Об утверждении Перечня открытых данных Национального Банка Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 50. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2016 года № 13377. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.12.2017 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации", в целях реализации пункта 48 Перечня нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" и от 24 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам информатизации", утвержденного распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 125-р, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень открытых данных Национального Банка Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных (далее – Перечень).
2. Ответственным подразделениям, указанным в Перечне, обеспечить своевременное размещение и актуализацию открытых данных на интернет-портале открытых данных.
3. Департаменту информационных технологий (Басибекова А.С.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ашық деректер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 50 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 3 наурызда № 13377 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 246 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.12.2017 № 246 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 15) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 125-ө өкімімен бекітілген "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпараттандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілер тізбесінің 48-тармағын іске асыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ашық деректер тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Тізбеде көрсетілген жауапты бөлімшелер ашық деректердің интернет-порталында ашық деректердің уақтылы орналастырылуын және өзектендірілуін қамтамасыз етсін.
3. Ақпараттық технологиялар департаменті (Бәсібекова А.С.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;

3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Пирматова Г.О.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
А. Исекешев __________________
3 февраля 2016 года
Утвержден
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 50
Перечень открытых данных Национального Банка Республики
Казахстан, размещаемых на интернет-портале
открытых данных
№ п/п
Наименование открытых данных
Периодичность размещения
Ответственное за размещение подразделение (управление)
1.
Ставки и тарифы финансовых организаций
1.1
Кредитные продукты
По мере обновления данных
Департамент по защите прав потребителей финансовых услуг (Управление финансовой грамотности)

3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев _____________
2016 жылғы 3 ақпан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 50 қаулысымен бекітілген
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкінің ашық деректер тізбесі
р/с
Ашық деректердің атауы
Орналастыру кезеңділігі
Орналастыруға жауапты бөлімше (басқарма)
1.
Қаржы ұйымдарының мөлшерлемелері мен тарифтері
1.1
Кредиттік өнімдер
Деректердің жаңартылуына қарай
Қаржылық қызметтерді тұтынушылырдың құқықтарын қорғау департаменті (Қаржылық сауаттылық басқармасы)

3.9.1
Платежный баланс: аналитическое представление
3.10
Статистика внешнего сектора
Ежеквартально
Департамент платежного баланса, валютного регулирования и статистики (Управление международных инвестиций)
3.10.1
Международная инвестиционная позиция
3.10.1.1
Международная инвестиционная позиция: стандартное представление
3.10.2
Статистика внешнего долга
3.10.2.1
Внешний долг: аналитическое представление
4.
Сводные отчеты финансового сектора
4.1
Банковский сектор
Ежемесячно
Департамент платежного баланса, валютного регулирования и статистики (Управление отчетности финансовых организаций)
4.1.1
Сводный баланс по банкам второго уровня Республики Казахстан
4.1.2
Сводный отчет о доходах и расходах по банкам второго уровня Республики Казахстан
4.2
Страховой сектор
Ежемесячно
4.2.1
Сводный бухгалтерский баланс по страховым (перестраховочным) организациям Республики Казахстан
4.2.2
Сводный отчет о прибылях и убытках по страховым (перестраховочным) организациям Республики Казахстан
4.3
Профессиональные участники рынка ценных бумаг
Ежемесячно
4.3.1
Сводный бухгалтерский баланс управляющих инвестиционным портфелем
4.3.2
Сводный бухгалтерский баланс брокеров и (или) дилеров
4.3.3
Сводный отчет о прибылях и убытках управляющих инвестиционным портфелем
4.3.4
Сводный отчет о прибылях и убытках брокеров и (или) дилеров
4.4
Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
Ежемесячно
4.4.1
Сводный бухгалтерский баланс организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
4.4.2
Сводный бухгалтерский баланс ипотечных организаций
4.4.3
Сводный отчет о прибылях и убытках организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
4.4.4
Сводный отчет о прибылях и убытках ипотечных организаций
4.5
Микрофинансовые организации
Ежеквартально
4.5.1
Сводный бухгалтерский баланс по микрофинансовым организациям
4.5.2
Сводный отчет о прибылях и убытках по микрофинансовым организациям
5.
Государственные услуги
5.1
Перечень государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан
По мере обновления
Управление контроля качества государственных услуг

3.9.1
Төлем балансы: талдамалық ұсыныс
3.10
Сыртқы сектор статистикасы
Тоқсан сайын
Төлем балансы, валюталық реттеу және статистика департаменті (Халықаралық инвестициялар басқармасы)
3.10.1
Халықаралық инвестициялық позиция
3.10.1.1
Халықаралық инвестициялық позиция: стандарттық ұсыныс
3.10.2
Сыртқы борыш статистикасы
3.10.2.1
Сыртқы борыш: талдамалық ұсыныс
4.
Қаржы секторының жиынтық есептері
4.1
Банк секторы
Ай сайын
Төлем балансы, валюталық реттеу және статистика департаменті (қаржы ұйымдарының есептілігі басқармасы)
4.1.1
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері бойынша жиынтық баланс
4.1.2
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері бойынша кірістер мен шығыстар туралы жиынтық есеп
4.2
Сақтандыру секторы
Ай сайын
4.2.1
Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары бойынша жиынтық бухгалтерлік баланс
4.2.2
Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары бойынша пайда мен шығын туралы жиынтық есеп
4.3
Бағалы қағаздар нарығының кәсiби қатысушылары
Ай сайын
4.3.1
Инвестициялық портфельді басқарушылардың жиынтық бухгалтерлік балансы
4.3.2
Брокерлердің және (немесе) дилерлердің жиынтық бухгалтерлік балансы
4.3.3
Инвестициялық портфельді басқарушылардың пайда мен шығын туралы жиынтық есебі
4.3.4
Брокерлердің және (немесе) дилерлердің пайда мен шығын туралы жиынтық есебі
4.4
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
Ай сайын
4.4.1
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың жиынтық бухгалтерлік балансы
4.4.2
Ипотекалық ұйымдардың жиынтық бухгалтерлік балансы
4.4.3
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пайда мен шығын туралы жиынтық есебі
4.4.4
Ипотекалық ұйымдардың пайда және шығын туралы жиынтық есебі
4.5
Микроқаржы ұйымдары
Тоқсан сайын
4.5.1
Микроқаржы ұйымдары бойынша жиынтық бухгалтерлік баланс
4.5.2
Микроқаржы ұйымдары бойынша пайда мен шығын туралы жиынтық есеп
5.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
5.1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесі
Жаңартылуына қарай
Мемлекеттік қызметтердің сапасын бақылау басқармасы