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
8. 2016 жылға арналған бюджеттің инвестициялық жобаларына бөлінетін даму бюджеттік бағдарламалар 8 қосымшаға сәйкесінше бекітілсін.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
мамандарға әлеуметтік қолдау қөрсету шараларын іске асыруға – 31 815 мың теңге.
10-1. Осы шешімінің 3 қосымшасына сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, республикалық және облыстық бюджеттерден 2015 жылы берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы мәслихатының 12.02.2016 N 42-2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Аталған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар ауданы әкімдігінің "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
12. 2016 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 1 189 мың теңге сомада 9 қосымшаға сәйкесінше бекітілсін.
13. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі 10 қосымшаға сәйкесінше бекітілсін.

14. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

14. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
15. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен белгілесін.

16. Действие пункта 15 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
Акжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
К.Баетов
Секретарь Акжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
М.Жумабаев
Приложение 1 к решению районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 39-1
Бюджет Акжарского района на 2016 год

16. Осы шешімнің 15 тармағының күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
17. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының
Ақжар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Қ.Баетов
Солтүстік Қазақстан
облысының
Ақжар аудандық
мәслихаттың хатшысы
М.Жұмабаев
2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 39-1 аудандық мәслихаттың шешіміне 1 қосымша
Ақжар ауданының 2016 жылға арналған бюджеті