О бюджете города Семей на 2016-2018 годы
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 47/258-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 января 2016 года № 4330. Утратило силу - решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 9/66-VI
Сноска. Утратило силу - решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21.12.2016 № 9/66-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 34/406-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4287), маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 933 206,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 706 741,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 85 629,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 309 353,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 831 483,6 тысяч тенге;
2) затраты – 25 397 229,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 494,7 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 10 764,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 270,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 469 517,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 469 517,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 11.04.2016 № 2/17-VI; от 21.07.2016 № 4/37-VI; от 15.09.2016 № 5/44-VI; от 26.10.2016 № 7/51-VI; от 29.11.2016 № 8/56-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 233 386,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 8/56-VI (вводится в действие с 01.01.2016).

Семей қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/258-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 қаңтарда № 4330 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9/66-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 21.12.2016 № 9/66-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 34/406-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4287 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 933 206,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 706 741,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 85 629,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 309 353,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 831 483,6 мың теңге;
2) шығындар – 25 397 229,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 5 494,7 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 764,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 270,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 469 517,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 469 517,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 11.04.2016 № 2/17-VI; 21.07.2016 № 4/37-VI; 15.09.2016 № 5/44-VI; 26.10.2016 № 7/51-VI; 29.11.2016 № 8/56-VI шешімдерімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланының) жергілікті атқарушы органының резерві 233 386,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 29.11.2016 № 8/56-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Принять к исполнению на 2016 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источников выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов, согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 34/406-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4287).
4. Учесть в бюджете города затраты на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим в области образования и культуры, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области образования и культуры являющиеся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

3. 2016 жылға арналған төлем көздерінен ұсталатын әлеуметтік салық, жеке табыс салығы, төлем көздерінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша табысты бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 34/406-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4287 болып тіркелген) шешіміне сәйкес 100 пайыз атқарылуға алынсын.
4. Қала бюджетінде азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру, в процессе исполнения бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2016 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 5.
8. Учесть в бюджете бюджетные программы сельских округов, поселков, согласно приложениям 6, 7, 8.
9. Учесть в бюджете трансферты органам местного самоуправления согласно приложениям 9, 10, 11.

6. 2016 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған бюджетіне ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Бюджетте ауылдық округтердің, кенттердің бюджеттік бағдарламалары 6, 7, 8 - қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
9. Бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 9, 10, 11 – қосымшаларға сәйкес ескерілсін.

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению от 23 декабря
2015 года № 47/258 -V
Объем поступлений в бюджет на 2016 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Объем поступлений в бюджет на 2016 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
0
Приложение 6
к решению от 23 декабря
2015 года № 47/258 -V
Бюджетные программы сельских округов, поселков в бюджете на 2016 год

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 47/258-V шешiмге
5-қосымша
2016 жылға арналған бюджетіне ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
Атауы
Сомасы (мың теңге)
2016 жылға арналған бюджетіне ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі
0
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 47/258-V шешiмге
6-қосымша
2016 жылға арналған ауылдық округтері мен кенттердің бюджеттік бағдарламалары

Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 8/56-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
тысяч тенге
Наименование сельского округа, поселка
Всего
в том числе по программам
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
022 "Капитальные расходы государственного органа"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктах"
014 "Организация водоснабжения населенных пунктов"

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 29.11.2016 № 8/56-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Ауылдық округтің, кенттің атауы
Барлығы
Соның ішінде бағдарламалар бойынша
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру"
022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"

1. Решение маслихата города Семей от 23 декабря 2014 года № 36/191-V "О бюджете города Семей на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 30 декабря 2014 года № 3601, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 6 января 2015 года № 1).
2. Решение маслихата города Семей от 18 марта 2015 года № 38/209-V "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2014 года № 36/191-V "О бюджете города Семей на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 27 марта 2015 года № 3782, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 14 апреля 2015 года № 29).
3. Решение маслихата города Семей от 9 апреля 2015 года № 39/213-V "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2014 года № 36/191-V "О бюджете города Семей на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 14 апреля 2015 года № 3876, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 21 апреля 2015 года № 31).
4. Решение от 16 июля 2015 года №43/234-V "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2014 года № 36/191-V "О бюджете города Семей на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 июля 2015 года № 4064, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 4 августа 2015 года № 61).
5. Решение от 21 августа 2015 года № 44/243-V "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2014 года № 36/191-V "О бюджете города Семей на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 28 августа 2015 года № 4120, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 1 сентября 2015 года № 69).
6. Решение от 27 октября 2015 года № 45/247-V "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2014 года № 36/191-V "О бюджете города Семей на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 30 октября 2015 года № 4208, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 3 ноября 2015 года № 87).

1. Семей қаласы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/191-V "Семей қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 3601 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 1 "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде жарияланған) шешім.
2. Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 18 наурыздағы № 38/209-V "Семей қаласы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/191-V "Семей қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2015 жылғы 27 наурыздағы № 3782 болып тіркелген, 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде жарияланған) шешім.
3. Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 39/213-V "Семей қаласы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/191-V "Семей қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3876 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 31 "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде жарияланған) шешім.
4. Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 16 шілдедегі № 43/234-V "Семей қаласы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/191-V "Семей қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2015 жылғы 29 шілдедегі № 4064 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 тамыздағы № 61 "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде жарияланған) шешім.
5. Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 21 тамыздағы № 44/243-V "Семей қаласы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/191-V "Семей қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2015 жылғы 28 тамыздағы № 4120 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 69 "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде жарияланған) шешім.
6. Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 27 қазандағы № 45/247-V "Семей қаласы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/191-V "Семей қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2015 жылғы 30 қазандағы № 4208 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 қарашадағы № 87 "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде жарияланған) шешім

7. Решение от 22 декабря 2015 года № 47/269-V "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2014 года № 36/191-V "О бюджете города Семей на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 28 декабря 2015 года № 4299, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 30 декабря 2015 года № 103-104).

7. Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 47/269-V "Семей қаласы мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/191-V "Семей қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 4299 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 103-104 "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде жарияланған) шешім.