О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2015 года № 47/231-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2015 года № 3498. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистраций нормативных правовых актов за № 3458, Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 659 460 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 206 136 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 806 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 409 518 тысяч тенге;
2) затраты – 11 695 138 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 182 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 182 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 38 860 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 38 860 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 182 тысяч тенге;
погашение займов – 3 774 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 39 452 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 10/44-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет на 2016 год.
3. Предусмотреть на 2016 год размер бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 5 100 578 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 5 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год, согласно приложению 4.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 47/231-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда № 3498 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде 3458 нөмірмен тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11 659 460 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 206 136 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 806 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 409 518 мың теңге;
2) шығындар – 11 695 138 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 182 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 182 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 38 860 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 38 860 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 182 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 774 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 39 452 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 29.11.2016 №10/44-VI шешiмiмен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгiзiледі).
2. 2016 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2016 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі – 5 100 578 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 5 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2016 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6.
8. Утвердить перечень районных целевых трансфертов передаваемые органам местного самоуправления для реализации функций местного самоуправления на 2016 год, согласно приложению 7.
9. Установить на 2016 год согласно пункта 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2016 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін жергілікті өзін өзі басқару органдарында аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерінің тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, 2016 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

№ 47/231-V
Перечень бюджетных программ каждого сельского округа бюджета на 2016 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Толебийского района маслихата Южно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 10/44-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
Наименование
Сумма в тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
01
Государственные услуги общего характера
276103
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
276103

№ 47/231-V шешіміне
5 қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 29.11.2016 №10/44-VI шешiмiмен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгiзiледі).
Функционалдық топ Атауы
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
276103
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
276103