О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 491 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2016 года № 13291. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 383/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 13.10.2020 № 383/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 491 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11280, опубликованный 26 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
стандарт государственной услуги "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Қазанғап Т.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;

"Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 491 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 ақпанда № 13291 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 383/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 13.10.2020 № 383/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 43-1-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 491 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11280 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 маусым жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (Т.Б. Қазанғап):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақалау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования, но не ранее 1 марта 2016 года.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
28 января 2016 года
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года № 51
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 491
Стандарт государственной услуги
"Выдача и отзыв регистрационного свидетельства
Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Государственная техническая служба" Комитета связи, информатизации и информации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
(далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугодателю или в Государственную корпорацию – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 20 (двадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап, бірақ 2016 жылғы 1 наурыздан бұрын емес қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2016 жылғы 28 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 51 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 491 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу
куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
(бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Мемлекеттік техникалық қызмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижеcін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

6. Результат оказания государственной услуги:
1) выдача регистрационного свидетельства в форме электронного документа;
2) отзыв регистрационных свидетельств с размещением серийного номера в списке отозванных регистрационных свидетельств.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя в Государственную корпорацию или к услугодателю регистрационные свидетельства записываются на удостоверение личности (физическим лицам), содержащее электронный носитель информации (чип) и (или) на sim-карту содержащую средства криптографической защиты информации.
При обращении услугополучателя через портал регистрационные свидетельства записываются на средства вычислительной техники услугополучателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 09.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 09.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата осуществляются в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию или к услугодателю:
для выдачи регистрационных свидетельств:
1) физические лица:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (от физического лица) по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством интегрированной информационной системы (далее – ИИС) Государственной корпорации и содержащее уникальный номер. В случае обращения услугополучателя в Государственную корпорацию для получения государственной услуги для выдачи удостоверения личности, представляется заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги без уникального номера;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица), удостоверенную нотариально, с указанием полномочия представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом;

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тіркеу куәлігін электрондық құжат нысанында беру;
2) кері қайтарып алынған тіркеу куәліктерінің тізімінде сериялық нөмірін орналастырып, тіркеу куәліктерін кері қайтарып алу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, тіркеу куәліктері (жеке тұлғаларға) ақпаратты электрондық тасығышта (чип) қамтылған жеке куәлікке және (немесе) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын қамтитын sim-картаға жазылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, тіркеу куәліктері көрсетілетін қызметті алушының есептеу техникасы құралдарына жазылады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа күндері, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және нәтижесін беру алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады;
3) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерін беру келесі жұмыс күнімен іске асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
тіркеу куәліктерін беру үшін:
1) жеке тұлғалар:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ИАЖ) арқылы алынған және бірегей нөмірді қамтитын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге (жеке тұлғадан) өтініш. Жеке куәлік беру мақсатында мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірегей нөмір көрсетілмеген тіркеу куәліктерін беруге өтініш ұсынылады;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) мүдделерін үшінші тұлға білдірген кезде – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсынуға және сенімхатпен айқындалған тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігінің көрсетілуімен көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат;

2) индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (от юридического лица и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации, содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица), удостоверенную нотариально, с указанием полномочия представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом;
свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) юридические лица:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (от юридического лица и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации, содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя;
доверенность на разовое получение или отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан от юридического лица по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
справку либо свидетельство (при наличии) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугополучателя в качестве юридического лица.
Для получения регистрационных свидетельств на сотрудника юридического лица до обращения в Государственную корпорацию или к услугодателю, первый руководитель юридического лица или лицо, исполняющего его обязанности посредством портала подтверждает поданную сотрудником юридического лица заявку на выдачу регистрационных свидетельств путем удостоверения ее своей электронной цифровой подписью.
Для первого руководителя юридического лица или лица, исполняющего его обязанности, взамен доверенности представляется справка с места работы либо заверенная печатью юридического лица (при ее наличии) копия приказа (решения, протокола) о назначении на должность первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности;

2) бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірді қамтитын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге (заңды тұлғадан және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкерден) өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) мүдделерін үшінші тұлға білдірген кезде – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсынуға және сенімхатпен айқындалған тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігінің көрсетілуімен көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат;
жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) заңды тұлғалар:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірді қамтитын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге (заңды тұлғадан және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкерден) өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
заңды тұлғадан осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін бір рет алуға немесе кері қайтаруға арналған сенімхат;
көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлғасын заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәлік (болған жағдайда).
Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті алушыға жүгінуге дейін заңды тұлғаның қызметкеріне тіркеу куәліктерін алу үшін заңды тұлғаның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру жолымен заңды тұлғаның қызметкері берген тіркеу куәліктерін беруге арналған өтінімді интернет-ресурс арқылы растайды.
Заңды тұлғаның бiрiншi басшысына немесе оның міндетін атқарушы тұлғаға сенiмхаттың орнына жұмыс орнынан анықтама немесе заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған бірінші басшының лауазымына немесе оның міндетін атқарушы тұлғаны тағайындау туралы бұйрықтың (шешімнің, хаттаманың) көшірмесі.

4) владелец доменного имени интернет-ресурса (физические лица):
заявление на выдачу SSL регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (от физического лица) по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица), удостоверенную нотариально, с указанием полномочия представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом;
копию одного из нижеперечисленных подтверждающих документов на право владения доменным именем интернет-ресурса:
сертификат о владении доменным именем, выданным Казахстанским центром сетевой информации;
выписку из WHOIS (поиск доменного имени.KZ и.ҚАЗ);
5) владелец доменного имени интернет-ресурса (юридические лица):
заявление на выдачу SSL регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
(от юридического лица) по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя;
доверенность на разовое получение или отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан от юридического лица по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
копию одного из нижеперечисленных подтверждающих документов на право владения доменным именем интернет-ресурса:
сертификат о владении доменным именем, выданным Казахстанским центром сетевой информации;
выписку из WHOIS (поиск доменного имени.KZ и.ҚАЗ);
6) участники информационной системы "Казначейство-клиент":
заявление на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (от юридического лица для пользователей информационной системы "Казначейство-Клиент") по форме, согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя;
доверенность на разовое получение или отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан от юридического лица по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
соглашение либо дополнительное соглашение об использовании ЭЦП между Комитетом Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и клиентом на бумажном носителе (если дата подписания соглашения и дата предоставления соглашения либо дополнительного соглашения в НУЦ РК превышает 3 рабочих дня, исключая день подписания соглашения (дополнительного соглашения), то данное соглашения отклоняется);

4) интернет-ресурстың домендік атауының иесі (жеке тұлғалар):
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірді қамтитын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының SS тіркеу куәлігін беруге (жеке тұлғадан) өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) мүдделерін үшінші тұлға білдірген кезде – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсынуға және сенімхатпен айқындалған тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігінің көрсетілуімен көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат;
төменде тізімделген интернет-ресурстың домендік атауын иелену құқығын растайтын құжаттардың біреуінің көшірмесі:
Қазақстан желілік ақпарат орталығы берген домендік атауды иелену туралы сертификат;
WHOIS-дан үзінді көшірме (.KZ және.ҚАЗ домендік атауын іздеу);
5) интернет-ресурстың домендік атауының иесі (заңды тұлғалар):
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірді қамтитын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының SS тіркеу куәлігін беруге (заңды тұлғадан) өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
заңды тұлғадан осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін бір рет алуға немесе кері қайтаруға арналған сенімхат;
төменде тізімделген интернет-ресурстың домендік атауын иелену құқығын растайтын құжаттардың біреуінің көшірмесі:
Қазақстан желілік ақпарат орталығы берген домендік атауды иелену туралы сертификат;
WHOIS-дан үзінді көшірме (.KZ және.ҚАЗ домендік атауын іздеу);
6) "Қазынашылық - Клиент" ақпараттық жүйесіне қатысушылар:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірді қамтитын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге ("Қазынашылық - Клиент" ақпараттық жүйесін пайдаланушылар үшін заңды тұлғадан) өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
заңды тұлғадан осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін бір рет алуға немесе кері қайтаруға арналған сенімхат;
Қазақстан Республикасының Қазынашылық комитеті мен клиенттің арасында ЭЦҚ пайдалану туралы қағаз тасығыштағы келісім немесе қосымша келісім (келісімге қол қою күні мен келісімді немесе қосымша келісімді ҚР ҰКО ұсыну күні келісімге (қосымша келісімге) қол қою күнін қоспағанда, 3 жұмыс күнінен асқан болса, аталған келісім қабылданбайды);

7) физические лица-нерезиденты:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (от физического лица) по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица), удостоверенную нотариально, с указанием полномочия представлять документы на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом;
один из нижеперечисленных документов, содержащий индивидуальный идентификационный номер и подтверждающий, что данный нерезидент зарегистрирован на территории Республики Казахстан:
вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
удостоверение лица без гражданства;
регистрационное свидетельство для иностранцев;
8) юридические лица-нерезиденты:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (от юридического лица и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
доверенность на разовое получение или отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан от юридического лица по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
один из нижеперечисленных документов, содержащий индивидуальный идентификационный номер и подтверждающий, что данный представитель юридического лица-нерезидента зарегистрирован на территории Республики Казахстан:
вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
удостоверение лица без гражданства;
регистрационное свидетельство для иностранцев.
Один из нижеперечисленных документов, содержащий бизнес-идентификационный номер и подтверждающий, что данное юридическое лицо-нерезидент зарегистрировано на территории Республики Казахстан:
справку или свидетельство (при наличии) об учетной регистрации (перерегистрации) филиала, представительства – для юридических лиц-нерезидентов, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан через филиалы и представительства (с образованием постоянного учреждения);
регистрационное свидетельство для юридических лиц-нерезидентов:

7) резидент емес жеке тұлғалар:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірді қамтитын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге (жеке тұлғадан) өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) мүдделерін үшінші тұлға білдірген кезде – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге құжаттарды ұсынуға және сенімхатпен айқындалған тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігінің көрсетілуімен көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат;
аталған резидент емес тұлға Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын және жеке сәйкестендіру нөмірін қамтитын төменде тізімделген құжаттардың бірі:
шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұру ыхтиярхаты;
азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
шетел азаматтарына арналған тіркеу куәлігі;
8) резидент емес заңды тұлғалар:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған және бірегей нөмірді қамтитын осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруге (заңды тұлғадан және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкерден) өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҰКО тіркеу куәлігін бір рет алуға немесе кері қайтаруға заңды тұлғаға арналған қағаз тасығыштағы сенімхат;
аталған резидент емес заңды тұлғаның өкілі Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын және жеке сәйкестендіру нөмірін қамтитын төменде тізімделген құжаттардың бірі:
шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұру ыхтиярхаты;
азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
шетел азаматтарына арналған тіркеу куәлігі;
аталған резидент емес заңды тұлға Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын және бизнес - сәйкестендіру нөмірін қамтитын төменде тізімделген құжаттардың бірі:
филиалдар мен өкілдіктер арқылы (тұрақты мекеме құрып) Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғалар үшін - филиалды, өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәлік (болған жағдайда);
мыналар:

являющихся налоговыми агентами в соответствии с пунктом 5 статьи 197 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс);
владеющих в Республике Казахстан объектами налогообложения;
являющихся дипломатическими и приравненными к ним представительствами иностранного государства, аккредитованными в Республике Казахстан;
осуществляющих деятельность через зависимого агента, который рассматривается как его постоянное учреждение согласно пункту 8 статьи 191 Налогового кодекса;
осуществляющих деятельность через постоянное учреждение без открытия филиала, представительства;
открывающих текущие счета в банках-резидентах.
Для первого руководителя юридического лица или лица, исполняющего его обязанности, взамен доверенности представляется справка с места работы либо заверенная печатью юридического лица (при ее наличии) копия приказа (решения, протокола) о назначении на должность первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности.
Для отзыва регистрационных свидетельств:
1) физические лица, физические лица - владельцы доменного имени интернет-ресурса, физические лица - нерезиденты:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан от физического лица, физического лица - владельца доменного имени интернет-ресурса, физического лица-нерезидента по форме, согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица), удостоверенную нотариально, с указанием полномочия представлять документы на отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом;
2) индивидуальные предприниматели, осуществляющие деятельность в виде совместного предпринимательства:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан от юридического лица, юридического лица - владельца доменного имени интернет-ресурса, индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства, участника информационной системы "Казначейство-клиент", юридического лица-нерезидента по форме, согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации, заверенное печатью юридического лица (при ее наличии), либо выписку из приказа об увольнении услугополучателя. В случае представления выписки из приказа об увольнении, подпись руководителя и печать организации не требуется;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица), удостоверенную нотариально, с указанием полномочия представлять документы на отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и расписываться в соответствующих документах для исполнения поручения, определенного доверенностью – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом;

"Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Салық кодексі) 197-бабының 5-тармағына сәйкес салық агенттері болып табылатын;
Қазақстан Республикасында салық салу объектілеріне иелік ететін;
Қазақстан Республикасында аккредиттелген шетел мемлекетінің дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдіктері болып табылатын;
Салық кодексінің 191-бабының 8-тармағына сәйкес оның тұрақты мекемесi болып қаралатын, тәуелдi агент арқылы қызметін жүзеге асыратын;
филиал, өкілдік ашпай, тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын;
резидент банктерде ағымдағы шоттарды ашатын резидент емес заңды тұлғаларға арналған тіркеу куәлігі.
Заңды тұлғаның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам үшін сенімхаттың орнына жұмыс орнынан анықтама немесе заңды тұлғаның мөрімен (ол болған жағдайда) расталған бірінші басшыны немесе оның міндетін атқарушы адамды лауазымына тағайындау туралы бұйрықтың (шешімнің, хаттаманың) көшірмесі беріледі.
Тіркеу куәліктерін кері қайтарып алу үшін:
1) жеке тұлғалар, интернет-ресурстың домендік атауының иелері жеке тұлғалар, резидент емес жеке тұлғалар:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғадан, интернет-ресурстың домендік атауының иесі жеке тұлғадан, резидент емес жеке тұлғадан Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) мүдделерін үшінші тұлға білдірген кезде – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға құжаттарды ұсынуға және сенімхатпен айқындалған тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігінің көрсетілуімен көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат;
2) бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған, заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған (болған кезде) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғадан, интернет-ресурстың домендік атауының иесі жеке тұлғадан, бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкерден, "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне қатысушыдан, резидент емес заңды тұлғадан Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш немесе көрсетілетін қызметті алушыны жұмыстан босату туралы бұйрықтан көшірме. Жұмыстан босату туралы бұйрықтан көшірме ұсынған жағдайда басшының қолы мен ұйымның мөрі талап етілмейді;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) мүдделерін үшінші тұлға білдірген кезде – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға құжаттарды ұсынуға және сенімхатпен айқындалған тапсырманы орындау үшін тиісті құжаттарға қол қою өкілеттігінің көрсетілуімен көрсетілетін қызметті алушының өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат;

3) юридические лица, юридические лица - владельцы доменного имени интернет-ресурса, участники информационной системы "Казначейство-клиент", юридические лица-нерезиденты:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан от юридического лица, юридического лица - владельца доменного имени интернет-ресурса, индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства, участника информационной системы "Казначейство-клиент", юридического лица-нерезидента по форме, согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги, полученное с портала или посредством ИИС Государственной корпорации, заверенное печатью юридического лица (при ее наличии), либо выписку из приказа об увольнении услугополучателя. В случае представления выписки из приказа об увольнении, подпись руководителя и печать организации не требуется;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя;
доверенность на разовое получение или отзыв регистрационных свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан от юридического лица по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
В случае первичного обращения услугополучатель заполняет на портале форму запроса для получения государственной услуги и предоставляет в Государственную корпорацию или услугодателю перечень документов согласно пункту 9 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае повторного обращения на портал услугополучатель (за исключением участников информационной системы "Казначейство-клиент") направляет запрос в форме электронного документа, содержащего открытый (ые) ключ (и) и удостоверенный действующей электронной цифровой подписью услугополучателя.
На портале услугополучатель имеет возможность отозвать регистрационное свидетельство, направив запрос на отзыв регистрационного свидетельства в форме электронного документа удостоверенный действующей электронной цифровой подписью услугополучателя.
При приеме пакета документов работник Государственной корпорации или услугодателя проверяет представленные документы услугополучателя на полноту, сверяет данные из информационной системы государственной базы данных "Физические лица" или "Юридические лица" с оригиналами документов услугополучателя и возвращает оригиналы услугополучателю.
В документах не допускается наличие подчисток, приписок, зачеркнутых слов и иных неоговоренных исправлений.
Сведения о документах, удостоверяющего личность (для физических лиц), учредительных документов и справка или свидетельство о государственной регистрации (перерегистрация) юридического лица (для юридических лиц), услугодатель, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель или работник Государственной корпорации получает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных систем если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги через Государственную корпорацию, работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:

3) заңды тұлғалар, интернет-ресурстың домен атауының иелері заңды тұлғалар, "Қазынашылық - Клиент" ақпараттық жүйесіне қатысушылар, резидент емес заңды тұлғалар:
порталдан немесе Мемлекеттік корпорацияның ИАЖ арқылы алынған, заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған (болған кезде) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғадан, интернет-ресурстың домендік атауының иесі жеке тұлғадан, бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкерден, "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне қатысушыдан, резидент емес заңды тұлғадан Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш немесе көрсетілетін қызметті алышыны жұмыстан босату туралы бұйрықтан көшірме. Жұмыстан босату туралы бұйрықтан көшірме ұсынған жағдайда басшының қолы мен ұйымның мөрі талап етілмейді;
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғадан Қазақстан Республикасы ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін бір рет алуға немесе кері қайтаруға арналған сенімхат.
Көрсетілетін қызметті алушы бірінші рет жүгінген кезде порталдағы мемлекеттік қызметті алуға арналған сұрау салудың нысанын толтырады және Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті берушіге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін ұсынады.
Порталға екінші рет жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы ("Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесіне қатысушыларды қоспағанда) ашық кілтт(ерд)і қамтитын және көрсетілетін қызметті алушының қолданысындағы электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанында сұрау салуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының қолданысындағы электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанында тіркеу куәлігін кері қайтарып алуға сұрау салуды жіберіп, көрсетілетін қызметті алушының тіркеу куәлігін порталда кері қайтарып алу мүмкіндігі бар.
Құжаттар пакетін қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорацияның немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы берген құжаттардың толықтығын тексереді, "Жеке тұлғалар" немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесіндегі деректерді көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқаларымен тексеріп салыстырады және түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Құжаттарда тазартып өшірулердің, қосып жазулардың, сызылған сөздер мен өзге де айтылмаған түзетулердің болуына рұқсат етілмейді.
Жеке басты куәландырушы құжаттар (жеке тұлғалар үшін), құрылтай құжаттары және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәлік (заңды тұлғалар үшін) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгесі көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын деректерді қолдануға жазбаша келісім алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы тапсырған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Государственной корпорации, принявшего запрос на оформление документов.
О принятии запроса для оказания государственной услуги также услугополучателю направляется уведомление-отчет на адрес электронной почты, указанный в заявлении.
10. Основаниями для отказа услугополучателю в оказании государственной услуги являются:
1) представления недостоверных сведений;
2) в соответствии со вступившим в законную силу решением суда;
3) недостижения лицом шестнадцатилетнего возраста.
В случае неполноты пакета документов, представляемых услугополучателем согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, услугодатель, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 9 к настоящему стандарту.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или)
его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателей по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги либо на имя руководителя Министерства.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В случае некорректного обслуживания работником Государственной корпорации, жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:

1) сұрау салу қабылданған күнін және нөмірін;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге сұрау салуды қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушыға өтініште көрсетілген электрондық пошта мекенжайына мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама–есеп жіберіледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері:
1) дұрыс емес мәліметтер беру;
2) заңды күшіне енген сот шешіміне сәйкес;
3) тұлға он алты жасқа толмаған жағдайда.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар пакетін ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорация қызметкері өтнішіті қабылдаудан бас тартады және осы стандартқа 9-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының,
Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушілер басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Мемлекеттік корпорация кеңсесіне қолма-қол, сол сияқты почта арқылы түскен шағымның қабылданғанын растау оның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні өтініштің екінші данасына немесе өтініштің ілеспе хатына қойылады) болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации.
В случае электронного обращения через портал, услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz.
14. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорация мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы электронды түрде жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы "жеке кабинетіндегі" өңдеу барысында жаңартылатын жүгіну туралы ақпаратқа (шағымды жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қол жеткізе алады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелері мен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Электрондық түрде көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда,
мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген
өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның: www.mid.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Заңнамамен белгіленген тәртіпте өзіне өзі қызмет көрсету, өз бетінше қозғалу, бейімделу қабілеттілігін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414 Бірыңғай байланыс орталығы бойынша жүгіну арқылы мекенжайына барып жүргізеді.
15. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі болады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде ала алады.

17. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, по телефонам услугодателя, указанным на интернет-ресурсе услугодателя: www.pki.gov.kz, либо по телефону Министерства 8 (7172) 74-10-34.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан"
Форма
Заявление
на выдачу регистрационных свидетельств Национального
удостоверяющего центра Республики Казахстан (от
физического лица)
Уникальный номер
Идентификационные данные физического лица, на имя которого выдаются
регистрационные свидетельства:
ИИН: ________________________________________________________________
Фамилия:_____________________________________________________________
Имя: ________________________________________________________________
Отчество:____________________________________________________________
Наименование области:________________________________________________
Город:_______________________________________________________________
Адрес электронной почты:_____________________________________________
Телефон:_____________________________________________________________
Срок действия регистрационных свидетельств: 1 год.
С политикой соответствующих регистрационных свидетельств НУЦ РК
ознакомлен, возражений не имею.
Данные о средствах ЭЦП, используемых для создания соответствующего
закрытого ключа ЭЦП, обозначение стандарта алгоритма ЭЦП и длины
открытого ключа:
СКЗИ НУЦ РК (ЭЦП - RSA 2048 Бит, аутентификация - RSA 2048 Бит,
ЭЦП для sim-карты – ГОСТ 34.310-2004 512 Бит)
Открытый ключ подписи:_______________________________________________
Открытый ключ аутентификации:________________________________________
Место для дополнительной информации:_________________________________
С пользовательским соглашением Национального удостоверяющего
центра Республики Казахстан ознакомлен и подтверждаю свое согласие на
обработку моих персональных данных в целях получения государственной
услуги и получения уведомлений на электронную почту.
Дата обращения в некоммерческое акционерное общество "Государственная
корпорация "Правительства для граждан" или к услугодателю
"___" ______________ 20 __г.
Подпись физического лица (представителя физического лица) ___________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан"
Форма
Заявление
на выдачу регистрационных свидетельств
Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
(от юридического лица и индивидуального предпринимателя,
осуществляющего деятельность в виде совместного
предпринимательства)
Уникальный номер
Идентификационные данные юридического лица:
БИН:_________________________________________________________________
Наименование организации или ИП:_____________________________________
Идентификационные данные сотрудника юридического лица, на имя
которого выдаются регистрационные свидетельства:
ИИН: ________________________________________________________________
Фамилия:_____________________________________________________________
Имя: ________________________________________________________________
Отчество:____________________________________________________________
Наименование области:________________________________________________
Город:_______________________________________________________________
Адрес электронной почты:_____________________________________________
Телефон:_____________________________________________________________
Срок действия регистрационных свидетельств: 1 год.
С политикой соответствующих регистрационных свидетельств НУЦ РК
ознакомлен, возражений не имею.
Данные о средствах ЭЦП, используемых для создания соответствующего
закрытого ключа ЭЦП, обозначение стандарта алгоритма ЭЦП и длины
открытого ключа:

17. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны, көрсетілген қызметті берушінің www.pki.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің телефондары немесе Министрліктің 8 (7172) 74-10-34 телефоны бойынша алуға болады.
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық куәландыру орталығының
тіркеу куәлігін беру және қайтарып
алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының
тіркеу куәліктерін беруге өтініш
(жеке тұлғадан)
Бірегей нөмірі
Атына тіркеу куәліктері берілетін жеке тұлғаның сәйкестендіру
деректері:
ЖСН: ________________________________________________________________
Тегі: _______________________________________________________________
Аты:_________________________________________________________________
Әкесінің аты:________________________________________________________
Облыстың атауы:______________________________________________________
Қала: _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы:_________________________________________
Телефон:_____________________________________________________________
Тіркеу куәліктерінің жарамдылық мерзімі: 1 жыл.
Тиісті тіркеу куәліктерінің саясатымен таныстым, қарсылығым жоқ.
ЭЦҚ тиісті жабық кілтін құру үшін пайдаланылатын ЭЦҚ құралдары туралы
деректер, ЭЦҚ алгоритмі стандартының және ашық кілт ұзындығының
белгіленуі:
ҚР ҰКО АҚКҚ (ЭЦҚ - RSA 2048 Бит, аутентификация - RSA 2048 Бит),
sim-картаға арналған ЭЦҚ – ГОСТ 34.310-2004 512 Бит)
Қолтаңбаның ашық кілті:______________________________________________
Аутентификация ашық кілті:___________________________________________
Қосымша ақпаратқа арналған орын:
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының
пайдаланушылық келісімімен таныстым және тіркеу куәліктерін алу
мақсатында менің дербес деректерімді өңдеуге және электрондық поштаға
хабарламаларды алуға келісім беретінімді растаймын.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық
емес акционерлік қоғамына немесе көрсетілетін қызметті берушіге
жүгіну күні
20 ___ жылғы " ___ " _____________
Жеке тұлғаның (жеке тұлға өкілінің) қолы _____________
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық куәландыру орталығының
тіркеу куәлігін беру және қайтарып
алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу
куәліктерін беруге өтініш
(заңды тұлға және қызметiн бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде жүзеге
асыратын жеке кәсiпкер атынан)
Бірегей нөмірі
Заңды тұлғаның сәйкестендіру деректері:
БСН: ________________________________________________________________
Ұйымның атауы немесе ДК:_____________________________________________
Атына тіркеу куәлігі берілетін заңды тұлға қызметкерінің
сәйкестендіру деректері:
ЖСН: ________________________________________________________________
Тегі: _______________________________________________________________
Аты:_________________________________________________________________
Әкесінің аты:________________________________________________________
Облыстың атауы:______________________________________________________
Қала: _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы:_________________________________________
Телефон:_____________________________________________________________
Тіркеу куәліктерінің жарамдылық мерзімі: 1 жыл.
Тиісті тіркеу куәліктерінің саясатымен таныстым, қарсылығым жоқ.
Электрондық цифрлық қолтаңбаның тиісті жабық кілтін құру үшін
пайдаланылатын электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдары туралы
деректер, электрондық цифрлық қолтаңба алгоритмі стандартының және
ашық кілт ұзындығының белгіленуі:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. (работника некоммерческого акционерного общества
"Государственная корпорация "Правительства для граждан")
(подпись)
Исп.: Ф.И.О._____________
Тел. __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә.А. ("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік
корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамына қызметкерінің)
(қолы)
Орынд. Т.А.Ә.А. _____________
Тел.__________
Алдым: Т.А.Ә.А. / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" _______