О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 355 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 февраля 2016 года № 90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 марта 2016 года № 13517
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 355 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11251, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 17 июня 2015 года) следующие изменения:
1) регламент государственной услуги «Представление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Представление кадастровой информации на земельный участок», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Представление информации о принадлежности земельного участка», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Изготовление и выдача актов на право постоянного землепользования», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги «Изготовление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги «Изготовление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги «Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;

"Жер қатынастары саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 355 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 20 ақпандағы № 90 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 наурызда № 13517 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жер қатынастары саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 355 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11251 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 маусымдағы 2015 жылы «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа  2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Жер учаскесіне бастапқы құқық беруге құқық белгілейтін құжат туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

10) регламент государственной услуги «Предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка», утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет» в течение пяти рабочих дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан                       Е. Досаев
Приложение 1
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 февраля 2016 года № 90
Приложение 1
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги «Представление информации об
изготовлении идентификационного документа на земельный участок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Представление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок» (далее - государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом «Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги «Представление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок», утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии» зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050) (далее - стандарт).

10) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Жер учаскесінің сапалық жағдайы және бағалау құны туралы мәліметтер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде бес жұмыс күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықта алған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәлімет ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі                                              Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 20 ақпандағы
№ 90 бұйрығына
№ 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына
1-қосымша
«Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының «Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелді) бекітілген «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка информация об изготовлении идентификационного документа на земельный участок (далее - информация).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги в соответствие со стандартом является:
при обращении к услугодателю - заявление по форме согласно приложению 2 к стандарту;
при обращении через портал «электронного правительства» - запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) автоматизированная подача заявления (запроса) услугополучателя в форме электронного документа посредством портала «электронного правительства» в течение 3 минут;
2) проверка наличия запрашиваемой информации по запросу услугополучателя в «Автоматизированной информационной системе государственного земельного кадастра» (далее - АИС ГЗК) в течение 2 минут;
3) подписание результата оказания государственной услуги ЭЦП услугодателя в течение 3 минут;
4) направление (выдача) результата оказания государственной услуги в автоматизированном режиме на портал «электронного правительства» услугополучателю в течение 7 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие в АИС ГЗК от портала «электронного правительства» заявления в автоматизированном режиме;
2) подготовка результата государственной услуги в автоматизированном режиме;
3) подписание результата государственной услуги ЭЦП услугодателя в автоматизированном режиме;
4) направление из АИС ГЗК на портал «электронного правительства» результата государственной услуги услугополучателю в автоматизированном режиме.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (информационных систем) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП);
2) портал «электронного правительства» (далее - ПЭП);
3) автоматизированная информационная система государственного земельного кадастра (далее - АИС ГЗК);

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы анықтама ақпарат (бұдан әрі - ақпарат).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандартқа сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде - стандарттың
2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініші;
«электрондық үкімет» порталы арқылы жүгінген кезде - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы сұрау салуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) «электрондық үкімет» порталы арқылы электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының автоматты түрде өтініш беруі 3 минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы бойынша сұратылып отырған ақпараттың «Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде» болуын тексеру 2 минут ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне ЭЦҚ қою 3 минут ішінде;
4) автоматты режимде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін «электрондық үкімет» порталына көрсетілетін қызметті алушыға жіберу (беру) 7 минут ішінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) автоматтандырылған режимде көрсетілетін қызметті алушыдан «электронды үкімет» порталы арқылы МЖК ААЖ өтініш қабылдау;
2) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін немесе автоматтандырылған режимде бас тарту туралы негізді жауапты дайындау;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне немесе автоматтандырылған режимде бас тарту туралы негізді жауапқа автоматтандырылған режимде көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қоюы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін автоматтандырылған режимде МЖК ААЖ «электрондық үкімет» порталына жіберу.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (ақпараттық жүйелерінің) тізімі, олар:
1) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ);
2) «электрондық үкімет» порталы (бұдан әрі - ЭҮП);
3) «Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі» (бұдан әрі – МЖК ААЖ);

4) информационная система мониторинга оказания государственных услуг (далее - ИСМ ОГУ);
5) государственная база данных «Физических лиц» (далее - ГБД ФЛ);
6) государственная база данных «Юридических лиц» (далее - ГБД ЮЛ);
7) единая нотариальная информационная система (далее - ЕНИС).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (информационными системами) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 1 (блог - схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов - не более 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - не более 15 минут.
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта.
При приеме документов в операционном зале получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 10 стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП (приложение 2):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП), которое хранится на компьютере услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 - прикрепление в компьютере услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;

4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге мониторинг жүргізу ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - МКҚ МАЖ);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы» (бұдан әрі - ЖТ МДБ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы» (бұдан әрі - ЗТ МДБ);
7) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - БНАЖ).
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (ақпараттық жүйелер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдарының) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада (құрылымды-функционалды бірліктердің іс-қимылын сипаттау) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Құжаттарды қабылдау «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы операциялық залда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін ең ұзақ күту уақыты - 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға ең ұзақ қызмет көрсету уақыты - 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Құжаттарды операциялық залда қабылдаған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға стандарттың 10-тармағына сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
10. Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен рәсімдердің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау (2-қосымша):
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен көрсетілетін қызметті берушінің компьютерінде сақталатын электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) ЭҮП тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - мемлекеттік қызметті алу үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне бекіту, көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП парольді енгізу процесі (электрондық ЭҮП-да ЖСН немесе БСН және парольді енгізеді (авторландыру процесі);
3) 1-шарт - ЭҮП көрсетілетін қызметті алушы туралы тіркелген деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс - ЭҮП-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу) және қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару;

6) процесс 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в АИС ГЗК и обработка запроса в АИС ГЗК;
10) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (выдача справки информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок в форме электронного документа, подписанной ЭЦП услугодателя.
11. Пошаговые действия и решения услугодателя (приложение 3) функционального взаимодействия при оказании услуги:
1) процесс 1 - ввод оператора услугодателя в ИСМ ОГУ логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 - выбор оператором услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором услугодателя данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в ЕНИС - о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ), данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ), данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 - заполнение оператором услугодателя формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора услугодателя через ШЭП (ПЭП) в АИС ГЗК;
8) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса) и обработка в АИС ГЗК;
9) процесс 8 - получение услугополучателем через оператора услугодателя результата услуги (выдача справки информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок (на электронном носителе), сформированного АИС ГЗК.

6) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2-шарт - ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген сәйкестендіру деректерінің ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс - қызметті көрсету үшін сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру;
9) 6-процесс - МЖК ААЖ электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұрауы) және МЖК ААЖ сұрау салуды өңдеу;
10) 7-процесс - көрсетілетін қызметті алушының нәтижені алуы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған (электрондық құжат нысанында) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы анықтама ақпарат беру.
11. Қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің функционалды түрде өзара әрекет етудің (3-қосымша) қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері:
1) 1-процесс - көрсетілетін қызметті беруші операторының МКҚ МАЖ қызмет көрсету үшін логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
2) 2-процесс - оператордың осы регламентте көрсетілетін қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығару және оператордың көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін (сенімхатты нотариалды түрде куәландырылған кезде, сенімхатты басқаша куәландырған кезде - сенімхат деректері толтырылмайды) енгізуі;
3) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ (ЗТ МДБ) жіберу, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты туралы деректерді БНАЖ жіберу;
4) 1-шарт - көрсетілетін қызметті алушының деректерін ЖТ МДБ (ЗТ МДБ), сенімхат деректерін БНАЖ тексеру;
5) 4-процесс - ЖТ МДБ (ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процесс - көрсетілетін қызметті беруші операторының сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге берілген сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-процесс - ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) МЖК ААЖ жіберуі;
8) 7-процесс - электрондық құжатты (сұрау салуды) тіркеу және МЖК ААЖ өңдеу;
9) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің операторы арқылы МЖК ААЖ қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін алуы (жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы анықтама ақпарат беру (электрондық тасығышта)).

12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» - результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» - результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефонам саll-центра: 1414, 8 800 080 7777.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Представление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Представление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Представление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Представление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Представление информации об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 февраля 2016 года № 90
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги «Представление кадастровой
информации на земельный участок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Представление кадастровой информации на земельный участок» (далее - государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом «Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги «Представление кадастровой информации на земельный участок», утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии» зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050) (далее - стандарт).

12. Сұрау салуды өңдегеннен кейін, көрсетілетін қызметті алушыға былайша:
«ашу» батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесін дисплей экранына шығару;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматында магнитті тасығышта сақтау жолымен өңдеу нәтижесін қарап шығу мүмкіндігі беріледі.
13. Қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен кеңесті 1414, 8 800 080 777 call-центр телефондары бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдарының) реттілігінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібі осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып әрбір
іс-қимылдың (рәсімнің) өту реттілігін сипаттау блок-схемасы
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды
өзара іс-қимыл диаграммасы
№ 1-диаграмма
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимыл диаграммасы
№ 2 диаграмма
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
«Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 20 ақпандағы
№ 90 бұйрығына
№ 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына 2-қосымша
«Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының «Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2015 жылғы 27 наруыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелді)) бекітілген «Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

6) процесс 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в АИС ГЗК и обработка запроса в АИС ГЗК;
10) процесс 7 - получение услугополучателем результата услуги (выдача справки кадастровой информации на земельный участок в форме электронного документа, подписанной ЭЦП услугодателя.
11. Пошаговые действия и решения услугодателя (приложение 3) функционального взаимодействия при оказании услуги:
1) процесс 1 - ввод оператора услугодателя в ИСМ ОГУ логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 - выбор оператором услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором услугодателя данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в ЕНИС - о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ), данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ (ГБД ЮЛ), данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 - заполнение оператором услугодателя формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора услугодателя через ШЭП (ПЭП) в АИС ГЗК;
8) процесс 7 - регистрация электронного документа (запроса) и обработка в АИС ГЗК;
9) процесс 8 - получение услугополучателем через оператора услугодателя результата услуги (выдача справки кадастровой информации на земельный участок (на электронном носителе), сформированного АИС ГЗК.

6) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) 2-шарт - ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген сәйкестендіру деректерінің ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс - қызметті көрсету үшін сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру;
9) 6-процесс - МЖК ААЖ электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұрауы) және МЖК ААЖ сұрау салуды өңдеу;
10) 7-процесс - көрсетілетін қызметті алушының нәтижені алуы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған (электрондық құжат нысанында) жер учаскесіне кадастрлық ақпарат туралы анықтама беру.
11. Қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің функционалды түрде өзара әрекет етудің (3-қосымша) қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері:
1) 1-процесс - көрсетілетін қызметті беруші операторының МКҚ МАЖ қызмет көрсету үшін логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
2) 2-процесс - оператордың осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығару және оператордың көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін (сенімхатты нотариалды түрде куәландырылған кезде, сенімхатты басқаша куәландырған кезде - сенімхат деректері толтырылмайды) енгізуі;
3) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салу ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ (ЗТ МДБ) жіберу, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты туралы деректерді БНАЖ жіберу;
4) 1-шарт - көрсетілетін қызметті алушының деректерін ЖТ МДБ (ЗТ МДБ), сенімхат деректерін БНАЖ тексеру;
5) 4-процесс - ЖТ МДБ (ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процесс - көрсетілетін қызметті беруші операторының сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге берілген сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы МЖК ААЖ жіберуі;
8) 7-процесс - электрондық құжатты (сұрау салуын) тіркеу және МЖК ААЖ өңдеу;
9) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің операторы арқылы МЖК ААЖ қалыптастырып көрсетілген қызмет нәтижесін жер учаскесіне кадастрлық ақпарат туралы анықтама беру (электрондық тасығышта).

12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» - результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» - результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефонам саll-центра: 1414, 8 800 080 7777.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Представление кадастровой
информации на земельный участок»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Представление кадастровой
информации на земельный участок»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Представление кадастровой
информации на земельный участок»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Представление кадастровой
информации на земельный участок»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Представление кадастровой информации на земельный участок»
Приложение 3
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 февраля 2016 года № 90
Приложение 3
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги «Представление информации о
принадлежности земельного участка»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Представление информации о принадлежности земельного участка» (далее - государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом «Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги «Представление информации о принадлежности земельного участка», утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 272 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии» зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050) (далее - стандарт).

12. Сұрау салуды өңдегеннен кейін, көрсетілетін қызметті алушыға былайша:
«ашу» батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесін дисплей экранына шығару;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматында магнитті тасығышта сақтау жолымен өңдеу нәтижесін қарап шығу мүмкіндігі беріледі.
13. Қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен кеңесті 1414, 8 800 080 777 call-центр телефондары бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдарының) реттілігінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібі осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
«Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту реттілігін сипаттау блок-схемасы
«Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды
өзара іс-қимыл диаграммасы
№ 1-диаграмма
«Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет
көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдарының диаграммасы
№ 2 диаграмма
«Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
«Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 20 ақпандағы
№ 90 бұйрығына
№ 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына
3-қосымша
«Жер учаскесінің тиесілігі туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесінің тиесілігі туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының «Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелді) бекітілген «Жер учаскесінің тиесілігі туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» - результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» - результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефонам саll-центра: 1414, 8 800 080 7777.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Представление информации о
принадлежности земельного участка»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Представление информации о
принадлежности земельного участка»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Представление информации о
принадлежности земельного участка»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Представление информации о
принадлежности земельного участка»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Представление информации о принадлежности земельного участка»
Приложение 4
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 февраля 2016 года № 90
Приложение 4
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги «Представление информации о
правоустанавливающем документе первичного предоставления права
на земельный участок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок» (далее - государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом «Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги «Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок», утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии» зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050) (далее - стандарт).

12. Сұрау салуды өңдегеннен кейін, көрсетілетін қызметті алушыға былайша:
«ашу» батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесін дисплей экранына шығару;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматында магнитті тасығышта сақтау жолымен өңдеу нәтижесін қарап шығу мүмкіндігі беріледі.
13. Қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен кеңесті 1414, 8 800 080 777 call-центр телефондары бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдарының) реттілігінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібі осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
«Жер учаскесінің тиесілігі туралы
ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып әрбір
іс-қимылдың (рәсімнің) өту реттілігін сипаттау блок-схемасы
«Жер учаскесінің тиесілігі туралы
ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды
өзара іс-қимыл диаграммасы
№ 1-диаграмма
«Жер учаскесінің тиесілігі туралы
ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимыл диаграммасы
№ 2 диаграмма
«Жер учаскесінің тиесілігі туралы
ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
«Жер учаскесінің тиесілігі туралы ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 20 ақпандағы
№ 90 бұйрығына
№ 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына
4-қосымша
«Жер учаскесіне бастапқы құқық беруге құқық белгілейтін құжат туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне бастапқы құқық беруге құқық белгілейтін құжат туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының «Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелді)) бекітілген «Жер учаскесіне бастапқы құқық беруге құқық белгілейтін құжат туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

12. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» - результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» - результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефонам саll-центра: 1414, 8 800 080 7777.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Представление информации о
правоустанавливающем документе
первичного предоставления права на
земельный участок»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Представление информации о
правоустанавливающем документе
первичного предоставления права на
земельный участок»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Представление информации о
правоустанавливающем документе
первичного предоставления права на
земельный участок»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Представление информации о
правоустанавливающем документе
первичного предоставления права на
земельный участок»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Представление информации о правоустанавливающем документе
первичного предоставления права на земельный участок»
Приложение 5
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 февраля 2016 года № 90
Приложение 5
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее - государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом «Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги «Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок», утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии» зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050) (далее - стандарт).

12. Сұрау салуды өңдегеннен кейін, көрсетілетін қызметті алушыға былайша:
«ашу» батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесін дисплей экранына шығару;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы берген Adobe Acrobat форматында магнитті тасығышта сақтау жолымен өңдеу нәтижесін қарап шығу мүмкіндігі беріледі.
13. Қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен кеңесті 1414, 8 800 080 777 call-центр телефондары бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдарының) реттілігінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібі осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
«Жер учаскесіне бастапқы құқық
беруге құқық белгілейтін құжат
туралы ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып әрбір
іс-қимылдың (рәсімнің) өту реттілігін сипаттау блок-схемасы
«Жер учаскесіне бастапқы құқық
беруге құқық белгілейтін құжат
туралы ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды
өзара іс-қимыл диаграммасы
№ 1-диаграмма
«Жер учаскесіне бастапқы құқық
беруге құқық белгілейтін құжат
туралы ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет
көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимыл диаграммасы
№ 2 диаграмма
«Жер учаскесіне бастапқы құқық
беруге құқық белгілейтін құжат
туралы ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
«Жер учаскесіне бастапқы құқық беруге құқық белгілейтін құжат туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 20 ақпандағы
№ 90 бұйрығына
№ 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына
5-қосымша
«Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер ресімдеу және  беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының «Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелді) бекітілген «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является: выдача акта на право частной собственности на земельный участок (далее - идентификационный документ).
При обращении через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее - ПЭП) результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 4 к стандарту с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 стандарта (далее - документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов (15 минут);
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает их в течение 4 часов в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя;
4) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя, регистрирует принятые документы, поднимает из архива инвентарные земельно-кадастровые дела, приобщает к ним материалы и передает их в отдел государственного земельного кадастра (далее - ГЗК) услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
5) работник отдела ГЗК заполняет бланки заказов, формирует и подшивает земельно-кадастровые дела, присваивает кадастровый номер и передает материалы в отдел автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее - АИС ГЗК) услугодателя, в течение 1 рабочего дня;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер (бұдан әрі - сәйкестендіру құжаты) беру болып табылады.
«Электрондық үкімет» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің өкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттармен (бұдан әрі - құжаттар) қоса өтінішті қабылдауы болып табылады.
5. Процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды түскен күні оларды 15 минут ішінде қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады;
көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызмет алушыдан қабылдаған құжаттарды түскен күні оларды көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (15 минут);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) оларды әзірлеп, 4 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағат) жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды тіркейді, мұрағаттан мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді көтереді, оларға материалдарды қоса тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік жер кадастры (бұдан әрі - МЖК) бөліміне тапсырады;
5) МЖК бөлімінің жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде тапсырыс бланкілерін толтырады, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып тігеді, кадастрлық нөмірін береді және көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік жер кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МЖК ААЖ) бөліміне тапсырады;

6) работник отдела АИС ГЗК заносит атрибутивные и графические данные в базу данных АИС ГЗК, распечатывает идентификационный документ и передает на подпись руководителю услугодателя, в течение 2 рабочих дней;
7) руководитель услугодателя подписывает и передает идентификационный документ в отдел приема и выдачи документов в течении 4 часов;
8) работник отдела приема и выдачи документов заверяет идентификационный документ гербовой печатью и регистрирует его в течении 4 часов;
9) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя (4 часа);
10) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя (1 час);
11) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (15 минут);
В случае, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение в течение одного месяца в секторе выдачи, после чего передает их для дальнейшего хранения в отдел систематизации и хранения документов (технический архив).
При обращении через ПЭП специалист услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в течение 1 рабочего дня.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) прием и проверка документов отделом приема и выдачи документов, результатом которой является зарегистрированный документ с входящим номером (15 минут);
2) передача принятых документов в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) (30 минут);
3) регистрация принятых документов в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве), поднятие с архива инвентарных земельно-кадастровых дел, приобщение к ним материалов и передача их в отдел ГЗК (1 рабочий день);
4) заполнение бланков заказов в отделе ГЗК, формирование и подшивка земельно-кадастровых дел, присвоение кадастрового номера и передача материалов в отдел АИС ГЗК услугодателя, в течение 1 рабочего дня;

6) МЖК ААЖ бөлімінің жұмыскері 2 жұмыс күні ішінде атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ базасына енгізеді, сәйкестендіру құжатын басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 сағат ішінде сәйкестендіру құжатына қол қояды және оны құжаттарды қабылдау және беру бөліміне тапсырады.
8) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері 4 сағат ішінде сәйкестендіру құжатын елтаңбалық мөрмен куәландырады және тіркейді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (4 сағат);
10) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қабылдап, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне (маманына) жолдайды (1 сағат);
11) талон негізінде және жеке куәлігін және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді (15 минут).
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің қорытындысын алуға көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оның беру секторында бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады.
ЭҮП арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және 1 жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жібереді.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдарының) нәтижесі:
1) нәтижесі кіріс нөмірі бар тіркелген құжат болып табылатын құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің құжаттарды қабылдауы және тексеруі (15 минут);
2) қабылданған құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағат) тапсыру (30 минут);
3) қабылданған құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінде (техникалық мұрағатта) тіркеу, мұрағаттан мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді көтеру, оларға материалдарды қосып тіркеу және оны МЖК бөліміне тапсыру (1 жұмыс күні);
4) МЖК бөлімінің жұмыскері 1 жұмыс күн ішінде тапсырыс бланкілерін толтыру, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып тігу, кадастрлық нөмір беру және материалдарды көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік жер кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МЖК ААЖ) бөліміне тапсыру;

5) в отделе АИС ГЗК - занесение атрибутивных и графических данных в базу данных АИС ГЗК, распечатка идентификационного документа и передача на подпись руководителю услугодателя, в течение 2 рабочих дней;
6) подписание и передача руководителем услугодателя идентификационного документа в отдел приема и выдачи документов (4 часа);
7) регистрация идентификационного документа в отделе приема и выдачи документов (4 часа);
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю (1 рабочий день).
При электронном запросе специалист услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя (1 рабочий день).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания электронной услуги:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя;
2) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя;
3) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя;
4) работник отдела ГЗК услугодателя;
5) работник отдела АИС ГЗК услугодателя;
6) руководитель услугодателя;
7) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя;
8) работник сектора выдачи услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов (15 минут);
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает их в течение 4 часов в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя;
4) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя, регистрирует принятые документы, поднимает из архива инвентарные земельно-кадастровые дела, приобщает к ним материалы и передает их в отдел ГЗК услугодателя в течение 1 рабочего дня;

5) МЖК ААЖ бөлімінің жұмыскері 2 жұмыс күні ішінде атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ базасына енгізеді, сәйкестендіру құжатын басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының сәйкестендіру құжатына қол қойып және құжаттарды қабылдау және беру бөліміне тапсыруы (4 сағат);
7) сәйкестендіру құжатын құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде тіркеу (4 сағат);
8) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру (1 жұмыс күні).
Электрондық түрде жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жібереді (1 жұмыс күні).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор);
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы);
3) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағаттың) жұмыскері;
4) көрсетілетін қызметті берушінің МЖК бөлімінің жұмыскері;
5) көрсетілетін қызметті берушінің МЖК ААЖ бөлімінің жұмыскері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері;
8) көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдарының) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды түскен күні оларды 15 минут ішінде қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызмет алушыдан қабылдаған құжаттарды түскен күні оларды көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (15 минут);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) оларды әзірлеп, 4 сағат ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағат) жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды тіркейді, мұрағаттан мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді көтереді, оларға материалдарды қоса тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік жер кадастры (бұдан әрі - МЖК) бөліміне тапсырады;

5) работник отдела ГЗК заполняет бланки заказов, формирует и подшивает земельно-кадастровые дела, присваивает кадастровый номер и передает материалы в отдел АИС ГЗК услугодателя, в течение 1 рабочего дня;
6) работник отдела АИС ГЗК заносит атрибутивные и графические данные в базу данных АИС ГЗК, распечатывает идентификационный документ и передает на подпись руководителю услугодателя, в течение 2 рабочих дней;
7) руководитель услугодателя подписывает и передает идентификационный документ в отдел приема и выдачи документов в течение 4 часов;
8) работник отдела приема и выдачи документов заверяет идентификационный документ гербовой печатью и регистрирует его в течение 4 часов;
9) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя (4 часа);
10) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя (1 час);
11) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (15 минут);
При обращении через ПЭП специалист услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в течение 1 рабочего дня.
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 регламента государственной услуги «Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее - регламент).
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения услугополучателя через ПЭП и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги:
Государственная услуга оказывается при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
1) услугополучатель осуществляет свою регистрацию на ПЭП с помощью индивидуального идентификационного или бизнес-идентификационного номера (далее - ИИН (БИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

5) МЖК бөлімінің жұмыскері 1 жұмыс күні ішінде тапсырыс бланкілерін толтырады, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып тігеді, кадастрлық нөмірін береді және көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік жер кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – МЖК ААЖ) бөліміне тапсырады;
6) МЖК ААЖ бөлімінің жұмыскері 2 жұмыс күні ішінде атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ базасына енгізеді, сәйкестендіру құжатын басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысы 4 сағат ішінде сәйкестендіру құжатына қол қояды және оны құжаттарды қабылдау және беру бөліміне тапсырады.
8) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері 4 сағат ішінде сәйкестендіру құжатын елтаңбалық мөрмен куәландырады және тіркейді;
9) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (4 сағат);
10) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қабылдап, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне (маманына) жолдайды (1 сағат);
11) талон негізінде және жеке куәлігін және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді (15 минут).
ЭҮП арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жібереді.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдың) реттілігі сипатының блок-схемасы «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметі регламентке (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
9. Көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы өтініш беру тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі:
мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ бар болған жағдайда көрсетіледі.
1) көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП өзін тіркеуді жеке сәйкестендіру немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН (БСН) арқылы жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

2) процесс 1 - ввод услугополучателем ИИН (БИН) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о услугополучателе через ИИН (БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы с учетом ее структуры и форматных требований с прикреплением необходимых документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, выбор регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) заявления;
6) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН (БИН) указанным в запросе и указанных в запросе и ИИН (БИН), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) процесс 4 - ПЭП направляет электронный документ (заявление) через ШЭП для проверки в АИС ГЗК;
8) условие 3 - услугодатель проверяет полноту перечня документов, указанных в пункте 9 стандарта в течение 2 рабочих дней;
9) процесс 5 - услугодатель формирует счет на оплату оказания государственной услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
10) условие 4 - услугополучатель по истечению 2 рабочих дней получает результат проверки заявления;
11) процесс 6 - услугополучатель при получении счета на оплату оказания услуги переходит к форме проведения оплаты посредством информационной системы платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ИС ПШЭП), заполняет необходимые данные платежной карты (лицевого счета);
12) процесс 7 - услугодатель, после получения из ИС ПШЭП подтверждения о проведенной оплате в течении 1 рабочего дня готовит результат оказания государственной услуги;
13) процесс 8 - услугополучатель получает результат услуги (идентификационный документ) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
частной собственности на земельный
участок»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
частной собственности на земельный
участок»
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных в оказании
государственной услуги, в графической форме
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
частной собственности на земельный
участок»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок»
Приложение 6
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 февраля 2016 года № 90
Приложение 6
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Изготовление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее - государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом «Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги «Изготовление и выдача актов на право постоянного землепользования», утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии» зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050) (далее - стандарт).

2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП ЖСН (БСН) және парольді енгізеді (авторландыру процесі);
3) 1-шарт - ЭҮП ЖСН (БСН) және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы тіркелген деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс - ЭҮП көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс - көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электронды түрде жалғап көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін өтініш нысанын экранға шығару, өтінішті куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұранымда көрсетілген ЖСН (БСН) және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (БСН) арасындағы) тексеру;
7) 4-процесс - ЭҮП электрондық құжатты (өтінішті) МЖК ААЖ тексеру үшін ЭҮШ арқылы жібереді;
8) 3-шарт - көрсетілетін қызметті беруші 2 жұмыс күні ішінде стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізімнің толықтығын тексереді;
9) 5-процесс - көрсетілетін қызметті беруші оның өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған мемлекеттік қызмет көрсетудің төлем шотын қалыптастырады;
10) 4-шарт - көрсетілетін қызметті алушы 2 жұмыс күні өткеннен кейін өтінішті тексерудің қорытындысын алады;
11) 6-процесс - көрсетілетін қызметті алушы қызмет көрсетудің төлем шотын алғаннан кейін «электрондық үкімет» төлем шлюзі ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЭҮТШ АЖ) арқылы төлем жүргізу нысанына өтеді, төлем картасының (есеп шотының) қажетті деректерін толтырады;
12) 7-процесс - көрсетілетін қызметті беруші ЭҮТШ АЖ жүргізілген төлем туралы растауын алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындайды;
13) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижесін (сәйкестендіру құжатын) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанында алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекет ету диаграммасы графикалық нысанда осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекеттерінің толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу және
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілік сипатының блок-схемасы
«Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу және
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының графикалық нысандағы диаграммасы
«Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу және
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
«Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 20 ақпандағы
№ 90 бұйрығына
№ 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына 6-қосымша
«Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының «Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелді) бекітілген «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2) процесс 1 - ввод услугополучателем ИИН (БИН) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о услугополучателе через ИНН (БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы с учетом ее структуры и форматных требований с прикреплением необходимых документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, выбор регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) заявления;
6) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН (БИН) указанным в запросе и указанных в запросе и ИИН (БИН), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) процесс 4 - ПЭП направляет электронный документ (заявление) через ШЭП для проверки в АИС ГЗК;
8) условие 3 - услугодатель проверяет полноту перечня документов, указанных в пункте 9 стандарта в течение 2 рабочих дней;
9) процесс 5 - услугодатель формирует счет на оплату оказания государственной услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
10) условие 4 - услугополучатель по истечению 2 рабочих дней получает результат проверки заявления;
11) процесс 6 - услугополучатель при получении счета на оплату оказания услуги переходит к форме проведения оплаты посредством информационной системы платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ИС ПШЭП), заполняет необходимые данные платежной карты (лицевого счета);
12) процесс 7 - услугодатель, после получения из ИС ПШЭП подтверждения о проведенной оплате в течение 1 рабочего дня готовит результат оказания государственной услуги;
13) процесс 8 - услугополучатель получает результат услуги (идентификационный документ) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных в оказании
государственной услуги, в графической форме
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
постоянного землепользования»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право постоянного
землепользования»
Приложение 7
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 февраля 2016 года № 90
Приложение 7
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги
«Изготовление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды)»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Изготовление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» (далее - государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом «Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги «Изготовление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)», утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии» зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050) (далее - стандарт).

2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП ЖСН (БСН) және парольді енгізеді (авторландыру процесі);
3) 1-шарт - ЭҮП ЖСН (БСН) және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушы туралы тіркелген деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс - ЭҮП көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс - көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электронды түрде жалғап көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін өтініш нысанын экранға шығару, өтінішті куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - ЭҮП ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұранымда көрсетілген ЖСН (БСН) және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (БСН) арасындағы) тексеру;
7) 4-процесс - ЭҮП электрондық құжатты (өтінішті) МЖК ААЖ тексеру үшін ЭҮШ арқылы жібереді;
8) 3-шарт - көрсетілетін қызметті беруші 2 жұмыс күні ішінде стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізімнің толықтығын тексереді;
9) 5-процесс - көрсетілетін қызметті беруші оның өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған мемлекеттік қызмет көрсетудің төлем шотын қалыптастырады;
10) 4-шарт - көрсетілетін қызметті алушы 2 жұмыс күні өткеннен кейін өтінішті тексерудің қорытындысын алады;
11) 6-процесс - көрсетілетін қызметті алушы қызмет көрсетудің төлем шотын алғаннан кейін «электрондық үкімет» төлем шлюзі ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЭҮТШ АЖ) арқылы төлем жүргізу нысанына өтеді, төлем картасының (есеп шотының) қажетті деректерін толтырады;
12) 7-процесс - көрсетілетін қызметті беруші ЭҮТШ АЖ жүргізілген төлем туралы растауын алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындайды;
13) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қызметтің нәтижесін (сәйкестендіру құжатын) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанында алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы графикалық нысанда осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілік сипатының блок-схемасы
«Тұрақты жер пайдалану құқығына
актілерді ресімдеу және беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының графикалық нысандағы диаграммасы
«Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді
ресімдеу және беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
«Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 20 ақпандағы
№ 90 бұйрығына
№ 7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына
7-қосымша
«Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану
(жалдау) құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілер ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының «Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11050 болып тіркелді) бекітілген «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта об определении кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (далее - акт кадастровой стоимости).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 3 к стандарту с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 стандарта (далее - документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течении 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов (15 минут);
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает в течение 30 минут их в отдел оценки земель услугодателя для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и подготовки акта кадастровой стоимости;
4) работник отдела оценки земель услугодателя в течении 8 рабочих дней регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее - АИС ГЗК), при необходимости запрашивает в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, определяет ценовую зону и коэффициент зональности, изготавливает акт кадастровой стоимости;
5) изготовленный акт кадастровой стоимости работник отдела оценки земель услугодателя в течение 30 минут передает на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя в течении 1 рабочего дня подписывает и передает акт кадастровой стоимости работнику канцелярии (отдела приема и выдачи документов);

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісін (бұдан әрі - кадастрлық құн актісі) беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттармен (бұдан әрі - құжаттар) қоса стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш қабылдауы болып табылады.
5. Процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды түскен күні 15 минут ішінде оларды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады;
көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды түскен күні оларды көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (15 минут);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) 30 минут ішінде оларды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау және кадастрлық құн актісін дайындау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөліміне береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөлімінің жұмыскері қабылданған құжаттарды 7 жұмыс күні ішінде тіркейді, жер учаскесін Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - МЖК ААЖ) деректер базасы бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды сақтау және жүйелендіру бөлімінен (техникалық мұрағаттан) мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді сұратады, баға аймағын және аймақтылық коэффициентін анықтайды, кадастрлық құн актісін дайындайды;
5) дайындалған кадастрлық құн актісін көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөлімінің жұмыскері 30 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде кадастрлық құн актісіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне (құжаттарды қабылдау және беру бөліміне) береді;

7) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя в течение 4 часов заверяет гербовой печатью и регистрирует акт кадастровой стоимости;
8) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя результат оказания государственной услуги (2 часа);
9) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя (1 час);
10) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (15 минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя
2) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя
3) работник отдела оценки земель услугодателя;
4) руководитель услугодателя;
5) работники канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя;
6) работник сектора выдачи услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течение 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов (15 минут);
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает в течение 30 минут их в отдел оценки земель услугодателя для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и подготовки акта кадастровой стоимости;

7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері 4 сағат ішінде кадастрлық құн актісін елтаңбалық мөрмен куәландырады және тіркеуге алады.
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді (2 сағат);
9) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қабылдап, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне (маманына) жолдайды (1 сағат);
10) талон негізінде және жеке куәлік және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді (15 минут).
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор);
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маман);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөлімінің жұмыскері;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскерлері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері.
7. Әр рәсімнің ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды келіп түскен күні оларды 15 минут ішінде қабылдайды, тексереді және тіркеуге алады.
көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызмет алушыдан қабылдаған құжаттарды түскен күні оларды көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (15 минут);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) 30 минут ішінде оларды әзірлеп көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау және кадастрлық құн актісін дайындау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөліміне береді;

4) работник отдела оценки земель услугодателя в течении 8 рабочих дней регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее - АИС ГЗК), при необходимости запрашивает в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, определяет ценовую зону и коэффициент зональности, изготавливает акт кадастровой стоимости;
5) изготовленный акт кадастровой стоимости работник отдела оценки земель услугодателя в течение 30 минут передает на подпись руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя в течение 1 дня подписывает и передает акт кадастровой стоимости работнику канцелярии (отдела приема и выдачи документов);
7) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя в течение 4 часов заверяет гербовой печатью и регистрирует акт кадастровой стоимости;
8) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя результат оказания государственной услуги (2 часа);
9) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя (1 час);
10) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (15 минут).
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 регламента государственной услуги «Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка» (далее - регламент).
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Определение кадастровой (оценочной)
стоимости земельного участка»
Блог-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Определение кадастровой (оценочной)
стоимости земельного участка»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного
участка»
Приложение 10
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 20 февраля 2016 года № 90
Приложение 10
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 355
Регламент государственной услуги
«Предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной
стоимости земельного участка»
1. Общие положения

4) көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөлімінің жұмыскері қабылданған құжаттарды 7 жұмыс күні ішінде тіркейді, жер учаскесін Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - МЖК ААЖ) деректер базасы бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды сақтау және жүйелендіру бөлімінен (техникалық мұрағаттан) мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді сұратады, баға аймағын және аймақтылық коэффициентін анықтайды, кадастрлық құн актісін дайындайды;
5) дайындалған кадастрлық құн актісін көрсетілетін қызметті берушінің жерді бағалау бөлімінің жұмыскері 30 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысы 1 жұмыс күні ішінде кадастрлық құн актісіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне (құжаттарды қабылдау және беру бөліміне) береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері 4 сағат ішінде кадастрлық құн актісін елтаңбалық мөрмен куәландырады және тіркеуге алады.
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді (2 сағат);
9) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қабылдап көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне (маманына) жолдайды  (1 сағат);
10) талон негізінде және жеке куәлік және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді (15 минут).
Әр рәсімнің (іс-қимыл) ұзақтығы көрсетілген әр іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі сипатының блок-схемасы «Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау» мемлекеттік қызметі регламентке (бұдан әрі - регламент) 1-қосымшада келтірілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдарының) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Жер учаскесінің кадастрлық
(бағалау) құнын айқындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту (рәсімдерінің) реттілікті сипатының блок-схемасы
«Жер учаскесінің кадастрлық
(бағалау) құнын айқындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
«Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анаықтау» мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 20 ақпандағы
№ 90 бұйрығына
№ 10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 355 бұйрығына 10-қосымша
«Жерлердің сапалық жағдайы және жер учаскесінің бағалау құны туралы мәліметтерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга «Предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка» (далее - государственная услуга) оказывается некоммерческим акционерным обществом «Государственная корпорация «Правительство для граждан» (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги «Предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка», утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 271 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11052) (далее - стандарт).
Прием заявлений через операционный зал услугодателя. Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через сектор выдачи услугодателя.
2..Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3..Результатом оказания государственной услуги являются сведения о качественном состоянии сельскохозяйственных угодий (мелиоративное состояние почв, балл бонитета и культуртехническое состояние кормовых угодий) и оценочной стоимости земельного участка.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов у услугополучателя согласно перечню, указанному в пункте 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса и длительность их выполнения при оказании государственной услуги на основании заявления услугополучателя:
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течении 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к стандарту;
2) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов (15 минут);
3) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает принятые документы в структурное подразделение услугодателя, занимающееся обследованием и оценкой земель, для определения качественного состояния и оценочной стоимости земельного участка (30 минут);

1. «Жерлердің сапалық жағдайы және жер учаскесінің бағалау құны туралы мәліметтерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндеттерін атқарушының «Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2015 жылғы 27 наурыздағы № 271 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11052 болып тіркелді) бекітілген «Жерлердің сапалық жағдайы және жер учаскесінің бағалау құны туралы мәліметтерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залы арқылы қабылданады. Көрсетілген қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің беру секторы арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ауыл шаруашылығы алқаптарының сапалық бағалау құны туралы мәліметтер (топырақтың мелиоративтік жай-күйі, бонитет балы, жем-шөп алқаптарының дақыл техникалық жай-күйі) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізімге сәйкес құжаттарының болуы болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші негізінде мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде процесс құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны және оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды түскен күні 15 минут ішінде оларды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады;
көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды түскен күні оларды көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (15 минут);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері қабылданған құжаттарды жер учаскесінің сапалық жағдайы және бағалау құнын анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің жерді зерттеумен және бағалаумен айналысатын құрылымдық бөлімшесіне береді (30 минут);

4) работник структурного подразделения услугодателя регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных АИС ГЗК, при необходимости запрашивает в отделе систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, подбирает имеющиеся материалы почвенного, почвенно-мелиоративного, геоботанического обследования, материалы бонитировки почв, определяет поправочные коэффициенты, ценовую зону, определяет коэффициент зональности, готовит информацию о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка (8 рабочих дней);
5) сведения о качественном состоянии и (или) оценочной стоимости земельного участка работник структурного подразделения услугодателя передает на подпись руководителю услугодателя (1 рабочий день);
6) руководитель услугодателя подписывает и передает сведения о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка в канцелярию (отдел приема и выдачи документов) услугодателя (30 минут);
7) работник канцелярии (отдела приема и выдачи документов) услугодателя результат оказания государственной услуги передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя (2 часа);
8) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи услугодателя (1 час);
9) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности, работник сектора выдачи услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (15 минут).
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) работник (оператор) операционного зала услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела услугодателя в день поступления документов (15 минут);
2) работник (специалист) накопительного отдела услугодателя подготавливает и передает принятые документы в структурное подразделение услугодателя, занимающееся обследованием и оценкой земель, для определения качественного состояния и оценочной стоимости земельного участка (30 минут);

4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жұмыскері қабылданған құжаттарды тіркейді, жер учаскесін МЖК ААЖ деректер базасы бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінен (техникалық мұрағаттан) мүкаммалдық жер-кадастрлық істерді сұратады, қолда бар топырақ, топырақ-мелиоративтік, геоботаникалық зерттеу материалдарын, топырақ бонитеттеу материалдарын іріктейді, баға аймағының түзету коэффициентін, аймақтық коэфициентін анықтайды, жер учаскесінің сапалық жай-күйі мен бағалау құны туралы ақпаратты дайындайды (8 жұмыс күні);
5) жер учаскесінің сапалық жай-күйі және (немесе) бағалау құны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жұмыскері көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді (1 жұмыс күні);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскесінің сапалық жай-күйі мен бағалау құны туралы мәліметтерге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне (құжаттарды қабылдау және беру бөліміне) береді (30 минут);
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің (құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің) жұмыскері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) береді (2 сағат);
8) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскері (маманы) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін қабылдап, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскеріне береді (1 сағат);
9) талон негізінде және жеке куәлік және (немесе) сенімхат ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің беру секторының жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді (15 минут).
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды түскен күні 15 минут ішінде оларды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады;
көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартылғаны туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің операциялық залының жұмыскері (оператор) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды түскен күні оларды көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің жұмыскеріне (маманына) тапсырады (15 минут);

9. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы (чрезвычайные ситуации, стихийные бедствия, веерное отключение электроэнергии, а также иные обстоятельства, которые услугодатель не в силах предвидеть и предотвратить собственными силами), препятствующих оказанию государственной услуги, ее исполнение приостанавливается до устранения указанных обстоятельств.
Блог-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Предоставление сведений о качественном
состоянии и оценочной стоимости
земельного участка»
Блок-схема
оказания государственной услуги «Предоставление сведений о
качественном состоянии и оценочной стоимости земельного
участка»
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Предоставление сведений о качественном
состоянии и оценочной стоимости
земельного участка»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Предоставление сведений о качественном состоянии оценочной
стоимости земельного участка»

9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге кедергі болатын еңсерілмейтін күш жағдаяттары (төтенше жағдайлар, табиғи апаттар, электр энергиясының уақытша өшірлуі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің болжап білуі мүмкін емес және өз күшімен жоя алмайтын басқа да жағдайдар) туындаған жағдайда, оны орындау аталған жағдайлар жойылғанға дейін тоқтатылады.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген әр іс-әрекеттің (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі сипатының блок-схемасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара ісқимылдарының толық сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Жерлердің сапалық жағдайы және
жер учаскесінің бағалау құны туралы
мәліметтерін беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсете отырып, әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілік сипатының блок-схемасы
«Жерлердің сапалық жағдайы және
жер учаскесінің бағалау құны туралы
мәліметтерін беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша