О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2015 года № 50-286-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 января 2016 года № 3508. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 704 159 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 266 345 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14 035 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 20 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 403 779 тысяч тенге;
2) затраты – 12 731 093 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 459 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 545 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 086 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе по:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 29 393 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 29 393 тысяч тенге, в том числе по:
поступление займов – 9 545 тысяч тенге;
погашение займов – 7 086 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26 934 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 06.12.2016 № 8-60-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере – 35 162 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год согласно приложения 4.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 50-286-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 5 қаңтарда № 3508 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 12 704 159 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 266 345 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 14 035 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 403 779 мың теңге;
2) шығындар – 12 731 093 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 459 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 545 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 086 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы - 29 393 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 29 393 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 9 545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 086 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 934 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 06.12.2016 № 8-60-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізілсін).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резервi – 35 162 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить перечень бюджетных программ города и сельских округов финансируемого из местного бюджета на 2016 год согласно приложения 5.
5. Утвердить перечень распределение трансфертов органам местного самоуправления между городом и сельских округов на 2016 год согласно приложения 6.
6. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қалалық және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2016 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің қалалық және ауылдық округтер арасында бөлінуі тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.

5. Дефицит бюджета
1 576
6. Финансирование дефицита бюджета
-1 576
Поступление займов
0
Погашение займов
1 576
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
маслихата Шардаринского района
№ 50-286-V от 22 декабря 2015 года
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 18.11.2016 № 7-57-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Наименование
1
Образования
Отдел образования района (города областного значения)
4 2 464 003 "Общеобразовательное обучение"
Приложение 5 к решению
маслихата Шардаринского района
№ 50-286-V от 22 декабря 2015 года
Перечень бюджетных программ города и сельских округов финансируемого из местного бюджета на 2016 год

5. Бюджет тапшылығы
1 576
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
-1 576
Қарыздар түсімі
0
Қарыздарды өтеу
1 576
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Шардара аудандық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 50-286-V шешіміне 4 қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу барысында қысқартылуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарламалар тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 18.11.2016 № 7-57-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізілсін).
Атауы
1
Білім беру
Аудан (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
4 2 464 003 "Жалпы білім беру"
Шардара аудандық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 50-286-V шешіміне 5 қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қалалық және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі