Об утверждении форм нотариальных свидетельств и постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2016 года № 13561.
В соответствии с подпунктом 12) статьи 32 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) свидетельство о праве на наследство по закону (в случае отказа наследника (ов) от наследства в пользу другого (их) наследника (ов)) по форме согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) свидетельство о праве на наследство по завещанию (в случае отказа наследника (ов) от наследства в пользу другого (их) наследника (ов) по форме согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) свидетельство о праве на наследство по завещанию (выдаваемое государству или юридическому лицу) по форме согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) свидетельство о праве на наследство по завещанию по форме согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) свидетельство о праве на наследство по закону по форме согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) свидетельство о праве на наследство по завещанию по форме согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) свидетельство о праве собственности по форме согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) свидетельство о праве собственности по форме согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) свидетельство о праве собственности по форме согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) свидетельство об удостоверении факта нахождения гражданина в живых по форме согласно приложению 17 к настоящему приказу;

"Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустар куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 104 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 31 наурызда № 13561 болып тіркелді.
"Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 32-бабының 12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Келесі:
1) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда;
2) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес нысанда;
3) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес нысанда;
4) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес нысанда;
5) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес нысанда;
6) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік (мұрагердің (лердің) мұрадан бас тарту жағдайында басқа мұрагердің (лердің) пайдасына) осы бұйрықтың 6 - қосымшасына сәйкес нысанда;
7) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік (мұрагердің (лердің) мұрадан бас тарту жағдайында басқа мұрагердің (лердің) пайдасына) осы бұйрықтың 7 - қосымшасына сәйкес нысанда;
8) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес нысанда;
9) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес нысанда;
10) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік (мемлекетке немесе заңды тұлғаға берілетін өсиет бойынша мұраға) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес нысанда;
11) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес нысанда;
12) заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес нысанда;
13) өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес нысанда;
14) меншік құқығы туралы куәлік осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес нысанда;
15) меншік құқығы туралы куәлік осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес нысанда;
16) меншік құқығы туралы куәлік осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес нысанда;
17) азаматтың тірі екендігі фактісін куәландыру жөніндегі куәлік осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес нысанда;

18) свидетельство об удостоверении факта нахождения в живых несовершеннолетнего или недееспособного гражданина по форме согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) свидетельство об удостоверении факта нахождения гражданина в определенном месте по форме согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) свидетельство о принятии на хранение документов по форме согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) свидетельство о передаче заявления по форме согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) удостоверительную надпись на договоре заключенном гражданами по форме согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) удостоверительную надпись на договоре с участием юридического лица по форме согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) удостоверительную надпись на договоре заключенный гражданами с участием представителя по форме согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) удостоверительную надпись на договоре с участием несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия законного представителя по форме согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) удостоверительную надпись на договоре, заключенном гражданами с лицом, который не может подписать вследствие физического недостатка, болезни или по неграмотности по форме согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества, заключенном гражданами по форме согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества с участием юридического лица по форме согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества с участием представителя по форме согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества, заключенном гражданами с лицом, который не может лично подписаться вследствие физического недостатка, болезни, неграмотности или по каким-либо другим причинам по форме согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) удостоверительную надпись на договоре с участием лица, не знающего языка на котором изложен договор, с устным переводом ему текста договора нотариусом по форме согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) удостоверительную надпись на договоре с участием лица, не знающего языка, на котором изложен договор, которому устно переведен текст договора переводчиком по форме согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) удостоверительную надпись на соглашении по форме согласно приложению 33 к настоящему приказу;

18) кәмелетке толмаған және әрекетке қабілетсіз азаматтың тірі екендігі фактісін куәландыру туралы куәлік осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес нысанда;
19) азаматтың белгілі бір жерде бар болу фактісін куәландыру туралы куәлік осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес нысанда;
20) құжаттарды сақтауға қабылдау туралы куәлік осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес нысанда;
21) өтінішті беру туралы куәлік осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес нысанда;
22) азаматтармен жасалған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес нысанда;
23) заңды тұлғаның қатысуымен жасалған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес нысанда;
24) азаматтармен өкілдің қатысуы арқылы жасалған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес нысанда;
25) заңды өкілінің келісімімен әрекет етуші кәмелетке толмағанның (14 жастан 18 жасқа дейін) қатысуымен жасалған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес нысанда;
26) азаматтардың дене кемістігі, ауруы, сауатсыздығы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа себептерге байланысты өзі қол қоя алмайтын адаммен жасалатын шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес нысанда;
27) жылжымайтын мүлікті иеліктен шығару туралы азаматтар жасаған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес нысанда;
28) жылжымайтын мүлікті иеліктен шығару туралы заңды тұлғаның қатысуымен жасалған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес нысанда;
29) жылжымайтын мүлікті өкілдің қатысуымен иеліктен шығару туралы шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес нысанда;
30) азаматтардың дене кемістігі, ауруы, сауатсыздығы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа да себептерге байланысты өзі қол қоя алмайтын адаммен жасалған жылжымайтын мүлікті иеліктен шығару туралы шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес нысанда;
31) шарт баяндалған тілді білмейтін адамның қатысуымен шарттың мәтінін оған нотариус ауызша аударған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес нысанда;
32) шарттың баяндалған тілді білмейтін адамның қатысуымен жасалған шарттың мәтінін оған аудармашы ауызша аударған шартқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес нысанда;
33) келісімге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 33-қосымшасына сәйкес нысанда;

34) удостоверительную надпись на обязательстве по форме согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) удостоверительную надпись на завещании, написанном завещателем собственноручно по форме согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) удостоверительную надпись на завещании, совершенном в присутствии свидетеля по форме согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) удостоверительную надпись на завещании от имени лица, который не может подписать лично вследствие физического недостатка, болезни, неграмотности или по каким-либо другим причинам по форме согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) удостоверительную надпись на конверте секретного завещания, учиненного нотариусом в присутствии двух свидетелей по форме согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) удостоверительную надпись на доверенности, выданной гражданином по форме согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) удостоверительную надпись на доверенности, выданной гражданином в порядке передоверия по форме согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом, действующим по уставу или положению по форме согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом в порядке передоверия по форме согласно приложению 42 к настоящему приказу;
43) удостоверительную надпись на доверенности, выданной законным представителем несовершеннолетнего в возрасте до 14 лет по форме согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) удостоверительную надпись на доверенности, выданной гражданином, действующим за себя и своего несовершеннолетнего ребенка в возрасте до 14 лет по форме согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) удостоверительную надпись на доверенности, выданной несовершеннолетним в возрасте с 14 до 18 лет, действующим с согласия законного представителя по форме согласно приложению 45 к настоящему приказу;
46) удостоверительную надпись на доверенности, выданной лицом, который не может подписать лично вследствие физического недостатка, болезни, неграмотности или по каким-либо другим причинам по форме согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) удостоверительную надпись на телеграмме-доверенности по форме согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности копии с подлинником документа по форме согласно приложению 48 к настоящему приказу;
49) исключен приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

34) міндеттемеге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 34-қосымшасына сәйкес нысанда;
35) өсиет қалдырушының өз қолымен жазылған өсиетке куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 35-қосымшасына сәйкес нысанда;
36) куәнің қатысуымен нотариус жазып берген өсиетке куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 36-қосымшасына сәйкес нысанда;
37) дене кемістігі, ауруы, сауатсыздығы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа себептерге байланысты өзі қол қоя алмайтын адамның атынан өсиетке куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 37-қосымшасына сәйкес нысанда;
38) екі куәнің қатысуымен нотариус жасаған, конверттегі құпия өсиетке куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 38-қосымшасына сәйкес нысанда;
39) азамат берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 39-қосымшасына сәйкес нысанда;
40) қайта сенім білдіру тәртібімен азамат берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 40-қосымшасына сәйкес нысанда;
41) жарғы немесе ереже бойынша әрекет ететін заңды тұлға берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 41-қосымшасына сәйкес нысанда;
42) заңды тұлғаның қайта сенім білдіру тәртібімен берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 42-қосымшасына сәйкес нысанда;
43) 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмағанның заңды өкілі берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 43-қосымшасына сәйкес нысанда;
44) өзі және өзінің 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған баласы үшін әрекет ететін азамат берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 44-қосымшасына сәйкес нысанда;
45) заңды өкілінің келісімімен әрекет ететін 14 жастан 18 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған бала берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 45-қосымшасына сәйкес нысанда;
46) дене кемістігі, ауруы, сауатсыздығы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа себептерге байланысты өзі қол қоя алмайтын адам берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 46-қосымшасына сәйкес нысанда;
47) жеделхат-сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 47-қосымшасына сәйкес нысанда;
48) көшірменің құжат түпнұсқасымен дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 48-қосымшасына сәйкес нысанда;
49) алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

50) исключен приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
51) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности выписки из документа по форме согласно приложению 51 к настоящему приказу;
52) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности копии с копии документа по форме согласно приложению 52 к настоящему приказу;
53) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи по форме согласно приложению 53 к настоящему приказу;
54) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи гражданина, действующего по доверенности по форме согласно приложению 54 к настоящему приказу;
55) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи представителя юридического лица по форме согласно приложению 55 к настоящему приказу;
56) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия законного представителя по форме согласно приложению 56 к настоящему приказу;
57) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи гражданина, подписавшего за другого вследствие физического недостатка, болезни, неграмотности или по каким-либо иным причинам по форме согласно приложению 57 к настоящему приказу;
58) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности перевода, сделанного нотариусом по форме согласно приложению 58 к настоящему приказу;
59) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи переводчика по форме согласно приложению 59 к настоящему приказу;
60) удостоверительную надпись на документе о времени его предъявления по форме согласно приложению 60 к настоящему приказу;
61) удостоверительную надпись на векселе о платеже по форме согласно приложению 61 к настоящему приказу;
62) удостоверительную надпись о неплатеже по чеку по форме согласно приложению 62 к настоящему приказу;
63) удостоверительную надпись на дубликате свидетельства о праве на наследство (договора, завещания, доверенности) по форме согласно приложению 63 к настоящему приказу;
64) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности выписки из реестра по форме согласно приложению 64 к настоящему приказу;
65) запрещение отчуждения жилого дома в связи с выдачей займа (ссуды) на его строительство, покупку или капитальный ремонт по форме согласно приложению 65 к настоящему приказу;
66) запрещение отчуждения имущества по форме согласно приложению 66 к настоящему приказу;

50) алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51) құжаттан үзінді көшірменің дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 51-қосымшасына сәйкес нысанда;
52) құжат көшірмесінен жасалған көшірменің дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 52-қосымшасына сәйкес нысанда;
53) қолтаңбаның түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 53-қосымшасына сәйкес нысанда;
54) сенімхат бойынша әрекет жасайтын азаматтың қолтаңбасының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 54-қосымшасына сәйкес нысанда;
55) заңды тұлға өкілінің қолтаңбасының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 55-қосымшасына сәйкес нысанда;
56) заңды өкілінің келісімімен әрекет ететін кәмелетке толмағанның (14 жастан 18 жасқа дейін) қолтаңбасының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 56-қосымшасына сәйкес нысанда;
57) дене кемістігі, ауруы, сауатсыздығы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа себептерге байланысты басқа адам үшін қол қойған азаматтың қолтаңбасының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 57-қосымшасына сәйкес нысанда;
58) нотариус жасаған аударманың дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 58-қосымшасына сәйкес нысанда;
59) аудармашының қолтаңбасының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 59-қосымшасына сәйкес нысанда;
60) құжаттың көрсетілген уақыты туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 60-қосымшасына сәйкес нысанда;
61) төлем туралы вексельге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 61-қосымшасына сәйкес нысанда;
62) чек бойынша төленбеген төлем туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 62-қосымшасына сәйкес нысанда;
63) мұраға құқық туралы куәліктің (шарттың, өсиеттің, сенімхаттың) телнұсқасына куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 63-қосымшасына сәйкес нысанда;
64) тізілімнен үзінді көшірменің дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 64-қосымшасына сәйкес нысанда;
65) тұрғын үй салуға, сатып алуға немесе күрделі жөндеуге қарыз (несие) берілуіне байланысты оны иеліктен шығаруға тыйым салу осы бұйрықтың 65-қосымшасына сәйкес нысанда;
66) мүлікті иеліктен шығаруға тыйым салу осы бұйрықтың 66-қосымшасына сәйкес нысанда;

67) запрещение отчуждения недвижимости, в связи с договором о залоге по форме согласно приложению 67 к настоящему приказу;
68) акт о протесте в недатировании акцепта по форме согласно приложению 68 к настоящему приказу;
69) акт о протесте векселя в неплатеже по форме согласно приложению 69 к настоящему приказу;
70) акт о протесте векселя внеакцепте по форме согласно приложению 70 к настоящему приказу;
71) акт о морском протесте по форме согласно приложению 71 к настоящему приказу;
72) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей по форме согласно приложению 72 к настоящему приказу;
73) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом для совершения действий за границей по форме согласно приложению 73 к настоящему приказу;
74) удостоверительную надпись на доверенности одновременно от грамотных и неграмотных лиц для совершения действий за границей по форме согласно приложению 74 к настоящему приказу;
75) удостоверительную надпись на доверенности, совершенной несовершеннолетним с 14 до 18 лет, действующим с согласия законного представителя (родителей, усыновителей, попечителя) для совершения действий за границей по форме согласно приложению 75 к настоящему приказу;
76) удостоверительную надпись на доверенности, совершенной одновременно с переводом текста доверенности переводчиком для совершения действий за границей по форме согласно приложению 76 к настоящему приказу;
77) удостоверительную надпись на доверенности, совершенной одновременно с переводом текста доверенности нотариусом для совершения действий за границей по форме согласно приложению 77 к настоящему приказу;
78) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи на заявлениях и иных документах, предназначенных для совершения действий за границей по форме согласно приложению 78 к настоящему приказу;
79) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи на заявлениях и иных документах от неграмотного лица, предназначенных для совершения действий за границей по форме согласно приложению 79 к настоящему приказу;
80) исполнительная надпись по форме согласно приложению 80 к настоящему приказу;
81) постановление об отмене исполнительной надписи по форме согласно приложению 81 к настоящему приказу;
82) свидетельство о праве собственности (на долю в общем совместном имуществе лиц, имеющих имущество на праве совместной собственности выдаваемое по их заявлению) по форме согласно приложению 82 к настоящему приказу;
83) удостоверительная надпись на доверенности, выданной законным представителем несовершеннолетнего в возрасте до 14 лет для совершения действий за границей по форме согласно приложению 83 к настоящему приказу;

67) кепіл туралы шартқа байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен шығаруға тыйым салу осы бұйрықтың 67-қосымшасына сәйкес нысанда;
68) акцепт күнінің көрсетілмеуіне наразылық туралы актісі осы бұйрықтың 68-қосымшасына сәйкес нысанда;
69) вексельдің төленбегеніне наразылық туралы актісі осы бұйрықтың 69-қосымшасына сәйкес нысанда;
70) акцептелмеген вексельге наразылық туралы актісі осы бұйрықтың 70-қосымшасына сәйкес нысанда;
71) теңіз наразылығы туралы актісі осы бұйрықтың 71-қосымшасына сәйкес нысанда;
72) шетелде әрекет жасауға арналған сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 72-қосымшасына сәйкес нысанда;
73) шетелде әрекет жасау үшін заңды тұлғаның берген сенімхатына куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 73-қосымшасына сәйкес нысанда;
74) бір мезгілде сауатты және сауатсыз адамдардың аттарынан шетелде әрекеттер жасау үшін берілген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 74-қосымшасына сәйкес нысанда;
75) 14 жастан 18 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған балалардың заңды өкілдерінің (ата-анасының, асырап алушыларының, қамқоршысының) келісімімен шетелде әрекет жасауға арналған сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 75-қосымшасына сәйкес нысанда;
76) аудармашының бір мезгілде сенімхат мәтінін аудара отырып шетелде әрекет жасауға арналған сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 76-қосымшасына сәйкес нысанда;
77) нотариустың бір мезгілде сенімхат мәтінін аудара отырып шетелде әрекет жасауға арналған сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 77-қосымшасына сәйкес нысанда;
78) шетелде әрекет жасауға арналған өтініштерге және өзге де құжаттарға қойылған қолтаңбаның түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 78-қосымшасына сәйкес нысанда;
79) сауатсыз адамның атынан шетелде әрекет жасауға арналған өтініштердегі және өзге де құжаттардағы қолтаңбалардың түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы бекітілсін осы бұйрықтың 79-қосымшасына сәйкес нысанда;
80) атқарушылық жазба осы бұйрықтың 80-қосымшасына сәйкес нысанда;
81) атқарушылық жазбаның күшін жою туралы қаулы осы бұйрықтың 81-қосымшасына сәйкес;
82) меншік құқығы туралы куәлік (бірлескен меншік құқығындағы мүлкі бар тұлғалардың ортақ бірлескен мүлкіндегі олардың өтініші бойынша берілетін үлеске) осы бұйрықтың 82-қосымшасына сәйкес нысанда;
83) 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмағанның заңды өкілінің шетелде әрекет ету үшін берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 83-қосымшасына сәйкес нысанда;

84) удостоверительная надпись на доверенности, выданной гражданином, действующим за себя и своего несовершеннолетнего ребенка в возрасте до 14 лет для совершения действий за границей по форме согласно приложению 84 к настоящему приказу;
85) удостоверительная надпись о засвидетельствовании подлинности подписи на заявлениях и иных документах, предназначенных для совершения действий за границей несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия законного представителя по форме согласно приложению 85 к настоящему приказу;
86) удостоверительная надпись на согласии по форме согласно приложению 86 к настоящему приказу;
87) удостоверительная надпись на согласии гражданина, не могущего подписаться лично вследствие физического недостатка, болезни, неграмотности или по каким-либо другим иным причинам по форме согласно приложению 87 к настоящему приказу;
88) удостоверительная надпись на согласии совершенном представителем по форме согласно приложению 88 к настоящему приказу;
89) удостоверительная надпись на согласии совершенном несовершеннолетним в возрасте с 14 до 18 лет, действующим с согласия законного представителя по форме согласно приложению 89 к настоящему приказу;
90) свидетельство о принятии секретного завещания по форме согласно приложению 90 к настоящему приказу;
91) протокол вскрытия и оглашения секретного завещания по форме согласно приложению 91 к настоящему приказу;
92) исполнительная надпись о взыскании начисленных, но не выплаченных работнику заработной платы и иных платежей по форме согласно приложению 92 к настоящему приказу;
93) свидетельство о передаче на хранение секретного завещания по форме согласно приложению 93 к настоящему приказу;
94) удостоверительная надпись об удостоверении равнозначности электронного документа, изготовленного нотариусом, документу на бумажном носителе;
95) удостоверительная надпись об удостоверении равнозначности документа, изготовленного нотариусом на бумажном носителе, электронному документу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.12.2019 № 611 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.04.2021 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 33 "Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7448, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 09.08.2012 г. № 258-259 (27077-27078));

84) Өзі және өзінің 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған баласы үшін шетелде әрекет ету үшін берген сенімхатқа куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 84-қосымшасына сәйкес нысанда;
85) заңды өкілдің келісімімен әрекет ететін кәмелетке толмағанның (14 жастан 18 жасқа дейін) шетелде іс-әрекеттер жасауға арналған өтініштер мен өзге де құжаттардағы қолтаңбасының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 85-қосымшасына сәйкес нысанда;
86) келісімге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 86-қосымшасына сәйкес нысанда;
87) азаматтардың дене кемістігі, ауруы немесе сауатсыздығы салдарынан немесе қандай да бір өзге себептер бойынша өзі қол қоя алмайтын адаммен жасалған келісімге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 87-қосымшасына сәйкес нысанда;
88) Өкіл жасаған келісімді куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 88-қосымшасына сәйкес нысанда;
89) Заңды өкілінің келісімімен әрекет ететін 14 жастан 18 жасқа дейінгі кәмелетке толмағандар жасаған келісімге куәландыру жазбасы осы бұйрықтың 89-қосымшасына сәйкес нысанда;
90) Құпия өсиетті қабылдау туралы куәлік жазбасы осы бұйрықтың 90-қосымшасына сәйкес нысанда;
91) Құпия өсиетті ашу және жария ету хаттамасы осы бұйрықтың 91-қосымшасына сәйкес нысанда;
92) Қызметкерге есептелген, бірақ төленбеген жалақы мен өзге де төлемдерді өндіріп алу туралы атқарушылық жазба осы бұйрықтың 92-қосымшасына сәйкес нысанда бекітілсін;
93) Құпия өсиетті сақтауға беру туралы куәлік жазбасы осы бұйрықтың 93-қосымшасына сәйкес нысанда.
94) нотариус дайындаған электрондық құжаттың қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдейлігін куәландыру туралы куәландыру жазбасы;
95) қағаз жеткізгіште нотариус дайындаған құжаттың электрондық құжатпен бірдейлігін куәландыру туралы куәландыру жазбасы.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.12.2019 № 611 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.04.2021 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 33 "Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустермен куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7448 болып тіркелген).

2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 300 "Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9888).
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(выдаваемое одному или нескольким наследникам)
(село, поселок, город, район, область, республика) __________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,_______________________ нотариус __________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган,
выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи _____ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником(ами) имущества гражданина (ки)_____,
___________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) наследодателя)
умершего (ей) "___" ______ 20____ года, является: (если несколько наследников указать: "являются в равных долях каждый:")
_____________________________________________________________________
(родственные отношения с наследодателем, фамилия, имя и отчество (при
его наличии), дата и место рождения, индивидуальный идентификационный
номер, место жительство)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из:
_____________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
идентификационные характеристики, документы подтверждающие право
собственности на это имущество и его реквизиты)
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус __________________________
(подпись)
Примечание: если свидетельство о праве на наследство по закону выдано
на имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то
необходимо указать: "Переход права на указанное наследственное
имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем
органе.".
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(по праву представления)
(село, поселок, город, район, область, республика) __________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,___________________________ нотариус ______________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган
выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи _____ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником(ами) имущества гражданина (ки)_____,
умершего (ей)
"__" _______ 20____ года, является(ются):
_____________________________________________________________________
размер доли, родственные отношения с наследодателем, фамилия, имя и
отчество (при его наличии) дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, место жительство)
отец (мать) которого (ой) __________________________________ умер(ла)
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) умершего родителя
наследника)
"___" _____ 20______ года.
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из:
_____________________________________________________________________
указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
идентификационные характеристики, документы, подтверждающие право
собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус __________________________
(подпись)
Примечание: если свидетельство о праве на наследство по закону выдано
на имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то
необходимо указать: "Переход права на указанное наследственное
имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем
органе.".
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(в порядке наследственной трансмиссии)
(село, поселок, город, район, область, республика) __________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,___________________ нотариус ______________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган,
выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи ____ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником (ами) имущества гражданина (ки)____,
умершего (ей) "_____" _______ 20____ года являлся (ась):
_____________________________________________________________________
указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) наследника, и
его родственное отношение с наследодателем)
но ввиду его (ее) смерти " " 20 года наследство переходит к его (ее)
____________________________________________________________________
(размер доли, родственные отношения с наследодателем, (фамилия, имя и
отчество (при его наличии)), дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, место жительство)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из:
____________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
идентификационные
_____________________________________________________________________
характеристики, документы, подтверждающие право собственности на это
имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус __________________________
(подпись)
Примечание:

2) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 22 қазандағы № 300 "Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустермен куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9888 болып тіркелген) бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына
жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(бір немесе бірнеше мұрагерлерге берілетін)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен______________________________________________
Мен,_________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі,
_____________________________________________________________________
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе
жекеше нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариусы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің __-бабының
негізінде 20__ жылы "__"___________ қайтыс болған
азамат (ша)____________________________________________ мүлкіне, оның
(мұра қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
(егер бірнеше мұрагер көрсетілсе, "әрқайсысы тең үлесте болады"
деп көрсетіп)________________________________________________________
(мұрагердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), олардың
мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, туған күні және жері,
жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрған жері)
мұрагер болып табылатынын куәландырамын. Осы куәлік берілген мұралық
мүлік________________________________________________________________
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, мүліктің
меншік құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері
көрсетіледі)
тұрады.
Мұралық іс №____________________
Тізілімде №____________ тіркелді
Өндірілді:________________ теңге
Мөр Нотариус________________________
(қолы)
Ескерту: егер заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда "көрсетілген
мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркеуге
жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(ұсыну құқығы бойынша)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен______________________________________________
Мен,_________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі,
_____________________________________________________________________
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе
жекеше нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариусы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___-бабының
негізінде 20__ жылы "__"______________қайтыс болған
азамат (ша)_________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
мүлкіне 20__ жылдың "__"_____________
әкесі (анасы)________________________________________________________
(мұрагердің ата-анасының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
қайтыс болған
оның_________________________________________________________________
(үлес мөлшері, мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты
және әкесінің аты (бар болса), туған күні және
____________________________мұрагері болып табылатынын куәландырамын.
жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрған жері)
Осы куәлік берілген мұралық мүлік
_____________________________________________________________________
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы мүліктің
меншік құқығын растайтын, құжаттардың және оның деректемелері
көрсетіледі)
тұрады.
Мұралық іс №____________________
Тізілімде №____________ тіркелді
Өндірілді:________________ теңге
Мөр Нотариус________________________
(қолы)
Ескерту: егер заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда "көрсетілген
мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркеуге
жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(мұрагерлік трансмиссия тәртібінде)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен______________________________________________
Мен,_________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болcа) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
_____________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариусы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___-бабының
негізінде 20__ жылы "__"_____________ қайтыс болған
азамат (ша)_______________________________________ мұрасының мұрагері
Азамат (ша)
_____________________________________________________________________
(мұра қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және мұра
қалдырушымен туыстық қатынастары)
_____________________________________________________________________
болып табылады, бірақ оның 20__ жылдың "__"___________ қайтыс болуына
байланысты мұра, оның
_____________________________________________________________________
(үлестің мөлшері, мұра қалдырушы мен туыстық қатынастары, тегі, аты
және әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері, жеке
сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері)
көшетінін куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік
_____________________________________________________________________
(куәлік берілген мұралық мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы
мүліктің меншік құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері
көрсетіледі)
тұрады.
Мұралық іс №____________________
Тізілімде №____________ тіркелді
Өндірілді:________________ теңге
Мөр Нотариус________________________
(қолы)
Ескерту:

1) если свидетельство о праве на наследство по закону выдается
одновременно нескольким наследникам, из которых одни живы, а другие
умерли, не успев принять наследство, то в тексте свидетельства после
слова "удостоверяю" указывается: например "...что на
основании статьи ______ Гражданского кодекса Республики Казахстан
наследниками имущества гражданина (ки) (фамилия, имя и отчество (при
его наличии) наследодателя), умершего(ей) "__"________ 20___ года,
являются в 1/3 (одной третьей) доле каждый: супруг(а) (фамилия, имя и
отчество (при его наличии), дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, место жительство), сын (фамилия, имя и
отчество (при его наличии)), дата и месторождения, индивидуальный
идентификационный номер, место жительство), и являлась в 1/3 (одной
третьей) доле дочь (фамилия, имя, отчество (при его наличии)), но
ввиду ее смерти "___" ____ 20__ года, указанная доля наследства
переходит к ее супругу (фамилия, имя и отчество (при его наличии),
дата и месторождения, индивидуальный идентификационный номер, место
жительство), и сыну (фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата
и место рождения, индивидуальный идентификационный номер, место
жительство), в равных долях каждому.".
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из:
_____________________________________________________________________
указывается имущество, на которое выдается свидетельство, и его
идентификационные характеристики;
_____________________________________________________________________
документы, подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус __________________________
(подпись)
2) если свидетельство о праве на наследство по закону выдано на
имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то
необходимо указать: "Переход права на указанное наследственное
имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем
органе.".
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(на имущество умершего наследника, принявшего наследство, но не
оформившего своих наследственных прав)
(село, поселок, город, район, область, республика) __________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,___________________ нотариус ______________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган,
выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи ____ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником (ами) имущества гражданина (ки)____,
умершего(ей) "____" _______ 20___ года является (ются):
_____________________________________________________________________
размер доли, родственные отношения с наследодателем, фамилия, имя и
отчество (при его наличии), дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, место жительство)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из:
_____________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
идентификационные характеристики,
_____________________________________________________________________
документы, подтверждающие право собственности на это имущество, и их
реквизиты)
принадлежащего гражданину (ке) ___________________, умершему (ей)
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) и родственное отношение с
наследодателем)
"___" _______ 20____ года,
наследником, которого(ой) был (а)___________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и родственные отношения с
наследодателем)
принявший (ая) наследство, но не оформивший (ая) своих наследственных
прав.
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус __________________________
(подпись)
Примечание: если свидетельство о праве на наследство по закону выдано
на имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то
необходимо указать: "Переход права на указанное наследственное
имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем
органе.".
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(на неимущественные права и обязанности)
(село, поселок, город, район, область, республика) __________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,___________________ нотариус ______________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган,
выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статей _______ и Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником (ами) имущества гражданина (ки)____,
умершего(ей) "____" _______ 20____ года, является(ются):
_____________________________________________________________________
родственные отношения с наследодателем, фамилия, имя и отчество (при
его наличии), дата и место рождения, индивидуальный идентификационный
номер, место жительство)
Наследство, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из
следующих неимущественных прав и обязанностей наследодателя:
_____________________________________________________________________
(указываются неимущественные права и обязанности, которые не
прекращаются со смертью наследодателя)
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус __________________________
(подпись)
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

1) егер мұраға құқық туралы куәлік бір мезгілде бірі тірі, ал енді
біреулері мұраны қабылдап үлгермей қайтыс болған бірнеше мұрагерлерге
берілсе, онда куәлік мәтінінде, мысалы "куәландырамын" деген сөзден
кейін "Қазақстан Республикасының Ааматтық кодексінің ___- баптарының
негізінде" деген сөздерден кейін 20___ жылы "___"______ қайтыс болған
азамат (ша) (мұра қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар
болса) зайыбы (тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні
және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері, ұлы (тегі, аты
және әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері, жеке
сәйкестендіру нөмері, тұрғылықты жері) және 1/3 (үштен бір) үлес
қызына (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) әрқайсысы оның мүлкінің
үштен бір бөлігіне мұрагер болып табылатынын, бірақ қызының "__"__
20__ жылы қайтыс болуына байланысты мұраның көрсетілген үлесі оның
күйеуіне (тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)), туған күні және
жері, жеке сәйкестендіру нөмірі) және ұлына (тегі, аты және әкесінің
аты (бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі,
тұрғылықты жері) әрқайсысына тең үлеспен көшетінін куәландырамын".
Осы куәлік берілген мұралық мүлік ___________________________ тұрады.
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы
мүліктің меншік құқығын растайтын құжаттар және оның
деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №____________________
Тізілімде №____________ тіркелді
Өндірілді:________________ теңге
Мөр Нотариус_______________________;
(қолы)
2) егер заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген
мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік
тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(мұраны қабылдаған, бірақ өзінің мұрагерлік құқықтарын
рәсімдемеген қайтыс болған мұрагердің мүлкіне)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен______________________________________________
Мен,_________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
_____________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық округының атауы)
нотариусы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___-бабының
негізінде 20__ жылы "__"__________________қайтыс болған азамат (ша)
_______________________ мүлкіне, оның
_____________________________________________________________________
(үлестің мөлшері, мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты
және әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері, жеке
сәйкестендіру нөмірі, тұратын жері)
мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік, 20__ жылы "__"____ қайтыс болған
азамат (ша)__________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және мұра қалдырушымен
туыстық қатынасы)
тиесілі
_____________________________________________________________________
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы мүліктің
меншік құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері
көрсетіледі)
тұратын мұраны қабылдап, 20__ жылы "__"_______ қайтыс болған, бірақ
өзінің мұрагерлік құқықтарын
рәсімдемеген азамат (ша)_____________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) мұра қалдырушымен
туыстық қатынастары)
оның мұрагері болған.
Мұралық іс №____________________
Тізілімде №____________ тіркелді
Өндірілді:________________ теңге
Мөр Нотариус________________________
(қолы)
Ескерту: егер заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген
мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік
тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША MҰPAFA ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(мүліктік емес құқықтар мен міндеттерге)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен______________________________________________
Мен,_________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
_____________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық округының атауы)
нотариусы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___және
____-бабының негізінде 20__ жылы "__"__________________қайтыс болған
азамат (ша)_______________________ мүлкіне
оның_________________________________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты
(бар болcа), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі,
тұрғылықты жері)
мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұра, мұра қалдырушының мүліктік емес құқықтары
мен міндеттері: _____________________________________________________
(мұра қалдырушының қайтыс болуына байланысты тоқтамайтын
мүліктік емес құқықтары мен міндеттері көрсетіледі)
тұрады.
Мұралық іс №____________________
Тізілімде №____________ тіркелді
Өндірілді:________________ теңге
Мөр Нотариус________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК

Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(в случае отказа наследника (ов) от наследства в пользу другого (их) наследника (ов))
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариус ________________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного
нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи ________ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником (ами) имущества гражданина (ки)
_______________________________________________________________________________,
умершего (ей) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) наследодателя)
"____" _____ года, является (ются)
_______________________________________________________________________________
(размер доли, родственные отношения с наследодателем, (фамилия, имя и отчество
(при его наличии)), дата и место рождения, индивидуальный идентификационный номер,
место жительство)
в том числе _________________________________________________________________ доли
(размер доли)
ввиду отказа от наследства в его (ее) (если несколько наследников, указать "в их") пользу
_______________________________________________________________________________
(указать родство, фамилия, имя и отчество (при его наличии) других наследников)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из:
_______________________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
идентификационные характеристики, документы,
подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № _____
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус _____________________________________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство о праве на наследство по закону выдано на имущество,
подлежащее обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
"Переход права на указанное наследственное имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем органе".
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(мұрагердің (лердің) мұрадан бас тарту жағдайында басқа мұрагердің (лердің) пайдасына)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс,республика)_________________________________
күні, айы, жылы жазумен________________________________________________
Мен,__________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
нотариус______________________________________________________________
(жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі,
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___-бабының негізінде______
жылы "__"__________________қайтыс болған азамат
(ша)_____________________________________________________ мүлкіне азамат
(ша) __________________________________________________________________
(үлес мөлшері, мұра қалдырушымен туыстық қатынастары, (тегі, аты және
әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі,
тұратын жері)
оның ішінде _______ үлесі оның (олардың) пайдасына бас тартуына (ларына)
байланысты мұра
қалдырушының _______________________________________________________
(басқа мұрагерлердің туыстық қатынасын, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
көрсету керек (үлес мөлшері)
үлесіне мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық
мүлік, _________________________________________________________ тұрады.
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы мүлікке меншік
құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі).
Мұралық іс №_________________________________________________________
Тізілімде №____________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:________________________________________________________теңге
Мөр Нотариус:_______________________________________________________
(қолы)
Ескерту: Егер заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
ӨСИЕТ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК

Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАВЕЩАНИЮ
(в случае отказа наследника (ов) от наследства в пользу другого (их) наследника (ов))
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________________________ нотариус
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
_______________________________________________________________________________
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании завещания от "___" _____ года, удостоверенного
_______________________________________________________________________________
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного нотариуса или
должностного лица, удостоверившего завещание)
и зарегистрированного в реестре за №______________, наследником (ами)
указанного в завещании имущества гражданина (ки)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя)
умершего (ей) "____" _____ 20______ года, является (ются):
________________________________________________________________________________
(размер доли, родственные отношения с завещателем, фамилия, имя и
отчество (при его наличии), дата и место
________________________________________________________________________________
рождения, индивидуальный идентификационный номер, место жительство)
в том числе _____________________________________________ доли ввиду отказа в его (ее)
(размер доли),
(если несколько наследников, указать "в их") пользу __________________________________
________________________________________________________________________________
(указать родство, фамилия, имя и отчество (при его наличии) других наследников)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из:
________________________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство, идентификационные
характеристики, документы подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № ___________________________________________________________
Зарегистрировано в реестре за № ___________________________________________________
Взыскано: ______________________________________________________________________
Печать Нотариус ________________________________________________________________
(подпись)
Примечание: 1) Если свидетельство о праве на наследство по завещанию выдано на
имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
"Переход права на указанное наследственное имущество подлежит государственной
регистрации в регистрирующем органе".

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(мұрагердің (лердің) мұрадан бас тарту жағдайында басқа мұрагердің (лердің) пайдасына)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика) ________________________________
күні, айы, жылы жазумен ________________________________________________
Мен,__________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық
кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариусы 20___ жылдың "___"
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(өсиетті куәландырған мемлекеттік нотариалдық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың немесе лауазымды адамның деректемелері)
№__ тізілімде тіркеп куәландырылған өсиеттің негізінде "__" 20__ жылы
қайтыс болған азамат (ша)_________________________________ өсиетте аталған
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) азамат(ша)
мүлкіне ______________________________________________________________
(үлес мөлшері, өсиет қалдырушымен туыстық қатынастары, (тегі, аты және
әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері,
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі, тұратын жері)
оның ішінде оның (олардың) пайдасына бас тартуына (ларына) байланысты
_____________________________________________________________________
(басқа мұрагерлердің туыстық қатынасы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
көрсету керек
үлесіне мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік,______________________________________
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы мүлікке меншік
құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
_____________________________________________________________ тұрады.
Мұралық іс №________________________________________________________
Тізілімде №___________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_______________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:_______________________________________________________
(қолы)
Ескерту: 1) Егер өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген мұралық мүлікке
құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.

2) В случае наследования на основании секретного завещания слова "на основании
завещания от "___"___________ года, удостоверенного
________________________________________________________________________________
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного нотариуса,
или должностного лица, удостоверившего завещание)
и зарегистрированного в реестре за №_____," заменяются словами "на основании секретного
завещания, принятого "___"___________ года,
нотариусом _____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
принявшего завещание)
полный текст, которого содержится в протоколе вскрытия и оглашения
секретного завещания, составленного нотариусом
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
от "____"_________ года, зарегистрированного в реестре за №_____".
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(выдаваемое в случаях, когда доли некоторых наследников
остаются открытыми)
(село, поселок, город, район, область, республика) __________________
число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,___________________ нотариус ______________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган,
выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи _________ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником(ами) имущества гражданина (ки)_____,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) наследодателя)
умершего(ей) "__" ____ 20___ года, является (ются) в ___ доле каждый:
(размер доли)
_____________________________________________________________________
(родственные отношения с наследодателем, фамилия, имя и отчество (при
его наличии), дата и место рождения, индивидуальный идентификационный
номер, место жительство)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство,
состоит из:
_____________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
идентификационные характеристики,
_____________________________________________________________________
документы, подтверждающие право собственности на это имущество, и их
реквизиты)
На ______ долю указанного наследственного имущества свидетельство о
праве на наследство еще не выдано.
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус __________________________
(подпись)
Примечание: если свидетельство о праве на наследство по закону выдано
на имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то
необходимо указать: "Переход права на указанное наследственное
имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем
органе.".
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАКОНУ
(на обязательную долю)
(село, поселок, город, район, область, республика) __________________
Число, месяц, год прописью __________________________________________
Я,____________________ нотариус _____________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование
государственной нотариальной конторы или
_____________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган,
выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании статьи _____ Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником на обязательную _____________ долю
(размер доли)
имущества гражданина (ки)______________________, умершего (ей)"___"
________года, является (ются):
_____________________________________________________________________
(родственные и иные отношения с наследодателем, (фамилия, имя и
отчество (при его наличии), дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, место жительство)
Наследственное имущество, на которое в указанной доле выдано
настоящее свидетельство, состоит из:
_____________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство,
идентификационные характеристики,
_____________________________________________________________________
документы, подтверждающие право собственности на это имущество, и их
реквизиты)
На ______ долю указанного наследственного имущества выдано
свидетельство о праве на наследство по завещанию (или "еще не
выдано").
Наследственное дело № _____________
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус __________________________
(подпись)
Примечание:
1) указывается обязательная доля, которая причиталась бы наследнику
при наследовании по закону, действовавшего на момент открытия
наследства.

2) Құпия өсиет негізінде мұра қалдырылған жағдайда "___"_________жылы
куәландырылған ______________________________________________________
(мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың немесе
өсиетті куәландырған лауазымды адамның деректемелері))
және № __________________ тізілімде тіркелген "өсиет негізінде" деген сөздер
"____"___________жылы, нотариус қабылдаған __________________________
(өсиетті қабылдаған адамның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
нотариус жасаған құпия өсиетті ашу және жария ету хаттамасында қамтылған
толық мәтін _________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
"____"___________ жылдан бастап, № _________________ тізілімде тіркелген
"құпия өсиет негізінде" деген сөздермен ауыстырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(кейбір мұрагерлердің үлесі ашық қалдырылған жағдайда)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен______________________________________________
Мен,_________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
_____________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық округының атауы)
нотариусы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___-бабының
негізінде 20__ жылы "__"__________________қайтыс болған
аз.______________________________ мүлкіне__________________-әрқайсысы
(мұра қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
(мұра қалдырушымен
_____________________________________________________________________
туыстық қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұратын жері)
_________________ үлесте мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
(үлес мөлшері)
Осы куәлік берілген мұралық мүлік
_____________________________________________________________________
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы
мүлікке меншік құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері
көрсетіледі)
тұрады.
Көрсетілген мұралық мүліктің_________ үлесіне мұраға құқық туралы
(үлес мөлшері)
куәлік әлі берілген жоқ.
Мұралық іс №____________________
Тізілімде №____________ тіркелді
Өндірілді:________________ теңге
Мөр Нотариус________________________
(қолы)
Ескерту: егер заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген
мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік
тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
ЗАҢ БОЙЫНША МҰРAFА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
(мұраның міндетті үлесіне)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен______________________________________________
Мен,_________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
_____________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық округының атауы)
нотариусы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___-бабының
негізінде __ жылы "__"_________қайтыс болған азамат(ша)______________
мүлкінің___________міндетті үлесіне
азамат (ша)__________________________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық және өзге де қатынастары,
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні және
_____________________________мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрған жері)
Осы куәлік берілген көрсетілген________________ үлестегі мұралық
(үлес мөлшері)
мүлік________________________________________________________________
(куәлік берілген мұралық мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы
мүліктің меншік құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері
көрсетіледі)
тұрады.
Көрсетілген мұралық мүліктің_________________ үлесіне өсиет бойынша
(үлес мөлшері)
мұраға құқық туралы куәлік берілді (немесе "әлі берілген жоқ").
Мұралық іс №____________________
Тізілімде №____________ тіркелді
Өндірілді:________________ теңге
Мөр Нотариус________________________
(қолы)
Ескерту: 1) мұраны ашу кезінде қолданыстағы заң бойынша мұрагерге
тиесілі міндетті үлес көрсетіледі.

2) если свидетельство о праве на наследство по закону выдано на
имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то
необходимо указать: "Переход права на указанное наследственное
имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем
органе.".
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАВЕЩАНИЮ
(выдаваемое государству или юридическому лицу)
(село, поселок, город, район, область, республика) ___________________________________
число, месяц, год прописью ______________________________________________________
Я, ____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариус ______________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного
нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании завещания от "___"___________ года,
удостоверенного________________________________________________________________
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного нотариуса
или должностного лица, удостоверившего завещание)
и зарегистрированного в реестре за №___, наследником указанного в завещании имущества
гражданина (ки) ________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя)
умершего (ей) "___" ______________ 20 ____ года, является (ются):
_______________________________________________________________________________
(государство в лице (наименование государственного органа и его реквизиты) или
юридическое лицо (наименование юридического лица и его реквизиты)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из:
________________________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство, идентификационные
характеристики, документы, подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № ___________________________________________________________
Зарегистрировано в реестре за № ___________________________________________________
Взыскано: ______________________________________________________________________
Печать Нотариус _________________________________________________________________
(подпись)
Примечание: 1) Если свидетельство о праве на наследство по завещанию выдано на
имущество, подлежащее обязательной государственной регистрации, то необходимо указать:
"Переход права на указанное наследственное имущество подлежит государственной
регистрации в регистрирующем органе".

2) егер заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда "көрсетілген
мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік
тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
ӨСИЕТ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(мемлекетке немесе заңды тұлғаға берілетін өсиет бойынша мұраға)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_____________________________________
күні, айы, жылы жазумен_____________________________________________________
Мен,______________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
__________________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық
округының атауы)
нотариусы________ жылдың "___"
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың немесе
өсиетті куәландырған лауазымды адамның деректемелері)
№___ тізілімде куәландырылған және тіркелген өсиеттің негізінде 20___ жылы
"___"____________қайтыс болған азамат(ша)__________________________________
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты(бар болса)
өсиетте көрсетілген
мүлкіне мұрагер___________________________________________________________
(мемлекеттің атынан (мемлекеттік органның атауы және оның деректемелері)
немесе заңды тұлға (заңды тұлғаның атауы және оның деректемелері))
_______________________________________ болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік___________________________________________
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы
_________________________________________________________________ тұрады.
мүліктің меншік құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №_____________________________________________________________
Тізілімде №________________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_________________________________________________________________
Мөр Нотариус: __________________________________________________________
(қолы)
Ескерту: 1) Егер өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік міндетті түрде
мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда: "көрсетілген мұралық мүлікке
құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.

2) В случае наследования на основании секретного завещания слова "на основании
завещания от "____"___________ года, удостоверенного
_______________________________________________________________________________
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного нотариуса, или
должностного лица, удостоверившего завещание)
и зарегистрированного в реестре за №_____," заменяются словами "на основании
секретного завещания, принятого "____"_________ года,
нотариусом _____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) принявшего завещание)
полный текст, которого содержится в протоколе вскрытия и
оглашения секретного завещания, составленного нотариусом
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
от "____"______ года, зарегистрированного в реестре за №_____".
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Сноска. Приложение 11 в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ НА НАСЛЕДСТВО ПО ЗАВЕЩАНИЮ
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариус ________________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании завещания от "____" ___________ года, удостоверенного
____________________________________________________________ и зарегистрированного
(реквизиты государственной нотариальной конторы или частного
нотариуса или должностного лица, удостоверившего завещание)
в реестре за №___________________________________________________________________,
наследником (ами) указанного в завещании имущества гражданина(ки)
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя)
умершего (ей) "____" ______________ 20 __ года,
является (ются):__________________________________________________________________
(размер доли – если несколько наследников по завещанию, родственные отношения
с наследодателем - если указано в завещании, фамилия, имя и отчество (при его наличии),
дата и место рождения, индивидуальный идентификационный номер, место жительство)
Наследственное имущество, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит из:
_______________________________________________________________________________
(указывается имущество, на которое выдается свидетельство, идентификационные
характеристики, документы, подтверждающие право собственности на это имущество, и их реквизиты)
Наследственное дело № ___________________________________________________________
Зарегистрировано в реестре за № ___________________________________________________
Взыскано: ______________________________________________________________________
Печать Нотариус ________________________________________________________________
(подпись)
Примечание: 1) Если выдано свидетельство о праве на наследство на обязательную долю,
указывается: "На ____ долю указанного наследственного имущества выдано свидетельство о
праве на обязательную долю (или "еще не выдано").".

2) құпия өсиет негізінде мұра қалдырылған жағдайда
"___"_________жылы куәландырылған _______________________________________
(мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың немесе өсиетті
куәландырған лауазымды адамның деректемелері))
және № _________тізілімде тіркелген "өсиет негізінде" деген сөздер "___"___жылы,
нотариус қабылдаған _______________________________________________________
(өсиетті қабылдаған адамның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда))
нотариус жасаған құпия өсиетті ашу және жария ету хаттамасында
қамтылған толық мәтін _____________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда))
"___"___________ жылдан бастап, № ___________ тізілімде тіркелген "құпия өсиет
негізінде" деген сөздермен ауыстырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
ӨСИЕТ БОЙЫНША МҰРАҒА ҚҰҚЫҚ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика) _________________________________
күні, айы, жылы жазумен _________________________________________________
Мен, __________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
_______________________________________________________________________
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық
округының атауы)
нотариусы 20________ жылдың "___" _____________________________________
______________________________________________________________________
(мемлекеттік нотариаттық кеңсенің және жекеше нотариустың немесе өсиетті
куәландырған лауазымды адамның деректемелері)
№___ тізілімде куәландырылған және тіркелген өсиеттің негізінде
20___ жылы "___"____қайтыс болған азамат (ша) ____________________ өсиетте
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетілген мүлкіне
______________________________________________________________________
(егер өсиет бойынша бірнеше мұрагер болса, үлес мөлшері,
егер өсиетте көрсетілсе, мұра қалдырушымен туыстық
қатынастары, тегі, аты және әкесінің аты (бap болса), туған
күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері)
мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұралық мүлік
______________________________________________________________ тұрады.
(куәлік берілген мүлік, идентификаттау сипаттамалары, осы мүліктің меншік
құқығын растайтын құжаттар және оның деректемелері көрсетіледі)
Мұралық іс №_________________________________________________________
Тізілімде №____________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:________________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус: ________________________________________________________
(қолы)
Ескерту: 1) Егер мұраға құқық туралы куәлік міндетті үлеске берілсе "көрсетілген
мұралық мүліктің __________ үлесіне міндетті үлеске құқық туралы куәлік берілді
(немесе "әлі берілген жоқ") деп көрсетіледі.".

Сноска. Приложение 80 в редакции приказа Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Исполнительная надпись
Я, _______________________________________________________________ нотариус
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) нотариуса)
________________________________________________________________________________
(наименование нотариального округа, номер лицензии, дата выдачи, орган выдавший лицензию)
на основании статьи____ Закона Республики Казахстан "О нотариате" распоряжаюсь
взыскать по настоящему документу с
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должника, дата рождения, место
жительство, индивидуальный идентификационный номер либо наименование, бизнес
идентификационный номер, адрес местонахождения юридического лица, реквизиты
юридического лица, (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя либо его представителя)
в пользу ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должника, дата рождения, место
жительство, индивидуальный идентификационный номер либо наименование, бизнес
идентификационный номер, адрес местонахождения юридического лица, реквизиты
юридического лица, (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя либо его представителя)
за период _______________________________________________________________________
(срок, за который производится взыскание задолженности),
задолженность в сумме ___________________________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
Кроме того, подлежат взысканию в пользу указанного
________________________________________________________________________________
(физического/юридического лица/органа, иной организации)
понесенные взыскателем расходы по совершению исполнительной надписи в сумме
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Общая сумма, подлежащая взысканию, составляет ____________________________________
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
________________________________________________________________________________
(место, число, месяц, год (прописью) совершения исполнительной надписи)
Должник вправе в течение десяти рабочих дней со дня получения копии исполнительной
надписи направить нотариусу, совершившему исполнительную надпись возражения против
заявленного требования в письменном виде с уведомлением.
Подлинность подписи на заявлении физического лица нотариально свидетельствуется.
Заявление, представляемое от имени юридического лица, подписывается первым
руководителем, скрепляется печатью (при наличии) юридического лица. Если юридическое
лицо (субъекты малого предпринимательства) работает без печати, подлинность подписи
заявителя нотариально свидетельствуется.
Зарегистрировано в реестре за № ________
Взыскано: ____________
Печать Нотариус ___________________________________________
(подпись)
Приложение 81
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
Постановление
об отмене исполнительной надписи
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________
Число, месяц, год_________________________
Я,______________________, нотариус _________________________
(Ф.И.О) наименование государственной нотариальной
__________________________________________, на основании письменного
конторы или номер, дата, орган выдачи лицензии частного нотариуса)
заявления, поступившего от ________________________________________
(Ф.И.О, индивидуальный идентификационный номер, дата и место
рождения, адрес проживания или полное
_____________________________________________________________________
наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер,
местонахождение)
________________________________________________, возражающего против
предъявленного ему требования, руководствуясь статьей _____ Закона
Республики Казахстан "О нотариате", постановляю:
Отменить исполнительную надпись от _______ по реестру № _____,
совершенную нотариусом ________________________________, о взыскании
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
с _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер (или полное наименование юридического лица,
_____________________________________________________________________
бизнес идентификационный номер))
в пользу ___________________________________________________________,
(фамилия, имя,отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер (или полное наименование юридического лица,
бизнес идентификационный номер))
суммы ____________________________________ тенге
(сумма требования (прописью))
по _________________________________________________________________.
(основание требования)
Печать Нотариус ___________________________
(подпись)
Приложение 82 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

Ескерту. 80-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мен _____________________________________________________________
(аты, тегі, және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган және
_________________________________________________________________
нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы" Заңының ______-бабының
негізінде осы құжат бойынша _______________________________________
(борышқордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні,
мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________________________________
немесе заңды тұлғаның тұрғылықты жері немесе атауы, заңды тұлғаның
реквизиті, бизнес сәйкестендіру нөмірі, басшысының не оның өкілінің тегі,
аты және әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________
(өндіріп алушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні,
мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________________
немесе заңды тұлғаның тұрғылықты жері немесе атауы, заңды тұлғаның
реквизиті, бизнес сәйкестендіру нөмірі, басшысының не оның өкілінің тегі,
аты және әкесінің аты (бар болса)
пайдасына_________________ аралығында қарыз сомасы _______________
(қарыз өндіру мерзімі)             (сомасы санмен және жазумен)
өндіріп алуға өкім етемін.
Сонымен бірге, көрсетілген ___________________________ өсімақы сомасы
(жеке/заңды тұлға, басқа ұйым)
___________________________________________________________ теңге
(сомасы санмен және жазумен)
___________________________________________________________ теңге
(сомасы санмен және жазумен)
пайыз сомасы, атқарушылық жазба жасау бойынша
өндіріп алушыға келтірілген шығын ____________________________ теңге
(сомасы санмен және жазумен)
өндіріп алуға жатады.
Өндіріп алуға жататын жалпы сома___________________ теңгені құрайды.
(сомасы санмен және жазумен)
________________________________________________________________
Атқарушылық жазба жасалған күні, айы, жылы (жазумен)
Борышкер атқарушылық жазбаның көшірмесін алған күннен бастап он
жұмыс күні ішінде атқарушылық жазбаны жасаған нотариусқа хабарлай отырып,
жазбаша түрде мәлімделген талапқа қарсы қарсылық білдіруге құқылы.
Жеке тұлғаның өтінішіндегі қолдың түпнұсқалылығы нотариалды куәландырылады.
Заңды тұлғаның атынан берілетін өтінішке бірінші басшы қол қояды, заңды тұлғаның
мөрімен бекітіледі. Егер заңды тұлға (шағын кәсіпкерлік субъектілері) мөрсіз жұмыс
істесе, өтініш берушінің қолының түпнұсқалылығы нотариалды куәландырылады.
Тізілімде №_____________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:________________________________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
81-қосымша
Нысан
Атқарушы жазбаның күшін жою туралы қаулы
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен______________________________________________
Мен,______________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа
_____________________________________________________________________
мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні
_______________________________________________, нотариусы түскен
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы
түскен жазбаша өтініш негізінде
_____________________________________________________________,
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру
____________________________________________________________________
нөмірі, мекенжайы және туған күні, тұрғылықты жері немесе заңды
тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
өзіне қойылған талаптарға қарсылық білдірген, "Нотариат" туралы
Қазақстан Республикасы Заңының __ -бабына сүйене отырып, қаулы
етемін:
____________________________________________________________,
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру
нөмірі
____________________________________________________________________
(немесе заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі))
пайдасына____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру
нөмірі (немесе заңды тұлғаның толық атауы, бизнес
сәйкестендіру нөмірі))
сома ___________________________ теңгені өндіріп алу туралы №___
(талап сомасы (жазбаша))
тізілім бойынша _____ нотариус жасаған атқарушылық жазбаның күші
жойылсын.
Мөр Нотариус________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
82-қосымша
МЕНШІК ҚҰҚЫҒЫ ТУРАЛЫ КУӘЛІК

Сноска. Приказ дополнен приложением 82 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПРАВЕ СОБСТВЕННОСТИ
(на долю в общем совместном имуществе лиц, имеющих имущество на праве
совместной собственности выдаваемое по их заявлению)
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, ________________________________________________ нотариус_____________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))                   (наименование
________________________________________________________________________________
государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
на основании статьи 73 Закона Республики Казахстан "О нотариате", согласно заявлению
лиц, имеющих имущество на праве совместной собственности выдаваемое по их заявлению
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) лиц, имеющих имущество на праве совместной
собственности, дата и место рождения, индивидуальный идентификационный номер, место жительство)
удостоверяю, что в общем совместном имуществе, право собственности принадлежит:
________________________________________________________________________________
(указать, кому из лиц, имеющих имущество на праве совместной собственности, какая доля принадлежит)
Общее совместное имущество названных лиц, право собственности на которое определяется
в указанных долях, состоит из:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается имущество на право собственности на долю, которого выдается свидетельство
и его идентификационные характеристики, на чье имя оно было зарегистрировано или
значилось ранее, документы подтверждающие право собственности на это имущество, их реквизиты)
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус _______________________________________________
(подпись)
Примечание: Если свидетельство о праве собственности выдано на имущество, подлежащее
обязательной государственной регистрации, то необходимо указать: "Переход права на
указанное имущество подлежит государственной регистрации в регистрирующем органе.".
Приложение 83 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

Ескерту. Бұйрық 82-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
(бірлескен меншік құқығындағы мүлкі бар адамдардың өтініші бойынша берілетін ортақ бірлескен мүліктегі үлесіне)
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика) _______________________________
күні, айы, жылы жазумен _______________________________________________
Мен,_________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық
кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариусы Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы" Заңының 73-бабының
негізінде бірлескен меншік құқығындағы мүлкі бар адамдардың өтініші бойынша
берілетін өтінішке сәйкес
_____________________________________________________________________
(бірлескен меншік құқығында мүлкі бар тұлғалардың тегі, аты және әкесінің аты
(ол болған кезде), туған күні мен жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері)
ортақ бірлескен мүлікте: _______________________________________________
(бірлескен меншік құқығында мүлкі бар тұлғалардың қайсысына қандай
үлес тиесілі екенін көрсету)
меншік құқығы бар екенін куәландырамын.
Аталғантұлғалардың көрсетілген үлестегі меншік құқығы куәландырылған
ортақ бірлескен
мүлкі: _______________________________________________________________
(меншік құқығы туралы куәлік берілген мүлік көрсетіледі, ол кімнің атында болды
немесе бұрын кімнің атына тіркелді, мүліктің меншік құқығын растайтын құжаттар
және оның деректемелері көрсетіледі)
___________________________________________________ осылардан тұрады.
Тізілімде №__________________________________________________ тіркелді
Өндірілді:______________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:______________________________________________________
(қолы)
Ескерту: егер меншік құқығы туралы куәлік міндетті түрде мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікке берілсе, онда "көрсетілген мұралық мүлікке құқықтың ауысуы тіркеуші органда мемлекеттік тіркелуге жатады." деп көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
83-қосымша
Нысан
14 жасқа дейінгі кәмелетке толмағанның заңды өкілінің шетелде әрекет ету үшін берген сенімхатқа куәландыру жазбасы

Сноска. Приказ дополнен приложением 83 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Удостоверительная надпись на доверенности, выданной законным представителем
несовершеннолетнего в возрасте до 14 лет для совершения действий за границей
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я,_________ _______________________________________ нотариус ____________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))                   (наименование
________________________________________________________________________________
государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что приведенная выше доверенность совершена лично явившимся (ейся) ко
мне гражданином (кой) ___________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) законного представителя) действующим (ей) как
законный представитель несовершеннолетнего(ей)
________________________________________________________________________________
(родственные или иные отношения, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата
рождения ребенка)
в моем присутствии.
Личность законного представителя установлена, дееспособность и полномочия проверены.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус _________________________________________________
(подпись)
Примечание: Удостоверительная надпись оформляется в соответствии с главой 10 Правил по
нотариальному делопроизводству, утвержденных Приказом Министра юстиции
Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 32 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 7445).
Приложение 84 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Сноска. Приказ дополнен приложением 84 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Удостоверительная надпись на доверенности, выданной гражданином,
действующим за себя и своего несовершеннолетнего ребенка в возрасте до 14 лет
для совершения действий за границей
(село, поселок, город, район, область, республика) ____________________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________ нотариус ________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))                   (наименование
________________________________________________________________________________
государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что приведенная выше доверенность совершена лично явившимся (ейся) ко
мне гражданином (кой) ___________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующим (ей) за себя и как законный представитель несовершеннолетнего(ей)
________________________________________________________________________________
(родственные или иные отношения, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и дата рождения ребенка)
в моем присутствии.
Личность законного представителя установлена, дееспособность и полномочия проверены.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус ____________________________________________
(подпись)
Примечание: Удостоверительная надпись оформляется в соответствии с главой 10 Правил по
нотариальному делопроизводству, утвержденных Приказом Министра юстиции
Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 32 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 7445).
Приложение 85 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

Ескерту. Бұйрық 83-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс,республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен ________________________________________
Мен,__________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
______________________________________________________________
(жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі, берілген күні,
мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық
округының атауы) нотариусы жоғарыда келтірілген сенімхат маған жеке келген
азамат(ша)
_____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) туған күні)
жасы кәмелетке толмаған баласының (лары) заңды өкілі ретінде әрекет ететін азамат
(ша) _______________________________________
(туыстық және басқа да қатынасы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
баланың туған жылы, айы, күні)
менің қатысуыммен осы сенімхатты куәландырамын.
Сенімхатқа қол қойған заңды өкілдің жеке басы анықталды,
оның әрекетке қабілеттілігі және өкілеттілігі тексерілді.
Тізілімде №___________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_______________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:______________________________________________
(қолы)
Ескерту: куәландыру жазбасы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 32 бұйрығымен бекітілген нотариаттық іс жүргізу жөніндегі Ереженің 10-тарауына сәйкес ресімделеді (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7445 болып тіркелген).
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
84-қосымша
Нысан
Өзі және өзінің 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған баласы үшін шетелде әрекет ету үшін берген сенімхатқа куәландыру жазбасы
Ескерту. Бұйрық 84-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс,республика)_________________________
күні, айы, жылы жазумен_________________________________________
Мен, __________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
_______________________________________________________________
(жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі,
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы) нотариусы осы сенімхатты
куәландырамын.
Жоғарыда келтірілген сенімхат маған жеке келген азамат(ша)
_______________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
өзі үшін және жасы кәмелетке толмаған баласының (лары) заңды өкілі
ретінде әрекет ететін азамат (ша) __________________________________
(туыстық және басқа да қатынасы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
және баланың туған жылы,айы,күні))
менің қатысуыммен қол қойды.
Сенімхатқа қол қойған заңды өкілдің жеке басы анықталды,
оның әрекетке қабілеттілігі және өкілеттілігі тексерілді.
Тізілімде №_____________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:_________________________________________________
(қолы)
Ескерту: куәландыру жазбасы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 32 бұйрығымен бекітілген нотариаттық іс жүргізу жөніндегі Ереженің 10-тарауына сәйкес ресімделеді (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7445 болып тіркелген).
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
85-қосымша
Нысан
Заңды өкілдің келісімімен әрекет ететін кәмелетке толмағанның (14 жастан 18 жасқа дейін) шетелде іс-әрекеттер жасауға арналған өтініштер мен өзге де құжаттардағы қолтаңбасының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы

Сноска. Приказ дополнен приложением 85 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Удостоверительная надпись о засвидетельствовании подлинности подписи на
заявлениях и иных документах, предназначенных для совершения действий за
границей несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия
законного представителя
"___"______________года
Я, ________________________________________________, нотариус ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))                   (наименование
________________________________________________________________________________
государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
свидетельствую подлинность подписи лично явившегося ко мне несовершеннолетнего (ей)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) дата рождения)
действующего (ей) с согласия законного представителя
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) законного представителя, их статус)
которая сделана в моем присутствии. Личность и дееспособность их установлена, а также
полномочия законного представителя проверены.
Зарегистрировано в реестре за №_________
Взыскано: _______________________ тенге
Печать Нотариус____________________________________________
(подпись)
Приложение 86 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Сноска. Приказ дополнен приложением 86 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Удостоверительная надпись на согласии
"___" _________ 20___ года настоящее согласие удостоверено мной,
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариусом_____________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса,
_______________________________________________________________________________.
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
Согласие подписано гражданином (кой) _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в моем присутствии. Личность подписавшего согласие установлена, дееспособность проверена.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус____________________________________________
(подпись)
Примечание: Если удостоверяется согласие супруга (-и), проверяются брачные отношения, о
чем делается отметка: "Брачные отношения проверены.".
Приложение 87 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

Ескерту. Бұйрық 85-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
20___ жылғы "___"________________________________________________
Мен_____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия
берген орган және
_________________________________________________________________
нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық нотариусы заңды өкілдің ____________________
келісімімен әрекет (тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
ететін маған жеке келген кәмелет жасқа толмаған азамат(ша)
________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні мен жылы))
менің қатысуыммен қойған қолының түпнұсқалығын куәландырамын.
Жеке басы және олардың әрекетке кабілеттілігі анықталды, сондай-ақ
заңды өкілдің өкілеттігі тексерілді.
Тізілімде №______________________________________________ тіркелді
Өндірілді:__________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:__________________________________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
86-қосымша
Нысан
Келісімге куәландыру жазбасы
Ескерту. Бұйрық 86-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
20___ жылғы "___"________________________________________________
Мен_____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия
берген орган және нөмірі,
_________________________________________________________________
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық округының атауы) нотариусы осы келісімді куәландырдым.
Келісімге менің қатысуыммен азамат (ша) ____________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы қойды.
Келісімге қол қоюшының жеке басы анықталды, әрекет қабілеттілігі тексерілді.
Тізілімде №_______________________________________________ тіркелді
Өндірілді:___________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:__________________________________________________
(қолы)
Ескерту: егер жұбайының (зайыбының) келісімі куәландырылса, неке қатынастары тексеріледі, бұл туралы "неке қатынастары тексерілді" деген белгі жасалады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
87-қосымша
Азаматтардың дене кемістігі, ауруы немесе сауатсыздығы салдарынан немесе қандай да бір өзге себептер бойынша өзі қол қоя алмайтын адаммен жасаған келісіміне куәландыру жазбасы

Сноска. Приказ дополнен приложением 87 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Удостоверительная надпись на согласии гражданина, не могущего подписаться лично
вследствие физического недостатка, болезни, неграмотности или по каким-либо
другим иным причинам
"___" ________ 20___ года настоящее согласие удостоверено мной,
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариусом _____________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного нотариуса,
_______________________________________________________________________________.
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
Ввиду __________________________________________________________________________
(причина, по которой лицо не могло подписать лично)
гражданина(ки)__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, по
поручению которого подписан документ)
и по его (ее) поручению согласие подписано в моем присутствии гражданином (кой)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписавшего)
Личность установлена, дееспособность их проверена.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус ___________________________________________
(подпись)
Примечание: Если удостоверяется согласие супруга (-и), проверяются брачные отношения, о
чем делается отметка: "Брачные отношения проверены.".
Приложение 88 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Сноска. Приказ дополнен приложением 88 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Удостоверительная надпись на согласии совершенном представителем
"___" _________ 20___ года настоящее согласие удостоверено мной,
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариусом______________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы
или нотариального округа частного нотариуса,
_______________________________________________________________________________.
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
Согласие подписано гражданином (кой)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписавшего документ)
действующего (ей) по доверенности от имени гражданина (ки)
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
в моем присутствии. Личность установлена, дееспособность и полномочия проверены.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус__________________________________________
(подпись)
Примечание: Если удостоверяется согласие супруга (-и), проверяются брачные отношения,
о чем делается отметка: "Брачные отношения проверены."
Приложение 89 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

Ескерту. Бұйрық 87-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
20___ жылғы "___" ________________________________________________
Мен _____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия
берген орган және
_________________________________________________________________
нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық округының атауы)
нотариусы осы келісімді куәландырамын.
Азамат (ша)______________________________________________________
(қол қоюды тапсырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
тапсыруы бойынша оның __________________________________________
(тұлғаның өзінің арызға қол қоя алмау себебі)
азамат (ша)____________________________________ менің қатысуыммен
(қол қоюшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
қол қойды.
Жеке басы анықталды, әрекетке қабілеттілігі тексерілді.
Тізілімде №______________________________________________ тіркелді
Өндірілді:__________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус:_________________________________________________
(қолы)
Ескерту: егер жұбайының (зайыбының) келісімі куәландырылса, неке қатынастары тексеріледі, бұл туралы "неке қатынастары тексерілді" деген белгі жасалады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
88-қосымша
Өкіл жасаған келісімді куәландыру жазбасы
Ескерту. Бұйрық 88-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
20___ жылғы "___"______________________________________________
Мен___________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия
берген орган және
_______________________________________________________________
нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық округының атауы) нотариусы осы келісімді куәландырдым.
Келісімге менің қатысуыммен азамат (ша) __________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)) атынан
______________________________________________________________
сенімхат бойынша әрекет ететін азамат (ша)-ның (құжатқа қол қойған адамның тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса))
қолы қойды.
Жеке басы анықталды, әрекетке қабілеттілігі мен өкілеттігі тексерілді.
Тізілімде №____________________________________________ тіркелді
Өндірілді: _______________________________________________ теңге
Мөр Нотариус: _____________________________________________
қолы)
Ескерту: егер жұбайының (зайыбының) келісімі куәландырылса, неке қатынастары тексеріледі, бұл туралы "неке қатынастары тексерілді" деген белгі жасалады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
89-қосымша
Нысан
Заңды өкілінің келісімімен әрекет ететін 14 жастан 18 жасқа дейінгі кәмелетке толмағандар жасаған келісімге куәландыру жазбасы

Сноска. Приказ дополнен приложением 89 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Удостоверительная надпись на согласии совершенном несовершеннолетним в
возрасте с 14 до 18 лет, действующим с согласия законного представителя
"___" _________ 20___ года настоящее согласие удостоверено мной,
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
нотариусом______________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы
или нотариального округа частного нотариуса,
_______________________________________________________________________________.
номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную
лицензию частного нотариуса)
Согласие подписано несовершеннолетним гражданином (кой)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) дата рождения)
действующим (ей) с согласия
_____________________________________________________________, в моем присутствии.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) законного представителя,
статус законного представителя)
Личность несовершеннолетнего (ей) ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения)
и законного представителя установлены, дееспособность их и полномочия законного
представителя проверены.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус ______________________________________________
(подпись)
Приложение 90 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Сноска. Приказ дополнен приложением 90 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Свидетельство о принятии секретного завещания
(село, поселок, город, район, область, республика) ______________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)),
нотариус _______________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа
частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию
частного нотариуса)
удостоверяю, что ________________________________________________________________
(дата принятия секретного завещания, число, месяц, год)
принял(а) от гражданина (ки) ______________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя, дата, месторождения,
индивидуальный идентификационный номер)
проживающего(ей) ______________________________________________________________
(местожительство)
и удостоверил секретное завещание, написанное и подписанное им (ею) собственноручно,
которое зарегистрировано в реестре за №_____________.
Закрытый конверт с секретным завещанием принят и запечатан мной в другой конверт в
присутствии свидетелей: _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) первого свидетеля, дата, месторождения,
индивидуальный идентификационный номер)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) второго свидетеля, дата, месторождения,
индивидуальный идентификационный номер)
Секретное завещание хранится в делах нотариуса
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))
Зарегистрировано в реестре за № ____________
Взыскано:
Печать Нотариус __________________________________________
(подпись)
Приложение 91 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

Ескерту. Бұйрық 89-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
20___ жылғы "__"________________________________________________
Мен____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) (жекеше нотариусқа
мемлекеттік лицензия берген орган және
________________________________________________________________
нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариусы осы келісімді куәландырдым.
Келісім менің қатысуыммен
_____________________________________________________ келісімімен
(заңды өкілінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
кәмелетке толмаған
______________________________________________________________
(кәмелетке толмаған адамның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған күні мен жылы)
_____________________________________________________ қол қойды.
(заңды өкілінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған күні мен жылы)
Кәмелетке толмаған азамат (ша)______________________________ жеке
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) туған күні мен жылы)
басы анықталды, заңды өкілдің әрекет қабілеттілігі мен өкілеттілігі тексерілді.
Тізілімде № ____________________________________________ тіркелді
Өндірілді: ________________________________________________ теңге
Мөр Нотариус: ______________________________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
90-қосымша
Нысан
Құпия өсиетті қабылдау туралы куәлік
Ескерту. Бұйрық 90-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс,республика) __________________________
күні, айы, жылы жазумен _________________________________________
Мен, __________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
нотариус _______________________________________________________
(жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі,
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
_______________________________________________________ тұратын
(тұрғылықты жері)
___________________________________________ азамат(ша)-тан (дан)
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы)
__________________________________________________ қабылдадым
(құпия өсиетті қабылдау күні, айы,жылы)
және тізілімде оның өз қолымен жазып қол қойған құпия өсиетін
№________________________ тіркелген, куәландыруына куәлік етемін.
Құпия өсиеті бар жабық конвертті мен куәлардың қатысуымен қабылдадым және басқа
конвертке мөрледім:
_______________________________________________________________
(бірінші куәнің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері,
жеке сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы)
_______________________________________________________________
(бірінші куәнің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері, жеке
сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы) Құпия өсиет нотариустың істерінде сақталады
_______________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
Тізілімде № _____________________________________________ тіркелді
Өндірілді:______________________________________________________
Мөр Нотариус _________________________________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
91-қосымша
Нысан
Құпия өсиетті ашу және жария ету хаттамасы

Сноска. Приказ дополнен приложением 91 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Протокол вскрытия и оглашения секретного завещания
(село, поселок, город, район, область, республика) ______________________________
число, месяц, год прописью _______________________________________________________
Я, _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)),
нотариус________________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного
нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
на основании статьи 1050 Гражданского кодекса Республики Казахстан в связи со смертью
гражданина (ки)__________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) завещателя)
умершего (ей) "____" _______ 20___ года
составил (а) настоящий протокол о том, что, сегодня
"____" _______ 20___ года в помещении нотариуса
________________________________________________________________________________
(адрес помещения нотариуса)
в присутствии заинтересованных лиц:
_______________________________________________________________________________,
(родственные отношения с наследодателем, фамилия, имя и отчество
(при его наличии), дата и место рождения, индивидуальный идентификационный
номер, место жительство)
и свидетелей:
________________________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата и место рождения, индивидуальный
идентификационный номер, место жительство)
вскрыл (а) конверт, в котором находился конверт с секретным завещанием от "___" _______ 20___ года,
зарегистрированным в реестре за №______.
Конверт, в котором находилось секретное завещание, подписанный свидетелями:
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), свидетелей принятия нотариусом
секретного завещания)
________________________________________________________________________________
находится в целостности.
Мною при вскрытии секретного завещания вслух оглашен текст секретного завещания
указанным в настоящем протоколе лицам следующего содержания:
_______________________________________________________________________________.
(воспроизводится весь текст документа без сокращения)
Свидетели:
__________________ _____________________________________________________________
(подпись свидетеля)             (фамилия, имя и отчество (при его наличии)
__________________ _____________________________________________________________
(подпись свидетеля)             (фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Настоящий протокол составлен и подписан в одном экземпляре,
хранящемся с подлинным экземпляром секретного завещания в делах нотариуса
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Зарегистрировано в реестре за № ____________
Взыскано: _________________________
Печать Нотариус ___________________________________________
(подпись)
Приложение 92 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104

Ескерту. Бұйрық 91-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс,республика)____________________________
күні, айы, жылы жазумен____________________________________________
Мен, _____________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
нотариус__________________________________________________________
(жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі,
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше нотариустың
нотариаттық округының атауы)
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің ___1050-бабының
негізінде__ жылы "__"_____________ азамат (ша) _____________________
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
қайтыс болуына байланысты _______________________________________
"___" _______ 20___ жылы нотариустың ғимаратында осы хаттама
____________________________________________________ толтырылды.
(нотариус ғимаратының мекен-жайы)
мүдделі тұлғалардың :
________________________________________________________________
(мұра қалдырушымен туыстық қатынасы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
туған күн және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы)
және куәлердің қатысуымен: ______________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы)
"___" _______ 20___ жылы, №______ тізілімде тіркелген, құпия өсиет салынған
конвертті аштым.
Құпия өсиет салынған конверт куәлердің қол қоюымен:
_______________________________________________________________,
(құпия өсиетті қабылдаған нотариустағы куәлердің тегі, аты және әкесінің аты
(бар болса)
_________________________________________________ тұтас сақталуда.
Осы Хаттамада көрсетілген құпия өсиетті ашу кезінде мынадай мазмұндағы құпия
өсиеттің мәтінін дауыстап жария еттім:
_______________________________________________________________
(құжаттың барлық мәтіні қысқартусыз оқылады)
Куәлер:
_____________________             ________________________________________
(куәнің қолы)             (тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
_____________________             ________________________________________
(куәнің қолы)             (тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
Осы Хаттама нотариустың _________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
істеріндегі құпия өсиеттің түпнұсқа данасымен сақталатын бір данада жасалды және
қол қойылды.
Тізілімде №______________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_______________________________________________________
Мөр Нотариус__________________________________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
92-қосымша
Нысан
Қызметкерге есептелген, бірақ төленбеген жалақы мен өзге де төлемдерді өндіріп алу туралы атқарушылық жазба

Сноска. Приказ дополнен приложением 92 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 29.03.2019 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Исполнительная надпись о взыскании начисленных,
но не выплаченных работнику заработной платы и иных платежей
Я, ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) нотариуса)
нотариус ________________________________________________________________________
(наименование нотариального округа, номер лицензии, дата
выдачи, орган выдавший лицензию)
на основании статьи____ Закона Республики Казахстан "О нотариате"
распоряжаюсь взыскать с _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должника, дата рождения,
место жительство, индивидуальный идентификационный номер либо
наименование, бизнес идентификационный номер, адрес
местонахождения юридического лица, реквизиты юридического лица,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя либо его представителя)
________________________________________________________________________________
в пользу ________________________________________________________________________
(взыскателя фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, место
жительства, индивидуальный идентификационный номер)
за период _______________________________________________________________________
(срок, за который производится взыскание задолженности),
задолженность в сумме ___________________________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
Кроме того, подлежат взысканию в пользу указанного _________________________________
(физического/юридического лица/органа, иной организации)
понесенные взыскателем расходы по совершению исполнительной
надписи в сумме ___________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Общая сумма, подлежащая взысканию, составляет ______________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
________________________________________________________________________________
(место, число, месяц, год (прописью) совершения исполнительной надписи)
Должник вправе в течение десяти рабочих дней со дня получения копии исполнительной
надписи направить нотариусу, совершившему исполнительную надпись возражения против
заявленного требования в письменном виде с уведомлением.
Подлинность подписи на заявлении физического лица нотариально свидетельствуется.
Заявление, представляемое от имени юридического лица, подписывается первым
руководителем, скрепляется печатью (при наличии) юридического лица. Если юридическое
лицо (субъекты малого предпринимательства) работает без печати, подлинность подписи
заявителя нотариально свидетельствуется.
Зарегистрировано в реестре за № ________
Взыскано: ____________
Печать Нотариус ______________________________________________
(подпись)
Приложение 93 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
форма
Свидетельство о передаче на хранение секретного завещания

Ескерту. Бұйрық 92-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 29.03.2019 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
Мен,____________________________________________________________
(нотариустың тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
нотариус ________________________________________________________
(мемлекеттік лицензия берген орган және лицензия нөмірі,
берілген күні, нотариаттық округтың атауы)
Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы" Заңының ____-бабының
негізінде осы құжат бойынша_______________________________________
(борышқордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні, мекенжайы, жеке
сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлғаның тұрғылықты жері немесе атауы, заңды
тұлғаның реквизиті, бизнес сәйкестендіру нөмірі, басшысының не оның өкілінің тегі,
аты және әкесінің аты (бар болса)
пайдасына _______________________________________________________
(өндіріп алушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), туған күні, мекенжайы, жеке
сәйкестендіру нөмірі)
аралығында _____________________________________________________
(қарыз өндіру мерзімі)
қарыз сомасы ____________________________________________________
(сомасы санмен және жазумен)
Сонымен бірге, өндіріп алушыға ____________________________________
(жеке/заңды тұлға, басқа ұйым)
атқарушылық жазба бойынша келтірілген шығындар ___________ сомасы
(сомасы санмен және жазумен)
өндіріп алуға жатады.
Өндіріп алуға жататын жалпы сома_______________________ теңгені
(сомасы санмен және жазумен)
____________________________________________________ құрайды.
атқарушылық жазба жасалған күні, айы, жылы (жазумен)
Борышкер атқарушылық жазбаның көшірмесін алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде атқарушылық жазбаны жасаған нотариусқа хабарлай отырып, жазбаша түрде мәлімделген талапқа қарсы қарсылық білдіруге құқылы.
Жеке тұлғаның өтінішіндегі қолдың түпнұсқалылығы нотариалды куәландырылады.
Заңды тұлғаның атынан берілетін өтінішке бірінші басшы қол қояды, заңды тұлғаның мөрімен бекітіледі.
Егер заңды тұлға (шағын кәсіпкерлік субъектілері) мөрсіз жұмыс істесе, өтініш берушінің қолының түпнұсқалылығы нотариалды куәландырылады.
Тізілімде №______________________________________________ тіркелді
Өндірілді:_______________________________________________________
Мөр Нотариус________________________________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
93-қосымша
нысан
Құпия өсиетті сақтауға беру туралы куәлік

Сноска. Приказ дополнен приложением 93 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 19.12.2019 № 611 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(село, поселок, город, район, область, республика)число, месяц, год прописью
Я,_______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)),
нотариус ________________________________________________________________________
(наименование государственной нотариальной конторы или нотариального округа частного
нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший государственную лицензию частного нотариуса)
удостоверяю, что _______________________________________________________________
(дата принятия секретного завещания, число, месяц, год)передала гражданину (ке)
______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
завещателя, дата, место рождения, индивидуальный идентификационный номер)
проживающему(ей) ______________________________________________________________
(местожительство)
на хранение удостоверенное мной секретное завещание, написанное и подписанное гражданином (кой)
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) завещателя, дата, место рождения,
индивидуальный идентификационный номер)
собственноручно, которое зарегистрировано в реестре за №_____________.
Закрытый конверт с секретным завещанием запечатан мной в другой конверт в присутствии свидетелей:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) первого свидетеля, дата, место рождения,
индивидуальный идентификационный номер)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) второго свидетеля, дата, место рождения,
индивидуальный идентификационный номер)
Зарегистрировано в реестре за № ____________
Взыскано:
Печать Нотариус __________________________________________
(подпись)
Приложение 94 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
Удостоверительная надпись об удостоверении равнозначности электронного
документа, изготовленного нотариусом, документу на бумажном носителе
Сноска. Приказ дополнен приложением 94 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 28.04.2021 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" ____________ года
Я, _________________________ нотариус _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование государственной нотариальной конторы
или_____________________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса) подтверждаю, что содержание электронного
документа, изготовленного нотариусом тождественно содержанию представленного мне
документа на бумажном носителе.
Настоящий электронный документ равнозначен документу, представленному мне на
бумажном носителе, и имеет ту же юридическую силу.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать
Нотариус __________________________ (подпись)
Приложение 95 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
форма
Удостоверительная надпись об удостоверении равнозначности документа,
изготовленного нотариусом на бумажном носителе, электронному документу

Ескерту. 93-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 19.12.2019 № 611 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(ауыл, кент, қала, аудан, облыс, республика) _________________________
күні, айы, жылы жазумен _________________________________________
Мен, __________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса))
нотариус
_______________________________________________________________
(жекеше нотариусқа мемлекеттік лицензия берген орган және нөмірі,
берілген күні, мемлекеттік нотариаттық
_______________________________________________________________
кеңсенің немесе жекеше нотариустың нотариаттық округының атауы)
_______________________________________________________________
(құпия өсиетті қабылдау күні, айы, жылы)
__________________________________________________ тұратын
(мекенжайы)
_______________________________________________ азамат(ша)-қа (ға)
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған жері, жеке сәйкестендіру нөмірі)
өзім куәландырған құпия өсиетті
_______________________________________________________________
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы)
жазып және азамат(ша) __________________________________________
(өсиет қалдырушының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған жері, жеке сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы)
___________________________________ өз қолымен қол қойып сақтауға
бергенімді куәландырамын, № тізілімде тіркелді.
Құпия өсиеті бар жабық конвертті куәлардың қатысуымен басқа конвертке мөрледім:
_______________________________________________________________
(бірінші куәнің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________
(бірінші куәнің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
туған күні және жері, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Тізілімде № _____________________________________________ тіркелді
Өндірілді:______________________________________________________
Мөр Нотариус __________________________________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
94-қосымша
нотариус дайындаған электрондық құжаттың қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдейлігін куәландыру туралы куәландыру жазбасы
Ескерту. Бұйрық 94-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 28.04.2021 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"___" ____________ жыл
Мен, __________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)) нотариус (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган
_________________________________________________________________________
және нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариус дайындаған электрондық құжаттың мазмұны маған қағаз жеткізгіште ұсынылған құжаттың мазмұнымен бірдей екенін растаймын.
Осы электрондық құжат маған қағаз тасығышта ұсынылған құжатпен бірдей және де сол заңды күшке ие.
Тізілімде № ________________ тіркелді
Өндірілді:_______________
Мөр Нотариус ____________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
95-қосымша
қағаз жеткізгіште нотариус дайындаған құжаттың электрондық құжатпен бірдейлігін куәландыру туралы куәландыру жазбасы

Сноска. Приказ дополнен приложением 95 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 28.04.2021 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"____" ____________ года
Я, __________________________________________________________ нотариус
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование государственной нотариальной конторы
или____________________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса)подтверждаю, что содержание
изготовленного мной на бумажном носителе документа тождественно содержанию
представленного мне электронного документа.
Электронная подпись нотариуса, подписавшего представленный мне электронный документ,
и ее принадлежность этому лицу проверены.
Настоящий документ на бумажном носителе равнозначен представленному мне
электронному документу и имеет ту же юридическую силу.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать
Нотариус __________________________ (подпись)

Ескерту. Бұйрық 95-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 28.04.2021 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"___" ____________ жыл
Мен, __________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)) нотариус (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган
__________________________________________________________________________
және нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
мен қағаз тасығышта дайындаған құжаттың мазмұны маған ұсынылған электрондық құжаттың мазмұнымен бірдей екенін растаймын.
Маған ұсынылған электрондық құжатқа қол қойған нотариустың электрондық қолы және оның осы тұлғаға тиесілігі тексерілді.
Осы қағаз тасығыштағы құжат маған ұсынылған электрондық құжатпен бірдей және сол заңды күшке ие.
Тізілімде № ________________ тіркелді
Өндірілді:_______________
Мөр Нотариус ____________________
(қолы)