О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение областного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 января 2015 года № 35/284-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 22 января 2015 года № 2969. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо областного маслихата Южно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 23)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо областного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 23).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2, пунктом 3 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2919, опубликовано 22 декабря 2014 года в газете «Южный Казахстан») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 412 419 816 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 761 213 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 126 287 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 357 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 396 526 959 тысяч тенге;
2) затраты – 409 164 856 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 099 425 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 338 808 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 239 383 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 240 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3 240 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 6 084 465 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 6 084 465 тысяч тенге.»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
на введение стандартов специальных социальных услуг;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
на текущее обустройство моногородов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.»;
в пункте 5 абзац четвертый исключить;
пункт 6 изложить в следующей редакции:

Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 35/284-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 22 қаңтарда № 2969 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 23 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 11.01.2016 № 23 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 2) тармақшасына3 тармағына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2919-нөмірмен тіркелген, 2014 жылғы 22 желтоқсанда «Оңтүстік Қазақстан» газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 412 419 816 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 15 761 213 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 126 287 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 357 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 396 526 959 мың теңге;
2) шығындар – 409 164 856 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 6 099 425 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 338 808 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 239 383 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 240 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3 240 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 6 084 465 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру – 6 084 465 мың теңге.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
моноқалаларды ағымдағы жайластыруға;
моноқалаларда ағымдағы іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.»;
5-тармақтағы төртінші абзац алынып тасталсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«6. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе на:
строительство и реконструкцию объектов образования;
проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций;
развитие системы водоснабжения и водоотведения;
развитие коммунального хозяйства;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
развитие объектов спорта;
развитие теплоэнергетической системы;
развитие газотранспортной системы;
развитие транспортной инфраструктуры;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области;
управлению строительства области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.»;
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
«7-1. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрено кредитование бюджетов районов (городов областного значения), в том числе:
на проектирование и (или) строительство жилья;
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства в моногородах.
Распределение указанных кредитов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.»;
дополнить пунктом 7-2 следующего содержания:
«7-2. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены поступления целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей полномочий на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования.
Распределение поступлений указанных трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.»;

«6. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға;
сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
спорт объектілерін дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.»;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.»;
мынадай мазмұндағы 7-1 -тармақпен толықтырылсын:
«7-1. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
моноқалаларда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге.
Көрсетілген кредиттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.»;
мынадай мазмұндағы 7-2 -тармақпен толықтырылсын:
«7-2. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен уәкілеттігін берілуіне байланысты бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалау бойынша облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған нысаналы трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттердің түсімдері аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.»;

дополнить пунктом 7-3 следующего содержания:
«7-3. Учесть, что в областном бюджете на 2015-2017 годы предусмотрены целевые трансферты в бюджеты районов (городов областного значения) на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства, в том числе:
по обследованию психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
по содержанию ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.»;
приложения 1234 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 год.
Председатель сессии
областного маслихата                       К. Камбаров
Секретарь областного
маслихата                                  К. Ержан
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата

мынадай мазмұндағы 7-3 -тармақпен толықтырылсын:
«7-3. 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінің шығындарын өтеуге берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу үшін.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.»;
көрсетілген шешімнің 1234-қосымшалары осы шешімнің 1234-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Қ.Қамбаров
Облыстық мәслихат хатшысы                  Қ.Ержан
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының

297 702
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
1 545 491
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
704 894
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 857 339
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
45 970
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3 030 525
4
Поликлиники
46 041 515
253
Управление здравоохранения области
46 041 515
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
4 419 899
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
525 401
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
39 015 964
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
2 080 251
За счет средств местного бюджета
994 364
5
Другие виды медицинской помощи
2 853 198
253
Управление здравоохранения области
2 853 198
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
2 818 270
029
Областные базы спецмедснабжения
34 928
9
Прочие услуги в области здравоохранения
10 516 464
253
Управление здравоохранения области
8 015 321
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
148 047
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
1 395 257
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
64 598
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
47 998
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
76 395
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
89 702
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения

297 702
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
1 545 491
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
704 894
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 857 339
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
45 970
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
3 030 525
4
Емханалар
46 041 515
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
46 041 515
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
4 419 899
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
525 401
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
39 015 964
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
2 080 251
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
2 853 198
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 853 198
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
2 818 270
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
34 928
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
10 516 464
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 015 321
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148 047
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1 395 257
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
64 598
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
47 998
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
76 395
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
89 702
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары

513
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 192 811
271
Управление строительства области
2 501 143
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 501 143
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 607 444
1
Социальное обеспечение
5 335 929
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 760 691
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
531 828
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
260 101
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
1 115 246
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
417 827
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
435 689
271
Управление строительства области
1 900 870
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 900 870
721
Управление образования, молодежной политики и по развитию языков области
674 368
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
605 095
037
Социальная реабилитация
69 273
2
Социальная помощь
2 379 605
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 379 605
003
Социальная поддержка инвалидов
719 018
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
11 490
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
293 911
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1 355 186
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
891 910
256
Управление координации занятости и социальных программ области
801 977
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
107 623
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг

513
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 192 811
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 501 143
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 501 143
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 607 444
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 335 929
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 760 691
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
531 828
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
260 101
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 115 246
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
417 827
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
435 689
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 900 870
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 900 870
721
Облыстың білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасы
674 368
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
605 095
037
Әлеуметтік сауықтандыру
69 273
2
Әлеуметтiк көмек
2 379 605
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 379 605
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
719 018
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 490
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
293 911
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 355 186
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
891 910
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
801 977
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 623
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

8 923
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
87 940
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
49 381
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
377 574
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
123 083
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
47 453
270
Управление по инспекции труда области
62 538
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
62 538
720
Управление внутренней политики и по делам религий области
27 395
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
27 395
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
24 355 964
1
Жилищное хозяйство
13 555 104
253
Управление здравоохранения области
42 146
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
42 146
271
Управление строительства области
13 098 740
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
5 593 231
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 505 509
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
414 218
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
103 866
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
310 352
2
Коммунальное хозяйство
10 747 941
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
10 747 941
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
4 797 554
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
3 310 284
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

8 923
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
87 940
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
49 381
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
377 574
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
123 083
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
47 453
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
62 538
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 538
720
Облыстың ішкі саясат және дін істері басқармасы
27 395
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
27 395
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
24 355 964
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13 555 104
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
42 146
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
42 146
271
Облыстың құрылыс басқармасы
13 098 740
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
5 593 231
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 505 509
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
414 218
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
103 866
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
310 352
2
Коммуналдық шаруашылық
10 747 941
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
10 747 941
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 797 554
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
3 310 284
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

66 076
721
Управление образования, молодежной политики и по развитию языков области
66 076
009
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
66 076
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
13 297 355
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
13 297 355
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
13 297 355
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
4 034 358
070
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие газотранспортной системы
9 262 997
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
29 710 178
1
Сельское хозяйство
22 991 626
255
Управление сельского хозяйства области
22 267 395
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
115 877
002
Поддержка семеноводства
633 642
003
Капитальные расходы государственного органа
1 814
010
Государственная поддержка племенного животноводства
1 799 428
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
2 153 450
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
250 000
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
2 720 000
017
Экспертиза качества казахстанского хлопка-волокна и хлопка-сырца
362 750
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
6 504 522
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
220 988
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
354 359
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
27 305
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)

66 076
721
Облыстың білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасы
66 076
009
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
66 076
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
13 297 355
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
13 297 355
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
13 297 355
011
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйені дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 034 358
070
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
9 262 997
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
29 710 178
1
Ауыл шаруашылығы
22 991 626
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
22 267 395
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 877
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
633 642
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 814
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
1 799 428
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
2 153 450
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
250 000
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
2 720 000
017
Қазақстандық мақта талшығының және шитті мақта сапасын сараптау
362 750
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
6 504 522
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
220 988
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
354 359
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
27 305
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау

376 126
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
150 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
150 000
271
Управление строительства области
500 000
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
500 000
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
5 589 897
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
3 515 522
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1 072 257
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
290 000
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
712 118
723
Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и туризма области
294 816
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
216 154
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
78 662
14
Обслуживание долга
93 871
1
Обслуживание долга
93 871
257
Управление финансов области
93 871
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
93 871
15
Трансферты
90 844 420
1
Трансферты
90 844 420
257
Управление финансов области
90 844 420
007
Субвенции
87 675 456
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
2 692 241
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
476 723
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
6 099 425
Функциональная группа  Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
БЮДЖЕТНЫЕ КРЕДИТЫ
7 338 808
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 842 500
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 842 500

376 126
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
150 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
150 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
500 000
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
500 000
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
5 589 897
024
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 515 522
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
1 072 257
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
290 000
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
712 118
723
Облыстың кәсіпкерлік, индустриялды-инновациялық даму және туризм басқармасы
294 816
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
216 154
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
78 662
14
Борышқа қызмет көрсету
93 871
1
Борышқа қызмет көрсету
93 871
257
Облыстың қаржы басқармасы
93 871
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
93 871
15
Трансферттер
90 844 420
1
Трансферттер
90 844 420
257
Облыстың қаржы басқармасы
90 844 420
007
Субвенциялар
87 675 456
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 692 241
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
476 723
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
6 099 425
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕР
7 338 808
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
4 842 500
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 842 500

от 21 января 2015 года № 35/284-V
Приложение 4
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 11 декабря 2014 года № 34/258-V
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

2015 жылғы 21 қаңтардағы № 35/284-V
шешіміне 4-қосымша
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының
2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V
шешіміне 4-қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету