О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 495 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 78. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2016 года № 13292. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 156 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 29.05.2020 № 156 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах"ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 495 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11578, опубликованный 24 июля 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)" к указанному приказу:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей (далее – услугодатели).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня, следующего за днем сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
выдача лицензии – не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течение 3 (три) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии – в течение 2 (два) рабочих дней;
переоформление лицензии при реорганизации в форме выделения, разделения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу – не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (два) рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;

"Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 495 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 78 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 ақпанда № 13292 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 156 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.05.2020 № 156 (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткенен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 43-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 495 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11578 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 24 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа "Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты" деген 1-қосымшада:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет облыстардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасы тапсырылған күннен кейін келесі күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензияны беру – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта рәсімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
заңды тұлға – лицензиаты басқа заңды тұлғаға бөліп шығу, бөліну нысанында қайта ұйымдасқан кезде лицензияны қайта рәсімдеу – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжатты қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию - 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации - 15 (пятнадцать) минут.";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, кроме воскресенья и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди по месту нахождения услугодателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;";
в пункте 9:
абзац первый подпункта 1) части первой изложить в следующей редакции:
"1) в Государственную корпорацию:";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.";
абзац второй части пятой изложить в следующей редакции:
"через Государственную корпорацию выдается расписка о приеме документов, в произвольной форме, с указанием перечня принятых документов, фамилии, имени и отчество (при его наличии) работника, принявшего заявление, даты и времени подачи заявления, а также даты выдачи результата оказания государственной услуги";
части шестую и седьмую изложить в следующей редакции:
"В случае предоставления результата оказания государственной услуги в бумажном виде в Государственной корпорации выдача осуществляется на основании расписки о приеме документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата оказания государственной услуги в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"В случае представления услугополучателем неполного пакета соответствующих документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги.";
название главы 3 изложить в следующей редакции:

2) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда рұқсат берілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.";
8–тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ға дейін үзіліссіз. Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек күту" тәртібімен көрсетілетін қызметті беруші орналасқан жері бойынша көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы "брондауға" болады.";
9–тармақта:
1) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорацияға";
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері электрондық құжат көшірмелерін салыстырып, түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді.";
бесінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация арқылы - қабылданған құжаттардың тізбесі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкері, өтінішті беру күні мен нөмірі, сондай-ақ көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру күні көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;";
алтыншы және жетінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Мемлекеттік корпорацияға қағаз түрінде ұсынылған жағдайда, жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде (немесе нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкіліне), құжаттарлы қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация бір ай ішінде көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға мемлекетті қызметті көрсету нәтижесін жібереді.";
10–тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг, Государственных корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг";
в пункте 11:
части третьи и четвертый изложить в следующей редакции:
"В случае некорректного обслуживания работником Государственной корпорации, жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации по адресам указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Государственной корпорации, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.";
части шестую и седьмую изложить в следующей редакции:
"Жалоба подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Государственной корпорации.
Информацию о порядке обжалования через портал действий (бездействия) работника услугодателя или Государственных корпорации можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.";
название главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственные корпорации";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт – центр 1414.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства: mid.gov.kz;
Государственной корпорации: www.con.gov.kz.";
приложения 1, 2, 4, 5 и 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту индустрии туризма Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:

"3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.";
11-тармақта:
үшінші және төртінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысының атына жіберіледі.
Шағымды қабылдауды растау шағымды қабылдаушы адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде немесе Мемлекеттік корпорацияда оны тіркеу болып табылады.";
алтыншы және жетінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Шағым тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің не Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен жүру, бағдарлану қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқаны заңнамалық тәртіпте дәлелденген көрсетілетін қызметті алушылардан бірыңғай байланыс орталығына 1414 жүргізу арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары:
Министрлік: mid.gov.kz;
Мемлекеттік корпорация: www.con.gov.kz интернет-ресурстарында;";
"Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 4, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Туризм индустриясы департаменті:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставить в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования, но не ранее 1 марта 2016 года.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
29 января 2016 года
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 78
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
__________________________________________
(наименование услугодателя)
от __________________________________________
(наименование, местонахождение, бизнес–
идентификационный номер юридического лица
____________________________________________
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
____________________________________________
представительства иностранного юридического
лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Заявление
юридического лица для получения лицензии
Прошу выдать лицензию на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать наименование вида деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _______________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного
_____________________________________________________________________
юридического лица), область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ___________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
_____________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии;
согласен на удостоверение заявления ЭЦП работника
некоммерческого акционерного общества Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (в случае обращения через некоммерческое
акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для
граждан").
Руководитель __________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения "___" _________ 20 __ года
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 78
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
__________________________________________
(наименование услугодателя)
от __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________
физического лица, индивидуальный
____________________________________________
идентификационный номер)
Заявление
физического лица для получения лицензии
Прошу выдать лицензию на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать наименование вида деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ________________________
(почтовый индекс, область,
_____________________________________________________________________
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес осуществления деятельности ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный
_____________________________________________________________________
пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии;
согласен на удостоверение заявления ЭЦП работника
некоммерческого акционерного общества Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (в случае обращения через некоммерческое
акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для
граждан").
Услугополучатель ___________ __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при его наличии) Дата заполнения "__" __ 20_ года
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 78
Приложение 4
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
____________________________________________
(наименование услугодателя)
от __________________________________________
(наименование, местонахождение, бизнес–
идентификационный номер юридического лица
_____________________________________________
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
_____________________________________________
представительства иностранного юридического
лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии Прошу переоформить лицензию № ___ от "__" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) ____________________________________________________
(номер лицензии, дата выдачи, наименование
_____________________________________________________________________
лицензиара, выдавшего лицензию)
на осуществление ____________________________________________________
(наименование вида деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей
ячейке Х):

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық көшірмесін баспа және электронды түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ күнтізбелік он күн ішінде тіркелген бұйрықты алғаннан кейін Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң, бірақ 2016 жылдың 1 наурызынан бұрын емес қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2016 жылғы 29 қаңтар
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 78 бұйрығына
1-қосымша
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
_________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
_________________________________________
(атауы, тұрғылықты орны, заңды тұлғаның бизнес
сәйкестендіру нөмірі (оның ішінде шетелдік
заңды тұлға),
_________________________________________
филиалдың немесе шетел заңды тұлғасының
_________________________________________
өкілдігінің бизнес сәйкестендіру нөмірі – егер
бизнес сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда
Заңды тұлғаның лицензия алуға өтініші
__________________________________________________ жүзеге асыру
үшін
(қызмет түрінің атауын көрсету)
лицензия беруіңізді сұраймын
қағаз тасығышта ______ (қағаз тасығышта лицензия алу қажет
болса, Х белгісін қою керек)
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
(пошта индексі, ел (шетелдік заңды тұлға үшін) облыс,
_____________________________________________________________________
қала, аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта______________________________________________
Телефон________________________________________________________
Факс___________________________________________________________
Банк шоты______________________________________________________
(шот нөмірі, банк атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы _____________________________________
(пошта индексі, облыс, қала,
аудан,_______________________________________________________________
елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жай)
нөмірі
Қоса беріледі___________парақ.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға кез келген лицензия беру немесе бас тарту мәселелері бойынша ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға сотпен лицензияланатын қызмет түрімен сотпен айналысуға тыйым салынбағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа жанасатындығы және қолданыста болып табылатындығы;
лицензия беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қол жетімділігі шектелген дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының қызметкері өкінішті ЭЦК-мен куәландыруға келісетіндігі ("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына жүгінген жағдайда) расталады.
Басшы _______ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні 20 __ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 78 бұйрығына
2-қосымша
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
____________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты(бар болған
____________________________________________
жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғаның лицензия алуға өтініші
___________________________________________________ жүзеге асыру үшін
(қызмет түрінің атауын көрсету)
лицензия беруіңізді сұраймын
қағаз тасығышта ______ (қағаз түрінде лицензия алу қажет болса,
Х белгісін қою керек)
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
_____________________________________________________________________
көшенің атауы, үйдің/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта______________________________________________
Телефон________________________________________________________
Факс___________________________________________________________
Банк шоты______________________________________________________
(шот нөмірі, банк атауы және тұрған жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан,
_____________________________________________________________________
елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жай)
нөмірі)
Қоса беріледі___________парақ.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға кез келген лицензия беру немесе бас тарту мәселелері бойынша ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға сотпен лицензияланатын қызмет түрімен сотпен айналысуға тыйым салынбағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа жанасатындығы және қолданыста болып табылатындығы;
лицензия беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қол жетімділігі шектелген дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының қызметкері өкінішті ЭЦК-мен куәландыруға келісетіндігі ("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына жүгінген жағдайда) расталады.
Көрсетілген қызметті алушы _______ ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні 20___жылғы "__"_______________
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 78 бұйрығына
3-қосымша
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
__________________________________________
(атауы, тұрғылықты орны, заңды тұлғаның
бизнес сәйкестендіру нөмірі
(оның ішінде шетелдік заңды тұлға),
__________________________________________
филиалдың немесе шетел заңды тұлғасының
өкілдігінің
__________________________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі – егер бизнес
сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда)
Заңды тұлғаның лицензияны қайта рәсімдеуге өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензия нөмірі, берілген күні, лицензия берген лицензиардың атауы)
___________________________________________________ жүзеге асыру үшін
(қызмет түрінің атауы)
20__жылғы "__" _____ берілген №__ лицензияны қайта
рәсімдеуіңізді сұраймын.
Мынадай негіздеме(лер) бойынша (қажетті ұяшықта Х белгісін қойыңыз):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с
порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке
Х):
слияния ___
преобразования ____
присоединения ____
выделения ____
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-услугополучателя__;
3) изменение места нахождения юридического лица-
услугополучателя ____________;
4) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан __________________________________________________________;
5) изменение наименования вида деятельности __________________;
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе).
Адрес юридического лица _______________________________________
(страна (для иностранного юридического лица), почтовый
индекс,область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения).
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использования персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии;
согласен на удостоверение заявления ЭЦП работника
некоммерческого акционерного общества Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (в случае обращения через некоммерческое
акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для
граждан").
Услугополучатель ___________ __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения "___" _________ 20 __ года
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 78
Приложение 5
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
____________________________________________
(наименование услугодателя)
от __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________
физического лица, индивидуальный
____________________________________________
идентификационный номер)
Заявление
физического лица для переоформления лицензии
Прошу переоформить лицензию №___ от "__" __________ 20___ года,
выданную(ое) (ых) __________________________________________________
(номер лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара,
выдавшего лицензию)
_____________________________________________________________________
на осуществление ____________________________________________________
(наименование вида деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей
ячейке Х):

1) "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34–тармағымен белгіленген тәртіпке сәйкес лицензиатты – заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру (қажетті ұяшықта Х белгісін қойыңыз):
бірігу______
қайта құру_____
қосылу____
бөліну_____
бөлу______
2) лицензиат – заңды тұлға атауының өзгеруі___________________;
3) лицензиат – заңды тұлғаның тұрған жерінің өзгеруі _________;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта рәсімдеу туралы
талаптың болуы______________________________________________________;
5) қызмет түрі атауының өзгеруі ______________________________;
қағаз тасығышта____(қағаз тасығышта лицензия алу қажет болса, Х
белгісін қою керек).
Заңды тұлғаның мекенжайы_______________________________________
(ел-шетелдік заңды тұлға үшін, пошта индексі, облыс, қала,
аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жай) нөмірі).
Электрондық пошта______________________________________________
Телефон________________________________________________________
Факс___________________________________________________________
Банктік шот____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және тұрған жері)
Қоса беруледі____________парақ.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер мен байланыстар болып табылатыны және оларға кез келген лицензия беру немесе бас тарту мәселелері бойынша ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілген қызметті алушыға сотпен лицензияланатын қызмет түрімен сотпен айналысуға тыйым салынбағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа жанасатындығы және қолданыста болып табылатындығы;
лицензия беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қол жетімділігі шектелген дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының қызметкері өкінішті ЭЦК-мен куәландыруға келісетіндігі ("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына жүгінген жағдайда) расталады.
Көрсетілген қызметті алушы _______ ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні 20____ жылғы "__"______________
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 78 бұйрығына
4-қосымша
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
____________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
_____________________________________________
жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғаның лицензияны қайта рәсімдеуге өтініші
_____________________________________________________________________
(қызмет түрінің атауы)
жүзеге асыру үшін берілген 20___ жылғы №___ "__" лицензияны
_____________________________________________________________________
(лицензия нөмері, берілген күні, лицензияны берген лицензиардың
атауы)
келесідей негіздемелерге байланысты (тиісті торда Х белгісін
көрсетіңіз) қайта рәсімдеуіңізді сұраймын:

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-услугополучателя _______;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-
услугополучателя а, изменение его наименования _______;
3) перерегистрация индивидуального
предпринимателя-услугополучателя, изменение его юридического адреса
___________________________________________________________________;
4) наличие требования о переоформлении в законах
Республики Казахстан ________;
5) изменение наименования вида деятельности ___________;
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе).
Адрес местожительства физического лица ________________________
(почтовый индекс, область, город,
_____________________________________________________________________
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии;
согласен на удостоверение заявления ЭЦП работника
некоммерческого акционерного общества Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (в случае обращения через некоммерческое
акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для
граждан").
Услугополучатель ________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при его наличии). Дата заполнения: "_" _ 20_ года
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 78
Приложение 6
к Стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Форма
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо наименование
организации услугополучателя)
_____________________________________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __
филиала некоммерческого акционерного общества Государственная
корпорация "Правительство для граждан" (в случае обращения через
некоммерческого акционерного общества Государственная корпорация
"Правительство для граждан") ________________________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ___
_____________________________________________________________________
(указать наименование государственной услуги в соответствии
_____________________________________________________________________
со стандартом государственной услуги)
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) дара тұлға-көрсетілетін алушының _______ тегінің, атының,
әкесінің атының (бар болса) өзгеруі;
2) дара кәсіпкер-көрсетілетін алушының қайта тіркелуі, оның
атауының өзгеруі _______;
3) жеке кәсіпкер-көрсетілетін алушының қайта тіркелуі, оның
заңды мекен-жайының өзгеруі _________;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта рәсімдеу туралы
талаптардың болуы _________;
5) қызмет түрінің атауының өзгеруі _________;
қағаз түрінде _______ (лицензияны қағаз түрінде алу қажет
болса, Х белгісін қою).
Жеке тұлғаның тұратын жерінің мекенжайы _______________________
(пошталық индекс, облыс, қала,
_____________________________________________________________________
аудан, елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банктік шот ___________________________________________________
(шот нөмері, банктің атауы және орналасқан жері)
Қосымша _____ бетте.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер мен байланыстар болып табылатыны және оларға кез келген лицензия беру немесе бас тарту мәселелері бойынша ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге сотпен лицензияланатын қызмет түрімен сотпен айналысуға тыйым салынбағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа жанасатындығы және қолданыста болып табылатындығы;
лицензия беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қол жетімділігі шектелген дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының қызметкері өкінішті ЭЦК-мен куәландыруға келісетіндігі ("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына жүгінген жағдайда) расталады.
Көрсетілген қызметті алушы _______ ____________________________
(қолы) (тегі,аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні 20____ жылғы "__"______________
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 78 бұйрығына
5-қосымша
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет) жүзеге
асыруға лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда) немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан
бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы
15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының №__ бөлімі
_____________________________________________________________________
(мекенжайы көрсетілсін)
мемлекеттік қызмет көрсетуге ________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің атауы мемлекеттік
_____________________________________________________________________
көрсетілетін қызметтер стандартына сәйкес көрсетілсін)
Сіз мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарында көзделген
тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника (подпись)
некоммерческого акционерного общества Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (в случае обращения через некоммерческое
акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для
граждан")
Исполнитель (фамилия, имя, отчество (при его наличии)._________
Телефон: _________________________
Получил: ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
услугополучателя)
"___" _________ 20 ____ года

1)____________________________________________________________;
2)____________________________________________________________;
3)________________________________________ ұсынбауыңызға
байланысты құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр бір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
_________________________________________________________ ___________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (қолы)
коммерциялық емес акционерлік қоғамы қызметкерінің
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Орындаушы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)_____________
Телефон: ____________________________________________________________
Алды: _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетілетін
қызметті алушының қолы)
20__ жылғы "___" _________.