Об утверждении Правил учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 февраля 2016 года № 13319. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 июня 2019 года № 146/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 29.06.2019 № 146/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 31) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов.
2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Қазанғап Т.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтылымын, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтылымының баптау кешенін есепке алу және сақтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 131 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 ақпанда № 13319 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 29 маусымдағы № 146/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.06.2019 № 146/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабы 31) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтылымын, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтылымының баптау кешенін есепке алу және сақтау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетіне (Т.Б. Қазанғап):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 131
Правила
учета и хранения разработанного программного
обеспечения, исходных программных кодов (при наличии)
и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения
информационных систем государственных органов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 31) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" и определяют порядок учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в сфере информатизации (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере информатизации и "электронного правительства";
2) исходный программный код – текст компьютерной программы на каком-либо языке программирования или языке разметки, который может быть прочтен человеком и повторно использован;
3) репозиторий – хранилище объектов, структурированное по типу информации и предоставляемое на основе информационно-коммуникационных услуг оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
3. Учет и хранение разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов осуществляется в целях создания единой системы учета, обеспечения замены приобретенного программного продукта в случае его утраты, обеспечения возможности повторного использования.
2. Порядок учета и хранения разработанного программного
обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и
комплекса настроек лицензионного программного обеспечения
информационных систем государственных органов
4. Учет и хранение разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов организовывает уполномоченный орган и осуществляет сервисный интегратор "электронного правительства" (далее - сервисный интегратор).

4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушысы
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 131 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген
бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын
(болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету
кешенін есепке алу және сақтау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алу және сақтау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес әзірленді және Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алу және сақтау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) – ақпараттандыру және "электрондық үкімет" саласында басшылық пен салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) бастапқы бағдарламалық код – бағдарламалаудың қандай да бір тіліндегі немесе белгілеу тіліндегі адам оқи алатын және қайтадан пайдаланылатын компьютерлік бағдарлама мәтіні;
3) репозиторий – "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық операторы көрсететін ақпараттық-коммуникациялық қызметтері негізінде ұсынылатын және ақпарат түрі бойынша құрылымдалған объектілер сақтау орны.
3. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алу және сақтау сатып алынағн бағдарламалық өнімді есепке алудың бірыңғай жүйесін құру, жоғалған кезде алмастыруды қамтамасыз ету, қайтадан пайдалану мүмкіндігін қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген
бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын
(болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету
кешенін есепке алу және сақтау тәртібі
4. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алуды және сақтауды "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторы (бұдан әрі - сервистік интегратор) жүзеге асырады.

5. Учету и хранению разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов подлежат (при наличии) следующие объекты:
1) исходные программные коды информационной системы, включающие:
исходные программные коды, написанные непосредственно разработчиками программного продукта, а также коды сторонних разработчиков, используемые в проекте;
служебные файлы, необходимые для ручной или автоматической компиляции;
описание процесса компиляции (с указанием среды разработки и ее версии), особенностей настроек среды разработки, необходимых для компилирования программного продукта;
2) загрузочный файл, включающий:
сформированные пакеты программы установки программного продукта;
откомпилированные модули (компоненты) программного продукта, созданные непосредственно разработчиками программного продукта, а также откомпилированные модули (компоненты) сторонних разработчиков, файлы с настройками и рабочими данными, необходимыми для компиляции, установки и полноценного функционирования программного продукта;
3) дополнительное программное обеспечение в случае необходимости, определяемый собственником или владельцем информационной системы;
4) файл, содержащий структуру базы данных;
5) комплекс настроек лицензионного программного обеспечения, используемого для разработанного программного обеспечения;
6) техническая документация информационной системы.
6. Учет и хранение разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов осуществляется после ввода информационной системы государственного органа в промышленную эксплуатацию.
7. Учета и хранение разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов, находящихся в промышленной эксплуатации, осуществляется после их регистрации на архитектурном портале "электронного правительства" (далее – архитектурный портал).
8. Государственный орган в течение десяти рабочих дней после ввода информационной системы в промышленную эксплуатацию или регистрации на архитектурном портале направляет сервисному интегратору заявку на учет и хранение разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов (далее – заявка), по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

5. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алуға және сақтауға келесі объектілер жатады:
1) ақпараттық жүйенің мыналарды қамтитын бастапқы бағдарламалық кодтары:
нақты бағдарламалық өнімді әзірлеушілер жазған бастапқы бағдарламалық кодар, сонымен қатар бөгде әзірлушілердің жобада пайдаланылатын кодтары;
қолмен немесе автоматты компиляциялау үшін қажетті қызметтік файлдар;
бағдарламалыө кодты компиляциялау үшін қажетті компиляциялау процесінің (әзірлеу ортасы мен оның нұсқасы көрсетілген), әзірлеу ортасын күйге келтірулер ерекшеліктерінің сипаттамасы;
2) мыналарды қамтитын жүктеу файлы:
бағдарламалық өнімді орнату бағдарламасының қалыптастырылған пакеттері;
нақты бағдарламалық өнімді әзірлеушілер шығарған бағдарламалық өнімнің компиляцияланған модульдері (компоненттері), сондай-ақ бағдарламалық өнімді компиляциялау, орнату және толық жұмыс істеуі үшін қажетті бөгде әзірлушілрдің компиляцияланған модульдері (компоненттері), күйге келітірулер мен жұмыс деректері бар файлдар;
3) ақпараттық жүйенің иесі немесе иеленуші қажет болған жағдайда анықтайтын қосмша бағдарламалық қамтамасыз ету;
1) дерекқоры құрылымы қамтылған файл;
2) әзірленген бағдарламалық қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудің күйге келтірулер кешені;
3) ақпараттық жүйенің техникалық құжаттамасы.
6. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алу және сақтау мемлекеттік органның ақпараттық жүйесін өнеркәсіптік пайдалануға енгізгннен кейін жүзеге асырылады.
7. Өнеркәсіптік пайдаланудағы мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алу және сақтау оларды "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында (бұдан әрі - архитектуралық портал) тіркегеннен кейін жүзеге асырылады.
8. Ақпараттық жүйе өнеркәсіптік пайдалануға енгізілгеннен немесе архитектуралық порталда тіркелгеннен кейін мемлекеттік орган он жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сервистік интеграторға мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алуға және сақтауға өтінім (бұдан әрі - өтінім) жібереді.

9. Сервисный интегратор регистрирует заявку в журнале регистрации поступивших заявок по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и в течение пяти рабочих дней формирует репозиторий для принятия разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов.
10. После формирования репозитория в течение пяти рабочих дней сервисный интегратор принимает от государственного органа разработанные программные обеспечения, исходные программные коды (при наличии) и комплексы настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов.
11. Сервисный интегратор предоставляет государственному органу доступ к репозиторию для многократного использования разработанных программных обеспечении, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов и (или) получения объектов в случае их утраты государственным органом с уведомлением уполномоченного органа.
12. В случае снятия информационной системы с эксплуатации государственный орган в течение десяти рабочих дней уведомляет об этом сервисный интегратор.
Сервисный интегратор в течение трех рабочих дней после получения уведомления осуществляет передачу разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов государственному органу.
13. Государственный орган после принятия от сервисного интегратора разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов обеспечивает их передачу в архив в порядке, установленном статьей 13 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О национальном архивном фонде и архивах".
14. Сервисный интегратор не позднее 10 числа месяца, следующего за истекшим полугодием, предоставляет уполномоченному органу отчет о проведенных работах в рамках осуществления учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек лицензионного программного обеспечения информационных систем государственных органов.
Приложение 1
к Правилам учета и хранения
разработанного программного обеспечения,
исходных программных кодов (при наличии)
и комплекса настроек лицензионного
программного обеспечения информационных
систем государственных органов
Форма
Заявка
на учет и хранение разработанного программного обеспечения,
исходных программных кодов (при наличии) и комплекса настроек
лицензионного программного обеспечения информационных
систем государственных органов
Полное наименование организации – заявителя или фамилия, имя,
отчество (при его наличии) физического лица-заявителя:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Наименование разработанного программного обеспечения, исходных
программных кодов (при наличии) и комплекса настроеклицензионного
программного обеспечения информационных систем государственных
органов:____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Код информационной системы из архитектурного портала
"электронного правительства":_______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
В количестве экземпляров: __________________________________________
____________________________________________________________________
Каждый в следующей комплектации:
№ п/п
Наименование CD/ файла/документа
Серийный Номер CD
Объем CD (Мгб)
Количество листов бумажного носителя
Оригинал (О) Копия (К)
Сведения о владельце программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической документации
Полное наименование владельца _________________________________
Ведомственная подчиненность: __________________________________
Сокращенное наименование организации: _________________________
Адрес: |________| _____________________________________________
индекс
Тел.: __________ ______________ Факс: _________________________
E-mail: _____________________ Http://__________________________
Лицо для контактов: ___________________________________________
фамилия, имя, отчество(при его наличии) полностью
Сведения о разработчике программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической документации
Наименование организации полное или фамилия, имя, отчество (при
его наличии) физического лица:_______________________________________
_____________________________________________________________________
Ведомственная подчиненность: ________________________________________
Сокращенное наименование организации: _______________________________
Адрес: |________| _____________________________________________
индекс
Тел.: __________ ______________ Факс: _________________________
E-mail: _____________________ Http://__________________________
Лицо для контактов: ___________________________________________
фамилия, имя, отчество(при его наличии) полностью
Сведения об авторах
Автор (ы): ____________________________________________________
_______________________________________________________________
Сведения о сертификации: ______________________________________
Год издания:_____
Версия: _____________
Язык программирования: ________________
Дата издания: _____________________
Аннотация (назначение): _______________________________________
Минимальные системные требования
Тип компьютера, процессор,
сопроцессор, частота: _________________________________________
Оперативная память Необходимо на
(RAM): ______________ винчестере: _____________________________
Операционные системы: _________________________________________
Видеосистема:__________________________________________________
Акустическая система: _________________________________________
Дополнительное оборудование: __________________________________
Дополнительные программные средства:___________________________
Другое: _______________________________________________________
Защита от незаконного распространения (наличие, общая
характеристика):
______________________________________________________________
Источники финансирования (подчеркнуть):республиканский бюджет,
местный бюджет, государственные не бюджетные фонды, собственные
средства, средства гранта, внешние займы, кредит, средства иных
юридических и физических лиц.
____________________________
МП (при наличии) подпись владельца
_____________________
дата
Приложение 2
к Правилам учета и хранения
разработанного программного обеспечения,
исходных программных кодов (при наличии)
и комплекса настроек лицензионного
программного обеспечения информационных
систем государственных органов
Форма
Журнал регистрации поступивших заявок
№ п/п
Номер заявки
Дата поступления
Наименование государственного органа
Заявитель (руководитель, подписавший заявку)
Принял
Ф.И.О. (при его наличии)
Подпись

9. Сервистік интегратор өтінімді осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келіп түскен өтінімдерді тіркеу журналына тіркейді және бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін қабылдауға арналған репозитарий қалыптастырады.
10. Сервистік интегратор репозитарий қалыптастырғаннан кейін мемлекеттік органнан бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін қабылдайды.
11. Сервистік интегратор мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін көп рет пайдалану және (немесе) мемлекеттік орган объектілерді жоғалтқан жағдайда, уәкілетті органды хабарландырумен оларды қайта алуы үшін мемлекеттік органға репозитарийге қол жеткізуге рұқсат береді.
12. Ақпараттық жүйені пайдаланудан алған жағдайда мемлекеттік орган он жұмыс күні ішінде сервистік интеграторды бұл туралы хабарландырады.
Хабарламаны алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде сервистік интегратор мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін мамлекеттік органға беруді жүзеге асырады.
13. Сервистік интегратордан мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін алғаннан кейін мемлекеттік орган "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы заңының 13-бабына сәйкес белгіленген тәртіппен оларды мұрағатқа тапсыруды қамтамасыз етеді.
14. Сервистік интегратор өткен жарты жылдан кейінгі айдың 10-нан кешіктірмей мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету кешенін есепке алу және сақтау шеңберінде жүргізілген жұмыстар туралы уәкілетті органға есеп береді.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық
жүйелерінің әзірленген қамтамасыз етуін,
бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған
кезде) және лицензиялық бағдарламалық
қамтамасыз ету кешенін есепке алу және
сақтау қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген
бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын
(болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету
кешенін есепке алу және сақтауға арналған өтінім
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші ұйымның толық атауы немесе өтініш беруші жеке
тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________ Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің әзірленген
бағдарламалық қамтамасыз етуін, бастапқы бағдарламалық кодтарын
(болған кезде) және лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету
кешенінің атауы.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________ ақпараттық жүйенің "электрондық үкіметтің" архитектуралық
порталындағы коды.
Даналар саны: _______________________________________________________
Әрбіреуі мынадай жиынтықта:
р/с
CD/ файл/құжаттың атауы
CD сериялық нөмірі
CD көлемі (Мгб)
Қағаз жеткізгіштегі парақтар саны
Түпнұсқа (Т)
Көшірме (К)
Бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және
нормативтік-технмикалық құжаттаманың иеленушісі туралы мәліметтер
Иеленушінің толық атауы _____________________________________________
Ведомстволық бағыныстылығы: _________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы: _________________________________________
Мекенжайы: |________| _______________________________________________
индексі
Тел.: __________ ______________ Факс: ___________
E-mail: _____________________ Http://__________
Байланысушы тұлға: __________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты(болған кезде) толығымен; телефоны
Бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және
нормативтік техникалық құжаттаманың әзірлеушісі туралы мәліметтер
Ұйымның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде):
_____________________________________________________________________
Ведомстволық бағыныстылығы: _________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы: _________________________________________
Мекенжайы: |________| _______________________________________________
индекс
Тел.: __________ ______________ Факс: ___________
E-mail: _____________________ Http://__________
Байланысушы тұлға: __________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) толығымен; лауазымы, телефон
Авторлар туралы мәліметтер
Автор (лар): ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сертификаттау туралы мәліметтер: ____________________________________
Шығарылған жылы:________________
Нұсқасы:________________________
Бағдарламалау тілі: ____________
Шығарылған күні: _______________
Аңдатпа (мақсаты): __________________________________________________
Ең төменгі жүйелік талаптар
Компьютер, процессор түрі,
қосымшапроцессор, жиілік: ___________________________________________
Оперативтік жады Винчестерде
(RAM): ______________ қажет: ________________________________
Операциялық жүйелер: ________________________________________________
Бейнежүйесі:_________________________________________________________
Акустикалық жүйе: ___________________________________________________
Қосымша жабдық: _____________________________________________________
Қосымша бағдарламалық құралдар:______________________________________
Басқалар: ___________________________________________________________
Заңсыз таралудан қорғау (бар болуы, жалпы сипаттамасы):
_____________________________________________________________________
Қаржыландыру көздері (астын сызу): республикалық бюджет, жергілікті
бюджет, мемлекеттік бюджеттік емес қорлар, жеке қаражат, грант
қаражаттары, сыртқы қарыздар, несие, өзге де заңды және жеке
тұлғалардың қаражаты.
_____________________
МО (болған кезде) иеленуші қолы
_____________________
күні
Мемлекеттік органдардың ақпараттық
жүйелерінің әзірленген қамтамасыз етуін,
бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған
кезде) және лицензиялық бағдарламалық
қамтамасыз ету кешенін есепке алу және
сақтау қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Келіп түскен өтінімдерді тіркеу журналы
р/с
Өтінімнің нөмірі
Келіп түскен күні
Мемлекеттік органның атауы
Өтініш беруші (өтінішке қол қойған басшы)
Қабылдады
Т.А.Ә. (болған кезде)
Қолы