О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2015 года № 36-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2016 года № 4229. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 января 2017 года № 10-6
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.01.2017 № 10-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 003 489 тысяч тенге:
налоговые поступления – 411 328 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 536 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 589 025 тысяч тенге;
2) затраты – 3 114 282 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 581 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 48 332 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 751 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -135 374 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 135 374 тысячи тенге:
поступление займов – 47 722 тысячи тенге;
погашение займов – -23 751 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 111 403 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.12.2016 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 29-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы".
4. Установить на 2016 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 36-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 4229 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 10-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 27.01.2017 № 10-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 003 489 мың теңге:
салықтық түсімдер – 411 328 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 536 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 589 025 мың теңге;
2) шығындар – 3 114 282 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 581 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 48 332 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 751 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -135 374 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 135 374 мың теңге:
қарыздар түсімі – 47 722 мың теңге;
қарыздарды өтеу – -23 751 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 111 403 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 05.12.2016 № 8-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 29-2 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11-бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2016 жылға кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:

1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть в районном бюджете на 2016 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и бюджетные кредиты – 1 074 506 тысяч тенге, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 9 055 тысяч тенге;
содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5 218 тысяч тенге;
установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 200 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 579 тысяч тенге;
переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 513 079 тысяч тенге;
повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 41 000 тысяча тенге;
обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населения – 9 255 тысяч тенге;
содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 6 363 тысячи тенге;
установку систем видеонаблюдения в организациях образования района – 4 400 тысяч тенге;
приобретение компьютеров для общеобразовательных школ – 18 816 тысяч тенге;
содержание детской юношеской спортивной школы района – 31 883 тысячи тенге;
текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 18 988 тысячи тенге;
бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 49 334 тысячи тенге.
для обеспечения стабилизации экономики – 42 675 тысяч тенге;
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 191 277 тысяч тенге;
капитальный ремонт Чижинской средней общеобразовательной школы-детсада села Чижа-2 Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 36 321 тысяч тенге;
оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единому национальному тестированию "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 1 330 тысяч тенге;
реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 503 тысячи тенге;

1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер – 1 074 506 мың теңге, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 9 055 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 5 218 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 200 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыздандыру нормаларын көбейтуге – 4 579 мың теңге;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 513 079 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 41 000 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулықтарын зерттеу және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 9 255 мың теңге;
патронаттық тәрбиеленуге берілген баланы (балаларды) ұстауға – 6 363 мың теңге;
ауданның білім беру мекемелеріне бейнебақылау жүйелерін орнатуға – 4 400 мың теңге;
жалпы білім беру мектептері үшін компьютерлер сатып алуға – 18 816 мың теңге;
ауданның балалар мен жасөспірімдердің спорт мектебін ұстауға – 31 883 мың теңге;
аудандық маңызы бар автокөлік жолдарын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға – 18 988 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік несиелерге – 49 334 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге – 42 675 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу – 191 277 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы 2-Шежін ауылындағы Шежін жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшасын күрделі жөндеуге – 36 321 мың теңге;
ұлттық бірыңғай тестілеуге дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім беру кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге "іTest", "Bіlіmland", "іMektep" – 1 330 мың теңге;
кәмелет жасқа толмағандар арасындағы суицидтың алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 503 мың теңге;

внедрения полиязычия в школах Таскалинского района – 3 434 тысячи тенге;
внедрения в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" – 17 437 тысяч тенге;
возмещение 50% владельцам больных животных – 65 126 тысяч тенге;
определение мест неустановленных сибиреязвенных захоронений и проведение лабораторных исследований – 3 791 тысяча тенге;
приобретение и доставка учебников – 442 тысячи тенге.
2) субвенции – 1 563 853 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.04.2016 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 18.05.2016 № 3-3 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.08.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.10.2016 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.12.2016 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 6 022 тысячи тенге.
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.

Тасқала ауданының мектептерінде көптілдікті енгізуге – 3 434 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің оқу процессіне "Роботтық техника" элективтік курсын енгізуге – 17 437 мың теңге;
ауру мал иелеріне 50% өтеуге – 65 126 мың теңге;
анықталмаған сібір жарасы көмінділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 3 791 мың теңге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге – 442 мың теңге.
2) субвенциялар – 1 563 853 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 15.04.2016 № 2-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.05.2016 № 3-3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2016 № 5-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.10.2016 № 7-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2016 № 8-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 6 022 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
9-1. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2016 год, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.04.2016 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2016).

9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9-1. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 15.04.2016 № 2-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

10. Руководителю аппарата Таскалинского районного маслихата (Ержигитова Т.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Шинбаев Н.
Секретарь районного маслихата Рахимов С.
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 24 декабря 2015 года № 36-2
Районный бюджет на 2016 год

10. Тасқала аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Т. Ержігітова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Шынбаев
Аудандық мәслихат хатшысы С. Рахимов
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 36-2 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет