Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром"
Постановление Акимата Атырауской области от 18 сентября 2015 года № 288. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 22 октября 2015 года № 3320. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 30 октября 2019 года № 254 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 30.10.2019 № 254 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Дюсембаева Г.И. - первого заместителя акима Атырауской области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Измухамбетов
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от "18" сентября 2015 года № 288
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "18" сентября 2015 года № 288
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на пользование животным миром"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на пользование животным миром" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, за исключением научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на территории двух и более областей при выдаче разрешения на пользование животным миром:
1) на охоту, на использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях, на использование видов животных в воспроизводственных целях – государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области";
2) на промысловое рыболовство, на научно-исследовательский лов, экспериментальный лов, мелиоративный лов, на лов в воспроизводственных целях, любительское (спортивное) рыболовство - государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Атырауской области" (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 288 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 22 қазанда № 3320 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 30 қазандағы № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 30.10.2019 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27, 37-баптарына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Ғ.И. Дүйсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "18" қыркүйектегі № 288 қаулысына қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "18" қыркүйектегі № 288 қаулысымен бекітілген
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Екі және одан да көп облыстың аумағында орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында ғылыми-зерттеу үшін аулауды қоспағанда, облыстың жергілікті атқарушы органымен көрсетілетін "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат берген кезде:
1) аң аулауға, жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға, жануарлар түрлерін өсімін молайту мақсатында пайдалануға "Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесімен;
2) кәсіпшілік балық аулауға, ғылыми-зерттемелік аулауға, эксперименттік аулауға, мелиорациялық аулауға, өсімін молайту мақсатында аулауға, әуесқойлық (спорттық) аулауға "Атырау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на пользование животным миром (далее – разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/390 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животного мира" (далее - Стандарт).
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявка на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя по форме согласно приложению 1 или 2 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процессов оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя принимает, регистрирует документы услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта и направляет их руководителю или уполномоченному лицу услугодателя (не более 30 минут);
2) руководитель или уполномоченное лицо услугодателя рассматривает документы, налагает резолюцию и направляет руководителю отдела услугодателя (2 часа);
3) руководитель отдела услугодателя рассматривает документы и направляет их специалисту отдела услугодателя (1 час 30 минут);
4) специалист отдела услугодателя проверяет документы на предмет их соответствия условиям и требованиям выдачи разрешения, готовит результат государственной услуги и направляет руководителю отдела услугодателя (4 рабочих дня).
В случае установления факта неполноты представленных документов услугополучателя готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки (в течение 1 рабочего дня).

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.e.gov.kz, www.elicense.kz "электронды үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат (бұдан әрі - рұқсат) немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі №18-03/390 "Жануарлар дүниесі саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағымен (бұдан әрі - Стандарт) қарастырылған жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының электронды цифрлы қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында қызмет алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сонда сақталады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз Стандарттың 1 немесе 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электронды құжат нысанындағы немесе қағаз түріндегі өтінім болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Стандарттың 9-тармағына сәйкес қабылдайды, тіркейді және оларды басшыға немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына жолдайды (30 минуттан аспайды);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе уәкілетті тұлғасы құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды (2 сағат);
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманына жолдайды (1 сағат 30 минут);
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманы құжаттарды рұқсат берудің талаптары мен шарттарының сәйкестігіне тексереді, мемлекеттік қызмет нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды (4 жұмыс күні).
Көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарының толық болмау фактісі анықталған жағдайда өтінімді одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауап дайындайды (1 жұмыс күні ішінде);

5) руководитель отдела услугодателя проверяет, согласовывает результат государственной услуги либо выдает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки и направляет руководителю или уполномоченному лицу услугодателя (1 час 30 минут).
6) руководитель или уполномоченное лицо услугодателя проверяет, подписывает результат государственной услуги либо выдает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки и направляет специалисту канцелярии услугодателя (2 часа);
7) специалист канцелярии услугодателя выдает либо направляет через портал результат государственной услуги услугополучателю либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги (не более 30 минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель или уполномоченное лицо услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром" в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал (диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;

5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы мемлекеттік қызмет нәтижесін тексереді, келіседі немесе өтінімді одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауап береді және басшыға немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасына жолдайды (1 сағат 30 минут);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе уәкілетті тұлғасы мемлекеттік қызмет нәтижесін тексереді, қол қояды немесе өтінімді одан әрі қараудан бас тарту жөнінде дәлелді жауап береді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына жолдайды (2 сағат);
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап береді немесе портал арқылы жолдайды (30 минуттан аспайды).
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе уәкілетті тұлғасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім маманы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында және "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы 2-қосымшада келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбiн сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде рәсімдердің (іс-қимыл) реттілігі және жүгіну тәртібі (мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекетінің диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1 процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекітуі және мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда парольді енгізуі;

3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН (индивидуальный идентификационный номер / бизнес - идентификационный номер) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
10) процесс 7 – регистрация электронного запроса услугополучателя на портале;
11) процесс 8 – получение услугополучателем разрешения либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром"
Условный обозначения:
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на пользование животным миром"
Диаграмма функциональнного взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:

3) 1 шарт – ЖСН/БСН (жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің дұрыс болмауына байланысты авторизациялаудан бас тартқандығы жөнінде порталда хабарламаның қалыптасуы;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының толтыруы, электронды түрде сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды бекітуі;
6) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және кері қайтарылған тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ, сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН-нің арасында сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұрау салынып отырған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды куәландыру (қол қою);
10) 7 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электронды сұрау салуын порталда тіркеу;
11) 8 процесс – көрсетілетін қызметті алушының рұқсатты немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты алуы.
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету биснес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер: