О внесении изменений в решение Урджарскогорайонного маслихата от 15 апреля 2014 года № 24-253/V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Урджарского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 марта 2015 года № 31-354/V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 06 апреля 2015 года № 3837. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 20 сентября 2023 года № 5-113/VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 22 сентября 2023 года № 124-18.
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 20.09.2023 № 5-113/VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года №504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Урджарского районного маслихата от 15 апреля 2014 года № 24-253/V "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"(зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3325, опубликовано в газете "Пульс времени/Уақыт тынысы" от 05 июня 2014 года в номере 68-69) следующие изменения :
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан:
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9.Лицам, имеющим социально значимые заболевания и заболевания представляющие опасность для окружающих,социальная помощь без учета доходов, по спискам противотуберкулезного диспансера,оказывается ежеквартально в размере -27 000 тенге .
Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
Предельный размер социальной помощи составляет до 100 (сто) месячных расчетных показателя.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Единовременная социальная помощь к памятным датам и празд-ничным дням предоставляется следующим категориям граждан:

Үржар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 сәүірдегі № 24-253/V "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үржар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 наурыздағы № 31-354/V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 06 сәуірде № 3837 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 20 қыркүйектегі № 5-113/VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 22 қыркүйекте № 124-18 болып тіркелді.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 20.09.2023 № 5-113/VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы №504 қаулысына сәйкес, Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1.Үржар аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 15 сәүіріндегі № 24-253/V "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3325 нөмірімен тіркелген, "Пульс времени/Уақыт тынысы" газетінің 2014 жылдың 05 маусымында 68-69 нөмірінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9.Әлеуметтік көмек, өкпе ауруына қарсы диспансердің тізіміне сәйкес, әлеуметтік мәні бар аурулары және айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулары бар адамдарға кірісін есепке алмай, тоқсан сайын 27 000 теңге көлемінде көрсетіледі.
Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
Әлеуметтік көмектін шекті мөлшері 100 (жүз) айлық есептік көрсетікішті құрайды.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Атаулы күндер мен мереке күндеріне бірреттік әлеуметтік көмек азаматтардың мынадай санаттарына көрсетіледі:

1) День вывода войск с территории Афганистана, день памяти воинов
интернационалистов – 15 февраля:
– участникам боевых действий на территории других государств- 71 550 тенге;
- семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия – 60 000 тенге;
2) Международный женский день – 8 марта:
- многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа", орденами "Материнская слава" I и II степени или ранее получивших звание "Мать-героиня" - 10 000 тенге;
- многодетным матерям, награжденным подвеской "Күмісалқа" - 10 000 тенге;
- многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей – 10 000 тенге;
3) Международный день Памяти жертв радиационных аварий и катастроф – 26 апреля:
– лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях– 60 000 тенге;
4) Праздник единства народа Казахстана – 1 мая:
- детям инвалидам – 10 000 тенге;
5) День Победы – 9 Мая:
- инвалидам и участникам Великой Отечественной войны – 160 000 тенге;
- военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившие в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 г. в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - 130 000 тенге;
- лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 г. в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях,
установленных для военнослужащих частей действующей армии – 70 000 тенге;
- лица, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг - 70 000 тенге;
- лица, принимавшие участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований -70 000 тенге;
- граждане, работающие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда" - 30 000 тенге;
- бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – 30 000 тенге;
- вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в годы Великой Отечественной войны, не вступивших в повторный брак – 30 000 тенге;
- жены, умерших инвалидов войны - 25 000 тенге;
-награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 25 000 тенге;

1) Ауғанстан аумағынан әскерлерді шығару күні интернационалист –жауынгерлерді еске алу күні-15 ақпан:
- басқа мемлекеттердің аумақтарында ұрыс қимылдарға қатысушыларға- 71 550 тенге;
-Ауғанстанда немесе әскери іс-қимылдар жүргізілген басқа мемлекеттерде қызмет атқару кезінде жаралану, контузия алуы немесе мертігуі салдарынан мүгедек болып қаза тапқан (хабарсыз кеткен) әскерилер жанұяларына – 60 000 теңге;
2) Халықаралық әйелдер күні - 8 наурыз:
- "Алтын алқа" алқасымен, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған көпбалалы аналарға-10 000 теңге;
- "Күміс алқа" алқасымен марапатталған көп балалы аналарға- 10 000 теңге;
- төрт және одан аса бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға -10 000 теңге;
3) Халықаралық радиациалық авариялар мен апаттар құрбандарын еске алу күні -26 сәуір:
-1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың, сондай ақ азаматтың немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқада радиациялық апаттар мен аварияладың зардаптарын жоюға қатысқа сондай ақ ядролық сынақтармен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдарға -60 000 теңге;
4) Қазақстан халқының бірлігі мерекесі-1 мамыр:
– мүгедек балаларға -10 000 теңге;
5) Жеңіс күні – 9 мамыр:
-Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына -160 000 теңге;
-қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелдi қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары – 130 000 тенге;
- Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы Армия құрамына кірген әскери бөлімдерде штабтарда мекемелерде штаттық қызмет атқарған кеңес армиясының, бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамының адамдары не тиісті кезеңдерде қорғанысына қатысуы майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шартттары мен зейнетақы тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген қалаларда болған адамдарға – 70 000 теңге;
- Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия мен флоттың құрамына кiрген бөлiмдердiң, штабтар мен мекемелердiң құрамында полк баласы (тәрбиеленушiсi) және теңiзшi бала ретiнде болғандарға - 70 000 теңге;
- екiншi дүниежүзiлiк соғыс жылдарында шетелдердiң аумағында фашистiк Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына партизан отрядтары, астыртын топтар және басқа да антифашистiк құрамалар құрамында қатысқан адамдар – 70 000 тенге;
- қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға - 30 000 теңге;
- екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары – 30 000 теңге;
- Ұлы Отан соғысы жылдары қайта некеде болмаған, қаза тапқан әскерилер (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жесірлеріне - 30 000 теңге;
- соғыста қаза болған мүгедектер жұбайларына - 25 000 теңге;
- Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы мінсіз әскери қызметі мен жанқиярлық еңбегі үшін бұрынғы КСР Одағы медалімен және орденімен марапатталғандарға – 25 000 тенге;

-лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в годы Великой Отечественной войны с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года – 5 000 тенге;
- лицам по льготам и гарантиям, приравненным к инвалидам Великой Отечественной войны – 24 000 тенге.".
2.Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии М.Арсанукаев
секретарь Урджарского
районного маслихата М.Бытымбаев

- Ұлы Отан соғысы жылдары 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейін 6 айдан кем емес уақыт жұмыс істеген (әскерде болған) адамдарға – 5 000 тенге;
- жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестiрiлген адамдар – 24 000 тенге.".
2.Осы шешім олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М.Арсанукаев
Үржар аудандық
мәслихатының хатшысы М.Бітімбаев