О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 49/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 января 2016 года № 3539
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы –2674080,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 455740 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2958,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 19398,6 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2195983,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2681528,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4083,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9545 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5461,7 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1519 тысяч тенге, в
том числе:
приобретение финансовых активов – 1519 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13050,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13050,3 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 9545 тысяч тенге;
погашение займов – 5461,7 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8967 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 07.12.2016 N 10/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов зачисляемого в районный бюджет;
социального налога в размере 84 процента зачисляемого в районный бюджет;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 49/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 қаңтарда N 3539 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 75 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 1, 2 және сәйкесінше 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған аудандық бюджеті, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2674080,4 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 455740 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2958,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен – 19398,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2195983,6 мың теңге;
2) шығындар – 2681528,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4083,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9545 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5461,7 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1519 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 1519 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профициті) – - 13050,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13050,3 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 9545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5461,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8967 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 07.12.2016 N 10/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджетке 100 пайызда мөлшерде есептелетін төлем көздеріне салынбайтын, кірістеріне жеке табыстық салық;
аудандық бюджетке 84 пайызда мөлшерде есептелетін әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлігіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бензинге (авиациялықтан басқа) және дизельді жанармайға акциздер;
жер телімдерін пайдалануға ақы;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
консулдық жинақтардан және мемлекеттік баждардан республикалық бюджетке есептелетін жинақтардан басқа мемлекеттік баж.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируется за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
6. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2016 год в сумме 1446317 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 4996 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
2) 62061 тысяча тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
3) 92371 тысяча тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 4325 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
5) 456369 тысяч тенге - для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
6) 5321 тысяча тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5321 тысяч тенге.
7) 16217 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников;
8) 22664 тысячи тенге на капитальный ремонт;
9) 5786 тысяч тенге на приобретение компьютеров.
10) 2800 тысяч тенге – на изготовление проектно-сметной документации и государственной экспертизы на капитальный ремонт;
11) 744 тысяч тенге – на техническое обслуживание порталов и сайтов школ.
12) 17856 тысяч тенге – на создание цифровой образовательной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 07.12.2016 N 10/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 310 тысяч тенге – на софинансирование ремонта объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройство населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 (утверждена постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 162 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020");

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен басқа да кірістер;
аудандық бюджетке басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері мына негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылық тағайындаудағы телімдерінен басқа, жер телімдерін сатудан түсімдер;
жер телімдерін жалға беру құқығын сатудан төлем.
5. Аудандық бюджеттің кірістері мыналардың есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді төлеуден түскен түсімдерден.
6. Облыстық бюджеттен 2016 жылға арналған аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенцияны сомасы 1446317 мың теңгеде ескерілсін.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттер мына мөлшерде ескерілсін:
1) 4996 мың теңге – агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдар бөлімшелерін ұстауға;
2) 62061 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға;
3) 92371 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
4) 4325 мың теңге – "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу;
5) 456369 мың теңге - жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;
6) 5321 мың теңге – мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сапасын жақсарту бойынша іс-шаралар Жоспарын іске асыруға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыруға – 5321 мың теңге.
7) 16217 мың теңге оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
8) 22664 мың теңге күрделі жөндеуге;
9) 5786 мың теңге компьютерлерді сатып алуға.
10) 2800 мың теңге – күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттаманы және мемлекеттік сараптаманы әзірлеуге;
11) 744 мың теңге – мектептер порталдарына және сайттарына техникалық қызмет көрсету.
12) 17856 мың теңге – цифрлық білім инфрақұрылымын құруға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 07.12.2016 N 10/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
1) 310 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көлік инфрақұрылымы және әлеуметтік-мәдениет объектілерінің жөндеуін және елді мекендерді абаттандыруды бірлесіп қаржыландыру (Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген);

2) 37192 тысячи тенге - на средний ремонт автомобильной дороги районного значения.
3) 10332,7 тысяч тенге – на софинансирование - на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 (утверждена постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года №162 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020");
4) 1831,7 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
5) 3100 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
6) 1519 тысяч тенге – на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц.
7) 3388 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений);
8) 483,2 тысяч тенге – на выполнение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топографические карты.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 07.12.2016 N 10/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Учесть в районном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9545 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016-2018 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год согласно приложению 7.
12. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2016 год в сумме 7171,1 тысяча тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2016 N 8/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
13. Утвердить распределение трансфертов из районного бюджета органам местного самоуправления на 2016 год, согласно приложению 9 (утверждены приказом Министерства Финансов Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 195 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов органам местного самоуправления").
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2016 года в сумме 8967 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 16.03.2016 N 52/6 (вводится в действие с 01.01.2016).
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2016 год в сумме 5774 тысяч тенге.

2) 37192 мың теңге - аудандық маңыздағы автомобиль жолының орташа жөндеуіне.
3) 10332,7 мың теңге – бірлесіп қаржыландыруға - Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге (Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жұмыспен қамту 2020 Жол картасын бекіту туралы" 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген);
4) 1831,7 мың теңге – жануарлардың энзоотиялық ауруларына қарсы алдын-алу іс-шараларын жүргізуге;
5) 3100 мың теңге - автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
6) 1519 мың теңге - заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту.
7) 3388 мың теңге - мал көмінділерін (сібір жарасы қорымдарын) абаттандыру бойынша жұмыстарды орындауға;
8) 483,2 мың теңге – топографиялық карталарға сібір жарасы қорымдарын енгізу бойынша жұмыстарды орындауға.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 07.12.2016 N 10/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік несиелер сомасы 9545 мың теңгеде ескерілсін.
10. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық маңызды қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалар тізімі 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
11. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті орындау үдерісі секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізімі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2016 жылға арналған мұқтаж азаматтардың бөлек санаттарына әлеуметтік көмек көрсету түрлері бойынша шығыстар сомасы 7171,1 мың теңгеде 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 21.10.2016 N 8/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудандық бюджеттен 9 қосымшаға сәйкес трансферттерді бөлу бекітілсін ("Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 195 бұйрығымен Бекітілген).
13-1. Бюджеттік бағдарламалар бойынша шығындарға 8967 мың теңге сомада 2016 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын 10 қосымшаға сәйкес бағытталсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 16.03.2016 N 52/6 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2016 жылға арналған Мамлют ауданы жергілікті атқарушы органының резерві 5774 мың теңге сомада бекітілсін.

15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
А. Кошанов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области"

15. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары белгіленсін.
17. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Қошанов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттiк мекемесi басшысы

23616
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10143
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
479
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
7842
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организации
64560
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
125997,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11564,6
005
Государственная адресная социальная помощь
1700
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4500
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
5364,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
18231
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
18231
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96201,9
002
Программа занятости
13937,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7171,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
420
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34465
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9721
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29316,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
250
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
921
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
41252,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4789,7
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4789,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
5853
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5853
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

23616
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10143
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
479
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
7842
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
64560
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
125997,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11564,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1700
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4500
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
5364,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18231
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
18231
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96201,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
13937,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7171,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
420
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
34465
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9721
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29316,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
250
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
921
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
41252,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4789,7
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
4789,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5853
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5853
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

80 325,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4215,2
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4215,2
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20 856
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
20600,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
13366,2
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
3388
006
Организация санитарного убоя больных животных
520
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
840
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1831,7
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
450
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья
животных и человека
205
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9243,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9243,5
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
25410
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
25410
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14239
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14239
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
9983
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4256
12
Транспорт и коммуникации
73737,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
58592,1
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
3802,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
54790
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15145
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11742
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

80 325,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4215,2
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4215,2
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20 856
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 856
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
20600,9
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13366,2
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3388
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
520
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
840
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1831,7
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
450
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
205
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9243,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9243,5
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
25410
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
25410
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14239
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14239
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9983
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4256
12
Көлiк және коммуникация
73737,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
58592,1
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3802,1
045
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
54790
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15145
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11742
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

104597
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1337
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1010
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
327
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6159
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6159
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18863
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
18863
02
Оборона
4955
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4955
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4411
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
272
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
272
04
Образование
1304894
464
Отдел образования района (города областного значения)
30049
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
30049
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2562
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2562
464
Отдел образования района (города областного значения)
1224246
003
Общеобразовательное обучение
1175116
006
Дополнительное образование для детей
49130
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
16301
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
16301
464
Отдел образования района (города областного значения)
31736
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7639
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8056
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9524
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

104597
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1337
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1010
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
327
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6159
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6159
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18863
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18863
02
Қорғаныс
4955
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4955
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4411
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
272
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
272
04
Білім беру
1304894
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
30049
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
30049
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2562
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2562
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1224246
003
Жалпы білім беру
1175116
006
Балаларға қосымша білім беру
49130
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
16301
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
16301
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
31736
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7639
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
8056
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
9524
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемі