Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 19 июня 2015 года № 183. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 22 июля 2015 года № 3267. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16 мая 2016 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16.05.2016 № 136.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Айтаханова Е.К.
Аким области А. Мырзахметов
Оспанов Б.
Жилкишиев Б.
Айтаханов Е.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Исаева Р.
Приложение
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 19июня2015 года № 183
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере здравоохранения Южно-Казахстанской области.
2. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 19 маусымдағы № 183 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 22 шілдеде № 3267 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 16.05.2016 № 136 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 бабы 2 тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы Жарлығына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Қ.Айтахановқа жүктелсін.
Облыс әкімі А.Мырзахметов
Б.Оспанов
Б.Жылқышиев
Е.Айтаханов
С.Қаныбеков
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
Р.Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 19 маусым 2015
жылғы № 183 қаулысына қосымша
"Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 160012, Южно-Казахстанская область, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Желтоксан, 20 "А".
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области": реализация государственной политики в области здравоохранения.
15. Задачи государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области":

4. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 160012, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Желтоқсан көшесі, 20 "А".
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілермен "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2.Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
15. Міндеттері:

1) обеспечение реализации конституционного права граждан на охрану здоровья;
2) обеспечение исполнения законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения, образования и науки;
16. Функции:
1) обеспечение граждан и оралманов медицинской помощью и лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, включая медицинские услуги по временной адаптации и детоксикации;
2) организация и осуществление мониторинга и контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, за исключением организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемологического благополучия населения;
3) осуществление функций администратора бюджетных программ здравоохранения;
4) осуществление выбора поставщика медицинских и фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат;
5) осуществление закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов в рамках оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан:
на амбулаторном уровне - в соответствии с перечнем, утверждаемым уполномоченным органом;
на стационарном уровне - в пределах лекарственных формуляров;
6) организация закупа изделий медицинского назначения и медицинской техники, немедицинского оборудования, санитарного транспорта, а также услуг на проведение капитального ремонта государственных организаций здравоохранения;
7) организация кадрового обеспечения государственных организаций здравоохранения;
8) обеспечение оснащения государственных организаций здравоохранения;
9) обеспечение создания и функционирования региональных электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в области здравоохранения;
10) предоставление клинических баз в государственных организациях здравоохранения, финансируемых за счет средств местного бюджета, для высших и средних медицинских учебных заведений;
11) организация оказания бесплатной медицинской помощи, обеспечения лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения при чрезвычайных ситуациях;
12) организация и координация деятельности по подготовке, повышению квалификации и переподготовке кадров в области здравоохранения;
13) организация гигиенического обучения, пропаганды и формирования здорового образа жизни и здорового питания;

1) азаматтардың денсаулығын сақтауға конституциялық құқығын іске асырылуын қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау, білім және ғылым саласындағы заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету;
16. Функциялары:
1) азаматтарды және оралмандарды тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемi шеңберiнде уақытша бейiмдеу және детоксикациялау жөнiндегi медициналық қызметтер көрсетудi қоса алғанда, медициналық көмекпен және дәрiлiк заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету;
2) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметтi жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектiлерiнiң қызметiне мониторинг пен бақылауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
3) денсаулық сақ тау бюджеттiк бағдарламаларының әкiмшiлерi функциясын жүзеге асыру;
4) тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн көрсету бойынша медициналық және фармацевтикалық қызметтер берушiлердi таңдауды және олардың шығындарын өтеудi жүзеге асыру;
5) тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн көрсету шеңберiнде дәрiлiк заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфикациялаушы) препараттарды:
амбулаториялық деңгейде – уәкiлеттi орган бекiтетiн тiзбеге сәйкес;
стационарлық деңгейде – дәрiлiк формулярлар шегiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен сатып алуды және сақтауды жүзеге асыру;
6) медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, медициналық емес жабдықтарды, санитариялық көлiктi, сондай-ақ мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарына күрделi жөндеу жүргiзуге арналған қызметтер көрсетудi сатып алуды ұйымдастыру;
7) мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарын кадрмен қамтамасыз етудi ұйымдастыру;
8) мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарын жарақтандыруды қамтамасыз ету;
9) денсаулық сақтау саласындағы өңiрлiк электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердiң, ақпараттық-коммуникациялық желiлердiң құрылуы мен жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету;
10) жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен қаржыландырылатын мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарындағы клиникалық базаларды жоғары және орта медициналық оқу орындарына беру;
11) төтенше жағдайлар кезiнде тегiн медициналық көмек көрсетудi, дәрiлiк заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз етудi ұйымдастыру;
12) денсаулық сақтау саласындағы кадрларды даярлау, олардың бiлiктiлiгiн арттыруды және оларды қайта даярлау жөнiндегi қызметтi ұйымдастыру және үйлестiру;
13) гигиеналық оқытуды, саламатты өмiр салты мен дұрыс тамақтануды насихаттау мен қалыптастыруды ұйымдастыру;

14) информирование населения о распространенности социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
15) взаимодействие с международными и неправительственными общественными объединениями по вопросам охраны здоровья граждан;
16) осуществление ведомственных статистических наблюдений в области здравоохранения в пределах Южно-Казахстанской области с соблюдением требований статистической методологии;
17) проведение аттестации на профессиональную компетентность руководителей подведомственных государственных организаций здравоохранения;
18) в подведомственных организациях государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области":
внесение в акимат области предложений о введении наблюдательного совета коммунальных государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения;
утверждение положения о наблюдательном совете, порядка созыва и проведения заседаний наблюдательного совета;
проведение конкурсного отбора кандидатов в члены наблюдательного совета в соответствии с Правилами конкурсного отбора членов наблюдательного совета государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, утвержденным Правительством Республики Казахстан;
формирует и утверждает состав наблюдательного совета;
19) рассмотрение, согласование в случаях предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" и утверждение планов развития юридических лиц, находящихся в ведении государственного учреждения "Управления здравоохранения Южно-Казахстанской области" и отчетов по их исполнению;
20) осуществление контроля и анализ выполнения планов развития государственных предприятий и товариществ с ограниченной ответственностью, находящихся в ведении государственного учреждения "Управления здравоохранения Южно-Казахстанской области"
21) осуществление функции и полномочий лицензиара по осуществлению медицинской и фармацевтической деятельности;
22) осуществление иных полномочий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) принимает решения в пределах возложенных на него задач и функций;
2) в установленном законодательством порядке запрашивает и получает от государственных органов, организаций и физических и юридических лиц документы и информацию необходимую для выполнения своих функции, а также представляет информацию другим государственным органам;
3) рассматривает в пределах своей компетенции вопросы, поступающие от юридических и физических лиц;
4) разрабатывает в установленном законодательством Республики Казахстан порядке уставов государственных учреждений, коммунального государственного учреждения, государственного коммунального казенного предприятия и государственного коммунального предприятия, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области";

14) халықты әлеуметтiк маңызы бар аурулардың және айналадағыларға қауiп төндiретiн аурулардың таралуы туралы хабардар ету;
15) азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелерi бойынша халықаралық және үкiметтiк емес қоғамдық бiрлестiктермен өзара iс-қимыл жасау;
16) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк шегiнде статистикалық әдiснама талаптарын сақтай отырып денсаулық сақтау саласындағы ведомстволық статистикалық байқауды жүзеге асыру;
17) ведомстволық бағынысты мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары басшыларының кәсiптiк құзыреттiлiгiне аттестаттау жүргiзу.
18) "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарында:
шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындарда байқау кеңесін енгізу туралы облыс әкімдігіне ұсыныс енгізу;
байқау кеңесі туралы ережені, байқау кеңесін шақыру мен отырыс өткізу тәртібін бекіту;
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардағы байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу қағидасына сәйкес байқау кеңесінің құрамына үміткерлерді конкурстық іріктеуді жүргізу;
байқау кеңесінің құрамын қалыптастыру және бекіту;
19) Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасының мекемесінің бағынысындағы заңды тұлғалардың даму жоспарларын және олардың орындалуы жөнiндегi есептерiн қарайды, бекiтедi және Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк мүлiк туралы" Заңында көзделген жағдайларда келiседi;
20) "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бағынысындағы мемлекеттiк кәсiпорындардың және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң даму жоспарларының орындалуын бақылау мен талдауды жүзеге асырады;
21) медициналық және фармацевтикалық қызметі бойынша лицензиардың функциялары мен өкілеттіктерін іске асыру;
22) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес, өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өзіне жүктелген міндеттері мен функциялары шегінде шешімдер қабылдау;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен өз функцияларын жүзеге асыру үшін мемлекеттік органдардан, ұйымдар мен жеке және заңды тұлғалардан құжаттарды және ақпаратты сұратып алу;
3) өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен мәселелерді қарау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзінің қарамағындағы бағынысты мемлекеттік мекемелер мен коммуналдық кәсіпорындардың жарғыларын әзірлеу;

5) осуществляет внутренний контроль за деятельностью государственных учреждений, коммунального государственного учреждения, государственного коммунального казенного предприятия и государственного коммунального предприятия, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области".
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Южно-Казахстанской области.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области":
1) издает в соответствии с действующим законодательством приказы, обязательные для работников государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" и подведомственных организаций;
2) назначает и освобождает от должностей сотрудников государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области", а также руководителей и заместителей руководителей подведомственных медицинских организаций;
3) выдает доверенность;
4) осуществление иных функции, возложенных на него законодательством, настоящим Положением, акиматом и акимом области.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

5) ведомстволық бағыныстағы мекемелерге ішкі бақылау жасау.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысын Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің және ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың қызметкерлері үшін міндетті бұйрықтар шығарады;
2) "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің және ведомстволық бағыныстағы медициналық ұйымдардың басшыларын тағайындайды және қызметтерінен босатады.
3) сенім хат береді;
4) заңнамалармен, осы ережемен, облыс әкімі мен әкімдігімен оған жүктелген басқа да функцияларды жүзеге асырады;
"Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" относится к областной коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень
организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление здравоохранения Южно-Казахстанской области"
1. Коммунальное государственное учреждение "Областной противотуберкулезный диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
2. Коммунальное государственное учреждение "Областной психоневрологический диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
3. Коммунальное государственное учреждение "Областной Центр по профилактике и борьбе со СПИД" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
4. Коммунальное государственное учреждение "База специального медицинского снабжения управления здравоохранения Южно-Казахстанской области";
5. Коммунальное государственное учреждение "Областной реабилитационный центр "Мать и дитя" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
6. Коммунальное государственное учреждение "Областной детский туберкулезный санаторий "Ак-Булак" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
7. Коммунальное государственное учреждение "Областной детский противотуберкулезный санаторий "Жансая" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
8. Коммунальное государственное учреждение "Областной детский противотуберкулезный санаторий "Карлыгаш" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
9. Коммунальное государственное учреждение "Шымкентская городская инфекционная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
10. Коммунальное государственное учреждение "Шымкентский специализированный Дом Ребенка" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
11. Коммунальное государственное учреждение "Шымкентский городской противотуберкулезный диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
12. Коммунальное государственное учреждение "Шардаринский районный противотуберкулезный диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;

24. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың
ТІЗБЕСІ
1. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық туберкулезге қарсы диспансер" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық жүйке аурулары диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық СПИД-тің алдын алу және онымен күресу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Арнайы медициналық жабдықтау базасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ана мен бала" облыстық оңалту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ақ-Бұлақ" облыстық балалар өкпе-құрт аурулары шипажайы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жансая" облыстық балалар туберкулезге қарсы шипажайы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қарлығаш" облыстық балалар туберкулезге қарсы санаторийі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шымкент қалалық жұқпалы аурулар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шымкент мамандандырылған бөбектер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шымкент қалалық өкпе-құрт ауруына қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шардара аудандық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

13. Коммунальное государственное учреждение "Казыгуртская районная противотуберкулезная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
14. Коммунальное государственное учреждение "Махтааральский районный противотуберкулезный диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
15. Коммунальное государственное учреждение "Отрарская районная противотуберкулезная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
16. Коммунальное государственное учреждение "Сарыагашский районный противотуберкулезный диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
17. Коммунальное государственное учреждение "Сайрамский межрайонный противотуберкулезный диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
18. Коммунальное государственное учреждение "Арысский межрайонный противотуберкулезный диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
19. Коммунальное государственное учреждение "Межрайонный противотуберкулезный диспансер района Байдибек" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
20. Коммунальное государственное учреждение "Туркестанский межрайонный противотуберкулезный диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
21. Коммунальное государственное учреждение "Специализированный противотуберкулезный санаторий "Балыкшы";
22. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной онкологический диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
23. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областная клиническая больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
24. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной кардиологический центр" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
25. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной эндокринологический диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
26. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областная офтальмологическая больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
27. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областная стоматологическая поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
28. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентский центр амбулаторной хирургии, травматологии и гинекологии" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
29. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной консультативно-диагностический медицинский центр" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;

13. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қазығұрт аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Мақтаарал аудандық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Отырар аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Сарыағаш аудандық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Сайрам ауданаралық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Арыс ауданаралық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бәйдібек ауданаралық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
20. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Түркістан ауданаралық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
21. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Балықшы" мамандандырылған туберкулезге қарсы санаторийі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
22. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық онкологиялық диспансері" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
23. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық клиникалық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
24. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық кардиологиялық орталық" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
25. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық эндокринологиялық диспансер" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
26. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық офтальмологиялық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
27. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық тіс емдеу емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
28. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шымкент амбулаториялық хирургия, травматология және гинекология орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
29. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық консультативтік-диагностикалық медицина орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

30. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной центр гипербарической оксигенации имени Т.О. Орынбаева" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
31. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной центр крови" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
32. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областное патологоанатомическое бюро" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
33. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной перинатальный центр № 1" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
34. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной перинатальный центр № 2" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
35. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной перинатальный центр № 3" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
36. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной перинатальный центр № 4" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
37. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной реабилитационный центр "Мейрим" для детей с органическим поражением нервной системы" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
38. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областная наркологическая больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
39. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной наркологический диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
40. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областная детская больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
41. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной детский реабилитационный центр" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
42. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной детский санаторий "Сарыагаш" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
43. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентский городской родильный дом № 2" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
44. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская станция скорой медицинской помощи" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
45. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская больница скорой медицинской помощи" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
46. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская больница № 1" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;

30. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Т.О.Орынбаев атындағы облыстық жоғары қысымды оттегімен емдеу орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
31. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық қан орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
32. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық патологогиялық-анатомиялық бюросы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
33. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 1 облыстық перинаталдық орталық" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
34. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 2 облыстық перинаталдық орталық" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
35. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 3 облыстық перинаталдық орталық" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
36. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 4 облыстық перинаталдық орталық" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
37. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жүйке жүйесі органикалық зақымданған балаларға арналған "Мейірім" облыстық оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
38. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық наркологиялық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
39. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық наркологиялық диспансері" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
40. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
41. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық балалар оңалту орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
42. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Сарыағаш" облыстық балалар шипажайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
43. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 2 Шымкент қалалық перзентханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
44. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шымкент қалалық жедел жәрдем көрсету стансасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
45. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шымкент қалалық жедел медициналық көмек көрсету ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
46. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 1 Шымкент қалалық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

47. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская детская больница № 1" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
48. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская детская больница № 2" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
49. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская центральная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
50. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 1" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
51. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 2" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
52. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 3" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
53. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 4" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
54. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шымкентская городская поликлиника № 5" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
55. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 6" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
56. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 7" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
57. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 8" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
58. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 9" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
59. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 10" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
60. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 11" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
61. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентская городская поликлиника № 12" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
62. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентский медицинский колледж" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
63. Государственное коммунальное казенное предприятие "Жетысайский медицинский колледж" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;

47. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 1 Шымкент қалалық балалар ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
48. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 2 Шымкент қалалық балалар ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
49. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шымкент қалалық орталық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
50. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 1 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
51. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 2 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
52. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 3 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
53. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 4 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
54. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "№ 5 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
55. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 6 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
56. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 7 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
57. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 8 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
58. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 9 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
59. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 10 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
60. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 11 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
61. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "№ 12 Шымкент қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
62. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шымкент медицина колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
63. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жетісай медицина колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

64. Государственное коммунальное казенное предприятие "Арысская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
65. Государственное коммунальное казенное предприятие "Арысская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
66. Государственное коммунальное казенное предприятие "Байдибекская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
67. Государственное коммунальное казенное предприятие "Байдибекская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
68. Государственное коммунальное казенное предприятие "Кентауская центральная городская больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
69. Государственное коммунальное казенное предприятие "Кентауская городская поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
70. Государственное коммунальное казенное предприятие "Казыгуртская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
71. Государственное коммунальное казенное предприятие "Казыгуртская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
72. Государственное коммунальное казенное предприятие "Мактааральская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
73. Государственное коммунальное казенное предприятие "Мактааральская районная больница "Атакент" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
74. Государственное коммунальное казенное предприятие "Мактааральская районная больница "Асык ата" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
75. Государственное коммунальное казенное предприятие "Мактааральская районная больница "Мырзакент" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
76. Государственное коммунальное казенное предприятие "Мактааральская районная поликлиника "Жетысай" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
77. Государственное коммунальное казенное предприятие "Мактааральская районная поликлиника "Атакент" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
78. Государственное коммунальное казенное предприятие "Мактааральская районная поликлиника "Асыката" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
79. Государственное коммунальное казенное предприятие "Мактааральская районная поликлиника "Мырзакент" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
80. Государственное коммунальное казенное предприятие "Ордабасинская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;

64. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Арыс аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
65. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Арыс аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
66. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бәйдібек аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
67. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бәйдібек аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
68. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Кентау қалалық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
69. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Кентау қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
70. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қазығұрт аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
71. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қазығұрт аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
72. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Мақтаарал аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
73. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Атакент" Мақтаарал аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
74. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Асықата" Мақтаарал аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
75. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Мырзакент" "Мақтаарал аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
76. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Жетісай" Мақтаарал аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
77. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Атакент" Мақтаарал аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
78. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Асықата" Мақтаарал аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
79. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Мырзакент" Мақтаарал аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
80. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ордабасы аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

81. Государственное коммунальное казенное предприятие "Ордабасинская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
82. Государственное коммунальное казенное предприятие "Отрарская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
83. Государственное коммунальное казенное предприятие "Отрарская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
84. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сайрамская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
85. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сайрамская районная больница "Карабулак" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
86. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сайрамская районная поликлиника "Аксукент" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
87. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сайрамская районная поликлиника "Карабулак" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
88. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сарыагашская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
89. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сарыагашская районная больница "Абай" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
90. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сарыагашская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
91. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сарыагашская районная поликлиника "Абай" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
92. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сузакская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
93. Государственное коммунальное казенное предприятие "Сузакская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
94. Государственное коммунальное казенное предприятие "Толебийская районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
95. Государственное коммунальное казенное предприятие "Толебийская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
96. Государственное коммунальное казенное предприятие "Ленгерская городская больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
97. Государственное коммунальное казенное предприятие "Ленгерская городская поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
98. Государственное коммунальное казенное предприятие "Тюлькубасская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;

81. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ордабасы аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
82. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Отырар аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
83. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Отырар аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
84. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Сайрам аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
85. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қарабұлақ" Сайрам аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
86. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ақсукент" Сайрам аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
87. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Қарабұлақ" Сайрам аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
88. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Сарыағаш орталық аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
89. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Абай" Сарыағаш аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
90. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Сарыағаш аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
91. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Абай" Сарыағаш аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
92. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Созақ орталық аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
93. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Созақ аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
94. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Төлеби аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
95. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Төлеби аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
96. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ленгір қалалық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
97. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Ленгір қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
98. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Түлкібас аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;

99. Государственное коммунальное казенное предприятие "Тюлькубасская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
100. Государственное коммунальное казенное предприятие "Туркестанская городская центральная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
101. Государственное коммунальное казенное предприятие "Туркестанская городская детская больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
102. Государственное коммунальное казенное предприятие "Туркестанская городская поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
103. Государственное коммунальное казенное предприятие "Туркестанская городская станция скорой помощи" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
104. Государственное коммунальное казенное предприятие "Туркестанский медицинский колледж" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
105. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шардаринская центральная районная больница" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
106. Государственное коммунальное казенное предприятие "Шардаринская районная поликлиника" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
107. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной дермато-венерологический диспансер" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
108. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр стерилизации инструментария и изделий медицинского назначения" управления здравоохранения Южно-Казахстанской области;
109. Товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационно-оздоровительный комплекс "Ақсу-Жабағлы";
110. Товарищество с ограниченной ответственностью "Реабилитационно-оздоровительный комплекс "Бирколик".

99. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Түлкібас аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
100. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Түркістан қалалық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
101. "Түркістан қалалық балалар ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
102. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Түркістан қалалық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
103. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Түркістан қалалық жедел жәрдем беру стансасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
104. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Түркістан медицина колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
105. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шардара аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
106. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шардара аудандық емханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
107. Оңтүстік Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Облыстық тері-венерологиялық аурулары диспансері" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
108. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Құралдарды және медициналық мақсатта қолданылатын бұйымдарды залалсыздандыру орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
109. "Ақсу-Жабағлы" оңалту-сауықтыру кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
110. "Біркөлік" оңалту-сауықтыру кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.