Об утверждении типовых учебных планов по специальностям высшего и послевузовского образования
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 58. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2016 года № 13172. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 июня 2016 года № 665
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.06.2016 № 665 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить типовые учебные планы по специальностям высшего и послевузовского образования:
1) Типовой учебный план по специальности 5B103200 – «Командная тактическая сил гражданской обороны» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Типовой учебный план по специальности 5В070300 – «Информационные системы» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Типовой учебный план по специальности 5В090500 – «Социальная работа» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Типовой учебный план по специальности 5B030300 – «Пожарная безопасность» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Типовой учебный план по специальности 5B030300 – «Правоохранительная деятельность» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Типовой учебный план по специальности 5В010300 – «Педагогика и психология» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Типовой учебный план по специальности 5В071900 – «Радиотехника, электроника и телекоммуникации» согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Типовой учебный план по специальности 5B103100 – «Защита в чрезвычайных ситуациях» согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Типовой учебный план по специальности 6М030300 – «Правоохранительная деятельность» (научное и педагогическое направление) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Типовой учебный план по специальности 6М030300 – «Правоохранительная деятельность» (профильное направление) согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Типовой учебный план по специальности 6D030300 – «Правоохранительная деятельность» (научное и педагогическое направление) согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Абдигалиев А.У.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;

Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 58 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 23 ақпанда № 13172 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 22 маусымдағы № 665 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 22.06.2016 № 665 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-1-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жоғары және жоғарғы оқу орнынан кейінгі білім беру мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарлары:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 5В103200 – «Азаматтық қорғаныс күштерінің командалық тактикалық» мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 5В070300 – «Ақпараттық жүйелер» мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 5В090500 – «Әлеуметтік жұмыс» мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 5В100100 – «Өрт қауіпсіздігі» мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 5В030300 – «Құқық қорғау қызметі» мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 5В030300 – «Педагогика және психология» мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 5В071900 – «Радиотехника, электроника және телекоммуникация» мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 5В103100 – «Төтенше жағдайларда қорғау» мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес 6М030300 – «Құқық қорғау қызметі» (ғылыми және педагогикалық бағыт) мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес 6М030300 – «Құқық қорғау қызметі» (бейінді бағыт) мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес 6D030300 – «Құқық қорғау қызметі» (ғылыми және педагогикалық бағыт) мамандығы бойынша үлгілік оқу жоспары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаменті (А.Ү. Әбдіғалиев):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;

1,2,3,4
зачет
KB
Компонент по выбору
6
2,4
зачет
ИА
Итоговая аттестация
3
Государственный экзамен по специальности
1
8
Написание и защита дипломной работы
2
8
ИТОГО:
не менее-146
П Р И М Е Ч А Н И Е:
1) В учебных планах используется единая система кодировки дисциплин, предусматривающая присвоение каждой дисциплине учебного плана соответствующего кода в символах буквенного (три или четыре заглавные буквы латинского алфавита) и цифрового (четырехзначное число, где первый цифровой знак кода указывает курс обучения, второй указывает цикл, к которому относится данная учебная дисциплина, а третий и четвертый цифровые знаки отображают порядковый номер данной дисциплины в рамках цикла специальности) выражения.

1,2,3,4
сынақ
ТК
Таңдау бойынша компонент
6
2,4
сынақ
ҚА
Қорытынды аттестаттау
3
Мамандық бойынша мемлекеттік емтихан
1
8
Диплом жұмысын жазу және қорғау
2
8
БАРЛЫҒЫ:
146 – кем емес
Е С К Е Р Т У:
1) Оқу жоспарының әрбір пәніне әріптік символдардан (латын алфавитінің үш немесе төрт бас әріптері) және сандық (төрт таңбалы, мұнда бірінші сандық белгі оқыту курсын, екіншісі осы оқу пәні кіретін циклды, ал үшінші және төртінші сандық белгілер мамандық циклы шеңберіндегі осы пәннің реттік номерін көрсетеді) мәннен тұратын тиісті кодты беруді көздейтін пәндерді кодтаудың бірыңғай жүйесі пайдаланылады.

2) *Кредиты распределяются вузом самостоятельно в зависимости от вида практики в количестве не менее 6 кредитов.
3) При реализации образовательных программ высшего образования высшее учебное заведение имеет право:
- переносить изучение дисциплин из одного семестра в другой, не нарушая логику освоения образовательной программы;
- увеличивать объем дисциплин обязательного компонента за счет дополнительных видов обучения;
- самостоятельно с учетом пререквизитов устанавливать сроки проведения практик.
Приложение 9
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года № 58
Типовой учебный план
по специальности 6M030300 – «Правоохранительная деятельность»
(научное и педагогическое направление)
Срок обучения: 2 года
Степень: Магистр юридических наук
по специальности 6M030300 –
«Правоохранительная деятельность»
Цикл дисциплины
Код дисциплины
Наименование дисциплины и вида деятельности
Кол-во кредитов
Семестр
Форма контроля
1
2
3
4
5
6
БД
Базовые дисциплины
20
ОК
Обязательный компонент
8
IFN 5201
История и философия науки
2
1
экзамен
IYa 5202
Иностранный язык (профессиональный)
2
1
экзамен
Ped 5203
Педагогика
2
2
экзамен
Psi 5204
Психология
2
1
экзамен
КВ
Компонент по выбору
12
ПД
Профилирующие дисциплины
22
ОК
Обязательный компонент
2
экзамен
TPPUUPZ
5301
Теория и практика применения уголовного и уголовно-процессуального законодательства
2
2
экзамен
КВ
Компонент по выбору
20
Итого теоретического обучения
42
ДВО
Дополнительные виды обучения
не менее 13
ППИ
Практика (педагогическая, исследовательская)
не менее 6*
отчет
НИРМ
Научно-исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерской диссертации
не менее 7
отчет
ИА
Итоговая аттестация
4
КЭ
Комплексный экзамен
1
4
ОиЗМД
Оформление и защита магистерской диссертации
3
4
Итого
Не менее 59
П Р И М Е Ч А Н И Е:
*Количество кредитов, выделяемых на практику, не входит в общую трудоемкость. В случае необходимости вуз может увеличить число кредитов, выделяемых на практику.
Приложение 10
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года № 58
Типовой учебный план
по специальности 6M030300 – «Правоохранительная деятельность»
(профильное направление)
Срок обучения: 1 год
Степень: Магистр права по специальности
6M030300 – «Правоохранительная деятельность»
Цикл дисциплины
Код дисциплины
Наименование дисциплины и вида деятельности
Кол-во кредитов
Семестр
Форма контроля
1
2
3
4
5
6
БД
Базовые дисциплины
8
ОК
Обязательный компонент
5
IYa 5201
Иностранный язык (профессиональный)
2
1
экзамен
Men5202
Менеджмент
1
1
экзамен
Psi 5203
Психология
2
1
экзамен
КВ
Компонент по выбору
3
ПД
Профилирующие дисциплины
10
ОК
Обязательный компонент
1
TPUPO
5301
Теория и практика управления правоохранительными органами
1
2
экзамен
КВ
Компонент по выбору
9
Итого теоретического обучения
18
ДВО
Дополнительные виды обучения
не менее 6
ПП
Практика (производственная)
не менее 2*
отчет
ЭИРМ
Экспериментально-исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерской диссертации
не менее 4
отчет
ИА
Итоговая аттестация
4
КЭ
Комплексный экзамен
1
2
ОиЗМД
Оформление и защита магистерской диссертации
3
2
Итого
Не менее 28
П Р И М Е Ч А Н И Е:
*Количество кредитов, выделяемых на практику, не входит в общую трудоемкость. В случае необходимости вуз может увеличить число кредитов, выделяемых на практику.
Приложение 11
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года № 58
Типовой учебный план
по специальности 6D030300 – «Правоохранительная деятельность»
(научное и педагогическое направление)
Срок обучения - 3 года
Степень: Доктор философии (PhD) по специальности
«6D030300 – Правоохранительная деятельность»
Цикл дисциплин
Код дисциплины
Наименование дисциплины
Кол-во кредитов
Семестр
Форма контроля
БД
Базовые дисциплины
18
ОК
Обязательный компонент
3
0TPD 7201
Общая теория правоохранительной деятельности
3
1
Экзамен
КВ
Компонент по выбору
15
ПД
Профилирующие дисциплины
18
Итого теоретического обучения
36
ДВО
Дополнительные виды обучения
не менее 34
ППИ
Практика (педагогическая, исследовательская)
не менее 6*
Отчет
НИРД
Научно - исследовательская работа докторанта, включая выполнение докторской диссертации, в т.ч.:
28
Отчет
выполнение докторской диссертации
15
ИА
Итоговая аттестация
5
КЭ
Комплексный экзамен
1
ОиЗДД
Оформление и защита докторской диссертации
4
ИТОГО
не менее 75
П Р И М Е Ч А Н И Е:
*Количество кредитов, выделяемых на практику, устанавливается вузом самостоятельно и не входит в общую трудоемкость.

2)* «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» тобының мамандықтары бойынша 6-дан 15-ке дейінгі кредиттер.
3) Жоғары білім берудің кәсіби оқу бағдарламаларын іске асыру кезінде жоғары оқу орны:
- пәнді оқытуды білім беру бағдарламасын игерудің логикасын бұзбай бір семестрден екінші семестрге ауыстыруға;
- міндетті компонент пәндерінің көлемін оқытудың қосымша түрлері есебінен ұлғайтуға;
- пререквизиттерді есепке ала отырып практикаларды өткізу мерзімін дербес белгілеуге құқылы.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 58 бұйрығына
9-қосымша
6M030300 – «Құқық қорғау қызметі» мамандығы бойынша
үлгілік оқу жоспары
(ғылыми және педагогикалық бағыт)
Оқу мерзімі - 2 жыл
Дәрежесі: 6М030300 – «Құқық қорғау қызметі»
мамандығы бойынша заң ғылымдарының магистрі
Пән циклы
Пәндер коды
Пәндер атауы
Кредиттер саны
Семестр
Бақылау нысаны
1
2
3
4
5
6
БП
Базалық пәндер
20
МК
Міндетті компонент
8
TGF 5201
Тарих және ғылым философиясы
2
1
емтихан
Sht 5202
Шет тілі (кәсіби)
2
1
емтихан
Ped 5203
Педагогика
2
2
емтихан
Psi 5204
Психология
2
1
емтихан
ТК
Таңдау бойынша компонент
12
БП
Бейінді пәндер
22
МК
Міндетті компонент
2
емтихан
KKIZhZTPK
5301
Қылмыстық және қылмыстық-процестік заңнамасын қолдану теориясы мен практикасы
2
2
емтихан
ТК
Таңдау бойынша компонент
20
Барлығы теориялық оқыту
42
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
13 кем емес
ППЗ
Практика (педагогикалық, зерттеушілік)
6 кем емес*
есеп
МҒЗЖ
Магистрлік диссертацияның орындалуын қоса есептегенде, магистранттың ғылыми – зерттеу жұмысы
7 кем емес
есеп
ҚА
Қорытынды аттестация
4
КЕ
Кешенді емтихан
1
4
МДРжҚ
Магистрлік диссертацияны ресімдеу және қорғау
3
4
Барлығы:
59 кем емес
Е С К Е Р Т У:
* Практикаға бөлінген кредиттер саны жалпы еңбек сыйымдылығына кірмейді.
Қажет болған жағдайда жоғары оқу орны практикаға бөлінген кредиттер санын көбейте алады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 58 бұйрығына
10-қосымша
6M030300 – «Құқық қорғау қызметі» мамандығы бойынша
үлгілік оқу жоспары
(бейінді бағыт)
Оқу мерзімі - 1 жыл
Дәрежесі: 6М030300 – «Құқық қорғау қызметі»
мамандығы бойынша құқық магистрі
Пән циклы
Пәндер коды
Пәндер атауы
Кредиттер саны
Семестр
Бақылау нысаны
1
2
3
4
5
6
БП
Базалық пәндер
8
МК
Міндетті компонент
5
Sht 5201
Шетел тілі (кәсіби)
2
1
емтихан
Men 5202
Менеджмент
1
1
емтихан
Psi 5203
Психология
2
1
емтихан
ТК
Таңдау бойынша компонент
3
БП
Бейінді пәндер
10
МК
Міндетті компонент
1
KKOVTP
5301
Құқық қорғау органдарын басқарудың теориясы мен практикасы
1
1
емтихан
ТК
Таңдау бойынша компонент
9
Барлығы теориялық оқыту
18
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
6 кем емес
ПӨ
Практика (өндірістік)
2 кем емес*
ЭИРМ
Магистрлік диссертацияның орындалуын қоса есептегенде, магистранттың эксперименттік – зерттеу жұмысы
4 кем емес
ҚА
Қорытынды аттестация
4
КЕ
Кешенді емтихан
1
2
МДРжҚ
Магистрлік диссертацияны рәсімдеу және қорғау
3
2
Барлығы:
28 кем емес
Е С К Е Р Т У:
*Практикаға бөлінген кредиттер саны жалпы еңбек сыйымдылығына кірмейді.
Қажет болған жағдайда жоғары оқу орны практикаға бөлінген кредиттер санын көбейте алады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 58 бұйрығына
11-қосымша
6D030300 – «Құқық қорғау қызметі» мамандығы бойынша
үлгілік оқу жоспары
(ғылыми және педагогикалық бағыт)
Оқу мерзімі - 3 жыл
Дәрежесі: 6D030300 – «Құқық қорғау қызметі»
мамандығы бойынша (PhD) философия докторы
Пәндер циклы
Пәндер коды
Пәндер атауы
Кредиттер саны
Семестр
Бақылау нысаны
БП
Базалық пәндер
18
МК
Міндетті компонент
3
KKKZhT 7201
Құқық қорғау қызметінің жалпы теориясы
3
1
Емтихан
ТК
Таңдау бойынша компонент
15
БП
Бейінді пәндер
18
Барлығы теориялық оқыту
36
ОҚТ
Оқытудың қосымша түрлері
34 кем емес
ППЗ
Практика (педагогикалық, зерттеу)
6 кем емес*
Есеп
ДҒЗЖ
Докторлық диссертацияның орындалуын қоса есептегенде, докторанттың ғылыми – зерттеу жұмысы, оның ішінде:
28
Есеп
докторлық диссертацияны орындау
15
ҚА
Қорытынды аттестация
5
КЕ
Кешенді емтихан
1
ДДРжҚ
Докторлық диссертацияны ресімдеу және қорғау
4
Барлығы:
75 кем емес
Е С К Е Р Т У:
*Практикаға бөлінген кредиттер саны жалпы еңбек сыйымдылығына кірмейді.