О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112 "Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2016 года № 12972
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.03.2016 г.
В соответствии с пунктом 2 статьи 180 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112 «Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей гражданского состояния» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10764, опубликован в информационно-правовой системе «Әділет» от 20 августа 2015 года) следующие изменения и дополнение:
в Правилах организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей гражданского состояния, утвержденные указанным приказом:
часть 1 пункта 7 изложить в следующей редакции:
«7. Заявление о государственной регистрации рождения ребенка подается в регистрирующий орган или в некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее – Государственная корпорация), либо посредством веб-портала «электронного правительства» в письменной форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо в электронном виде родителями или другими заинтересованными лицами не позднее двух месяцев со дня рождения, а в случае рождения мертвого ребенка заявление подается ответственным должностным лицом медицинской организации не позднее пяти суток с момента родов.»;
пункт 67 изложить в следующей редакции:
«67. Если в решении суда об усыновлении (удочерении) не указано об изменениях имени, отчества, фамилии, места и даты рождения усыновленного (удочеренной), то составляется только актовая запись об усыновлении (удочерении). При этом в актовой записи о рождении усыновленного (удочеренной) делается отметка о государственной регистрации усыновления (удочерения) и вносятся соответствующие изменения.
Если по решению суда об усыновлении (удочерении) изменяются персональные данные ребенка, то после составления актовой записи об усыновлении (удочерении), восстанавливается актовая запись о рождении и формируется новый индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН).»;
пункт 81 изложить в следующей редакции:

"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою тәртібі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 40 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 2 ақпанда № 12972 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
«Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 180-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 «Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою тәртібі қағидаларын бекіту туралы» бұйрыққа (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 10764 тіркелді, 2015 жылғы 20 тамыздағы «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою тәртібі қағидасында:
7-тармақтың 1-бөлімі мынадай мазмұнда жазылсын:
«7. Баланың тууын мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті тіркеуші органға немесе «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорация» коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес жазбаша нысанда не электронды түрде ата-аналары не басқа мүдделі тұлғалары оның туылған күнінен бастап екі айдан кешіктірмей береді, ал бала өлі туылған жағдайда медициналық ұйымның жауапты лауазымды тұлғасы өтінішті бала туылған сәттен бастап бес тәуліктен кешіктірмей береді.»;
67-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
«67. Егер ұл (қыз) бала асырап алу туралы соттың шешiмінде асырап алынған ұл (қыз) баланың тегiн, атын, әкесiнiң атын, туған жерi мен күнiн өзгерткені туралы мәліметтер көрсетілмеген болса, онда тек ұл (қыз) бала асырап алу туралы акті жасалады. Бұл ретте асырап алынған ұл (қыз) баланың тууы туралы актілік жазбасында ұл (қыз) бала асырап алуды мемлекеттік тiркеу туралы белгi қойылады және тиісті өзгерістер енгізіледі.
Егер ұл (қыз) бала асырап алу туралы сот шешімі бойынша баланың жеке деректері өзгертілген болса, ұл (қыз) бала асырап алу туралы акт жазба жасалғаннан кейін, туу туралы акт жазба қалпына келтіріледі және жаңа жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) қалыптастырылады.»;
81-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:

«81. Заявление о перемене имени, отчества, фамилии подается гражданами в регистрирующий орган, либо в Государственную корпорацию по месту жительства заявителя в письменном виде по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам или в электронном виде посредством веб-портала «электронного правительства.»;
пункты 133134 изложить в следующей редакции:
«133. Проверка заявлений о выдаче повторных свидетельств производится по актовым (метрическим) книгам за год, указанный в заявлении, а также за два предшествующих и два последующих года от указанного в заявлении года регистрации акта гражданского состояния.
Если конкретный год регистрации акта гражданского состояния не указан проверка осуществляется за последние пять лет.
134. В удостоверение факта регистрации акта гражданского состояния регистрирующим органом выдается справка о регистрации акта гражданского состояния на основании записи в книге регистрации актов гражданского состояния по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
Справка о регистрации акта гражданского состояния выдается в электронном виде через портал "электронного правительства" посредством ИС ЗАГС, содержащей сведения с 2008 года в день обращения.
Справки о брачной правоспособности выдаются регистрирующими органами по месту жительства заявителей на основании проверок по архиву начиная с шестнадцатилетнего возраста.»;
дополнить приложением 23 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (Калимова В.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.

«81. Атын, әкесiнiң атын, тегін ауыстыру туралы өтінішті азаматтар өтініш берушінің тұрғылықты жерi бойынша осы Қағиданың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жазбаша нысанда тіркеуші органға не Мемлекеттік корпорациясына немесе «Электронды Үкімет» веб-порталы арқылы электронды түрде береді.»;
133134-тармақтар мынадай мазмұнда жазылсын:
«133. Қайталама куәліктерді беру туралы өтініштерді тексеру өтініште көрсетілген жыл ішінде акті (метрикалық) кітаптар бойынша жүргізіледі, сондай-ақ өтініште көрсетілген азаматтық хал актілері тіркелген жылдан бұрынғы екі және кейінгі екі жыл аралығында жүргізіледі.
Азаматтық хал актісін тіркеудің нақты жылы көрсетілмеген болса, тексеру соңғы бес жылға жүзеге асырылады.»;
134. Азаматтық хал актісін тіркеу фактісін куәландыруда тіркеуші орган азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтаманы, осы Қағиданың 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша азаматтық хал актілерін тіркеу кітабындағы жазба негізінде береді.
Азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама электронды түрде "электрондық үкімет" порталы арқылы, 2008 жылдан бастап өтініш берілген күн аралағындағы мәліметтері қамтылған АХАЖ АЖ арқылы беріледі.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманы тіркеуші орган өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша он алты жастан бастап жүргізілген мұрағаты бойынша тексерулер негізінде береді.»;
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 23-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті (В.Қ. Калимова) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің орынбасары Б. Ж. Әбдірайымға жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 марта 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                          Б. Имашев
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 40
Приложение 23
к Правилам организации
государственной регистрации актов
гражданского состояния, внесения
изменений, восстановления,
аннулирования записей актов
гражданского состояния
Форма
Справка о рождении
Гражданин (ка) ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родился (лась) ______________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (селение)______________________________________________________
район _______________________________________________________________
о чем в книге регистрации актов о рождении произведена запись
______ числа ________ месяца ___ года за № __________________________
ИИН _________________________________________________________________
(при его наличии)
Родители:
Отец: _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность ______________________________________________________
Гражданство _________________________________________________________
Мать: _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность_______________________________________________________
Гражданство _________________________________________________________
Выдано свидетельство о рождении № _______ от «___»__________ ________
(число) (месяц)   (год)
Место государственной регистрации (наименование регистрирующего
органа) _____________________________________________________________
М.П.                                       Руководитель
регистрирующего органа
форма
Справка об установлении отцовства
Гражданин ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
признан отцом ребенка________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
родившегося «_____» ____________________ _________________________ г.
(дата рождения: число, месяц, год)
у гражданки _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
о чем в книге регистрации актов об установлении отцовства
_________________ числа _____________ месяца ___________________ года
произведена запись за № ____________
В графе «Сведения о ребенке» до установления отцовства:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
после установления отцовства:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Основание регистрации установления отцовства:
____________________________ от «___»_______________ ________________
(число) (месяц)          (год)
Выдано свидетельство об установлении отцовства № _____ от
«___»__________ _______
(число) (месяц) (год)
Место государственной регистрации (наименование регистрирующего
органа) _____________________________________________________________
М.П.                                         Руководитель
регистрирующего органа
Форма
Справка о заключении брака (супружества)
Гражданин ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения
брака (супружества)
Родившийся __________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (селение) _____________________________________________________
район _______________________________________________________________
Гражданство _________________________________________________________
Национальность ______________________________________________________
и гражданка__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения
брака (супружества)
Родившаяся __________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (селение) _____________________________________________________
район _______________________________________________________________
Гражданство _________________________________________________________
Национальность ______________________________________________________
заключили брак (супружество), о чем в книге регистрации актов о
заключении брака (супружества)
_____________ числа ____________________ месяца ________________ года
произведена запись за №______________
После заключения брака (супружества) присвоены фамилии:
супругу ___________________________ _________________________________
супруге _____________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о заключении брака (супружества):
_________ числа ______________месяца ___________________________ года
Серия и номер выданного свидетельства о заключении брак (супружества)
_____________________________________________________________________
Место государственной регистрации заключения брака (супружества)
(наименование регистрирующего органа):
_____________________________________________________________________
*Примечание: заполняется при наличии отметки о расторжении брака:
Вышеуказанный брак расторгнут согласно актовой записи № _____________
от _______числа _____месяца ____ года _______________________________
(наименование регистрирующего органа)
М.П.                                      Руководитель
регистрирующего органа
форма
Справка о расторжении брака (супружества)
Брак (супружество) между гражданином
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)     (дата рождения: число,
месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (селение) _____________________________________________________
район _______________________________________________________________
Гражданство _________________________________________________________
Национальность ______________________________________________________
и гражданкой_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (дата рождения:
число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (селение) _____________________________________________________
район _______________________________________________________________
Гражданство _________________________________________________________
Национальность ______________________________________________________
расторгнут, о чем в книге регистрации актов о расторжении брака
(супружества):___________ числа ___________ месяца _____________ года
произведена запись № ________________________________________________
Основанием государственной регистрации расторжения брака
(супружества) является: _____________________________________________
Дата прекращения брака (супружества): «_____» ________ _______ г.
Дата вступления в законную силу решения суда о расторжении брака
(супружества): «_____» ________ _________ г.
После расторжения брака (супружества) присвоены фамилии:
Ему _________________________________________________________________
Ей __________________________________________________________________
Свидетельство выдано гражданину (ке)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование регистрирующего органа, выдавшего документ:
_____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака (супружества):
________ числа ______________месяца ____________________________ года
Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества)
_____________________________________________________________________
М.П.                                         Руководитель
регистрирующего органа
форма
Справка об усыновлении (удочерении)
Гражданин (ка) ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родившийся (аяся) ___________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения усыновляемого (удочеряемого) ребенка:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (селение) _____________________________________________________
район _______________________________________________________________
На основании вступившего в законную силу решения суда об усыновлении
(удочерении) и заявления законных представителей ребенка
_____________________________________________________________________
__________ числа _________ месяца _________ года усыновлен (удочерен)
Сведения об усыновителях (удочерителях):
гражданином _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и гражданкой ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
С присвоением ему (ей) после государственной регистрации усыновления
(удочерения)
Фамилии _____________________________________________________________
Имени _______________________________________________________________
Отчества (при его наличии) __________________________________________
о чем в книге регистрации актов об усыновлении (удочерении)
______________ числа _____________ месяца ______________________ года
произведена запись за № ____________________________________________
Место государственной регистрации (наименование регистрирующего
органа): ___________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства об усыновлении (удочерении):
_____________ числа ________________месяца ________________ года
Серия и номер свидетельства об усыновлении (удочерении)
_____________________________________________________________________
М.П.                                         Руководитель
регистрирующего органа
форма
Справка о перемене имени, отчества, фамилии
Гражданин (ка) ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до государственной
регистрации перемены имени, отчества, фамилии)
Родившийся (аяся) ___________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (селение) _____________________________________________________
район _______________________________________________________________
произвел (а) перемену имени, отчества (при его наличии), фамилии на:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) после государственной
регистрации перемены имени, отчества, фамилии)
о чем в книге регистрации актов о перемене имени, отчества, фамилии
___________ числа _______________месяца ________________________ года
произведена запись за № ____________________________________________
Наименование регистрирующего органа, произведшего государственную
регистрацию перемены имени, отчества, фамилии:
____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о перемене имени, отчества, фамилии:
_______________ числа _______________месяца _______ года
Серия и номер выданного свидетельства о перемене фамилии, имени,
отчества ___________________________________________________________
М.П.                                         Руководитель
регистрирующего органа
форма
Справка о смерти
Гражданин (ка)______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родившийся (аяся) __________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика _________________________________________________________
область ____________________________________________________________
город (селение) ____________________________________________________
район ______________________________________________________________
Возраст умершего____________________________________________________
Дата смерти: ________ числа _____________месяца _______________ года
Место смерти:
Республика _________________________________________________________
область ____________________________________________________________
город (селение) ____________________________________________________
район ______________________________________________________________
о чем в книге регистрации актов о смерти
________ числа ______________месяца ____________________________ года
произведена запись за № ____________________________________________
Наименование регистрирующего органа, выдавшего документ:
____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о смерти:
________________ числа ______________месяца __________ года
Серия и номер свидетельства о смерти
____________________________________________________________________
М.П.                                       Руководитель
регистрирующего органа

4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Министр                                    Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына
қосымша
Азаматтық хал актілерін
мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру,
азаматтық хал актілерінің
жазбаларына өзгерістер енгізу,
қалпына келтіру, күшін жою
тәртібі қағидаларына
23-қосымша
нысан
Туу туралы анықтама
Азамат(ша) __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері:
________________________________________________________ Республикасы
______________________________________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (елді мекені)
______________________________________________________________ ауданы
бұл жөнінде туу туралы актілерді тіркеу кітабында
20 ____ жылғы _______ күні _____ айы № _________________ жазу жазылды
ЖСН _________________________________________________________________
(бар болса)
Ата-анасы:
Әкесі:_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ұлты ________________________________________________________________
Азаматтығы __________________________________________________________
Анасы: ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ұлты ________________________________________________________________
Азаматтығы __________________________________________________________
«___»___________ ________ № ______________туу туралы куәлігі берілген
(күні)  (айы)     (жылы)
Мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның атауы) ___________________
_____________________________________________________________________
М.О.                       Тіркеуші органның басшысы
нысан
Әке болуды белгілеу туралы анықтама
Азамат ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
азаматша ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________ ж. «____» ________________________________________ туған
(туған жылы: жылы, айы, күні)
баласының ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
әкесі деп танылды.
бұл жөнінде әке болуды анықтау туралы актілерді тіркеу кітабында
____ жылғы ____________ айының _________ күні №_______ жазу жазылды.
Әке болуды анықтауға дейін «Бала туралы мәлімет»
бағанында ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
әке болуды анықтаудан кейін ________________________________________.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Әке болуды анықтауды тіркеудің негізі:_______________________________
______________________________________________«___»__________ _______
(күні)  (айы)    (жылы)
«___»_______ _______№______әке болуды анықтау туралы куәлігі берілген
(күні) (айы)  (жылы)
Мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның атауы) ___________________
_____________________________________________________________________
М.О.                                  Тіркеуші органның басшысы
нысан
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама
Азамат ______________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері:
________________________________________________________ Республикасы
______________________________________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (елді мекені)
______________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
және азаматша _______________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері:
________________________________________________________ Республикасы
______________________________________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (елді мекені)
______________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
_____ жылғы ____________ айының ____________ күні некесін қидырды
(ерлі-зайыпты болды), бұл жөнінде неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы
актілерді тіркеу кітабында ___ жылғы ____________ айының ____________
күні №_______ жазу жазылды.
Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейін мына тектер берілді:
еріне _______________________________________________________________
зайыбына ____________________________________________________________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің берілген күні:
20 ___ жылғы ____________ айының ____________ күні
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы берілген куәліктің сериясы мен
нөмірі
_____________________________________________________________________
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші
органның атауы):_____________________________________________________
*Ескерту: неке бұзу туралы белгі бар болса толтырылады:
Жоғарыда көрсетілген неке № ________________ _____ жылғы ____________
айының ____________ күнгі акт жазбасына сәйкес бұзылған.
М.О.                                  Тіркеуші органның басшысы
нысан
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы анықтама
Азамат ________________________________________________________ туған
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері:
________________________________________________________ Республикасы
______________________________________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (елді мекені)
______________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
және азаматша _________________________________________________ туған
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері:
________________________________________________________ Республикасы
______________________________________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (елді мекені)
______________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________________
Ұлты ________________________________________________________________
арасындағы неке бұзылды, бұл жөнінде некені (ерлі-зайыптылықты)
бұзғаны туралы актілерді тіркеу кітабында___ жылғы _______айының
________күні № _____________________________________________________
жазу жазылды.
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге негіз болып
табылады: ___________________________________________________________
Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні: ___ ж. «___» _________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы сот шешімінің заңды күшіне
енген күні: ___ ж. «___» _________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаннан кейін мына тектер берілді:
еріне _______________________________________________________________
зайыбына ____________________________________________________________
Куәлік азамат (азаматша) ___________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның атауы:
_____________________________________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы куәліктің берілген күні:
_____________ жылғы ____________ айының _______________________ күні
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаны туралы куәліктің сериясы мен
нөмірі
_____________________________________________________________________
М.О.                                Тіркеуші органның басшысы
нысан
Ұл (қыз) бала асырап алу туралы анықтама
Азамат (ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_______________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Асырап алынатын ұл (қыз) баланың туған жері:
________________________________________________________ Республикасы
______________________________________________________________ облысы
________________________________________________ қаласы (елді мекені)
______________________________________________________________ ауданы
Ұл (қыз) баланы асырап алу туралы заңды күшіне енген сот шешімі және
баланың заңды өкілдерінің өтініші негізінде
_____________________________________________________________________
__________ жылғы ____________ айының ____________ күні асырап алынды.
Асырап алушылар туралы мәліметтер:
азамат ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
және азаматша _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бала асырап алуды мемлекеттік тіркеуден кейін оған:
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса)_______________ бере отырып асырап алды,
бұл жөнінде бала асырап алу туралы актілерді тіркеу кітабында
_____ жылғы ________ айының __________ күні № _________ жазу жазылды
Мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның атауы) ___________________
Бала асырап алу туралы куәліктің берілген күні
______ жылы ____________ айының ____________ күні
Бала асырап алу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
_____________________________________________________________________
М.О.                                  Тіркеуші органның басшысы
нысан
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы анықтама
Азамат (ша) _________________________________________________________
(атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру мемлекеттік
тіркелгенге дейінгі аты, әкесінің аты (бар
болса) тегі)
_______________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ____________________________ Республикасы
____________________________ облысы
____________________________ қаласы (елді мекені)
____________________________ ауданы
атын, әкесінің атын (бар болса), тегін былай өзгертті:
_____________________________________________________________________
(атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру мемлекеттік тіркелгеннен
кейінгі аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
бұл жөнінде атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы актілерді
тіркеу кітабында
__________ жылғы ____________ айының ____________ күні
№ _______________ жазу жазылды
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды мемлекеттік тіркеуді жүргізген
тіркеуші органның атауы:
_____________________________________________________________________
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы куәліктің берілген күні
___ жылғы ____________ айының ____________ күні
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыру туралы куәліктің сериясы мен
нөмірі
_____________________________________________________________________
М.О.                                  Тіркеуші органның басшысы
нысан
Қайтыс болу туралы анықтама
Азамат (ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ____________________________ Республикасы
____________________________ облысы
____________________________ қаласы (елді мекені)
____________________________ ауданы
Қайтыс болған адамның жасы __________________________________________
Қайтыс болған күні: _________ жылғы ________ айының _____ күні
Қайтыс болған жері: Республикасы ____________________________________
облысы __________________________________________
қаласы (елді мекені) ____________________________
ауданы __________________________________________
бұл жөнінде қайтыс болу туралы актілерді тіркеу кітабында
____________ жылғы ____________ айының ____________ күні
№ _________ жазу жазылды
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның атауы:
_____________________________________________________________________
Қайтыс болу туралы куәліктің берілген күні:
__________ жылы ____________ күні ____________ айы
Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
_____________________________________________________________________
М.О.                                  Тіркеуші органның басшысы