V шақырылған облыстық мәслихаттың ХХІХ сессиясының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 337-V "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2015 жылғы 13 наурыздағы № 358-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 сәуірде № 3155 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 18 қаңтардағы № 443-V шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 18.01.2016 № 443-V шешімімен ()
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 108 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 13 наурыздағы № 139 "2014 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын ұлғайту және 2014 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2015 жылы пайдалану (толық пайдалану), "2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 1300 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу" қаулысына сәйкес және облыс әкімдігінің 2015-2017 жылдарға арналған облыс бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, облыстық мәслихат ХХХ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың ХХIХ сессиясының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 337-V "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3075 рет санымен тіркелген, 2015 жылғы 15 қаңтарда "Атырау" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
"150 154 534" деген сандар "135 104 630" деген сандармен ауыстырылсын;
"58 071 693" деген сандар "55 795 079" деген сандармен ауыстырылсын;
"91 458 958" деген сандар "78 685 668" деген сандармен ауыстырылсын;
"147 901 429" деген сандар "140 115 009" деген сандармен ауыстырылсын;
"4 373 409" деген сандар "3 427 480" деген сандармен ауыстырылсын;
"4 520 909" деген сандар "4 330 980" деген сандармен ауыстырылсын;
"147 500" деген сандар "903 500" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 482 000" деген сандар "2 698 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 500 000" деген сандар "2 716 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"-3 602 304" деген сандар "-11 135 859" деген сандармен ауыстырылсын;
"3 602 304" деген сандар "11 135 859" деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение XXІХ сессии областного маслихата V созыва от 15 декабря 2014 года № 337-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение областного маслихата Атырауской области от 13 марта 2015 года № 358-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 апреля 2015 года № 3155. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 18 қаңтардағы № 443-V шешімімен
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу решением Атырауского областного Маслихата от 18 января 2016 года № 443-V (вводится в действие со дня принятия).
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2015 года № 139 "Об увеличении годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств 2014 года и использовании (до использовании) в 2015 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2014 году, внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 1300 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы"" и рассмотрев предложение акимата об уточнении областного бюджета на 2015-2017 годы, областной маслихат на XXХ сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXІХ сессии областного маслихата от 15 декабря 2014 года № 337-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3075, опубликовано 15 января 2015 года в газете "Прикаспийская коммуна") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
цифры "150 154 534" заменить цифрами "135 104 630";
цифры "58 071 693" заменить цифрами "55 795 079";
цифры "91 458 958" заменить цифрами "78 685 668";
цифры "147 901 429" заменить цифрами "140 115 009";
цифры "4 373 409" заменить цифрами "3 427 480";
цифры "4 520 909" заменить цифрами "4 330 980";
цифры "147 500" заменить цифрами "903 500";
цифры "1 482 000" заменить цифрами "2 698 000";
цифры "1 500 000" заменить цифрами "2 716 000";
цифры "-3 602 304" заменить цифрами "- 11 135 859";
цифры "3 602 304" заменить цифрами "11 135 859";

"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" деген сан "7 923 484" деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 50%;" деген абзац келесідей редакцияда мазмұндалсын:
"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 2015 жылғы 1 шілдеден бастап:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 32%;"
"шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке – 100%;" деген абзац келесідей мазмұндағы жолдармен толықтырылсын "2015 жылдың 1 шілдесі мерзіміне дейін қолданумен;
"әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына – 50%;
Атырау қаласына – 57%;
меншікті облыстық бюджетке - 100%" деген абзац келесідей редакцияда мазмұндалсын:
"әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына – 50% және Қызылқоға ауданына – 60%;
Атырау қаласына – 57%;
меншікті облыстық бюджетке - 100%."
7-тармақ келесідей редакцияда мазмұндалсын:
"мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеу белгіленсін;";
9-тармақта:
"мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 6 190 258 мың теңге;" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 2 141 485 мың теңге;
"мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға – 186 305 мың теңге;" деген жолдар алынып тасталсын;
"2 731 663" деген сандар "2 588 126" деген сандармен ауыстырылсын;
"техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға – 100 000 мың теңге;" деген жолдар алынып тасталсын;

в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "7 923 484";
в пункте 2:
абзац "по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 50%;" изложить в следующей редакции:
"с 1 июля 2015 года по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 32%;"
абзац "по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету – 100%;" дополнить словами следующего содержания "со сроком действия до 1 июля 2015 года";
абзац "по социальному налогу:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам – 50%;
городу Атырау – 57%;
собственно-областному бюджету – 100%." изложить в следующей редакции:
"по социальному налогу:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам – 50% и Кзылкогинскому району – 60%;
городу Атырау – 57%;
собственно-областному бюджету – 100%."
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"Установить выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;";
в пункте 9:
строки "6 190 258 тысяч тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;" изложить следующей редакции:
"2 141 485 тысяч тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;";
строки "186 305 тысяч тенге - на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;" исключить;
цифры "2 731 663" заменить цифрами "2 588 126";
строки "100 000 тысяч тенге - на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;" исключить;

"635 630" деген сандар "573 589" деген сандармен ауыстырылсын;
"8 827 204" деген сандар "8 391 017" деген сандармен ауыстырылсын;
"жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 304 739 мың теңге;" деген жолдар алынып тасталсын;
"110 180" деген сандар "109 141" деген сандармен ауыстырылсын;
"116 122" деген сандар "107 987" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қордан берілетін нысаналы трансферті есебінен мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға – 13 800 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 53 401 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 10 740 мың теңге;
тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға – 1 001 мың теңге;
елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге – 85 169 мың теңге;
жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға – 22 695 мың теңге;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға – 28 970 мың теңге;";
10-тармақта:
"500 000" деген сандар "250 702" деген сандармен ауыстырылсын;
11-тармақта:
"қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салуға - 30 586 мың теңге;" деген жолдар алынып тасталсын;
"3 085 088" деген сандар "100 017" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 077 837" деген сандар "462 507" деген сандармен ауыстырылсын;
"479 243" деген сандар "200 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"спорт объектілерін дамытуға – 166 388 мың теңге;" деген жолдар алынып тасталсын;
"2 000 000" деген сандар "1 500 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 006 380" деген сандар "464 435" деген сандармен ауыстырылсын;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту – 431 460 мың теңге" деген жолдар алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"білім беру объектілерін салуға – 400 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 24 369 мың теңге;";
12-тармақ келесідей редакцияда мазмұндалсын:
"2015 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде 1 347 561 мың теңге сомасында, оның ішінде:
республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:

цифры "635 630" заменить цифрами "573 589";
цифры "8 827 204" заменить цифрами "8 391 017";
строки "304 739 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;" исключить;
цифры "110 180" заменить цифрами "109 141";
цифры "116 122" заменить цифрами "107 987";
дополнить строками следующего содержания:
"13 800 тысяч тенге - на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
53 401 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
10 740 тысяч тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
1 001 тысяч тенге - на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
85 169 тысяч тенге - на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
22 695 тысяч тенге – на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
28 970 тысяч тенге - на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;";
в пункте 10:
цифры "500 000" заменить цифрами "250 702";
в пункте 11:
строки "30 586 тысяч тенге - на строительство объектов общественного порядка и безопасности" исключить;
цифры "3 085 088" заменить цифрами "100 017";
цифры "1 077 837" заменить цифрами "462 507";
цифры "479 243" заменить цифрами "200 000";
строки "166 388 тысяч тенге - на развитие объектов спорта" исключить;
цифры "2 000 000" заменить цифрами "1 500 000";
цифры "1 006 380" заменить цифрами "464 435";
строки "431 460 тысяч тенге - на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"400 000 тысяч тенге – на строительство объектов образования;
24 369 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"Учесть, что в областном бюджете на 2015 год на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 1 347 561 тысяч тенге, в том числе:
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:

кезекте тұрғандарға тұрғын үй салуға – 35 500 мың теңге;
жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға – 169 938 мың теңге;
кредиттер:
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға – 1 142 123 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге – 2 340 995 мың теңге көзделгені ескерілсін."
13-тармақта:
"1 296 554" деген сандар "487 656" деген сандармен ауыстырылсын;
"101 629" деген сандар "59 777" деген сандармен ауыстырылсын;
14-тармақта:
"157 569" деген сандар "160 206" деген сандармен ауыстырылсын;
15-тармақта:
"21 876" деген сандар "16 606" деген сандармен ауыстырылсын;
"18 019" деген сандар "23 289" деген сандармен ауыстырылсын;
"29 700" деген сандар "2 700" деген сандармен ауыстырылсын;
"210 098" деген сандар "252 098" деген сандармен ауыстырылсын;
"145 096" деген сандар "128 013" деген сандармен ауыстырылсын;
"35 070" деген сандар "71 070" деген сандармен ауыстырылсын;
"3 967 767" деген сандар "4 441 468" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"білім беру нысандарын күрделі жөндеуге – 48 000 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 134 287 мың теңге;
"e-learning" электрондық оқыту жүйесіне – 139 392 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 62 758 мың теңге;
Исатай ауданы Аққыстау ауылындағы Абай атындағы орта мектеп негізінде ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу пункітін ұстауға - 9 600 мың теңге;
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге - 6 000 мың теңге;
Мақат ауданы Доссор поселкесіне ойын алаңын сатып алуға – 16 000 мың теңге;
Жеңістің 70 жылдық мерекесіне орай Ұлы Отан соғысына қатысушыларға арналған ескерткіштерді ағымдағы және күрделі жөндеуге – 12 643 мың теңге;
Құрманғазы аудандық ауылдық округ аппараттары мен мектептеріне интернет желісін қондыруға және ұстауға – 17 016 мың теңге;
әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде азаматтарға консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге арналған шығындар мен медициналық қызметкерлердің еңбек ақы қорына – 24 787 мың теңге;"
16-тармақта:
"624 356" деген сандар "534 188" деген сандармен ауыстырылсын;
"42 182" деген сандар "78 364" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 566 781" деген сандар "967 951" деген сандармен ауыстырылсын;
"100 000" деген сандар "279 037" деген сандармен ауыстырылсын;
"Құрманғазы ауданы Еңбекші ауылдық округіндегі Мәдениет үйін қайта жаңғыртуға" деген сөздер "Құрманғазы ауданы Еңбекші ауылдық округіндегі ауылдық клубты қайта жаңғыртуға" деген сөздермен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:

35 500 тысяч тенге – на строительство жилья для очередников;
169 938 тысяч тенге – на строительство жилья для молодых семей;
кредиты:
1 142 123 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство жилья;
2 340 995 тысяч тенге – кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;";
в пункте 13:
цифры "1 296 554" заменить цифрами "487 656";
цифры "101 629" заменить цифрами "59 777";
в пункте 14:
цифры "157 569" заменить цифрами "160 206";
в пункте 15:
цифры "21 876" заменить цифрами "16 606";
цифры "18 019" заменить цифрами "23 289";
цифры "29 700" заменить цифрами "2 700";
цифры "210 098" заменить цифрами "252 098";
цифры "145 096" заменить цифрами "128 013";
цифры "35 070" заменить цифрами "71 070";
цифры "3 967 767" заменить цифрами "4 441 468";
дополнить строками следующего содержания:
"48 000 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
134 287 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных организаций образования;
139 392 тысяч тенге - на систему электронного обучения "e-learning";
62 758 тысяч тенге - на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
9 600 тысяч тенге - на содержание пункта проведения единого национального тестирования на базе средней школы имени Абая в селе Аккистау Исатайского района;
6 000 тысяч тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
16 000 тысяч тенге – на приобретение детской площадки в поселке Доссор Макатского района;
12 643 тысяч тенге – на текущий и капитальный ремонт памятников участникам Великой Отечественной Войны к празднованию 70-летия Победы;
17 016 тысяч тенге - на установку и содержание интернет сети аппаратам сельских округов и школам Курмангазинского района;
24 787 тысяч тенге – на фонд оплаты труда медицинских работников и затраты на оказание консультативно-диагностических услуг гражданам в период прохождения призывной комиссии;"
в пункте 16:
цифры "624 356" заменить цифрами "534 188";
цифры "42 182" заменить цифрами "78 364";
цифры "1 566 781" заменить цифрами "967 951";
цифры "100 000" заменить цифрами "279 037";
слова "на реконструкцию Дома культуры в Енбекшинском сельском округе Курмангазинского района" заменить словами "на реконструкцию сельского клуба в Енбекшинском сельском округе Курмангазинского района";
дополнить строками следующего содержания:

"Индер ауданы Елтай ауылындағы "Жас-Өркен" балалар лагерінің кіріс газ желісі мен жылу қазандығының қондырғысының құрылысы мен жылу жүйесін қондыруға – 6 341 мың теңге;
Құрманғазы ауданындағы 3 (үш) жаяу жүргіншілер өткелінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын жасақтауды жалғастыруға –3 000 мың теңге;
абаттандыру нысандарын дамытуға – 23 126 мың теңге;
Махамбет ауданы Алмалы ауылдық округі әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының құрылысын аяқтауға – 2 928 мың теңге;
Махамбет ауданының су бұрғыш каналы үшін 2 шлюз құрылысының жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға – 400 мың теңге;"
келесі мазмұндағы 23 және 24 тармақтармен толықтырылсын:
"23. 10 1 255 013 "Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау" бағдарламасының 311 "Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар" ерекшелігі бойынша жұмсалған 8 000 000 теңге кассалық шығындары 10 1 255 053 "Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау" бағдарламасының 311 "Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар" ерекшелігіне жылжытылсын.
24. 13 9 255 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту" бағдарламасының 612 "Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту" ерекшелігі бойынша жұмсалған 1 000 000 000 теңге кассалық шығындары 13 9 255 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту" бағдарламасының 611 "Заңды тұлғалардың қатысу үлесiн, бағалы қағаздарын сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын."
2. 1, 2, 3-қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, өнеркәсіп және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ә. Жұбанов) жүктелсін.

"6 341 тысяч тенге - на строительство подводящих газопроводных линий, строительство автономной котельной и установка системы отопления детского лагеря "Жас-Оркен" в селе Елтай Индерского района;
3 000 тысяч тенге – на продолжение разработки проектно-сметной документации для строительства 3 (трех) пешеходных переходов Курмангазинского района;
23 126 тысяч тенге – на развитие объектов благоустройства;
2 928 тысяч тенге – на завершение строительства административного здания аппарата акима Алмалинского сельского округа Махамбетского района;
400 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документаций строительства 2 шлюзов для водоотводного канала в Махамбетском районе;"
дополнить пунктами 23 и 24 следующего содержания:
"23. Произведенные кассовые расходы по специфике 311 "Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам" программы 10 1 255 013 "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства" в сумме 8 000 000 тенге перенести на специфику 311 "Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам" программы 10 1 255 053 "Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
24. Произведенные кассовые расходы по специфике 612 "Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора" программы 13 9 255 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" в сумме 1 000 000 000 тенге перенести на специфику 611 "Приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц" программы 13 9 255 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц."
2. Приложения 1, 2, 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, промышленности и развития предпринимательства (А. Жубанов).

014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
727326
038
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
145945
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
7914180
045
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
120534
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
562521
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
562521
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
538128
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
24393
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2527704
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1246534
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71139
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
158716
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
54430
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
46735
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
30272
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
465
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
884777
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1281170
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1281170
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1741692
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
983176
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
737322
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
121557
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
304705
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
93896
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
727326
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
145945
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
7914180
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
120534
5
Другие виды медицинской помощи
562521
253
Управление здравоохранения области
562521
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
538128
029
Областные базы спецмедснабжения
24393
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2527704
253
Управление здравоохранения области
1246534
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
71139
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
158716
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
54430
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
46735
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
30272
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
465
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
884777
271
Управление строительства области
1281170
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1281170
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1741692
1
Социальное обеспечение
983176
256
Управление координации занятости и социальных программ области
737322
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
121557
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
304705
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
93896
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)

217164
261
Облыстың білім басқармасы
245854
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
207496
037
Әлеуметтік сауықтандыру
38358
2
Әлеуметтiк көмек
384670
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
384670
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
252188
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8718
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15777
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
103076
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
4911
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
373846
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
276701
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82695
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5146
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
51784
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6000
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
13356
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
100000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17720
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
39136
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
39136
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11460
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

217164
261
Управление образования области
245854
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
207496
037
Социальная реабилитация
38358
2
Социальная помощь
384670
256
Управление координации занятости и социальных программ области
384670
003
Социальная поддержка инвалидов
252188
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
8718
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
15777
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
103076
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
4911
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
373846
256
Управление координации занятости и социальных программ области
276701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82695
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
5146
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
51784
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
6000
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
13356
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
17720
263
Управление внутренней политики области
39136
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
39136
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
11460
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

85169
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
611804
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
611804
007
Жылу-энергетикалық жүйесін дамыту
75000
011
Аудандарың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
78364
071
Газ көлігі жүйесін дамыту
458440
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2518637
1
Ауыл шаруашылығы
1317568
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1186961
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53995
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3094
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
84156
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
38400
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
92254
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
23208
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
6000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
357
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
35119
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
133163
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
11836
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
705379
719
Облыстық ветеринария басқармасы
130607
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38960
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
112
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
45614
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өкілеттіктердің берілуіне байланысты агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

85169
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
611804
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
611804
007
Развитие теплоэнергетической системы
75000
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
78364
071
Развитие газотранспортной системы
458440
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2518637
1
Сельское хозяйство
1317568
255
Управление сельского хозяйства области
1186961
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
53995
003
Капитальные расходы государственного органа
3094
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
84156
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
38400
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
92254
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
23208
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
6000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
357
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
35119
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
133163
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
11836
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
705379
719
Управление ветеринарии области
130607
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
38960
003
Капитальные расходы государственного органа
112
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
45614
052
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса