О внесении изменений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 25 апреля 2008 года № 560 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 16 октября 2015 года № 276. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 19 ноября 2015 года N 4236. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 января 2021 года № 4
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.01.2021 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 5, подпунктом 18) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 118 "Об утверждении Правил выявления, учета, придания и лишения статуса памятников истории и культуры" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 10992), заключениями историко-культурной экспертизы о лишении объектов историко-культурного наследия статуса памятников местного значения, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения" от 25 апреля 2008 года № 560 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2484, опубликованное в газетах "Дидар" от 19 июня 2008 года № 80-81 (15990), "Рудный Алтай" от 19 июня 2008 года № 92-93 (18526) следующие изменения:
в Государственном списке памятников истории и культуры местного значения Восточно-Казахстанской области, утвержденном указанным постановлением:
лишить статуса памятников истории и культуры местного значения согласно приложению к настоящему постановлению;
пункты 62, 194, 257, 259, 283, 290, 422, 466, 470, 474, 529, 534, 539, 553, 556, 572 на государственном языке, 62, 194, 258, 260, 284, 291, 423, 467, 471, 475, 529, 534, 539, 553, 556, 572 на русском языке исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата

"Жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 25 сәуірдегі № 560 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қазандағы N 276 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 қарашада N 4236 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 12 қаңтардағы № 4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.01.2021 № 4 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңының 5-бабына, 18-бабының 18) тармақшасына, "Тарих және мәдениет ескерткіштерін анықтау, есепке алу, мәртебе беру және мәртебесінен айыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 118 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 10992) бұйрығына, тарихи-мәдени мұра нысандарын жергілікті маңызы бар ескерткіш мәртебесінен айыру туралы тарихи-мәдени сараптама қорытындысына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 25 сәуірдегі № 560 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 2484, 2008 жылғы 19 маусымдағы № 80-81 (15990) "Дидар", 2008 жылғы 19 маусымдағы № 92-93 (18526) "Рудный Алтай" газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Шығыс Қазақстан облысының жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінде:
осы қаулының қосымшасына сәйкес жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштері мәртебесінен айырылсын;
мемлекеттік тілдегі 62, 194, 257, 259, 283, 290, 422, 466, 470, 474, 529, 534, 539, 553, 556, 572 тармақтары, орыс тіліндегі 62, 194, 258, 260, 284, 291, 423, 467, 471, 475, 529, 534, 539, 553, 556, 572 тармақтары алынып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің

от "16" октября 2015 года
№ 276
Наименование памятника
Вид памятника
Местонахождение памятника
1
2
3
4
город Усть-Каменогорск
1
Шиляева М., предпринимателя, дом по специальному проекту
М. Шиляева 1904 год
градостроительства и архитектуры
улица М. Горького, 68
2
Дом, в котором жил писатель П.П. Бажов начало XX века
градостроительства и архитектуры
Парк "Жастар" (бывший
имени Кирова)
3
Бруснецова К.Н. могила, 1936 год
градостроительства и архитектуры
Ушановское городское кладбище по трассе в село Степное
4
Манапова И.И. могила 1919 год
градостроительства и архитектуры
Ушановское городское кладбище по трассе в село Степное
5
Купеческий дом, рубеж XIX-XX веков
градостроительства и архитектуры
улица Кирова, 61
6
Городская баня 50 годы ХХ века
градостроительства и архитектуры
улица
Белинского, 7
город Семей
7
"Евразия – Банк" здание (бывшее училище культуры имени Абая), вторая половина XIX века
градостроительства и архитектуры
улица Ибраева, 153
Бескарагайский район
8
Святого Николая православный сельский храм, 1900-1901 годы
градостроительства и архитектуры
восточная окраина села Долонь
Жарминский район
9
Покровский православный сельский храм конец XIX века
градостроительства и архитектуры
село Каражал
Катон-Карагайский район
10
Покровского православного сельского храма руины (бывшая школа, где учился Рыков, член военсовета Юго-Западного фронта) конец XIX века
градостроительства и архитектуры
село Катон-Карагай (район станицы Алтайская)
11
Здание школы, где работал учителем С. Торайгыров, 1907 год
градостроительства и архитектуры
село Чингистай, юго-восточная окраина
Кокпектинский район
12
Святого Николая православного сельского храма руины, конец XIX века
градостроительства и архитектуры
село Большая Буконь
13
Здание миссионерской школы конец XIX века
градостроительства и архитектуры
село Преображенка
Тарбагатайский район
14
Андамас мечеть середина конец XIX века
градостроительства и архитектуры
село Кызыл-Жулдыз, в центре села
15
Жамбыла бюст 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Жамбыл, перед зданием школы
16
Лучко К., пограничнику, памятник 1930 год
градостроительства и архитектуры
село Манырак,
в центре села

2015 жылғы "16" қазандағы
№ 276 қаулысына
қосымша
Ескерткіштің атауы
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
1
2
3
4
Өскемен қаласы
1
М. Шиляевтың арнайы жобасы бойынша салынған кәсіпкер М. Шиляевтың үйі, 1904 жыл
қала құрылысы және сәулет
М. Горький көшесі, 68
2
Жазушы П.П. Бажов тұрған үй,
XX ғасырдың басы
қала құрылысы және сәулет
"Жастар" саябағы (бұрынғы Киров атындағы саябақ)
3
К.Н. Бруснецовтың бейіті, 1936 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ушанов қалалық зираты, Степное ауылына қарай трасса бойында
4
И.И. Манаповтың бейіті, 1919 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ушанов қалалық зираты, Степное ауылына барар трассаның бойында
5
Көпес үйі, XIX-XX ғасырлар қарсаңы
қала құрылысы және сәулет
Киров көшесі, 61
6
Қалалық монша, ХХ ғасырдың 50-жылдары
қала құрылысы және сәулет
Белинский көшесі, 7
Семей қаласы
7
"Евразия-Банк" ғимараты (бұрынғы Абай атындағы мәдениет училищесі), XIX ғасырдың екінші жартысы
қала құрылысы және сәулет
Ибраев көшесі, 153
Бесқарағай ауданы
8
Әулие Николайдың православие ауылдық храмы, 1900-1901 жылдар
қала құрылысы және сәулет
Долонь аулының шығыс жақ шеті
Жарма ауданы
9
Покров православие ауылдық храмы, XIX ғасырдың соңы
қала құрылысы және сәулет
Қаражал ауылы
Катонқарағай ауданы
10
Покров православие ауылдық храмының қираған үйінділері (Оңтүстік - Батыс майданы әскери кеңесінің мүшесі Рыков оқыған бұрынғы мектеп), XIX ғасырдың соңы
қала құрылысы және сәулет
Катонқарағай ауылы (Алтай станицасының ауданы)
11
С. Торайғыров мұғалім болып жұмыс істеген мектеп ғимараты, 1907 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шыңғыстай ауылы, оңтүстік-шығыс шет
Көкпекті ауданы
12
Әулие Николай православие ауылдық храмының қираған үйінділері, XIX ғасырдың соңы
қала құрылысы және сәулет
Үлкен Бөкен ауылы
13
Миссионерлік мектеп ғимараты, XIX ғасырдың соңы
қала құрылысы және сәулет
Преображенка ауылы
Тарбағатай ауданы
14
Аңдамас мешіті, XIX ғасырдың ортасы - соңы
қала құрылысы және сәулет
Қызыл Жұлдыз ауылы, ауыл орталығында
15
Жамбыл бюсті, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жамбыл ауылы, мектеп ғимаратының алдында
16
Шекарашы К. Лучко ескерткіші, 1930 жыл
қала құрылысы және сәулет
Маңырақ ауылы, ауылдың орталығында