О схемах зонирования земли в городе Сарыагаш и населенных пунктах Сарыгашского района
Решение Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 27 марта 2015 года № 40-344-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 24 апреля 2015 года № 3153. Утратило силу решением Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 23 июня 2023 года № 4-44-VIII
Сноска. Утратило силу решением Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 23.06.2023 № 4-44-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить схемы зонирования земли в городе Сарыагаш и населенных пунктах Сарыгашского района согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии районного маслихата М.Мамбетов
Секретарь районного маслихата Б.Садыков
Приложение к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 27 марта 2015 года № 40-344-V
Схема зонирования земель города Сарыагаш
1-я зона:
Южная сторона начиная с моста вдоль трассы республиканского значения "Шыназ-Шымкент" на расстоянии от центра 50 метров вдоль по каналу Рамадан до улицы П.Елибай, по улице П. Елибай до перекрестка улицы С.Исмайлова, по улице С.Исмайлова до перекрестка базара "Алып", по этой улице до канала Рамадан, по каналу Рамадан до перекрестка улицы Гагарина;
С этого места введены земли южная сторона трассы республиканского значения от центра на расстоянии 50 метров до границы сельского округа Кабланбек.
Северная сторона: земли от границы сельского округа Кабланбек до моста трассы республиканского значения "Шыназ-Шымкент" на расстоянии 50 метров от центра трассы республиканского значения и вдоль железной дороги на расстоянии 150 метров.
2-я зона:
От железной дороги по улице С.Исмайлова и по односторонней дороге вдоль базара "Алып" до канала Рамадан, по каналу Рамадан до войсковой части, обойдя войсковую часть до перекрестка улицы А.Омарова, вдоль границ войсковой части до трассы республиканского значения, взяв земли от центра на расстоянии 50 метров трассы республиканского значения до восточной границы города Сарыагаш, по линии восточной и северной границы города Сарыагаш до перекрестка канала Кескен, по линии канала входят земли до железной дороги;
Начиная с моста трассы республиканского значения "Шыназ-Шымкент" на расстоянии от центра 50 метров до канала Рамадан, по каналу Рамадан до перекрестка улицы П.Елибай, по улице П.Елибай входят земли до железной дороги.
3-я зона:

Сарыағаш ауданының Сарыағаш қаласы мен елді мекендерінің жерді аймақтарға бөлу схемалары туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 40-344-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 24 сәуірде № 3153 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 23 маусымдағы № 4-44-VIII шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 23.06.2023 № 4-44-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнің 8 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының Сарыағаш қаласы мен елді мекендерінің жерді аймақтарға бөлу схемалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы М.Мамбетов
Аудандық мәслихат хатшысы Б.Садықов
Сарыағаш аудандық мәслихатының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 40-344-V шешіміне қосымша
Сарыағаш қаласының жерлерін аймақтарға бөлу схемасы
1-аймақ:
Оңтүстігі "Шыназ Шымкент" тас жолының темір жолы көпірінен республикалық маңызы бар жолдың ортасынан 50 метр қашықтықтағы жерлерді алып, Рамадан каналы бойымен П.Елібай көшесіне дейін, П.Елібай көшесі бойымен С.Исмайлов көшесі қиылысына дейін, С. Исмайлов көшесінің бойымен "Алып" базары қиылысына дейін, сол көше бойымен Рамадан каналына тіреліп, канал бойымен Гагарин көшесінің қиылысына дейін.
Сол жерден республикалық маңызы бар жолдың оңтүстігімен жолдың ортасынан 50 метр қашықтықтағы жерлерді алып, Қабланбек ауылдық округінің шекарасына дейінгі жерлер енгізілді.
Солтүстік беттегі республикалық маңызы бар жолдың ортасынан 50 метр қашықтықтағы жерлерді алып, Қабланбек ауылдық округінің шекарасынан "Шыназ Шымкент" тас жолының темір жолы көпіріне дейінгі жерлер және темір жолдың шетінен 150 метр қашықтықтағы жерлер енгізілді.
2-аймақ:
Темір жолдан бастап С.Исмайлов көшесі бойымен "Алып" базарының артқы жағындағы айналма жолымен Рамадан каналы каналына дейін, Рамадан каналы бойымен Әскери бөлімді айнала отырып, А.Омаров көшесінің қиылысына дейін келіп, әскери бөлімнің шекарасымен Республикалық маңызы бар жолға дейін, республикалық маңызы бар жолдың ортасынан 50 метр қашықтықтағы жерлерді алып Сарыағаш қаласының шығыс шекарасына келіп, Сарыағаш қаласының шығыс және оңтүстік шекарасы бойымен Кескен каналының қиылысына келіп, канал бойымен темір жолға дейінгі жерлер енгізілді.
"Шыназ Шымкент" тас жолының темір жолы көпірінен республикалық маңызы бар жолдың ортасынан 50 метр қашықтықтағы жерлерді алып Рамадан каналына дейін, Рамадан каналы бойымен П.Елібай көшесінің қиылысына дейін, П.Елібай көшесі бойымен темір жолға дейінгі жерлерді қамтиды.
3-аймақ:

Земли от моста вдоль трассы республиканского значения на расстоянии от центра 50 метров вдоль восточной границы квартала 10 до границы квартала 012, вдоль границы квартала 012 до границы квартала 1, вдоль границы квартала 012 до западной границы города Сарыагаш, в южном направлении границы города до земель трассы республиканского значения на расстоянии от центра 50 метров.
4-я зона:
Входит оставшаяся зона 012 квартала и земли с границ от центра на расстоянии 50 метров трассы республиканского значения в северном направлении полностью.
Схема зонирования земель села Абай
1-я зона:
Вдоль улицы М.Артыкова на расстоянии 150 метров от центра трассы республиканского значения "Шыназ-Шымкент".
2-я зона:
От автостанции вдоль по улице Д.Кунаева до перекрестка улицы Т.Рыскулова, вдоль улицы Т.Рыскулова включая базар "Ешан" на расстоянии 150 метров от центра улицы.
3-я зона:
Входят все остальные земли села Абай
Схема зонирования земель поселка Коктерек
Земли территории поселка Коктерек
Схема зонирования земель населенных пунктов Сарыагашского района
Сельский округ Акжар – населенные пункты Акжар, Багыс;
Сельский округ Алпамыс батыр – населенные пункты Акжол, Кауыншы;
Сельский округ Актобе - населенные пункты Кызыл аскер, М.Горький, Жана дауир (Ворошилов), Ынтымак, Когерту, Жуантобе, Акжар, Каратобе, Кокбулак (Казахстан), Г.Муратбаев, Кия жол, Қуйган (Октябр), Бозсу (Ленин), Ески корган (Киров);
Сельский округ Алимтау - населенные пункты Алимтау, Жайдак кудык, Коктал, Таскудык;
Сельский округ Бирлик - населенные пункты Бирлик, Жанатиршилик, Коммунизм (Ашысай), Курыозек (Куйган), Мадениет (Кантарбай), Косоткел (Киикши), Ушагаш (Молдабай);
Сельский округ Биртилек - населенные пункты Биртилек (М.Рахимов), Димитров (Оразата), Енбекши (Энгельс), Жолбасшы, Аманкелди, Колтоган, Игилик, Шырылдак (15 жылдық), Жабайтобе (Буденный), Курылыс, Шукырсай, Аккорган, Керегетас (К.Октябрь);
Сельский округ Бирлесу - населенные пункты Казахстан, (Б.Амиров), 28-гвардия, Берекели (Целиный), Дихан (Садовая);
Сельский округ Бозай - населенные пункты Бозай, Тентексай, Шолантобе, Тартогай;
Сельский округ Дарбаза - населенные пункты Дарбаза, 50 разъезд, 51 разъезд, Ердауит, Жана ауыл, Таскудык, Сарысу, Курсай (Ызакудык);
Сельский округ Дербисек - населенные пункты Дербисек, Атамекен;
Сельский округ Жартытобе - населенные пункты Ынтымак, Тонкерис, Курама, Бостандык, Достык;
Сельский округ Жамбыл - населенные пункты Бекбота, Майдабозай, Байгабыл, Ащикол, Калгансыр;
Сельский округ Жемисти - населенные пункты Жемисти, Тын;

Республикалық маңызы бар жолдың ортасынан 50 метр қашықтықтағы жерлерді алып 10 кварталдың шығыс шекарасы бойымен, 012 кварталдың шекарасына дейін, 012 кварталдың шекарасы бойымен 1 кварталдың шекарасына дейін, 012 кварталдың шекарасы бойымен Сарыағаш қаласының батыс шекарасына дейін, қаланың шекарасы бойымен оңтүстікке қарай республикалық маңызы бар жолдың ортасынан 50 метр қашықтықтағы жерлерге дейін қамтиды.
4-аймақ:
012 кварталдың қалған аймағы және 019 кварталдың республикалық маңызы бар жолдың ортасынан 50 метр қашықтықтағы жерлердің шекарасынан бастап солтүстікке қарай түгел кіреді.
Абай ауылының жерлерін аймақтарға бөлу схемасы
1-аймақ:
М.Артыков көшесінің бойындағы республикалық маңызы бар "Шымкент-Шыназ" жолдың ортасынан 150 метр қашықтықтағы жерлерге дейін қамтиды.
2-аймақ:
Автостанциядан Д.Қонаев көшесінің бойымен Т.Рыскулов көшесімен қиылысына дейін, Т.Рыскулов көшесінің бойымен "Ешан" базарын қоса алғандағы көшенің ортасынан 150 метр қашықтықтағы жерлерді қамтиды.
3-аймақ:
Абай ауылының барлық қалған жерлері кіреді
Көктерек поселкесінің жерлерін аймақтарға бөлу схемасы
Көктерек поселкесінің аумағындағы жерлер
Сарыағаш ауданының елді мекендерінің жерлерін аймақтарға бөлу схемасы
Ақжар ауылдық округі –Ақжар, Бағыс елді мекендері;
Алпамыс батыр ауылдық округі–Ақжол, Қауыншы елді мекендері;
Ақтөбе ауылдық округі–Қызыл әскер, М.Горький, Жаңа дәуір (Ворошилов), Ынтымақ, Көгерту, Жуантөбе, Ақжар, Қаратөбе, Көкбұлақ (Казахстан), Ғ.Мұратбаев, Қия жол, Құйған (Октябр), Бозсу (Ленин), Ескі қорған (Киров) елді мекендері;
Әлімтау ауылдық округі - Әлімтау, Жайдаққұдық, Көктал, Тасқұдық елді мекендері;
Бірлік ауылдық округі - Бірлік, Жаңатіршілік, Коммунизм (Ащысай), Құрыөзек (Құйған), Мәдениет (Қаңтарбай), Қосөткел (Киікші), Ушагаш (Молдабай) елді мекендері;
Біртілек ауылдық округі - Біртілек (М.Рахимов), Димитров (Оразата), Еңбекші (Энгельс), Жолбасшы, Аманкелді, Көлтоған, Игілік, Шырылдақ (15 жылдық), Жабайтөбе (Буденный), Құрылыс, Шұқырсай, Аққорған, Керегетас (К.Октябрь) елді мекендері;
Бірлесу ауылдық округі - Қазақстан (Б.Амиров), 28-гвардия, Берекелі (Целиный), Дихан (Садовая) елді мекендері;
Бозай ауылдық округі - Бозай, Тентексай, Шолантөбе, Тартогай елді мекендері;
Дарбаза ауылдық округі - Дарбаза, 50 разъезд, 51 разъезд, Ердәуіт, Жаңаауыл, Тасқұдық, Сарысу, Құрысай (Ызақұдық) елді мекендері;
Дербісек ауылдық округі - Дербісек, Атамекен елді мекендері;
Жартытөбе ауылдық округі–Ынтымақ, Төнкеріс, Құрама, Бостандық, Достық елді мекендері;
Жамбыл ауылдық округі - Бекбота, Майдабозай, Байғабыл, Ащыкөл, Қалғансыр елді мекендері;
Жемісті ауылдық округі - Жемісті, Тың елді мекендері;

Сельский округ Жылга-населенные пункты Жылга, Шайхана, Каракалпак, Шымырбай, Кызыласу (Кызылабад), 49 разъезд, Капан (Нурауыл), Шенгелди, Ферма 3;
Сельский округ Жибек жолы - населенные пункты Жибек жолы, Социализм, Жана турмыс, Карабау, (КССР 13 лет), Жана курылыс, Кожахан, Саркырама, Сок-сок ата, Тын;
Сельский округ Жузимдик - населенные пункты Жүзимдик (А.Сатбаев), Онтустик, Бирлесу, Аксу (Канал);
Сельский округ Тегисшил - населенные пункты Таскескен, Мадениет, Тегисшиль;
Сельский округ Кабланбек - населенные пункты Кабланбек (Горное), Тынтобе (Целинное), Ташкулак, Зах, Акниет (20 лет КазССР), Сиргели, Канагат (Ленин жолы), Жонарык;
Сельский округ Кошкарата - населенные пункты Бескубыр, 1-мамыр, Шынар, Кошкарата (Коммуна), Ушкын, Макташы, Алгабас, Аманжар (Бесжылдык), Карабура (Килем), Жанаконыс, Бесауыл (Томенги Калинин), Жамбыл, Байтерек;
Сельский округ Кызылжар - населенные пункты Кызылжар, Жаскешу;
Сельский округ Куркелес - населенные пункты Акниет, Келес, Жанаарык, Енкес, Култума, Дархан, Нурлыжол (Мичурин), Куркелес, Алгабас, Ак үй, Жылысу (Кызыл Казахстан), Жанаталап, Дастан (Ортатобе), Бескудык, Береке;
Сельский округ Ошакты - населенные пункты Ошакты, Курбанов, Енбек, Береке (Комминтерн), Ынталы (Фрунзе), Санырау, Коныртобе, Сарыжылга, С.Саттаров, Каратал, Бакышсай (Кызылжулдыз), Атаконыс (Большевик), Жидели (21 партсъезд);
Сельский округ Ушкын - населенные пункты Ушкын, Достык, Коралас.

Жылға ауылдық округі - Жылға, Шайхана, Қарақалпақ, Шымырбай, Қызыласу (Қызылабад), 49 разъезд, Қапан (Нұрауыл), Шеңгелді, 3 ферма елді мекендері;
Жібек жолы ауылдық округі - Жібек жолы, Социализм, Жаңа тұрмыс, Қарабау (КССР 13 жылдық), Жаңа құрылыс, Қожахан, Сарқырама, Сок-сок ата, Тың елді мекендері;
Жүзімдік ауылдық округі - Жүзімдік (Ә.Сатбаев), Оңтүстік, Бірлесу, Ақсу (Канал) елді мекендері;
Тегісшіл ауылдық округі - Таскескен, Мәдениет, Тегісшіл елді мекендері;
Қабланбек ауылдық округі - Қабланбек (Горное), Тыңтөбе (Целинное), Ташқұлақ, Зах, Ақниет (20 лет КазССР), Сіргелі, Қанағат (Ленин жолы), Жонарық елді мекендері;
Қошқарата ауылдық округі - Бесқұбыр, 1-мамыр, Шынар, Қошқарата (Коммуна), Ұшқын, Мақташы, Алғабас, Аманжар (Бесжылдық), Қарабура (Кілем), Жаңақоныс, Бесауыл (Төменгі Калинин), Жамбыл, Байтерек елді мекендері;
Қызылжар ауылдық округі - Қызылжар, Жаскешу елді мекендері;
Құркелес ауылдық округі - Ақниет, Келес, Жаңаарық, Еңкес, Құлтума, Дархан, Нұрлыжол (Мичурин), Құркелес, Алғабас, Ақ үй, Жылысу (Қызыл Қазақстан), Жаңаталап, Дастан (Ортатөбе), Бесқұдық, Береке елді мекендері;
Ошақты ауылдық округі - Ошақты, Құрбанов, Еңбек, Береке (Комминтерн), Ынталы (Фрунзе), Саңырау, Қоңыртөбе, Сарыжылға, С.Саттаров, Қаратал, Бақышсай (Қызылжұлдыз), Атақоныс (Большевик), Жиделі (21 партсъезд) елді мекендері;
Ұшқын ауылдық округі–Ұшқын, Достық, Қоралас елді мекендері.