О внесении изменений и дополнений в решение Шымкентского городского маслихата от 24 декабря 2014 года № 44/296-5с "О бюджете города Шымкент на 2015-2017 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 26 января 2015 года № 45/317-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 января 2015 года № 2979. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 27 января 2016 года № 1-31)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 27.01.2016 № 1-31).
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 21 января 2015 года № 35/284-V «О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2969, Шымкентский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 24 декабря 2014 года № 44/296-5с «О бюджете города Шымкент на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2933, опубликовано 9 января 2015 года в газете «Панорама Шымкента») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 настоящего решения изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 823 052 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 34 669 683 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 86 593 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 600 510 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 43 466 266 тысяч тенге;
2) затраты – 78 673 589 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 252 101 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 252 101 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета – - 102 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 102 638 тысяч тенге;
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
«2-1. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:

Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 44/296-5с "2015-2017 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 45/317-5с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 қаңтарда № 2979 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 1-31 хатымен)
Сноска. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 27.01.2016 № 1-31 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 35/284-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2969 тіркелген шешіміне сәйкес, Шымкент қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 44/296-5с «2015-2017 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2933 тіркелген, 2015 жылғы 9 қаңтардағы «Шымкент келбеті» газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 78 823 052 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 669 683 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 86 593 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 600 510 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 466 266 мың теңге;
2) шығындар – 78 673 589 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 252 101 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 252 101 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 102 638 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 102 638 мың теңге.»;
2-1 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
«2-1. 2015 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:

реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 5 015 196 тысяч тенге;
проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 192 990 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 714 473 тысячи тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 2 000 тысяч тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 29 211 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 3 704 тысячи тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 8 923 тысячи тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 99 113 тысяч тенге;
оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий и на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих, финансируемых из местных бюджетов – 4 454 084 тысячи тенге;
компенсацию потерь по обследованию психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 64 126 тысяч тенге;
компенсацию потерь по содержанию ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 21 854 тысячи тенге.»;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 3 318 057 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 1 037 819 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 660 561 тысяча тенге;
развитие коммунального хозяйства – 196 405 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 635 851 тысяча тенге;
увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 252 101 тысяча тенге.»;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 5 015 196 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 192 990 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 714 473 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 2 000 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 29 211 мың теңге;
«Инватакси» қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 3 704 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 8 923 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 99 113 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге және мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 4 454 084 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету шығындарын өтеуге – 64 126 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу үшін шығындарын өтеуге – 21 854 мың теңге.»;
3-1 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
«3-1. 2015 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 3 318 057 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 037 819 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 660 561 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 196 405 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 635 851 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 252 101 мың теңге.»;
3-2 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:

«3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 1 102 638 тысяч тенге.».
Приложения 1235 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
городского маслихата                       Т. Султанова
Секретарь городского маслихата             Н. Бекназаров
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 26 января 2015 года № 45/317-5с
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 24 декабря 2014 года № 44/296-5с
Бюджет города Шымкент на 2015 год
Категория
Наименование
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

«3-2. 2015 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 1 102 638 мың теңге кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.».
Аталған шешімнің 1235 қосымшалары осы шешімнің 1234 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрайымы      Т.Сұлтанова
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2015 жылғы 26 қаңтардағы
№ 45/317-5с шешіміне № 1 қосымша
Шымкент қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 44/296-5с шешіміне № 1 қосымша
2015 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
І. Кірістер

1 248 683
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
48 922
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
327 018
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
188 411
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
64 126
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
620 206
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 269 783
037
Строительство и реконструкция объектов образования
7 269 783
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 853 145
1
Социальное обеспечение
21 854
464
Отдел образования района (города областного значения)
21 854
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
21 854
2
Социальная помощь
1 684 118
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 640 450
002
Программа занятости
33 680
005
Государственная адресная социальная помощь
23 557
006
Оказание жилищной помощи
22 331
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
267 526
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 811
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
95 144
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92 263
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
291 595
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
287 010
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
520 533
464
Отдел образования района (города областного значения)
43 668
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
43 668
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
147 173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147 173
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1 248 683
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 922
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
327 018
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
188 411
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
64 126
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
620 206
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 269 783
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7 269 783
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 853 145
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
21 854
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
21 854
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
21 854
2
Әлеуметтiк көмек
1 684 118
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 640 450
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
33 680
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 557
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22 331
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
267 526
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 811
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
95 144
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
92 263
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
291 595
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
287 010
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
520 533
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
43 668
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
43 668
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
147 173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147 173
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер