О районном бюджете Уалихановского района на 2016 -2018 годы
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года N 3-36 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2016 года N 3546
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Уалихановский районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
доходы — 2 787 514,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления — 340 099 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 17 927,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 9 793 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 2 419 695,6 тысяч тенге;
2) затраты — 2 792 759,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 12 306,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 886,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 579,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 10 000 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 10 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета — - 27 551,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –27 551,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 22 270 тысяч тенге;
погашение займов – 10 579,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 861,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2016 N 2-7с (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
по нормативам распределения расходов, установленным решением областного маслихата по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процента и социальному налогу в размере 84 процента;
налога на имущество физических лиц, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
государственной пошлины, зачисляемой в республиканский бюджет.

2016-2018 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы N 3-36 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда N 3546 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабы 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған Уәлиханов аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
кірістер – 2 787 514,9 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 340 099 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 927,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 793 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 419 695,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 792 759,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 306,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 886,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 579,8 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 000 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 10 000 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 27 551,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
27 551,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 22 270 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 579,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 861,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 21.10.2016 N 2-7 с шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
табыспен әлеуметтік салықтары бойынша шығыстарды үлестiру нормативтерi бойынша облыстық маслихаттың шешiмiне сәйкес төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз көлемiнде және әлеуметтiк салық 84 пайыз көлемiнде;
жеке тұлғалардың мүлкiне, заңды тұлғалардың және жеке кәсiпкерлердiң мүлкiне салынатын салығынан;
жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
жер учаскелерiмен пайдалану төлемдерден;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алымдардан;
жергiлiктi бюджет қабылданатын тiркеу алымдардан;
республикалық бюджет қабылданатын мемлекеттiк баждан.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящейся в коммунальной собственности района;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли и нематериальных активов.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 524 047 тысяч тенге.
6. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год не подлежат секвестру бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 1 000 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджетные программы каждого сельского округа на 2016-2018 годы согласно приложениям 5, 6, 7 соответственно.
10. Обеспечить в 2016 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
11. Установить, что в расходах районного бюджета на 2016 по бюджетной программе 451.007.029 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" предусмотрены социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан, согласно приложению 8.
12. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из республиканского бюджета в том числе на:
1) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
2) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению жизни инвалидов;
5) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүліктерді жалға беруден түскен кірістер.
мемлекеттiк мекемелерге бекiтiлген мемлекеттiк мүлiк сатудан;
жер және материалдық емес активтерді сатудан.
4. Аудандық бюджеттің түсімдері мына негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылшаруашылық нысандағы жер учаскілерінен басқа, жер учаскілерін сатудан түсетін түсімдер.
5. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берiлетiн субвенциялар 1 524 047 мың тенге сомасында ескерілсін.
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетін орындау кезінде 4 қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
7. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2016 жылға резерві 1 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. Сәйкесінше 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған әр бір ауылдық округтін бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
10. 2016 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемінде төлеу қамтамасыз етілсін.
11. 2016 жылдың аудан бюджетінің шығындарында 451.007.029 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша 8 қосымшаға сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек қарастырылсын.
12. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілердің еңбекақы жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге, сонымен бiрге лауазымдық қызметақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге
2) мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
4) мүгедектердiң құқығын қамтамасыз ету және өмiрiң жақсарту бойынша шараларды орынның өткiзуiне;
5) агроөнеркәсiптiк кешенің жергiлiктi атқарушы органдар бөлiмшелерiң ұстауына;

6) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах (реконструкцию водовода села Чехово – села Кишкенеколь Уалихановского района).
7) На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов в сумме 50 037 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района о реализации решения Уалихановского районного маслихата о районном бюджете на 2016-2018 годы.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 24.03.2016 N 2-40 с (вводится в действие с 01.01.2016).
13. Учесть в районном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
14. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из областного бюджета в том числе на:
1) на реконструкцию водовода села Чехово – села Кишкенеколь Уалихановского района;
2) на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения "Коктерек-Тоспа-Жаскайрат-Кайрат" Уалихановского района.
3) на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Кулыколь-Каратал";
4) на строительство локального источника водоснабжения в селе Каратерек;
5) на формирование или увеличение уставного капитала коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Мөлдір су" акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области;
6) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных.
7) строительство физкультурно-оздоровительного комплекса с инженерно-коммуникационной инфраструктурой по улице Шокана Уалиханова, 148А в селе Кишкенеколь Уалихановского района;
8) корректировка проектно-сметной документации по строительству 18-ти квартирного жилого дома (малосемейное общежитие) с инженерно-коммуникационной инфраструктурой, строительство 18-ти квартирного жилого дома (малосемейное общежитие) с инженерно-коммуникационной инфраструктурой.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Уалихановского района о реализации решения Уалихановского районного маслихата о районном бюджете на 2016-2018 годы.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 21.10.2016 N 2-7 с (вводится в действие с 01.01.2016).

6) ауылдық елдімекендердегі сумен жабдықтау және су бұружүйелерін дамытуға (Уәлиханов ауданының Чехов ауылы– Кішкенекөл ауылы су тартқыш жүйесін қайта құруына).
7) жергілікті бюджеттің шығындарын өтеу және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз ету үшін 50 037 мың теңге сомада.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 24.03.2016 N 2-40 с шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді).
13. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
14. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) Уәлиханов ауданының Чехов ауылы – Кішкенекөл ауылы су тартқыш жүйесін қайта құруына;
2) аудандық мәні бар Уәлиханов ауданының "Көктерек-Тоспа-Жасқайрат-Қайрат" автожолының ағымдау жөндеуіне.
3) "Қулыкөл - Қаратал" аудандық маңызы бар автомобиль жолын күрделi жөндеуіне;
4) Қаратерек ауылына жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына;
5) Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "Мөлдір су" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнның жарғылық капиталын қалыптастыруына немесе ұлғайтуына;
6) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуіне.
7) Уәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылы Шоқан Уәлиханов көшесі, 148А мекенжайында иненерлік-коммуникациялық инфрақұрылымымен дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу;
8) Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен 18 пәтерлі тұрғын үйдің (аз отбасылық жатақана) құрылысының жобалық сметалық құжаттамаларын түзету, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен 18 пәтерлі тұрғын үйдің (аз отбасылық жатақана) құрылысы.
Аталған аудандық бюджеттен берілетін сомалар Уәлиханов ауданының әкімдігінің 2016-2018 жылдарға арналған аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 21.10.2016 N 2-7 с шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді).

15. Учесть в районном бюджете на 2016 год передачу трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 9.
15-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 15 861,3 тысяч тенге, согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 09.02.2016 N 2-38 с (вводится в действие с 01.01.2016).

15. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарына трансферттер 9 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
15-1. 10 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттiң шығыстары қаржылық жыл басына 15 861,3 мың теңге сомада қалыптасқан аудандық бюджет қаражатының бос қалдықтары көзделсін.
Ескерту. Шешім 15-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 09.02.2016 N 2-38 с шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді).

15579,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
81308
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
81308
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
132510
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
129010
022
Капитальные расходы государственного органа
3500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2075
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
480
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1595
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16175
003
Капитальные расходы государственного органа
2900
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26305
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26305
2
Оборона
7553
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7553
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5231
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1600
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
722
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
535
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
535
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
535
4
Образование
1843814,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1030
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1030
464
Отдел образования района (города областного значения)
250962,3
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
105040,3
040
Реализация государственного образовательного заказа
в дошкольных организациях образования

15579,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
81308
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
81308
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
132510
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
129010
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3500
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2075
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
480
010
Жекешелендiру, коммуналдық меншiктi басқару, жекешелендiруден кейiнгi қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1595
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19075
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16175
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2900
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26305
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
26305
2
Қорғаныс
7553
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7553
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5231
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
1600
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
722
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
535
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
535
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
535
4
Білім беру
1843814,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
1030
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1030
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
250962,3
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
105040,3
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

10464,7
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7689,5
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7089
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7089
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
117458,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9021
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9021
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
18437
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18437
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
78677,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11975
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2008,9
006
Организация санитарного убоя больных животных
2190
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
800
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
6543
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
40716
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья
животных и человека
14445
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11323
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10391
004
Организация работ по зонированию земель
932
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3230
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3230
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
3230
12
Транспорт и коммуникации
80608,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80608,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
64902,7
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
15205,3
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

10464,7
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7689,5
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7089
001
Жергілікті деңгей тілдерді дамыту және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7089
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
117458,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9021
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9021
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
18437
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18437
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
78677,9
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11975
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2008,9
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2190
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
800
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
6543
011
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
40716
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
14445
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11323
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10391
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
932
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3230
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3230
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3230
12
Көлiк және коммуникация
80608,4
495
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80608,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
64902,7
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
15205,3
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

7760
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22481
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22481
2
Оборона
7200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7200
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5200
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
535
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
535
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
535
4
Образование
1289454
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1046
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1046
464
Отдел образования района (города областного значения)
110226
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
90150
040
Реализация государственного образовательного заказа
в дошкольных организациях образования
20076
464
Отдел образования района (города областного значения)
1119880
003
Общеобразовательное обучение
1086730
006
Дополнительное образование для детей
24150
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
21153
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
21153
464
Отдел образования района (города областного значения)
37149
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14858
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12860
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
365
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

7760
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22481
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
22481
2
Қорғаныс
7200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7200
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5200
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
1000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
535
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
535
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
535
4
Білім беру
1289454
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1046
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1046
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
110226
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
90150
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
20076
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1119880
003
Жалпы білім беру
1086730
006
Балаларға қосымша білім беру
24150
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
21153
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
21153
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
37149
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14858
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12860
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
365
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету